Havířov – Slavia 2:7 (kon.) | Vsetín – Chomutov 2:0 (kon.) | Poruba 2011 – Litoměřice 3:2 (kon.)
Motor ČB – Přerov 3:2 (po pr.)
po prodl.
ČEZ Motor České Budějovice
3:2 (1:0, 1:0, 0:2 - 1:0)
HC ZUBR Přerov
Pondělí 27.01.2020, 17:30 • Budvar aréna • Chance Liga - o pořadí v play-off • 16. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Je konec. Přerov si z jihu Čech odváží alespoň jeden bod, který si vystřelil chvíli před koncem základní hrací doby. Utkání dnes nebylo bůhvíjak pohledné, dělba bodů se ale zdá být spravedlivá. (19:57:47)
   
  Konec zápasu.
  60:56 Martin NOVÁK - 3:2
   
  60:56
  České Budějovice právě vstřelily branku!
  Prodloužení nemělo dlouhého trvání. Motor ho poté, co David Gilbert poslal přihrávku před branku na MARTINA NOVÁKA, který rychle zakončil z bekehndu, převrátil na svou stranu. Asistence: David Gilbert, Ivan Lytvynov.
   
  60:01
  Začalo prodloužení.
   
  60:00
  Třetí třetina skončila.
   
  59:45
  Po vhazování se kotouč v útočné třetině Motoru dostal na modrou čáru, kde stál Conor Allen. Ten si pak hledal střeleckou pozici, ale jeden z přerovských obránců ho svým pohybem ze střeleckého úhlu vytlačil. Allenova střela tak míří mimo brankovou konstrukci, a to výrazně.
   
  58:03
  Jiří Šimánek stál šikovně před brankou a čekal, zda se k němu kotouč odrazí. Odrazil. Zkušený českobudějovický hráč si ho srovnal na hůl a z otočky vystřelil. Bohužel pro něj mimo horní tyč.
   
  57:20
  David Gilbert pálil ze stejného místa rovnou dvakrát. Stál zhruba dva metry od branky, kam se k němu kotouč dvakrát vrátil. V obou střeleckých případech trefil jen Petráskův beton.
   
  55:46
  Adam Raška se znovu objevil v poměrně dobré šanci. Tentokrát se vehementně snažil nacpat před branku a odtud zakončit. Na poslední chvíli ho od zakončení odstavil jeden z přerovských hráčů, který se společně s domácím útočníkem stihl vrátit.
  54:16 Radek ČÍP - 2:2
   
  54:16
  Přerov právě vstřelil branku!
  Zmatek v českobudějovické obraně znamená vyrovnání! Přerovští utekli dva na nikoho. Samostatné zakončení na sebe vzal RADEK ČÍP, který nadvakrát doťukl kotouč až za brankovou čáru. Asistence: Darek Hejcman.
   
  52:39
  Matěj Svoboda je zpět na ledové ploše. Na trestné lavici nemusel nijak trnout. Kromě zmíněné Šimánkovy šance si domácí hokejisté více šancí nevytvořili.
   
  51:20
  Jiří Šimánek si najel od modré čáry v plné rychlosti a s kotoučem na holi až někam do mezikruží. Odtud pak poslal dělovku na přerovskou svatyni. Petrásek měl štěstí, že ho svižný pokus trefil jen do ramene.
   
  50:39
  Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Matěj Svoboda – 2 min., sekání).
   
  49:43
  Českobudějovičtí hráči se tentokrát nastěhovali do útočného pásma, kde však Michaela Petráska v přerovské brance neohrozili. Kotouč nakonec ztrácí na modré čáře.
   
  48:20
  Martin Beránek se snažil protáhnout skrze přerovskou obrnau, ta mu průchod až do střelecké pozice ale neumožnilla, neboť jeden z Přerovských domácímu hráči kotouč vypíchl.
  46:08 Jakub NAVRÁTIL - 2:1
   
  46:08
  Přerov právě vstřelil branku!
  Hosté se radují, neboť snižují na jednobrankový rozdíl. Tomáš Doležal našel před branku si najíždějícího JAKUBA NAVRÁTILA, který vystřelil a nedal domácímu brankářovi příliš šancí. Asistence: Tomáš Doležal.

  Adam Pavlíček

  Branky a nahrávky: 10. Prokeš (Vydarený, Michnáč), 36. Z. Doležal (Lytvynov, Strmeň), 61. M. Novák (Gilbert, Lytvynov) – 47. Navrátil (T. Doležal), 55. Číp (Hejcman)


  ČEZ Motor České Budějovice: Strmeň (Klouček) – Pýcha, Allen, Vydarený, Suchánek, Lytvynov – Babka, Christov, Venkrbec – Holec, Šimánek, J. Kloz – Z. Doležal, M. Novák, Gilbert – Endál, Michnáč, Raška I – Prokeš, Beránek.
  HC ZUBR Přerov: Petrásek (Klimeš) – Weinhold, Zbořil, Kubeš, Krisl, Forman, Šnajnar, Dřímal – Berger, Hejcman, Číp – T. Doležal, Popelka, Navrátil – Kočica, Moučka, Š. Kratochvil – Matěj Svoboda, Süss, F. Dvořák.

  Rozhodčí: Skopal, Jaroš – Kreuzer, Sedláček