Varnsdorf – Příbram 1:0 (kon.) | Jihlava – Žižkov 1:2 (kon.) | Prostějov – Opava 3:1 (kon.)
Vyškov – Líšeň 0:0 (kon.) | Brno – Kroměříž 4:3 (kon.) | Chrudim – Olomouc B 1:3 (kon.)
Táborsko – Dukla Praha 0:0 (kon.) | Sparta B – Vlašim 2:2 (kon.)
FC Zbrojovka Brno
4:3 (3:0)
SK Hanácká Slavia Kroměříž
Neděle 19.05.2024, 17:00 • ADAX INVEST Arena, Brno • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 29. kolo

90+3
    Žlutá karta pro tým SK Hanácká Slavia Kroměříž (Silný).

90+3
    Žlutá karta pro tým FC Zbrojovka Brno (Štepanovský).

90
    Nastavují se tři minuty.

89
    Střídání v týmu SK Hanácká Slavia Kroměříž:
    ze hřiště odchází Vojtěch Wala, přichází Martin Surynek.

85
    Kroměříž právě vstřelila branku!
    Další parádní branka v podání hostů. Znovu u toho byl střídající MARTIN KUDELA, jehož rána byla přímo výstavní. Vyslal pumelici jako z kanónu a už je to pouze o gól. Míč z dálky ještě trochu zaplaval, otřel se o tyčku a Sváček musí lovit míč ze sítě.

81
    Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno:
    ze hřiště odchází Jakub Řezníček, přichází Kamso Mara.

79
    ze hřiště odchází Lukáš Hrdlička, přichází Jakub Dočkal.

76
    David Jambor vydržel na hřišti sotva sedm minut. Nejprve dostal žlutou za faul, nyní znovu fauloval a rozhodčí mu udělil druhou a poslal ho pod sprchy. Domácí tak zbytek zápasu budou v oslabení.

76
    Druhá žlutá a následně červená karta pro tým FC Zbrojovka Brno (David Jambor).

72
    ze hřiště odchází Jiří Kiška, přichází Jiří Oulehla.

71
    Žlutá karta pro tým FC Zbrojovka Brno (Jambor).

69
    ze hřiště odchází Tomáš Smejkal, přichází Peter Juritka,
    ze hřiště odchází Jiří Texl, přichází Peter Štepanovský,
    ze hřiště odchází Roman Potočný, přichází David Jambor.

66
    Gól, kterému i přes jinak komorní prostředí zatleskali fanoušci na tribuně. Opět u toho byl střídající hráč, tentokrát MAREK JAROŇ, který si udělal prostor na středu velkého vápna a krásnou střelou k tyči nedal Sváčkovi šanci.

58
    Málem to bylo 4:2. To by však hlavička Marka Jaroně musela být přesnější. Náběh, centr, postavení, všechno v pořádku, jenže z jasné pozice končí jeho pokus těsně nad Sváčkovou svatyní.

57
    Blízko pátému úderu byl Roman Potočný, po jehož hlavičce míč zamířil kousek vedle Gergelovy brány.

55
    A tentokrát už to gól skutečně je, hosté se dočkali snížení. Sváček neudržel po rohu v rukavicích míč, ten neustále poskakoval po malém vápně a v nepřehledné situaci ho dopravil do sítě střídající MARTIN KUDELA.

48
    Brno právě vstřelilo branku!
    Vypadá to, že gólové hody budou pokračovat i ve druhém dějství. Domácí Denis Alijagič centroval z levé strany do šestnáctky, kde ho chtěl před Řezníčkem odvrátit ADAM HOUSER. Jenže to udělal tak nešikovně, že ho uklidil přímo do své brány.

46
    ze hřiště odchází Adam Fousek, přichází Jiří Hamza.

46
    ze hřiště odchází Orest Tiahlo, přichází Martin Kudela,
    ze hřiště odchází Šimon Chwaszcz, přichází Marek Jaroň.

31
    I Hanáci mají své šance. David Machalík byl blízko gólu, když si po rohu naskočil na hlavičku a z těsné blízkosti přestřeluje Sváčkovu bránu.

28
    Brňané mohli přidat další gól. Alijagič naprosto přesným centrem našel uvnitř velkého vápna Jakuba Řezníčka, který to zkusil rovnou z voleje. Po jeho pumelici však končí míč těsně vedle pravé tyče.

23
    Kroměříž si vypracovala další gólovku. Adam Houser si těsně před pokutovým územím udělal prostor ke střele a chtěl svůj pokus umístit na vzdálenější tyč. Sváček letěl vzduchem marně, ale měl štěstí, chyběl kousek.

19
    Jan Silný mohl snížit. Někdejší hráč Líšně se dostal až k bezprostřední blízkosti Sváčka, ten ale rukavicemi jeho tvrdou ránu vyrazil mimo tři tyče.

8
    Hosté jsou zralí na ručník. Běží teprve osmá minuta zápasu a Brňané vedou gólem po rohovém kopu už 3:0. Na hlavičku si na malém vápně nejlépe naskočil LUKÁŠ ENDL a máme tady zaděláno na pořádnou nadílku.

6
    No a brankář Gergela chybuje dál. Zbrojovka vede v šesté minutě už dva nula znovu po poměrně laciné brance. ADAM FOUSEK napřáhl z dobrých pětadvaceti metrů a kroměřížský brankář nestál v dobrém postavení na brankovišti a už může podruhé lovit míč ze své svatyně.

2
    Tak to byla velmi rychlá branka, která posílá Brno do vedení. Bylo to po minutě a třicet vteřinách. Po obrovské hrubce při malé domů vyrobil málo vídanou věc brankář Gergela, který naprosto špatně odkopl míč od své brány a našel rovnou DENISE ALIJAGIĆE, jenž neměl žádný problém dopravit míč do sítě.

Roman Zajíček

Branky: 2. Alijagić, 6. Fousek, 8. Endl, 48. Houser (vla.) – 55. Kudela, 66. M. Jaroň, 85. Kudela

Karty:   71. Jambor (BNO), 90+3. Štepanovský (BNO) – 90+3. Silný (KRO)   76. Jambor (BNO)

FC Zbrojovka Brno: Sváček – Nový, Lu. Pernica, Endl, Granečný – Texl (69. Štepanovský), Smejkal (69. Juritka) – Potočný (69. Dav. Jambor), Fousek (46. Hamza), Alijagić – Jak. Řezníček (C) (81. Mara).
    Náhradníci: Berkovec – Šural.

Trenér: Lukáš Kříž

SK Hanácká Slavia Kroměříž: Gergela – Wala (89. Surynek), Tiahlo (46. Kudela), Vincour, Hrdlička (79. Dočkal) – Cupák, Houser (C), Machalík, Kiška (72. Oulehla) – Chwaszcz (46. M. Jaroň), Silný.
    Náhradníci: J. Dostál – Jeleček.

Trenér: Martin Onda

Rozhodčí: Vít Zaoral – Radim Dresler, Jakub Bureš