Leeds – Southampton 0:1 (kon.)
Leeds United
0:1 (0:1)
Southampton FC
Neděle 26.05.2024, 16:00 • Wembley stadium, Londýn • Anglická Championship • Finále

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 5:2. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 18:13. (18:08:45)
    Pohled do rozjařené šatny vítězů play-off.

Je konec! Southampton vítězí ve finále play-off Championship nad Leedsem 1:0 a po roce se tak vrací do Premier League. V nejvyšší soutěži doplní další nováčky z Leicesteru a Ipswiche, kteří si postup zajistili už v dlouhodobé soutěži.

Hrdinou duelu bude Adam Armstrong, který si ve 23. minutě zaběhl za obranu na přihrávku Smallbonea a jediným gólem utkání rozhodl. Leeds se pak vůbec nedokázal proti defenzivě Saitns prosazovat. Nejblíže ke srovnání stavu byl v 84. minutě Daniel James, jehož rána se odrazila od břevna těsně před brankovou čáru. Stejný hráč pak v nastavení vyprodukoval ještě jeden jedovatý pokus, který vyrazil brankář McCarthy. Teď už hráči Southamptonu na pažitu Wembley oslavují.

90+12

90+11
    Joe Aribo fauloval Ethana Ampadua. Pak sbíral čas tím, že si lehl na trávník. Následně se postrkal s brankářem Meslierem, který ho zvedal z trávníku. Aribo dostal žlutou kartu.

90+10
    Odkop Bednarka. Jedna z posledních akcí Leedsu začíná nákopem brankáře Mesliera.

90+10
    Už se hraje přes čas. Sudí ale jistě ještě něco přidá.

90+9
    Anthony si zády k bráně rovnal míč po centru Robertse. Jenže si na něj sáhl rukou a sudí píská proti Leedsu.

90+9
    Jack Stephens se spokojil s odkopem do autu. Je to ale poblíž rohového praporku Leedsu, takže Whites to mají přes celé hřiště.

90+8
    Dlouhý aut Connora Robertse. McCarthy balón vyboxoval daleko od své šestnáctky.

90+8
    Southampton se rozhodl hrát u rohového praporku. Adams se nakonec dostal s míčem do zámezí. Whites pospíchají dopředu.

90+7
    Nyní Adams donutil k faulu Joea Rodona. Další možnost pro Southampton pošetřit velmi cenný čas.

90+7
    Hráči Sotonu nakopli míč dopředu. Tam o něj bojoval Che Adams a Ampadu odehrál jen do autu. Tohle Svatým vyhovuje.

90+6
    Leeds má ještě nějakých pět nebo šest minut. V nastavení se totiž začalo hrát až na konci druhé minuty.

90+5
    Střela Daniela Jamese zpoza šestnáctky na bránu prošla. McCarthy míč neudržel v rukavicích, ale alespoň ho vyrazil do strany a tak nemohla přijít gólová dorážka!

90+4
    Daniel James obešel Kylea Walkera-Peterse. Poté našel Georginia Ruttera, který z hranice šestnáctky neprostřelil obranu Saints.

90+3
    Mateo Joseph se dostal s míčem do šestnáctky. Posílal zpětnou přihrávku na penaltu, ale výborně se vrátil Adam Armstrong, jenž balón sebral a odkopl.