Sparta – HC Slovan 2:3 (kon.) | K. Vary – Mountfield HK 5:1 (kon.) | Ukrajina – HS Riga 2:3 (kon.)
Salzburg – Vítkovice 0:8 (kon.) | Třinec – Sparta 2:1 (kon.) | Davos – K. Vary 1:6 (kon.)
HC Slovan – HS Riga 3:6 (kon.) | Mountfield HK – Vítkovice 5:3 (kon.) | Třinec – Ukrajina 6:2 (kon.)
Davos – Salzburg 0:6 (kon.)
konec
HC Sparta Praha
2:3 (1:1, 1:2, 0:0)
HC SLOVAN Bratislava
Pátek 04.08.2023, 08:00 • WERK ARENA, Třinec • President Cup
Partner:
   
  President Cup zná první konečný výsledek. Bratislavský Slovan ve třetí třetině dokázal udržet jednobrankový náskok. Sparta byla v poslední části mírně lepší, ale kýženému vyrovnání zabránila nepřesná koncovka.

  Slovan si tak do tabulky připíše tři body, Sparta je po prvním utkání na nule.

  Nejlepší hráči: Václav Nestrašil – Patrik Vida (10:07:06)
   
  Konec zápasu.
   
  59:57
  Pražané tlačili svého soupeře, jenže nebyli schopni vystřelit na branku. V samém závěru Nestrašil vypíchl puk bratislavskému hráči, který chtěl střílet na prázdnou branku.
   
  58:47
  Cichoň od modré čáry přihrál k levému mantinelu Nestrašilovi, ten si zpracoval puk na střelu a následným pokusem do horní poloviny branky donutil k zásahu gólmana Henriqueze, který puk vyrazil do ochranné sítě.
   
  58:36
  Tým Sparty si vzal oddechový čas.
   
  58:36
  Sparta se vydala do útoku, trenéři odvolali brankáře a Henriquez měl co dělat, aby za svá záda nepustil střelu z levého kruhu i následnou dorážku.
   
  58:06
  Trebula se protáhl po levém křídle, místo přihrávky křížem volil střelu na bližší tyč, kterou si gólman pohlídal.
   
  56:45
  Dobrou obrannou práci předvedl Trachta, který zezadu sebral puk Ďurišinovi. Útočník Slovanu už byl připravený na střelu, ale na poslední chvíli byl o puk obrán.
   
  55:05
  Stankovien dostal přihrávku od levého mantinelu mezi kruhy, puk si prvním kontaktem připravil na střelu a prudce vypálil, gólman Tvrzník jeho nebezpečnou střelu vyrazil nad branku.
   
  53:31
  Nepřesná přihrávka z hole obránce Slovanu prolétla až za branku Sparty. Zakázané uvolnění, vhazování po pravici Henriqueze.
   
  52:30
  Už při hře v plném počtu se uvolnil v levém kruhu Hoznourek a polovysokou střelou donutil k zákroku brankáře Henriqueze.
   
  51:23
  Nepříliš razantní střelu od modré čáry v podání Bereše pokryl gólman Tvrzník za pomoci betonů a lapačky.
   
  50:21
  Slovan uzamkl soupeře, od modré střílel Požgay, následně puk doráželi jeho spoluhráči, ale gólman Tvrzník ve všech případech odolal.
   
  49:31
  Na dvě minuty byl vyloučen Filip Novák, který po odpískání nejspíš odpálil soupeřovu hokejku do ochranné sítě.
   
  49:10
  Taliga našel krátkou přihrávkou mezi kruhy volného Vidu, ten golfákem vystřelil na soupeřovu branku, kde byl připravený Tvrzník.
   
  48:50
  Cichoň se dokázal proháčkovat od pravého mantinelu do kruhu, ale následně mu při kličce utekl puk k soupeři. Vzápětí hosté vyhodili puk na střídačku a můžou vystřídat.
   
  48:31
  Hráči Slovanu se dostali pod tlak, situaci vyřešil Tomaškovič vyhozením za cenu zakázaného uvolnění.
   
  47:45
  Střela Šramatého z levé strany nezazlobila Tvrzníka. Gólman Sparty puk dobře viděl a chytil ho do lapačky.

  Igor Mainka

  Branky a nahrávky: 14. Nestrašil (Cichoň), 39. F. Novák (Nestrašil) – 11. Chalmovský (Válek), 27. Ružanský, 31. Vida (Kadlečík)


  HC Sparta Praha: Tvrzník (Hanousek) – Cichoň, T. Bolocan, J. Novák, Hoznourek, Vejvoda, Dufek, Nedvěd – Adamec, Trachta, Žukovský, F. Novák, Nestrašil, Novotný, Prikhodko, Volodin, Hlinka, Čížek, Pojkar, Popovyč, M. Bolocan.
  HC SLOVAN Bratislava: Henriquez (Hornáček) – Floriš, Požgay, Bereš, Ružanský, Chalmovský, Mišovič, Tomaškovič – Kadlečík, Válek, Stankovien, Trebula, Slovák, Taliga, Vida, Šurlák, Haborák, Ďurišin, Fecko, Jánošík, Potočka, Truchlý, Burov, Šramatý.
  bahis siteleri