Interobal Plzeň – Chrudim 2:5 (kon.)
SK Interobal Plzeň
2:5 (1:2) Stav série: 1:1
FK Chrudim
Pátek 17.05.2024, 19:00 • SH Lokomotiva Plzeň • Play off 1. futsal ligy • Finále

Futsalisté Chrudimi zaslouženě srovnali stav finálové série na 1:1. Ve druhém zápase jim náramně nevyšel vstup do obou poločasů, dokázali zareagovat na trefu Vnuka do šatny. Za stavu 1:4 sáhla Plzeň k powerplay, ale pouze snížila Kaká, na to reagoval Záruba dorážkou střely Davida Drozda a bylo de facto rozhodnuto. V pondělí se bude hrát o mečbol. Jisté je, že bez vykartovaného brankáře Espindoly, v pátek pak v posledním domácím zápase Plzně v letošní sezoně bude jedno z mužstev útočit na titul. (20:36:50)

39:33
    Desítka Andrého mířená mezi nohy Vahaly nekončí šestou trefou Chrudimi.

39:32
    Podrážení Křivánka z pravé strany na Evertona u střídačky Chrudimi, jasná desítka.

38:48
    Vincenzo se zbavil beka na levé straně, posunul Andrému, ten z úhlu nepřidal šestý gól Chrudimi.

38:23
    Postrčením Knoblocha na Evertona na hranici chrudimského brankoviště se Plzeň dostává na pět faulů pod hrozbu desítky.

37:55
    Rick fauloval při nákopu Vahaly gólmana Espindolu, čtvrtý faul.

37:40
    Plzeň už ani nehraje powerplay, je vymalováno a v pondělí se bude hrát o mečbol.

37:05
    Oddechový čas pro tým FK Chrudim.

37:02
    Po nahrávce z levé strany překopl Andre ve skluzu bránu, ve které stál Holý.

36:33
    Chrudim výborně brání na devítce a Plzeň se tam nemůže dostat.

35:41
    Nástřel Vnuka tečoval hlavou Holý vedle brány.

34:40
    Kaká vyslal z levé strany tečovanou střelu do protipohybu brankáře, ten i tak ještě stačil vyrážet u zadní tyče.

34:06
    David Drozd přejel Achillovku Tomáše Vnuka a žlutá karta je tak nějak logickým vyústěním.

33:52
    Rešetár ještě postrkával zleva na pravou stranu, do střely Holého mířící do prázdné brány padl Záruba.

33:31
    Rešetár se neprosadil přes střed, Záruba odkopával do zámezí.

33:18
    Pavel Drozd zůstal ležet po střele Kaká z levé strany a kontaktu Brazilce s nohou českého reprezentanta.

32:17
    Chrudim právě vstřelila branku!
    Vahala vyhazoval do brankoviště, ale Chrudim získala míč. David Drozd se na levé straně dostal přes Vnuka a jeho šanci vyrazil gólman Plzně pouze k RADIMU ZÁRUBOVI.

32:07
    Rick pouštěl míč po levé straně za bránu, Interobal si vezme timeout a půjde zase do powerplay.

31:31
    Kaká hrál vysokou nohou proti Pavlu Drozdovi, ale patrně pískán akumovaný faul, nikoli nepřímý kop.

31:01
    Chrudim stíhá dostupovat a zatím nepolevila v koncentraci.

30:20
    Espindola ztlumil střelu Holého z pravé strany tlačenou mezi nohy.

29:53
    Kaká zastavený na levé straně, Kozár zablokovaný, následuje roh pro Interobal.

29:27
    Šance Kaká zprava po nahrávce Holého sražena.

28:55
    Plzeň získala aut u střídačky protivníka a zase půjde do powerplay těch pět lidí, tedy Holý, Rešetár, Kozár, Vnuk, Kaká.

28:30
    Vnuk fauloval Koudelka po ztrátě Plzně, ale tohle je hodně přísné a Interobal s tím vůbec nesouhlasí.

27:53
    Plzeň trošku zatopila soupeři, Koudelka pak odkopem z pravé strany minul bližší tyč prázdné brány.

27:13
    Pokus Kaká z pravé strany zablokovaný, aut u lavičky Chrudimi bere Holý.

26:35
    Knobloch, Rick, Mikuš, Künstner. To bude čtyřka patrně čistě na zisk míče pro pět lidí do powerplay.

26:26
    Interobal Plzeň právě vstřelil branku!
    Rešetár udělal blok, Vnuk pak nastřeloval z pravé strany na vzdálenější tyč, kde byl KAKÁ před prázdnou bránou.

26:00
    Plzeň se snažila rozhýbat Chrudim, ale Rešetárův centr z levé strany dopadl vedle zadní tyče.

25:23
    Interobal si přihrával až Kaká posunul Holému na pravou stranu, jeho šanci z úhlu vyrážel gólman..

24:33
    Plzeň hraje powerplay s Holým v dresu brankáře.

24:27
    Vahala chtěl zrychlit hru pasem na pravou stranu, ale do toho se vložil EVERTON a zhruba z půle vracel do prázdné brány.

24:10
    Plzeň podržela míč na útočné polovině, ale nedostala se přes blok Chrudimi.

23:05
    Odpískán faul Plzně na devítce před bránou Chrudimi.

22:29
    Hosté zase volila udržovací powerplay, ale Záruba byl s míčem na levé straně v autu.

22:16
    Při nahrávce z pravé strany došlo k souboji mezi Holým a Espindolou. Přitom Holý se gólmana Chrudimi vůbec nedotkl, ten se i tak svíjel na zemi.

21:35
    Drozdové si narazili na levé straně kolem Rešetára, ale krátce po přechodu na útočnou polovinu jejich snažení skončilo.

20:50
    Křižnou přihrávku z pravé strany na Pavla Drozda odehrál Vnuk ve skluzu pouze k DAVIDU DROZDOVI a ten mířil do poloodkryté brány.

20:25
    Vnuk zablokovaný při střele z pravé strany na zadní tyč. Plzeň hrála v pěti a Rešetár mu šel zase do bloku.

20:01

Chrudim vede po poločase 2:1. Prvních třináct minut byla rozhodně lepším týmem a zaslouženě dvakrát skórovala. Plzeň byla směrem dozadu docela zranitelná. Chrudim sáhla k udržovací powerplay, kterou dokázal Interobal určitým způsobem narušit. Snížit mohl již v 16. minutě, ale Vnuk neproměnil standardku za ruku Espindoly mimo vápno znamenající druhou žlutou kartu pro brankáře Chrudimi a stopku pro třetí zápas. Když už to vypadalo, že první poločas skončí tím nejhorším možným výsledkem pro Chrudim, tak ji přece jen vysvobodil zmíněný Vnuk a 3,5 sekundy před koncem poslal míč do prázdné brány.

20:00

19:59
    Tomáš Vnuk si ještě vyzkoušel zákon gravitace v praxi před chrudimskou lavičkou v době, kdy Chrudim měla pět faulů a rozšířil již tak početný dav svých fanoušků.

19:56
    Tenhle šaťnák ještě může mít svou svou hodnotu! Do poločasu zbývalo tak jedenáct vteřin, když Plzeň rozjížděla svou akci. Kaká si vyměnil míč s Vitinhem, ten mu vracel z pravé strany na střed, kde se Kaká krásně otočil kolem Vincenzia a mezi nohama Andreho předložil míč na levou stranu pro TOMÁŠE VNUKA, ten měl před sebou prázdnou bránu.

19:43
    Střela Kozára zprava se odrazila od beka na levou stranu Vnuk minul kratší tyč.

19:24
    Dobře myšlená přihrávka Vnuka z levé strany neprošla na Kozára.

18:15
    Chrudim zase hrála chvíli powerplay na tahání času.

18:07
    Plzeňskou souhru v pěti utnula nepovedená střela Vahaly z pravé strany vysoko nad branku.

17:20
    V největší šanci Plzně vystřelil Kaká z pravé strany do přední tyče, Espindola možná míč lízal rukama.

16:46
    Rešetár šel do bloku a snažil se vytvořit prostor na střelu Vnuka z pravé strany, vzápětí odkopával Koudelka nečistě do stropu.

16:13
    Plzni se povedlo rozbít powerplay soupeře a hraje v pěti s Vahalou.

15:24
    Vnuk neudeřil ze sedmi metrů, dorážka Holého z pravé strany skončila na Koudelkovi. Na zemi ještě leží Everton a diváci se domnívají, že zdržuje.

15:22
    Holý si vyměnil míč s Vnukem a vracel mu na levou stranu, Espindola hrál rukou jasně mimo brankoviště, inkasuje druhou žlutou kartu v sérii a vstupenku na tribunu pro třetí zápas. K tomu pátý faul Chrudimi.

14:56
    Ztráta Andreho připravila Chrudim o míč.

14:35
    S tím, že Everton stojí za pískotu diváků na hranici chrudimského brankoviště.

14:22
    Chrudim hraje udržovací powerplay se Zárubou v dresu brankáře.

13:55
    Chrudimský timeout se pořádně protáhl a asi vedoucí mužstva obdržel kartu.

13:55

13:40
    Vitinho fauloval po ztrátě míče, Chrudim by chtěla kartu pro naturalizovaného Arména, která by jej vyřadila ze třetího zápasu.

13:17
    Vincenzo postrčil Kaká na polovině hřiště, na fauly 1:4.

12:58
    Při výměně míče mezi Kaká s Vitinhem odkopl Igor balón z levé strany do bezpečí.

11:54
    Plzni se nepovedl roh. EVERTON sebral centr, nebo střelu Holého a rozjel rychlý kontr, navedl si míč na střelu z pravé strany na vzdálenější tyč a Chrudim vede 2:0.

10:51
    Odpískán ošklivý zákrok Vincenza na Holého na půli, na fauly 1:3. Obejde se to bez karet, byť to vyvolalo velké emoce.

10:19
    Rešetár poslal dlouhý nákop na levou stranu na Vnuka, hrát se bude od brány Chrudimi.

09:38
    Interobal šel do pěti s Vahalou, Espindola si poradil s možností z levé strany na bližší tyč.

09:04
    Vahala trošku zaváhal při výběhu na půli, ale Záruba potom neskóroval do nechráněné brány.

08:53
    Rešetár neprošel z levé strany přes Pavla Drozda, rozehraje Espindola.

08:18
    Koudelka si zpracoval míč při souboji s posledním rukou, na fauly 1:2.

07:51
    V dresu Chrudimi nenastupuje Záruba, v první čtyřce jej nahradil Max.

07:41
    Timeout Plzně je tak nějak logickým vyústěním.

07:11
    Chrudim zaslouženě vede! Koudelka rozehrál roh z levé strany a PAVEL DROZD zakončil z bezprostřední blízkosti k tyči za Vahalu.

07:10
    Zase Chrudimi vyšla přihrávka za posledního a Vahala vyrážel šanci Drozda z levé strany na přední tyč.

06:48
    Plzeň si koleduje! Everton odvedl dobrou práci a Vincenzo už potom dorážkou překonal Vahalu, za něho zaskočil na čáře Vnuk.

06:25
    Je fajn, že ani jedno z mužstev nechce hrát zanďoura. Oba celky už měly šance na to skórovat.

05:45
    André nacentroval krásně levačkou z pravé strany přes Holého na Vincenza a ten v zajímavé šanci ve skluzu nepřekonal Vahalu. Holý mu palcem poděkoval, protože případný obdržený gól by asi šel za ním.

05:07
    Je to tak. Vincenzo se prakticky hned vrátil na plac a Holý už jej brání z posledního s tím, že stojí před ním.

04:36
    Holý vyhnal z pozice bránícího hráče Vincenza do autu. Horší je, že pivot Chrudimi blbě došlápnul, což už nebyla vina českého obránce, ale už to bylo mimo hru. Na plac přiběhl realizák Chrudimi a byť se na první dojem nevypadalo dobře, tak Vincenzo by měl pokračovat.

03:49
    Pavel Drozd tečoval pokus svého dvojčete z pravé strany do protipohybu Vahaly a zároveň do horní tyče! Následoval faul na Kaká.

03:30
    Mikuš vystihl přihrávku Evertona, ale Plzeň se nedostala na svou útočnou polovinu.

02:55
    Kaká postupoval z levé strany na Koudelku a na devítce byl zdvojený, vzápětí podrážel Kozár Zárubu na půli.

02:14
    Vitinho nahrával zprava na druhou stranu, ale tam nebyl nikdo v modrobílém.

01:26
    Künstner se odpoutal od beka při výměně míče s Holým, ten mu poslal pěkný lob za obranou, ale Espindola vytáhl první loženku zápasu z takových sedmi metrů.

00:45
    Záruba si narazil a vyslal přízemní střelu z levé strany slabší nohou do náruče Vahaly.

00:11
    Pavel Drozd dostoupil z pravé strany Holého při nákopu Vahaly, míč skončil až za brankou hostů.

00:01

Vnuk bude vykopávat.

V bráně hostů samozřejmě Victor Espindola s helmou, se kterou chytal i místní rodák Petr Čech nebo gólman polského futsalového nároďáku Nawrat nastupující s Michalem Seidlerem za Bielsko-Biala.

Plzeň bude hrát v modrobílém, Chrudim v červeném.

SK Interobal Plzeň: Vahala (Fořt) – Rick, Rešetár (C), Kozár, Vnuk, Kaká, Holý, Mikuš, Křivánek, Vitinho, Knobloch, Künstner.
    Trenér: Marek Kopecký

FK Chrudim: Espindola (Špánik, Javorski) – Záruba (C), Everton, R. Mareš, Vincenzo, Max, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Andre, Igor, Krotil.
    Trenér: Alecio

Rozhodčí: Chládek, Z. Nagy – Dragoun.

První zápas letošního finále
    Zatímco v semifinále se Slavií Plzeň úplně herním projevem nenadchnula a kdyby se série natáhla na čtyři zápasy, tak nemohla nic říct, v prvním duelu v Heřmanově Městci se prezentovala diametrálně odlišně než proti sešívaným. Vyrovnané utkání dokázala otočit z 1:2 na 3:2, ačkoli prohrávala pět minut před koncem. Nakonec ji nemuselo mrzet, že zejména v prvních deseti minutách druhé půle byla lepším týmem a neproměnila penaltu Kaká. Ten si celkově proti semifinále dokázal mnohem lépe nastavit hlavu a svým druhým gólem v utkání v čase 38:53 vystřelil Interobal důležitý první bod. Plzeň tak potřetí v historii vyhrála na palubovce Chrudimi a znovu po obratu v duelu finálové série.

Finálové série Plzně s Chrudimí

2020/21: Plzeň - Chrudim 3:0
    Až do finále platilo, že Plzeň nikdy v historii Chrudim neporazila. Nicméně v květnu 2021 narazili Východočeši především na Tomáše Vnuka, který hrál v životní formě a tou dobou byl Interobal bez něj poloviční, což tak nějak dokumentovalo první čtvrtfinále s Mělníkem. Plzeň otočila první i druhý zápas na svou stranu, ve třetím zápase pak zvítězila 4:1 a mohla slavit. Je to dost možná dodnes jediná sezona, kdy titul získalo mužstvo bez Brazilce na soupisce.

2021/22 Chrudim – Plzeň 3:1
    O rok později šel Interobal do finále s úzkým kádrem a totálně zdecimovaný po legendárním obratu semifinále s Teplicemi z 0:2. Mimochodem kdo ví, jestli si Svarog neproměněným mečbolem za stavu 2:0 neodstřelil titul. Do finále nastoupila Plzeň bez Tomáše Vnuka a nikdo ji nevěřil. I tak Chrudimi pořádně zatopil a pouze jednou prohrál v normální hrací době. V této sérii si Chrudim vůbec neporadila s plzeňskou powerplay. Ve čtvrtém duelu scházela Plzni zhruba minuta a půl, aby se šlo do pátého utkání. Místo toho soupeř srovnal. Při penaltovém rozstřelu vychytal Gerčák Holého i Seidlera a Chrudmi se dočkala patnáctého titulu.

2022/23 Plzeň – Chrudim 3:0
    Plzeň deklasovala Chrudim v prvním semifinále 6:0, ve vyhrocené odvetě v Heřmanově Městci prohrávala 0:3 a 3:4. Přesto skvělou powerplay a šajtlí Tomáše Vnuka překlopila zápas na 5:4. Vzápětí doma vedla 2:0, Chrudim zaslouženě vyrovnala na 2:2. Na penalty se historie neopakovala a tah Gerčákem nevyšel, protože Vahala chytil první dva pokusy Chrudimi, to z plzeňské strany neproměnil pouze Rick. Tomáš Vnuk pak dokonal návrat po zranění.

Co je jinak oproti loňskému finále
    Plzeň
    Příchody: Kaká, Vitinho, Mikuš
    Odchody: Seidler, Diece, Caio

Chrudim
    Příchody: Espindola, Záruba, Vincenzo, Andre, Igor, Stránský, kouč Alecio
    Odchody: Dudu, Gerčák, Valdares, Kubát, Doša, Radovanovič, Torres, Pett, kouč Conde

-Plzeň je do konce sezony bez brankáře Němce
    -Chrudim je do konce sezony bez kapitána Slováčka
    -Chrudim tentokráte na play-off a penaltové rozstřely nepřivedla Libora Gerčáka
    -série začala na palubovce Chrudimi
    -Plzeň je v sérii v pozici obhájce titulu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Vít Muzikář

Branky: 20. Vnuk (Kaká), 27. Kaká (Vnuk) – 8. P. Drozd (Koudelka), 12. Everton, 21. D. Drozd (P. Drozd), 25. Everton, 33. Záruba (D. Drozd)

Karty:   14. Formánek (vedoucí) (CHR), 16. Espindola (CHR), 35. D. Drozd (CHR)

SK Interobal Plzeň: Vahala (Fořt) – Künstner, Rešetár (C), Holý, Vnuk – Mikuš, Vitinho, Kozár, Kaká – Křivánek, Knobloch, Rick.

FK Chrudim: Espindola (38. Špánik, Javorski) – Záruba (C), P. Drozd, D. Drozd, Koudelka – Everton, Igor, Vincenzo, Andre – Krotil, R. Mareš, Max.

Rozhodčí: Chládek, Z. Nagy – Dragoun