Challenger Mouilleron-Le-Captif (Krytý tvrdý povrch)
2:0
6:4
6:0
Tomáš Macháč (96.) dál potvrzuje úžasnou formu, kterou našel už na začátku září. Ve francouzském Mouilleronu-Le-Captif vybojoval postup do třetího finále v řadě a spolu s Davis Cupem vybojoval už jedenácté vítězství v řadě. V sobotu si poradil s domácím Lucasem Poullainem (282.), kterého porazil za 74 minut 6:4, 6:0.

Macháč, jenž v Mouilleronu-Le-Captif ztratil prozatím jen jeden set v prvním kole s Nizozemcem Gijsem Brouwerem, si o druhý titul v řadě zahraje s Britem Arthurem Ferym, kterému náleží až 319. místo na žebříčku ATP.

V semifinále měl Macháč utkání plně pod kontrolou. Podání soupeři prorazil hned v prvním gemu a úvodní dějství zdárně dopodával. Musel se přitom vypořádat i se zdravotními problémy na začátku druhé hry, kdy si vyžádal krátkou přestávku na ošetření, podle všeho kvůli problémům s dechem a chvilkové slabosti u srdce. Jeho stav se ale rychle zlepšil, dovedl první set do vítězného konce a ve druhém dějství doslova dominoval.

V prvních čtyřech gemech druhého setu Macháč povolil Poullainovi dokonce jen tři fiftýny. Pak se sice domácí tenista dostal trochu do hry, ale v pátém gemu si ani tak nepodržel podání. Když poté v šestém gemu Poullain nevyužil brejkbol, odešel z kurtu s kanárem.