Maďarsko – Švýcarsko 1:3 (kon.) | Španělsko – Chorvatsko 3:0 (kon.) | Itálie – Albánie 2:1 (kon.)
Itálie
2:1 (2:1)
Albánie
Sobota 15.06.2024, 21:00 • BVB Stadion Dortmund (Signal Iduna Park) • Mistrovství Evropy • Skupina B

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 65 % : 35 %.
    Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 6:4. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 7:7. (23:03:51)
    Albánští fotbalisté i přes prohru děkovali svým fanouškům, kteří dorazili do Dortmundu ve velkém počtu.

Obhájci titulu z Itálie splnili na úvod šampionátu svůj úkol, když dokázali porazit Albánii 2:1.

Albánci přitom soupeře šokovali už po 23 sekundách hry, když se po špatně vhozeném autu Dimarca dostal k míči Nedim Bajrami, který tvrdou střelou k bližší tyči otevřel skóre nejrychlejším gólem v historii evropských šampionátů. Gli Azzurri to ale spíše probudilo. V 11. minutě tak vyrovnal po rohovém kopu a centru Pellegriniho hlavou Alessandro Bastoni a o pět minut později už Itálie vedla po trefě Nicola Barelly, jenž zamířil k tyči zpoza šestnáctky. Svěřenci kouče Spallettiho pak i nadále diktovali tempo hry. Ještě v první půli mohli zvýšit Frattesi, jehož oblouček vytěsnil brankář Strakoša do bližší tyče, a Scammaca, jehož vychytal gólmansoupeře nohama. Po změně stran prolétla vedle vzdálenější šibenice táhla střela Chiesy. Albánie se své příležitosti na vyrovnání dočkala až v 90. minutě. Na pas Asllaniho si naběhl střídající Manaj, který sice poslal míč přes padajícího Donnarummu, ale nenasměroval ho mezi tyče.

90+6

90+5
    Laçiho přetažený centr propadl k Arbërovi Hoxhovi. Ten posunul na Maria Mitaje, který to zkusil zpoza šestnáctky levačkou. Balón chytil opačnou faleš a vytočil se vedle vzdálenější tyče.

90+4
    Andrea Cambiaso si došel ve středu hřiště pro nedovolený zákrok a Italové mohou pošetřit čas.

90+3
    Už se opět hraje.

90+2
    Střídání v týmu Itálie:
    ze hřiště odchází Nicoló Barella, přichází Michael Folorunsho.

90+1
    Druhý poločas měl být nastaven o čtyři minuty. Na hrací plochu ale vběhl nějaký výtečník, kterého musejí nahánět pořadatelé. To znamená, že se avizované nastavení asi ještě prodlouží.
    90. Manaj mohl srovnat, ale šanci nedokázal proměnit.

90
    Albánci se dočkali své šance! Kristjan Asllani našel přesným pasem na 40 metrů nabíhajícího Reye Manaje. Ten se dostal před Calafioriho a byť si hrudí dal balón dále od nohy a musel zakončovat z úhlu, zavánělo to vyrovnáním! Dokázal míč poslal přes padajícího Donnarummu, ale tak že hrací předmět směřoval vedle vzdálenější tyče!