Česko Red – USA cz 5:1 (kon.) | Velká Británie – Kanada West 0:12 (kon.) | Slovensko – Česko White cz 6:1 (kon.)
Švýcarsko – Kanada East 2:12 (kon.)
Velká Británie
0:12 (0:3, 0:5, 0:4)
Kanada West
Čtvrtek 29.06.2023, 16:00 • Svijanská aréna 2 • Mistrovství světa hráčů do 16 let • Skupina A

Kanadský tým West naprosto v pohodě dokráčel k jednoznačnému vítězství nad Velkou Británií. O vítězi nebylo od začátku sebemenších pochyb a javorové listy svůj tlak postupně zvyšovaly až ke konečnému skóre 12:0.

Hattrickem se blýskl Maxx Hamelin, dvakrát se mezi střelce zapsal Jackson Lovett a další trefy přidali Taylor Mackie, Aikan Atwal, Tyler Cavan, Calyb Moore, Carter Zeeben, Ethan Blake a Jackson Lovett. Lucas Cochrane si poradil se všemi šesti střelami soupeře a připisuje si čisté konto. (17:37:39)

40:56 Maxx HAMELIN - 0:12

40:56
    Tým Kanada West právě vstřelil branku!
    Autorem branky je MAXX HAMELIN. Asistence: Calyb Moore.
    40:09 Maxx HAMELIN - 0:11

40:09
    Autorem branky je MAXX HAMELIN. Asistence: Calyb Moore a Reece Gault.

36:01
    Střídání v týmu Velká Británie:
    ze hřiště odchází Mroczynski, přichází Midgley.
    36:01 Ethan BLAKE - 0:10

36:01
    Autorem branky je ETHAN BLAKE. Asistence: Reece Gault a Jorgen Nel.
    33:56 Carter ZEEBEN - 0:9

33:56
    Autorem branky je CARTER ZEEBEN. Asistence: Declan Barker.

30:01

Po třiceti minutách hry vedou Kanaďané už o osm gólů. Velká Británie ve druhé části sice smazala nulu v kolonce střel, ale ani jeden z pěti pokusů ke snížení nevedl. To zámořské mužstvo pokračuje v suverénním výkonu a z dvacet střel ve druhé třetině vytěžilo pět gólových zápisů.

30:00
    28:12 Jackson LOVETT - 0:8

28:12
    Autorem branky je JACKSON LOVETT. Asistence: Matthew Gard.
    25:05 Jackson LOVETT - 0:7

25:05

Jan Hochman

Branky a nahrávky: 2. Mackie (Moore, Hamelin), 8. Atwal, 15. Hamelin (Gault), 17. Cavan (Gard, Gill), 18. Emsley (Fiszer), 19. Moore (Hamelin), 26. Lovett (Gard), 29. Lovett (Gard), 34. Zeeben (Barker), 37. Blake (Gault, Nel), 41. Hamelin (Moore, Gault), 41. Hamelin (Moore)

Velká Británie: Midgley (18. – 37. Mroczynski) – Mullan (C), Brown, Spawforth (A), Davies, Oughton-Shaw, Booth – Marsden, Winstanley (A), Stone – Kamm, Pendall, Mehrvand – Clough, Bolger, Hibbard – Mardell, Bolstridge, Benson
    Kanada West: Cochrane (Sobkow) – Gard, Hart, Correia, Cavan, Diagaf, Gault (C), Fiszer, Nel – Barker, Zeeben, Francis – Mackie, Moore, Gill – Hamelin (A), Emsley, Blake – Andersson, Lovett (A)

Rozhodčí: Josef Vrba, Jakub Musil