Č. Budějovice – Kometa Brno 2:5 (kon.) | Kladno – Jihlava 6:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Mountfield HK 0:2 (kon.)
konec
HC Motor České Budějovice
2:5 (1:2, 1:2, 0:1)
HC Kometa Brno
Čtvrtek 24.10.2019, 16:00 • Budvar aréna • turnaj O Pohár DHL • 13. kolo
Partner:
   
  Konec zápasu. (18:00:51)
   
  59:17
  Kometa právě vstřelila branku!
  S největší pravděpodobností je pro dnešek rozhodnuto. Kometa proměňuje také přesilovku pět na tři. Vašíček poslal přihrávku na MATĚJE SVOBODU, a ten zakončil nekompromisně. Asistence: Dominik Vašíček, Michal Kunc.
   
  58:31
  Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Hubata – 2 min., podrážení).
   
  58:23
  Brněnská kombinace zatím přinutila Dominika Ludvíka k jednomu zákroku. Poté se hostujcí hráči sice drželi v pásmu ke střeleckému pokusu se však nedostali. Motor se pak poprvé v oslabení dokázal osvobodit.
   
  57:29
  Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Krcho – 2 min., podrážení).
   
  56:43
  František Schwartz se ocitl v podobné pozici jako před chvílí jeho kolega. I jeho pokus ale směřuje nad horní tyč. Domácí útočník zřejmě mířil do vzdálenějšího růžku, Rachůnka k zákroku ale také nepřinutil.
   
  55:28
  Vojtěch Krcho mohl opět skórovat! Tentokrát si najel v rychlosti až před branku a rychlou střelou zamířil bohužel pro něj jen nad horní tyčku.
   
  53:45
  Vojtěch Krcho dostal zajímavou přihrávku přímo před branku. Zkusil štěstí z první, což ale úspěch nepřineslo. Rachůnek se stačil přemístit a střelu domácího útočníka vychytal.
   
  52:54
  Jakub Čížek nabral velkou rychlost a dojel si pro kotouč. Ten pak udržel před dotírajícím soupeřem a poslal ho na modrou čáru, odkud jeden z obránců vyslal střelu, která se zastavila o pravý Rachůnkův beton.
   
  51:31
  V uplynulých minutách se toho na ledové ploše moc nedělo. Ani jeden z týmů se na delší dobu nedostal do pásma a nevyprodukoval žádnou ze střel, jež by stála za zmínku.
   
  48:43
  Jeden z hostujících hráčů předvedl v útočném pásmu parádní stahovačku, díky které se dostal do střelecké pozice. Ta sice byla trochu těžší, neboť hostující hráč střílel z úhlu, přesto vyslal zajímavý projektil. Ten se otřel o boční síťku a skončil mimo branku.
   
  47:45
  Vojtěch Doktor si sjel zhruba na vrchol kruhu, kam dostal dobrou přihrávku. Jeho následný pokus byl velmi tvrdý a Rachůnek měl co dělat, aby jej udržel před brankovou čárou. To se mu nicméně nakonec vyvedlo.
   
  47:07
  Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Studený – 2 min., hákování).
   
  46:10
  Dominik Vašíček měl právě na holi pátou branku! V mezikruží měl volnou cestu k brance, mohl pálit a také tak udělal. Mířil do horních pater branky, ovšem nepřesně. Kotouč horní tyč těsně přelétl.
   
  45:15
  Jeden z brněnských útočníků se znovu hnal do samostatné akce. Tentokrát jej ale Václav Svach dobře dobruslil a ještě stihl kotouč vypíchnout. Ani v tomto případě tedy nedošlo k ohrožení Ludvíkovy branky.
   
  44:05
  Matěj Svoboda unikl domácí obraně. Díky své rychlosti se dostal až za posledního obránce a natlačil se před branku. Kotouč mu ale v nepravý čas utekl z čepele a nemohl tak zakončovat.
   
  42:51
  Českobudějovičtí hokeijsté se zkraje periody stále drží na kotouči, Kometě ho v posledních okamžicích moc nepůjčují. Nyní se domácí snaží usadit v pásmu.
   
  41:33
  Motor si v prvních minutách poslední dvacetiminutovky vytvořil poměrně solidní tlak. Hned dvakrát páliil od modré čáry Vojtěch Doktor. Oba jeho pokus byly velmi dobré, ten druhý už Rachůnek zkrotil napoprvé a zařídil vhazování po své levici.
   
  40:01
  Začala třetí třetina.

  Adam Pavlíček

  Branky a nahrávky: 8. Najman (Krcho), 40. Masopust (Krcho) – 15. Vašíček (Malý), 17. Kowalczyk (Svoboda, Malý), 23. Malý (Kowalczyk), 32. Kunc, 60. Svoboda (Vašíček, Kunc)


  HC Motor České Budějovice: Ludvík (Dvořák) – Najman, Hubata, Remta, Svach, Pavlát, Novák, Doktor – Matoušek, Řezáč, Pigl, Hrubec, Masopust, Ryba, Janoch, Schwartz, Čížek, Silný, Krcho
  HC Kometa Brno: Rachůnek (Kubík) – Holemý, Furch, Vašíček, Sedláček, Studený, Kowalczyk – Žák, Snášel, Bartes, Svoboda, Dufek, Stránský, Malý, Martiška, Vašíček, Kunc