MŠK Tesla Stropkov – Humenné 0:3 (kon.) | Uničov – Prostějov 1:2 (kon.) | Ústí n. L. – Varnsdorf 1:4 (kon.)
Opava – Třinec 1:1 (kon.) | Olomouc B – Žilina B 7:1 (kon.) | Austria – Zlín 1:0 (kon.)
Ried – Žilina 3:0 (kon.) | Skalica – Karviná 0:2 (kon.) | Jablonec – Sparta B 4:1 (kon.)
Cracovia – Olomouc 0:1 (kon.) | Vlašim – Zápy 1:1 (kon.) | Lech Poznaň – Teplice 0:2 (kon.)
Púchov – Brno 4:0 (kon.) | Sparta – Salzburg 2:2 (kon.) | Ostrava – B. Bystrica 3:1 (kon.)
Slavia – Žilina 5:1 (kon.) | Považská Bystrica – Vyškov 0:0 (kon.) | Slovácko – Žižkov 4:1 (kon.)
Slavia B – Dukla Praha 1:2 (kon.) | Č. Budějovice – Ried 4:2 (kon.)
SK Slavia Praha
5:1 (0:0)
MŠK Žilina
Sobota 13.07.2024, 16:00 • Raiffeisen Arena Rohrbach-Berg, Ulrichsberg (AUT) • Přípravný zápas

Přátelské utkání pražské Slavie s MŠK Žilina je za námi, po nepříliš atraktivní bezbrankové první půli jsme si ve druhém poločase užili perfektní gólové hody. Drtivé vítězství Slavie odšpuntovala kuriózní situace ze 48. minuty, kdy gólman slovenského celku chytil malou domů do rukou a rozhodčí byl nucen odpískat nepřímý kop ve vápně soupeře. Ten dokázali sešívaní i díky nedostatečně kvalitní defenzivě soupeře proměnit prostřednictvím Davida Zimy. Následovala výborně využitá situace 1 na 1 ze strany Daniela Fily a v neposlední řadě hattrick Matěje Juráska. Ačkoliv Antonín Kinský z poslední akce zápasu přišel o čisté konto, druhou půli lze hodnotit pouze v superlativech.

Další zápas čeká Pražany za osm dní, v neděli 21. 7. se od 17:00 představí v 1. kole Chance Ligy v Uherském Hradišti proti Slovácku. I tento zápas budete samozřejmě moci sledovat prostřednictvím našeho podrobného onlajnu.

To už je za mě pro dnešek vše, přeji top den všem fanouškům slavistického fotbalu! (17:57:55)

90+3
    90+2. KAPRÁLIK - 5:1

90+2
    Žilina právě vstřelila branku!
    ADRIÁN KAPRÁLIK připravuje v poslední minutě zápasu Antonína Kinského o čisté konto, slávistická obrana již nedokázala najít energii ke včasnému návratu.

90+1
    Za defenzivou Žiliny se zjevil Tomáš Vlček, jeho zakončení bylo nicméně nedostatečně kvalitní.

90+1
    Vorlický dobře našel Dioufa, jeho následný centr na Jurečku sice prošel, střelecký pokus slávistického forvarda však zablokoval Ndjeungoue.

89
    Pokus Žiliny o jednu z posledních útočných akcí dnešního zápasu suverénně zastavuje Malick Diouf.

88
    Ránu z druhé vlny dokázal zablokovat Filip Prebsl a ani tentokráte se tak Antonín Kinský nezapotil.

88
    Akci Žiliny přerušuje Jurásek pouze za cenu nedovoleného zákroku.

87
    Po rozehrávce nakrátko a následném centru Wallema se k zakončení z otočky dostal Zima. Branku bohužel poměrně výrazně přestřeluje.

86
    Po akci Wallema a Vlčka na pravé straně je tu aut pro Slavii.

86
    Konečný přerušuje kombinaci soupeře, je tu aut pro domácí tým.

85
    Minárik se pohybuje s balonem poblíž půlící čáry.

84
    Bužkův nákop byl na Conrada Wallema příliš dlouhý.

83
    Prebslův pas na laxně bráněného Vorlického neprošel, musíme se bohužel spokojit s náskokem pěti branek.
    82. JURÁSEK - 5:0

82
    Slavia právě vstřelila branku!
    Hattrick si parádní ranou zpoza vápna připisuje navrátilec z fotbalového Eura MATĚJ JURÁSEK! Ve druhé půli předvádějí sešívaní naprosto perfektní výkon!

81
    Na zadní tyč pálil Prebsl, ránu chytá gólman.

Tadeáš Rulf

Branky: 49. Zima, 65. Fila, 70. Jurásek, 80. Jurásek, 82. Jurásek – 90+2. Kaprálik

Karty:   51. Gidi (ZIL)

SK Slavia Praha: Kinský – Vlček, Ogbu (46. Zima), Bořil (60. Konečný) – Tomič (60. Vorlický), Ševčík (46. Bužek), Dorley (46. Prebsl), Zmrzlý (60. Diouf) – Jurečka (46. Jurásek), Fila, Wallem
    Náhradníci: Mandous

Trenér: Jindřich Trpišovský

MŠK Žilina: Badžgoň – Hubočan (55. Kelembet), Minárik, Ndjeungoue – Kopásek, Gidi, Sauer, Javorček – Ďuriš, Bille (30. Kóša, 78. Prokop), Kaprálik
    Náhradníci: Belaník, Hranica, Palisčák

Trenér: Michal Ščasný

Rozhodčí: Bašić – Schüttengruber, Wagner (AUT)