Finsko – Velká Británie 8:0 (kon.) | Slovensko – Kazachstán 6:2 (kon.) | Dánsko – Kanada 1:5 (kon.)
Lotyšsko – Francie 3:2 (po pr.) | Rakousko – Švýcarsko 5:6 (kon.) | Švédsko – Polsko 5:1 (kon.)
Lotyšsko
3:2 (0:1, 0:0, 2:1 - 1:0)
Francie
Neděle 12.05.2024, 16:20 • Ostrava Arena • Mistrovství světa • Skupina B

61:33
    Lotyšsko bude hrát v prodloužení přesilovku 4 na 3! Dvě minuty za hákování dostává Anthony Rech.

50:06
    Lotyšsko dostává obrovskou šanci zlomit duel na svou stranu! Pětiminutový trest plus trest do konce utkání za faul loktem dostává Hugo Dallet.

47:22
    Francie si zahraje přesilovku. Elvis Merzļikins v těžké pozici podrazil soupeře a vysloužil si dvouminutový trest, který za něj odpyká Miks Indrašis.

35:41
    Lotyšsko dostává možnost k vyrovnání v podobě další přesilové hry. Dvě minuty za sekání dostává Hugo Gallet.

24:19
    Zbytečný faul při napadání v útočném pásmu předvedl Anthony Rech, který dostává dvě minuty za hákování.

16:18
    Vylučuje se také na straně Francie! Sacha Treille dostává dvě minuty za krosček.

15:31
    Lotyši budou hrát ve třech! Oskars Batna dostává pět minut plus dokonce utkání za bodnutí špičkou hole.

14:15
    Svou první přesilovku v dnešním utkání si zahraje také Francie. Kristaps Zile dostává dvě minuty za držení.

01:27
    Lotyšsko si zahraje první přesilovku dnešního souboje. Florian Chakiachvili dostává dvě minuty za hákování.
    Cestu našich mladých reprezentantů U18 šampionátem ve Finsku si můžete připomínat originálním dresem. Ten nyní můžete získat v této aukci.

Tomáš Kubečka

Branky a nahrávky: 43. Abols (Freibergs, Dzierkals), 52. Ro. Bukarts (Daugavinš, Jaks), 65. Daugavinš – 17. Da Costa (Auvitu, Bertrand), 57. Bellemare (Da Costa)

Lotyšsko: Merzļikins (Gudlevskis) – Jaks, Zile, Čukste, Freibergs, Komuls, Mamčics, Cibulskis – Daugavinš (C), Dzierkals, Abols (A) – Krastenbergs, Ro. Bukarts (A), Batna – Ri. Bukarts, Indrašis, Egle – Ansons, Tralmaks, Gavars.
    Francie: Junca (Ylönen) – Gallet, Auvitu, Cantagallo, Chakiachvili, Llorca, Crinon, Thiry – Bertrand, Da Costa (A), K. Bozon – Bellemare (A), Perret, Treille (C) – Boudon, Simonsen, Rech – Dair, Bruche, T. Bozon.

Rozhodčí: Bjork (SWE), Heikkinen (FIN) – Ondráček (CZE), Yletyinen (SWE)

Diváci: 8 525