1:2
4:6
6:4
6:75
Souboj (možná) dvou nejlepších českých tenistek uplynulé dekády dopadl lépe pro Karolínu Plíškovou. Ta sice rychle prohrávala 0:3. ale dokázala otočit a vedla o set a brejk. Nicméně následoval rebrejk čistou hrou. Následně působila Kvitová o něco lepším dojmem a nakonec poslala zápas do třetího setu. V něm platil stav 5:1, 30:0 a Kvitová byla na příjmu. Každopádně Plíškovou nedorazila. Finalistka US Open 2016 se chytila. Při skóre 5:3, třicet obě se dostala k brejkbolu a prolomila servis.

Utkání nakonec rozhodl tiebreak, ve kterém se Kvitová ani jednou nedostala do vedení. Po srovnání Kvitové výhozem soupeřky na 5:5 trefila Plíšková své šesté eso v posledním setu a na mečbol udělala Kvitová nevynucenou chybu.

Plíšková tak poráží Kvitovou v prvním vzájemném utkání po skoro čtyřech letech. Opět je to v hale, ale tentokráte na antuce. Vítězka turnaje ve Stuttgartu z roku 2018 jde dál a jedná se o její druhou letošní výhru.
WTA Istanbul (Antuka)
2:0
6:3
7:5
Marie Bouzková poprvé v sezóně vypadává z turnaje WTA již v úvodním kole. V souboji s žebříčkovou sousedkou Varvarou Gračovovou nezachytila úvod a rychle prohrávala 0:3. Ruska ji nepustila k brejkbolu a první sadu hladce dopodávala. Uprostřed druhé sady oběma hráčkám trochu odešel servis a k vidění byly čtyři brejky v řadě, rozhodl až ten klíčový pátý na 6:5, po kterém důrazně hrající Gračovová výhodu již nepustila.
0:2
1:6
4:6
Nikola Bartůňková při své premiéře na okruhu WTA v 16 letech poznala, že mezi širší špičku ještě vedou pořádně příkré schody. Zápas se dlouho vyvíjel naprosto jednoznačně, v závěru ovšem Češka naznačila své možnosti, když soupeřce utekla ze dvou mečbolů a ze stavu 1:5 a 15:40 se propracovala ke dvěma brejkům a snížení na 4:5. Ruská kvalifikantka však v poslední hře opět zabrala a senzaci již nepřipusila. Do dalšího kola tedy postupuje Anastasija Potapovová a po Martincové a Bouzkové se s turnajem v Istanbulu loučí i třetí česká zástupkyně ve dvouhře.
Challenger Praha (Antuka)
2:0
6:3
6:4
Dalibor Svrčina (246.) vstoupil do antukového challengeru na Spartě vítězně. Obhájce titulu zdolal ve středu 6:3 a 6:4 rumunského kvalifikanta Nicholase Davida Ionela (360.). Soupeře připravil v utkání hned sedmkrát o servis. Ve druhém setu promarnil devatenáctiletý Čech náskok 5:1 a dvě možnosti dopodávat duel do vítězného konce, nakonec ale Svrčina rozhodl o postupu v desátém gemu na příjmu. V osmifinále narazí rodák z Ostravy na dalšího kvalifikanta Oleksije Krutycha (325.) z Ukrajiny.
2:1
4:6
6:3
6:4
Tohle je ode mne pro tuto chvíli vše, děkuji za pozornost.
2:1
3:6
7:65
6:4
Tomáš Macháč (150.) nebyl v osmifinále challengeru na Spartě daleko od porážky, nakonec ale po obratu postoupil do čtvrtfinále. S francouzským náhradníkem Evanem Furnessem (284.) prohrával šestý nejvýše nasazený účastník 3:6 a 5:6, rebrejkem si ale vynutil tiebreak. V tom byl berounský rodák dva míče od porážky, obratem na 7:5 si ovšem vynutil třetí set. V tom rozhodl o svém triumfu brejkem z pátého gemu, který na příjmu získal čistým způsobem. O semifinále zabojuje Macháč v českém derby proti Lukáši Rosolovi.
0:2
1:6
4:6
Co se nepovedlo v úterý krajanu Krumichovi, toho docílil o den později Jonáš Forejtek (292.). Další na divokou kartu startující Čech vyřadil z pražského challengeru nejvýše nasazeného Daniela Altmaiera (67.), kterého po odvážném výkonu porazil 6:1 a 6:4. O druhé letošní challengerové semifinále si jednadvacetiletý rodák z Plzně zahraje proti Rakušanu Ofnerovi.