Slovinsko – Srbsko 1:1 (kon.) | Dánsko – Anglie 1:1 (kon.) | Španělsko – Itálie 1:0 (kon.)
Slovinsko
1:1 (0:0)
Srbsko
Čtvrtek 20.06.2024, 15:00 • Munich Football Arena (Allianz Arena), Mnichov • Mistrovství Evropy • Skupina C

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 44 % : 56 %.
    Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 4:3. Rohy: 4:9. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 13:8. (17:10:41)

V prvním poločase byli možná trošku překvapivě lepší Slovinci. Ti byli nejblíže ke gólu ve 38. minutě, kdy Elšnik orazítkoval tyč a dorážka Šeška skončila nad bránou. Na druhé straně měl největší příležitost Mitrović, jehož vychytal Oblak. Po změně stran začali aktivněji naopak srbští fotbalisté. Mitrović si hned po minutě zopakoval souboj s Oblakem, proti kterému ho poslal Tadić, ovšem brankář Atlética Madrid svůj tým znovu podržel. Po hodině utkání protáhl slovinský útočník Šeško povedenou střelou Rajkoviće, který balón vytáhl nad břevno. V 69. minutě to přišlo. Žan Karničnik získal na vlastní polovině míč, vyvezl ho, předal Elšnikovi a vydal se před bránu do prostoru, kam prošel přízemní centr, který Karničnik doklepl do sítě. Rychlé vyrovnání mohlo přijít po hlavičce Mitroviće, která skončila na brankové konstrukci. Pak už to byla spíše srbská křeč. Vysvobození přišlo v úplném závěru pětiminutového nastavení, kdy po rohovém kopu srovnal hlavou Luka Jović.
    Luka Jović připravil Slovince o historicky první vítězství na ME a udržel Srbsko ve hře o postup ze skupiny.

Po závěrečné hvizdu většina slovinských hráčů popadala nebo posedala na trávník. Tým ze země s dvěma milióny obyvateli byl blízko k historicky prvnímu vítězství na EURU, ale o to přišel v závěrečných sekundách nastavení. Gól Luky Joviće naopak udržel Srbsko v postupové hře.

90+6
    90+5. Luka JOVIĆ - 1:1

90+5
    Srbsko právě vstřelilo branku!
    Srbové vyrovnávají v poslední chvíli! Na rohový kop Ivana Iliće si naběhl LUKA JOVIĆ, který se dokázal prosadit mezi třemi Slovinci a hlavou zamířil k pravé tyči z pohledu bezmocného Oblaka – 1:1.

90+5
    Míč se vrátil dlouhým nákopem do pokutového území. Mijat Gačinović podklouzl při střele, ale bude z toho roh.

90+5
    Slovinští fanoušci aplaudují odkopu Brekala až za půlící čáru.

90+4
    Nyní dohrál na druhé straně Žan Vipotnik gólmana Rajkoviće. Také on si prohlédl žlutou kartu.

90+3
    Mijat Gaćinović v momentě, kdy měl míč brankář Oblak, úplně zbytečně naběhl do Erika Janži a ještě ho trefil loktem. Žlutá karta pro srbského hráče.

90+2
    Adam Gnezda Čerin nechtěl předat míč Lukovi Jovićovi. Ten do něho strčil a dostal za to žlutou kartu.

90+1
    Střídání v týmu Slovinsko:
    ze hřiště odchází Timi Max Elšnik, přichází David Brekalo.

90+1
    Druhý poločas bude nastaven o pět minut!

90
    Rohový kop hostí. Samardžićův centr našel pouze hlavu slovinského obránce.

89
    Tentokrát posílal Veljko Birmančević pas na přední tyč, kam si ale nikdo ze spoluhráčů neseběhl dostatečně rychle. Míč končí u Oblaka.

89
    Birmančević se snaží hrát aktivně. Na levé straně se dobře uvolnil, následný centr ale zablokoval Drkusić.

87
    Erik Janža dostal žlutou kartu za zdržování hry. Příliš váhal s exekucí autového vhazování. Srbští fanoušci navíc na levého beka Slovinska nepříliš sportovně házeli kelímky od piva.

86
    Roh Srbů. Centr směřující dovnitř boxoval Oblak. Po odraženém míči střílel Miloš Veljković, jemuž spadl do rány Jon Gorenc Stankovič.
    Internetový obchod Marken.cz vám přináší legendární sortiment Fanklubu defenzivního fotbalu! Pořiďte si originální šálu nebo triko a zařaďte se do skupiny fanoušků, která ví, že nejdůležitější jsou body.