Teplice B – Jablonec B 4:2 (kon.) | Ústí n. L. – Kolín 4:1 (kon.) | Č. Lípa – Ml. Boleslav B 0:4 (kon.)
konec
FK VIAGEM Ústí nad Labem
4:1 (2:0)
SK Sparta Kolín
Pátek 17.05.2024, 18:00 • Městský stadion, Ústí nad Labem • Česká fotbalová liga (B) • 27. kolo
Předzápasové kurzy
   
  Krásný páteční večer všem fotbalovým fanynkám a fanouškům. Vítám vás u dvacátého sedmého kola České fotbalové ligy skupiny B a společně budeme sledovat utkání mezi týmy Ústím nad Labem a Kolínem. Utkání započne v 18:00.
   
  FK VIAGEM Ústí nad Labem

  Ústecký VIAGEM se v tabulce České fotbalové ligy skupiny B nachází na třetí pozici a na čelo ligy ztrácí už jedenáct bodů. Z posledních pěti utkání ale získali pouze sedm bodů za dvě výhry s Českou Lípou a teplickou rezervou a za remízu s Přepeřemi. Poslední tři utkání jim ale vůbec nevyšli, protože fotbalisté z Ústí prohráli s prvními Velvary 0:1 a s druhými Zápy vysoko 0:3. Nejlepším střelcem ústeckého VIAGEMU je David Černý s dvanácti vstřelenými brankami.
   
  SK Sparta Kolín

  Kolínští jsou na tom o něco hůře než jejich dnešní soupeř z Ústí nad Labem. Nachází se totiž na šestém místě tabulky ČFL. Sparta Kolín má ale v poslední době hodně kolísavé výsledky, z posledních pěti zápasů brali devět bodů za tři vítězství a dvě prohry. Kolínu se v poslední době daří zejména na domácím hřišti, protože na tom venkovním vyhráli naposledy v polovině září na hřišti rezervy Mladé Boleslavi. Nejlepším střelcem kolínské Sparty je Dominik Veselý, jenž má na kontě jedenáct branek.
   
  Letošní vzájemné utkání

  Oba týmy se spolu v letošní sezóně už střetly, na hřišti Kolína zvítězila domácí Sparta těsně 3:2. Branky za Kolín vstřelili Dominik Veselý, Jan Neuberg a Michal Snížek. Za ústecký VIAGEM mírnili výsledek už pouze Jakub Mareš a Ismael Stephane Ouattara Dao.
   
  Úvodní sestavy:

  FK VIAGEM Ústí nad Labem: Němec – Březina, Bárta, Adekuoroye, Spychka – Dao, Čičovský, Kučera, Richter – Mareš (C), Černý.
  Náhradníci: Četverik – Bouguetouta, Tarasenko, Červenka, Čítek, Severa, Buneš.
  Trenér: Jozef Šišjak

  SK Sparta Kolín: Tůma – Hakl, Veselý, Vondráček (C), Beránek, Čapek, Snížek, Rybička, Copa, Milec, Soběslav.
  Náhradníci: Myška – Soukup, Breda, Jaroš, Koděra.
  Trenér: František Douděra

  Rozhodčí: Bohata – Šťastný, Šůma.
   
  Oba celky už za doprovodu vážné hudby nastupují na hrací plochu, za chvíli tedy začínáme! Níže si zatím můžete prohlédnout sestavy obou mužstev.
   
  1
  Utkání právě začalo.
   
  1
  Utkání rozehráli kolínští fotbalisté, kteří mají na sobě tradiční černobílou sadu dresů, ústecký VIAGEM má na sobě světle modré dresy.
   
  2
  Krásná přihrávka na pravé křídlo našla jednoho z domácích hráčů, který následně odcentroval do pokutového území, míč dokázal Tůma vyrazit pouze na nohu jednoho z Ústeckých, jenž poté přestřelil hostující branku.
   
  3
  Domácí se po levé straně snažili o další vznik útočné akce, Hakl ale dokázal nebezpečí zažehnat a dokázal vybojovat aut.
   
  4
  Další přihrávka na hrotového útočníka v modrém dresu byla pouze do ofsajdu a rozehrávat bude Tůma.
   
  4
  Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
  Domácí následně odskakují do brzkého vedení! Míč dostal přihrávkou na pravé křídlo osamocený JAKUB MAREŠ, tváří v tvář jednomu z kolínských obránců doběhl před pokutové území a dokázal zakončit parádním dloubáčkem, na který neměl Tůma šanci dosáhnout – 1:0!
  4. Jakub MAREŠ - 1:0
   
  5
  Kolínští se ihned snažili o rychlé vyrovnání, útočný nápor ale skončil pouze na rohovém kopu.
   
  6
  Přetažený centr od rohového praporku na Františka Hakla vracel kolínský obránce zpět do ohně, ale ústecká obrana skvěle zareagovala a míč odkopla.
   
  7
  Kolín zlepšil hru a po střele zpoza pokutového území vybojoval další roh.
   
  8
  Dlouhý aut od Františka Hakla do pokutového území našel nohu kapitána Vondráčka, jeho střela se odrazila pouze k Rybičkovi, jehož další rána skončila vedle Němcovy svatyně.
   
  9
  Kolínští výrazně zlepšili hru, ale přihrávka od obrany Středočechů na Dominika Veselého byla příliš dlouhá.
   
  10
  Na útočné polovině se po delší době usadili také Ústečtí. Na míči je momentálně Adekuoroye.
   
  11
  Kolínským hráčům následně vyšla ofsajdová past a čárovému rozhodčímu nezbývalo nic jiného, než zvednout praporek nad hlavu.
   
  12
  Na útočnou polovinu se snažil svou rychlostí dostat jeden z domácích hráčů, ten byl ale následně sražený k zemi svým protihráčem a Bohata odpískal nedovolený zákrok.
   
  13
  František Hakl si po dlouhé a vzdušné přihrávce od Soběslava zpracoval skákavý míč a poté odcentroval do vápna, kde ale nohu Dominika Veselého nenašel.
   
  14
  Na hřišti zůstal po souboji kapitánů ležet kolínský muž s céčkem na rameni, hlavní rozhodčí přerušuje hru a zjišťuje zdravotní stav kolínského záložníka.
   
  15
  Ondřej Soběslav tvrdě došlápl svého protihráče a hlavní rozhodčí si ho volá k sobě s domluvou, aby tyto přestupky už neopakoval.
   
  16
  Ústecký VIAGEM se usadil na útočné polovině, kde se snaží rychle kombinovat. Kolínská obrana domácí ale zatím k ničemu nepouští.
   
  17
  Dlouhý vzdušný centr na pravé straně našel nabíhajícího Mareše, jehož následná rána skončila v rukavicích Jakuba Tůmy.
   
  18
  Michal Snížek dostal sraženou přihrávku a upaloval sám na ústeckého Němce, k němu ale nedoběhl, protože byl sražen k zemi, ale podle hlavního rozhodčího bez faulu.
   
  19
  Přihrávka z obranné poloviny hledala na levé straně hřiště Jakuba Mareše, k němu ale míč po skluzu Soběslava nedoputoval.
   
  20
  Kolínští se dostali do další šance po centru z levé strany. Rybička našel v pokutovém území volného Čapka, jemuž nesedla střela z voleje a skončila vedle Němcovy svatyně.
   
  21
  Po přihrávce dopředu se dostali do zakončení domácí fotbalisté, Tůmu ale překonat nedokázali.
   
  22
  Obrovská šance domácích na zvýšení vedení! Přihrávku před pokutové území dostal jeden z domácích hráčů, který upaloval sám na kolínského brankáře, jenž předvedl parádní zákrok a dopravil míč pouze na rohový kop.
   
  23
  Rozehraný rohový kop si našel na přední tyči kapitán Jakub Mareš, kterému ale střela nesedla a Ústečtí se do šance nedostali.
   
  24
  Kolínští vybojovali v blízkosti pokutového území autové vhazování, které poslal Hakl přímo do vápna, kde ale nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.
   
  25
  Přihrávka k pravému rohovému praporku na Hakla byla nakonec odkopnutá do autu jedním z obránců Ústí.
   
  26
  Na hranici šestnáctky se objevil sám s míčem jeden z kolínských fotbalistů, jehož následná zablokovaná střela končí rohovým kopem.
   
  27
  Rozehraný rohový kop od Pavla Čapka odvrátila do bezpečí ústecká obrana.
   
  28
  Rybička spěchal za přihrávkou dopředu, tu ale na půlící čáře odkopl do autu jeden z domácích hráčů. Kolínští budou vhazovat.
   
  29
  Kolínští drží míč na svých kopačkách a kombinují na obranné polovině.
   
  30
  Domácí fotbalisté se dopustili před pokutovým územím nedovoleného zákroku a Kolínští mají k dispozici nebezpečnou standardní situaci.
   
  31
  Přímý kop poslal kapitán Vondráček přímo na Němce, před ním balon nebezpečně skočil a domácí brankář s ním měl problémy, ty ale zažehnal vracející se obránce.
   
  32
  Kolínští také faulovali a hrát na vlastní polovině budou domácí.
   
  33
  Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
  Parádní akce posílá domácí po půlhodině hry do dvoubrankového vedení! Míče se na útočné polovině zmocnil STEPHANE ISMAEL OUATTARA DAO, vyměnil si ho těsně před pokutovým územím se svým spoluhráčem a záložníkovi Pobřeží Slonoviny poté už neudělalo zakončení pod břevno Tůmovy branky žádný problém – 2:0!
  33. Stephane Ismael Ouattara DAO - 2:0
   
  34
  Domácí jsou po brance na 2:0 nabuzení vstřelit další branku a drží míč na svých kopačkách.
   
  35
  Dopředu se řítil opět jeden z ústeckých útočníků, u míče byl ve vápně ale první Tůma a dokázal ho chytit do svých rukou.
   
  36
  Míče se po dlouhé době zmocnili také Kolínští, kteří ho drží na svých kopačkách.
   
  37
  Teď už o něj ale přišli a kombinují s ním opět světle modří.
   
  38
  Na útočné polovině byl po průniku podražený Pavel Čapek a Kolínští mají k dispozici další standardní situaci.
   
  39
  Ta se ale centrujícímu Čapkovi vůbec nepovedla a míč odkopli do autu domácí hráči.
   
  40
  Před námi je poslední pětiminutovka prvního poločasu a vypadá to, že ho domácí fotbalisté zvládnou dohrát s čistým kontem.
   
  41
  Rychlý presink kolínských hráčů donutil domácí odkopnout míč do autu.
   
  42
  Poté ale Kolínští míč na útočné polovině ztratili a dopředu se dostávali opět domácí po levé straně, přihrávka na malé vápno ale skončila v rukavicích Tůmy.
   
  43
  Prvním hráčem, který je v tomto utkání napomenutý žlutou kartou, se stává Pavel Čapek, který podkopl na obranné polovině svého soupeře.
   
  44
  Přihrávku dostal na pravou stranu úplně osamocený domácí hráč, který hledal následně v pokutovém území Jakuba Mareše, přetažený centr ale přeletěl všechny aktéry na hřišti a skončil v autu.
   
  45
  Domácí zazmatkovali při rozehrávce na útočné polovině, ale hostující fotbalisté nedokázali situaci potrestat.
   
  45
  Obrovská šance domácích na závěr prvního poločasu! Přihrávka na pravé křídlo nakonec prošla přes kolínského obránce až na Jakuba Mareše, který tváří v tvář brankáři Tůmovi nedokázal propálit míč k pravé tyči.
   
  45+1
  První poločas skončil.
   
  První poločas dvacátého sedmého kola České fotbalové ligy skupiny B mezi Ústím nad Labem a Kolínem je u konce, domácí vlétli do utkání jako uragán a hned ve čtvrté minutě otevřeli skóre zásluhou Jakuba Mareše, kolínská hra se poté zlepšila, ale hosté nedokázali svého soupeře potrestat a přišel trest v podobě branky na druhé straně, kdy se po krásné akci prosadil Stephane Ismael Ouattara Dao.
   
  Druhý poločas začne přibližně v 19:01.
   
  46
  Začal druhý poločas.
   
  46
  Domácí rozehráli druhý poločas tohoto utkání, první útočná akce ale končí útočným faulem a hrát budou Kolínští.
   
  47
  O první útočnou akci se snažili také černobílí, u postranní čáry ale neudržel stabilitu Dominik Veselý a míč skončil v autu.
   
  48
  U pravé postranní čáry poté došlo k dalšímu nedovolenému zákroku, který je oceněn žlutou kartou. Za podrážení ji obdržel Ivan Spychka.
   
  49
  Po dalším centru do pokutového území strčil Hakl do brankáře Němce a neušlo to pozornosti hlavního rozhodčího, jenž odpískal nedovolený zákrok.
   
  50
  Dalšího faulu se na půlící čáře dopustil jeden z hostujících hráčů.
   
  51
  Centr skončil nakonec až v rukavicích brankáře Tůmy, jenž rozehrává kulatý nesmysl na své spoluhráče.
   
  52
  Na půlící čáře skluzem trefil nohy jednoho z domácích hráčů Petr Rybička, kterému hlavní rozhodčí Bohata odpískal faul.
   
  53
  Ústeckému VIAGEMU teď vyšlo napadání po autu od rohového praporku a domácí vybojovali míč na soupeřově polovině.
   
  54
  Na své vlastní polovině udělal parádní kličku Ukrajinec Andrij Copa, kterou si obhodil svého soupeře, ten ho ale nakonec podkopl a je pískaný faul.
   
  55
  Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
  O vítězi tohoto utkání je nejspíše rozhodnuto! Přihrávku za kolínskou obranu obdržel ADAM ČIČOVSKÝ, který si parádně pohlídal své postavení a nenacházel se v ofsajdové pozici. Poté si parádně obhodil brankáře Tůmu, kterému nevyšel skluz a pro ústeckého útočníka nebyl problém zakončit do odkryté branky – 3:0!
  55. Adam ČIČOVSKÝ - 3:0
   
  56
  Za následné dohady se svým protihráčem obdržel žlutou kartu František Hakl.
   
  56
  Střídání v týmu FK VIAGEM Ústí nad Labem:
  ze hřiště odchází Jakub Mareš, přichází Marek Červenka.
   
  58
  Kolín právě vstřelil branku!
  Kolínští přeci jen dramatizují toto utkání! K odraženému míči se v pokutovém území dostal DOMINIK VESELÝ, který parádní střelou z otočky trefil míč k levé tyči Němcovy branky a snižuje na rozdíl dvou branek – 3:1!
  58. Dominik VESELÝ - 3:1
   
  59
  Za následné kecy k hlavnímu rozhodčímu tohoto utkání obdržel žlutou kartu kolínský trenér František Douděra.
   
  60
  Kolínští drží míč na svých kopačkách a snaží se o další snížení.
   
  61
  Zakončení kolínských vyrazil Němec na rohový kop.
   
  62
  Z něho ale Kolínští udeřit nedokázali, protože ústecká obrana odkopla míč do bezpečí.
   
  63
  Do zakončení se dostal z pravé strany jeden z hostujících hráčů, míč skončil ale v rukavicích Tůmy.
   
  64
  Do pokutového území z levé strany centroval Andrij Copa, jehož centr našel ve vápně pouze hlavu osamoceného domácího obránce.
   
  65
  Kolínští se náhle snažili o další útočnou akci z levé strany, jenže se jim snížit nepodařilo.
   
  66
  S míčem vyběhl hostující Pavel Čapek pouze za postranní čáru a zaútočit se mu tak nepodaří.
   
  67
  Další centr do pokutového území dokázal odkopnout do bezpečí domácí hráč, z následné akce vybojovali Kolínští alespoň autové vhazování.
   
  68
  K odraženému míči se dostal ve vápně kapitán Vondráček, jehož následný pokus o zakončení byl zablokovaný domácím obráncem.
   
  68
  Kolínská obrana následně propadla a do útoku se řítili tři ústečtí hráči na osamoceného kolínského obránce, který vyvedl svého protihráče do úhlu, a ten už nedokázal přihrát na volného spoluhráče.
   
  68
  Střídání v týmu SK Sparta Kolín:
  ze hřiště odchází Petr Rybička, přichází David Koděra.
   
  70
  Sledujeme asi nejklidnější pasáž hry z celého zápasu.
   
  71
  Na míči jsou momentálně na své polovině domácí fotbalisté, kteří si nahrávají míč mezi svými obránci a zapojují do hry i brankáře Němce.
   
  72
  Střídání v týmu FK VIAGEM Ústí nad Labem:
  ze hřiště odchází Stephane Ismael Ouattara Dao, přichází Adam Bouguetouta,
  ze hřiště odchází Matyáš Buneš, přichází David Černý.
   
  73
  Po dvojitém domácím střídání jsou na míči domácí.
   
  74
  Domácí překonali obrannou hráz a míří opět na útočnou polovinu. Následná přihrávka do pokutového území úspěch nenašla.
   
  76
  Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
  Čtvrt hodiny před koncem základní hrací doby si berou domácí zpět třígólový náskok! Přihrávku do pokutového území dostal Marek Červenka, který nebyl sám před Tůmou hladový a poslal míč před úplně prázdnou branku ADAMU BOUGUETOUTOVI, jemuž odkrytá branka problém nenadělala – 4:1!
  76. Adam BOUGUETOUTA - 4:1
   
  77
  Na míči jsou po obdržené brance opět hostující fotbalisté, kteří budou chtít dohrát utkání s menším rozdílem mezi brankami obou mužstev.
   
  78
  Přihrávka našla ve vápně velmi aktivního Beránka, jenž se ale nedokázal vykličkovat do zakončení.
   
  79
  Do něj se teď ale dostal opět jeden z hostujících hráčů, který svou nepřesnou střelou netrefil Němcovu branku.
   
  80
  Kolínští v posledních minutách výrazně oživili hru a snažili se o snížení stavu, jenže střela na branku od jednoho z útočníků v černobílém dresu neprošla.
   
  81
  Domácí se následně tlačili do útočné akce, kterou zastavil útočný faul.
   
  81
  Střídání v týmu SK Sparta Kolín:
  ze hřiště odchází Dominik Veselý, přichází Daniel Jaroš.
   
  81
  Střídání v týmu FK VIAGEM Ústí nad Labem:
  ze hřiště odchází Adam Čičovský, přichází Artem Tarasenko,
  ze hřiště odchází Olavale Bankole Adekuoroye, přichází Vojtěch Čítek.
   
  83
  Po dalším střídání drží míč na útočné polovině kolínský celek.
   
  84
  Další obrovská příležitost domácích! Do situace sám proti brankáři se na pravé straně ocitl Červenka, šanci na střelu ale prováhal a srazili ji hostující obránci pouze na roh.
   
  85
  Přihrávka na levou stranu hřiště nikoho v černobílém nenašla.
   
  86
  Na útočné polovině Ústí došlo k nedovolenému zákroku domácího hráče a hrát budou Kolínští.
   
  87
  Sparta Kolín se snaží o snížení stavu alespoň na rozdíl dvou branek, jenže ústecká obrana drží jako pevná ocel a Kolínu se nedaří dostat do šancí.
   
  88
  Ani další centr z levé strany od postranní čáry nenašel v pokutovém území nikoho v černobílém.
   
  89
  Centrem do pokutového území se snažil vybídnout své spoluhráče také jeden z domácích, jenže míč skončil v rukavicích Tůmy.
   
  90
  Hlavní rozhodčí nastavuje 1 minutu.
   
  90+1
  K centru se na pravé straně pokutového území dostal František Hakl, jenže střílenou přihrávkou nikoho v černobílém nenašel.
   
  Dnešní utkání sleduje 625 diváků. (19:57:27)
   
  90+1
  Konec zápasu.
   
  Utkání dospělo ke svému konci, domácí po dvou brankách v prvním poločase dokázali v tom druhém navýšit své vedení na 3:0 zásluhou Adama Čičovského. Kolínští se ale ještě nevzdali a po střele Dominika Veselého snížili na 1:3 z jejich pohledu, zpět do tříbrankového vedení poslal domácí na začátku poslední čtvrthodiny Adam Bouguetouta.
   
  Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera.

  Matyáš Hampl

  Branky: 4. Mareš, 33. Dao, 55. Čičovský, 76. Bouguetouta – 58. Veselý

  Karty:   48. Spychka (UNL) – 43. Čapek (KOL), 56. Hakl (KOL), 59. Douděra (KOL)


  FK VIAGEM Ústí nad Labem: Němec – Březina, Bárta, Adekuoroye (81. Čítek), Spychka – Dao (72. Bouguetouta), Čičovský (81. Tarasenko), Kučera, Richter – Mareš (C) (56. Červenka), Černý (72. Buneš).
  Náhradníci: Četverik – Severa.

  Trenér: Jozef Šišjak

  SK Sparta Kolín: Tůma – Hakl, Veselý (81. Jaroš), Vondráček (C), Beránek, Čapek, Snížek, Rybička (68. Koděra), Copa, Milec, Soběslav.
  Náhradníci: Myška – Soukup, Breda.

  Trenér: František Douděra

  Rozhodčí: Bohata – Šťastný, Šůma

  Diváci: 625