Havlíčkův Brod – Chrudim 7:4 (kon.) | Ústí n/L – Jihlava 2:3 (kon.) | Třebíč – Litoměřice 8:2 (kon.)
Beroun – Olomouc 2:0 (kon.) | Chomutov – Znojmo 6:4 (kon.) | Tábor – Kadaň 1:8 (kon.)
Hr. Králové – Písek 3:2 (kon.) | Vrchlabí – Benátky n/J 2:1 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
2:3 (0:0, 2:2, 0:1)
HC Dukla Jihlava
Sobota 25.09.2010, 17:001. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

HC Slovan Ústečtí Lvi: Francouz (Orct) – Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, Hořava, Gureň, Poživil, Holomek – Janků, Pazourek, Sklenička – Hovorka, Diviš, Šagát, Čurilla, Hanzl, Rod – Kanko, Mikulík, Ludvík.

HC Dukla Jihlava: Řehoř (Benda) - Ficenc, Dobrovolný, Šidlík, Malena, Suchý, Kaláb, O. Posmyk, Zelený - Hodek, Bakus, Čachotský – A. Padělek, Hollý, Škumát - Jeslínek, Man, Bezděk - Pitule, Zeman, Krupka

Rozhodčí: Pavlovič – Čížek, Padevět.

Vítáme vás u šlágru 4. kola první ligy. Proti sobě nastoupí týmy druhého Ústí a první Jihlavy.

00:01

0:12
    Nahození Ficence skončilo zakázaným uvolněním.

0:40
    Přihrávku Skleničky na Janků nepustil jeden z jihlavských beků.

1:50
    Domácí se nemohou dostat do útočného pásma.

2:40
    Hanzl si najel od mantinelu na mezikruží, zkusil z otočky vystřelit, ale netrefil bránu.

3:25
    Ludvík zavezl puk do pásma, ale přes trojici hostů u mantinelu se neprosadil a o puk přišel.

4:04
    Hodkova lajna se usadila v útočném pásmu, Francouz zatím zasahovat nemusel.

4:55
    Přes trojici domácích se snažil prosadit Hollý, jehož střelu tečoval Pojkar do ochranné sítě nad bránou.

5:29
    Ústeckého brankáře vyzkoušel Jeslínek, který si najel zleva a tvrdě vystřelil mezi betony, Francouz vyrazil.

6:10
    Lvi kombinovali v útočném pásmu, ale Hovorka netrefil na modré nepřesnou přihrávku a o pásmo přišli.

7:40
    Obrany jsou v těchto okamžicích lepší než útoky a hraje se ve středním pásmu.

8:25
    Janků mohl jít sám na gólmana, dobře ho ubránil Bezděk.

8:52
    A máme tu první vyloučení, na 2 minuty putuje za katr jihlavský Zelený za vyhození koutouče.

9:10
    Na úvod domácí přesilovky unikli Hodek s Bakusem až před domácí bránu, vystřelit už nedokázali.

9:58
    Domácím se dlouho nedařilo proniknout do útočné třetiny. Až nyní se jim to na chvíli podařilo, střelu Hořavy od modré ukryl Řehoř ve výstroji.

10:37
    Ještě 15 vteřin zbývá z domácí přesilovky, střelu Ludvíka zblokoval nad bránu jeden z hostů.

11:09
    Hosté už jsou v plném počtu, ale domácí stále drží puk v útočné třetině.

11:07
    A druhá přesilovka Lvů, na 2 minuty za držení protihráče putuje na trestnou Dobrovolný.

11:59
    Střela Pojkara od modré končí ne betonech Řehoře.

12:38
    Domácí mají puk v útočné třetině, nedaří se jim vystřelit.

13:16
    Hosté přežili i druhou přesilovku a mohli jít do vedení, Bezděk zblízka nevyzrál na domácího gólmana!

14:18
    Vhazuje se před domácím gólmanem poté, co raději ukryl ve výstroji nahození jednoho z hostů.

14:43
    Mikulík pronikl neohroženě až před Řehoře, v tísni nestačil zakončit.

15:33
    Pazourkova střela končí ve výstroji gólmana, vhazuje se po jeho pravici.

16:22
    Hosté byli pod mírným tlakem Lvů a raději vyhazují přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

17:01
    Škumát se snažil proniknout do útočného pásma přes Kloboučka, v souboji u mantinelu ale neuspěl.

17:50
    Lvi jsou u puk, ale po nepřesné přihrávce museli vyklidit útočné pásmo.

18:32
    Skrumáž v rohu za bránou Řehoře ukončil až rozhodčí svým hvizdem.

18:48
    Řehoř raději ukryl ve výstroji Poživilovo nahození ze středního pásma.

18:57
    Třetí přesilovka domácích, za hákování putuje na trestnou opět Dobrovolný.

19:40
    O první ohrožení Řehoře v této přesilovce se postaral Holomek, jeho šikovnou střelu od modré mířící těsně nad položený beton ale gólman zachytil.

19:50
    HOsté se hned po vhazování osvobodili.

20:00

Další třetina začně přibližně v 17:47.

V první části neviděli diváci mnoho vzrušujících akcí, které by je zvedaly ze sedadel. Obě mužstva zatím praktikují spíše opatrnější hokej. Domácí měli výhodu tří přesilovek (z té třetí jim sice ještě polovina zbývá), ale ani z nich si nedokázali vytvořit mnoho nadějných situací a nepotvrdili tak více jak 40% přesilovkovou úspěšnost, kterou se pyšnili před tímto zápasem.

Vše je připravené na druhou třetinu, můžeme pokračovat...

20:01

20:13
    Nahození Poživila vyhazuje z pásma Řehoř.

21:04
    Ani druhou část třetí přesilovky domácí nedokázali zužitkovat, nedostali se ani ke střele...

22:20
    Hodně slibná šance se teď rýsovala před Pitulem, který uháněl s Krupkou v přečíslení na samotného Zemana, ten ale dokázal bravurně zlikvidovat přihrávku na druhého jmenovaného. Krupka by měl hodně snadnou pozici!

22:53
    První přesilovka hostů, na dvě minuty si odpočine Zeman.

24:10
    Ani hostům se zatím nedaří využít výhodu muže v poli, teď se Lvi osvobodili.

24:58
    Střelu Kalába Francouz bez potíží vyrazil, domácí jsou v plném počtu.

25:22
    Šidlík neudržel puk a hosté musejí vyklidit útočné pásmo.

25:38
    Domácí útok zastavil ofsajd.

25:25
    Střelu Janků tečoval nad bránu Posmyk.

26:06
    Lvi právě vstřelili branku!
    Martin Šagát vybojoval puk u mantinelu, předložil ho RICHARDU DIVIŠOVI, který i v tísni dokázal prostřelit Řehoře! Asistence: Martin Šagát.

26:49
    Zakázané uvolnění domácích.

26:56
    Ihned po vhazování vystřelil někdo z chumlu hráčů, Francouz byl pozorný.

27:28
    Hodně práce měl Holomek s Jeslínkem, který se dostával do slibné šance, pomohl si nedovoleně a putuje tak na trestnou za hákování. Druhá přesilovka pro hosty.

28:13
    Dukla právě vstřelila branku!
    A je srovnáno. Hosté s přesilovkou naložili o poznání lépe. Střelu Maleny od modré tečoval před gólmanem DANIEL HODEK a Francouz tak musí lovit puk ze své brány! Asistence: Malena, Hodek.

28:39
    Šidlík (JIH) si za držení protihráče na dvě minuty odpočine.

29:20
    Domácím se nedaří proniknout do útočného pásma.

29:45
    Lvi jsou v pásmu, ale o puk se bojuje za bránou...

30:06
    Hostům se podařilo vyhodit.

30:43
    Hosté už jsou v plném počtu, v této přesilovce nevymysleli Lvi vůbec nic...

31:30
    Střela ústeckého Zemana od modré končí bezepečně ve výstroji Řehoře.

32:10
    O puk se bojuje za ústeckou bránou.

32:27
    Miroslav Gureň našel přihrávkou zpoza brány ideálně najíždějícího ROBINA HANZLA, který nedal Řehořovi šanci zareagovat! Asistence: Miroslav Gureň.

34:15
    Pazourkova lajna držela několik vteřin puk v útočném pásmu, k ohrožení se však nedostala. Tečovaný puk se došoural v Řehořovi, který ho raději ukryl pod lapačkou.

35:22
    Menší závar teď musela řešit jihlavská obrana v čele s Řehořem, dvakrát se zblízka neprosadil Hovorka, pak se puk dostal k Hořavovi, který ale mířil nad bránu. Pak se hosté osvobodili.

36:02
    Hodek teď v dobré šanci neprostřelil Francouzovy betony.

36:09
    Ani tentokrát vedení Lvům příliš dlouho nevydrželo, střelu Dobrovolného doklepl za bezmocného Francouze OLDŘICH BAKUS! Asistence: Jiří Dobrovolný, Daniel Hodek.

37:50
    Puk ve středním pásmu získal Man, který mohl jít sám na gólmana, dobrý obranný zákrok zaznamenal Klobouček.

38:47
    Před koncem této třetiny mají možnost přesilovky hosté, na trestné je na dvě minuty Kanko.

39:30
    Hosté se usadili v útočné třetině, Čachotský netrefil před bránou přihrávku.

40:00

Další třetina začně přibližně v 18:38 hod.

Druhá třetina přinesla o poznání zajímavější podívanou. Diváci se dočkali hned čtyř gólů. Lvi se dvakrát dostali do vedení, Dukla ale dokázala v obou případech v krátké době odpovědět. Hosté vstoupí do třetí části s výhodou jednoho muže v poli, zbývá ještě 47 vteřin z trestu Kanka.

40:01

40:20
    Hosté pokračují v přesilovce, teď se alepo nepřesné přihrávce Ficence sami připravili o pásmo.

41:05
    Domácí jsou v plném počtu, hosté za bránou připravují další útok.

42:01
    Hanzl nahodil puk do pásma, byli u něj ale rychleji hosté.

42:28
    Hosté se poprvé dostávají do vedení. Hosté uháněli dva na jednoho, Adam Zeman pod padajícím obráncem dostal puk na osamoceného TOMÁŠE PITULEHO, který nekompromisně prostřelil domácího gólmana! Asistence: Adam Zeman.

44:15
    Lvům se nedaří prodrat do útočného pásma, jejich snaha teď skončila zakázaným uvolněním.

44:58
    Po chybě Kloboučka se puk dostal k Manovi, který zpoza brány přihrál najíždějícímu Jeslínkovou, kterému nescházelo mnoho ke vstřelení čtvrtého gólu hostů!

46:02
    Hovorkova střela z mezikruží mířila nad bránu Řehoře.

46:09
    Řehoř raději přikryl puk před svou bránou, bude se vhazovat po jeho levici.

46:45
    Man nestihl puk v útočné třetině a jeho střela vystavila spoluhráče do ofsajdové pozice.

47:05
    Kanko (UNL) na 2 minuty za vražení na hrazení.

47:02
    Hovorka se Šagátem osvobodili domácí, dostali se až do útočného pásma, ale nevystřelili.

48:50
    Střelu Jeslínka zblokoval mimo bránu Pojkar.

49:16
    Domácí jsou v plném počtu, u puku je ale stále Dukla.

49:55
    Hanzl vybojoval ve středním pásmu puk, před bránu se ale nedostal, trojice hráčů byla nad jeho síly.

50:08
    Hosté jsou stále u puku, Pitule ale v útočné třetině nic nevymyslel.

51:39
    Snahu Lvů o vyrovnání teď zastavil ofsajd.

52:00
    Mikulíkovo nahození nestihl žádný z ústeckých hráčů.

52:18
    Hosté jsou v obranném valu, vyhodili puk i za cenu zakázaného uvolnění.

53:07
    Lvi se usadili v útočném pásmu, Ludvík se k dorážce nedostal.

53:51
    Hodně těžko se Lvi dostávají přes střední pásmo.

54:12
    Když už se to podařilo Čurillovi, z úhlu proti Řehořovi neuspěl.

54:35
    Další zakázané uvolnění hostů.

55:02
    Nahození Sagát končí za bránou na holi Bezděka, který puk posílá opět z pásma.

55:44
    Obranný val Dukly na modré zatím slaví úspěch.

56:21
    Lvi se usadili v pásmu, střílel Hořava, ale neprostřelil hráče před ním.

57:27
    Dobrovolný Fauloval ve vyložené šanci Kanka a bude za to trestné střílení!

Kanko zkoušel kličku do blafáku, ale netrefil bránu!

58:05
    Hosté se osvobodili z ústeckého sevření, Man v útoku v tísni nic nevymyslel.

58:45
    Lvi zakládají další útok, už jim moc času nezbývá...

59:20
    Pojkar krouží s pukem ve středním pásmu..

59:40
    Francouz opuští svou bránu!

59:52
    Nepřehledná situace před bránou, ale puk je stále ve hře.

60:00

Dukla i po dnešku zůstane v čele tabulky, když připravila první letošní porážku pro Ústecké Lvy. S jihlavskými hráči se tak raduje i zhruba desetičlenná skupinka fanoušků, kteří za svou dlouhou cestu byli odměněni tím nejlepším, výhrou svého týmu. (19:09:55)

Marcel Voneš

Branky a nahrávky: 27. Diviš (Šagát), 33. Hanzl (Gureň) - 29. Hodek (Malena, Ficenc), 37. Bakus (Dobrovolný, Hodek), 43. Pitule (Zeman)

HC Slovan Ústí nad Labem: Francouz (Orct) – Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, Hořava, Gureň, Poživil, Holomek – Janků, Pazourek, Sklenička – Hovorka, Diviš, Šagát, Čurilla, Hanzl, Rod – Kanko, Mikulík, Ludvík.

Rozhodčí: Pavlovič – Čížek, Padevět

Diváci: 2 398