Plzeň – Litvínov 6:1 (kon.) | Liberec – Pardubice 0:2 (kon.) | Kometa Brno – K. Vary 0:7 (kon.)
Třinec – Sparta 5:3 (kon.) | Kladno – Motor ČB 0:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Zlín 3:1 (kon.)
HC Oceláři Třinec
5:3 (1:1, 0:2, -:-)
HC Sparta Praha
Neděle 26.09.2010, 17:00Tipsport extraliga

Je konec obrovského třineckého obratu! Oceláři ve třetí části nastříleli Spartě 4 branky a s obrovskou bojovností otočili vývoj zápasu! To je dnes ode mě vše. Z Třince se s vámi loučí a děkuje za pozornost Adam Sušovský. (19:27:56)

60:00

59:47
    Vojtek drží puk. V Třinci se začíná slavit.

59:33
    Hra kočky s myší nebo Třince se Spartou? Ladislav Kohn po přihrávce Krajíčka míjí prázdnou klec!

59:08
    Třinec právě vstřelil branku!
    MARTIN ADAMSKÝ dokonal obrat, když zavezl puk do útočného pásma. Kotouč chtěl dopravit přímo do brány, ale metr před brankovištěm byl stažen k zemi některým z hostujících hráčů. Puk bránu minul, ale rozhodčí přiznává technickou branku!

58:47
    Smoleňák na buly přetlačil Bonka a ihned vypálil. Vojtek kryje. Další vhazování.

58:43
    Přihrávky Lojka si nikdo nevšímal a je z toho icing domácích. Přesně to, co Sparta potřebovala. Pöpperle jde ven z brány!

58:28
    Časomíra se znovu o kousek posunula. Puk končí na střídačce domácích, vhazuje se ve středním pásmu.

58:00
    V šanci Polanský, tečí míjí bránu. Třinec drží puk daleko v hloubi hřiště a Sparta si nemůže vytvořit závěrečný tlak.

57:44
    Třinec má velkou chuť a plyne z toho další závar na brankovišti Sparty. Ta je teď zralá na ručník, a proto si vybírá oddechový čas.

57:14
    Třinecká mašina není k zastavení a otáčí dvoubrankové manko! BRYAN MCGREGOR se v tomto střídání gólu přecejen dočkal, když od modré propálil vše, co mu stálo v cestě! Asistence: Radek Bonk, Václav Varaďa.

56:48
    Teď si musí hodně hlasitě oddechnout Pöpperle, který chyboval za bránou a Bonk mohl nabídnout branku McGregorovi. K tomu se ale puk nedostal!

56:34
    Sparta se s tímto vývojem utkání nechce smířit a začíná se tlačit dopředu. Puk končí ale na střídačce domácích a její tlak je prozatím zastaven.

55:57
    Hanzlík v poslední chvíli zachytil přihrávku, po které by šel Růžička sám na bránu.

55:12
    Od Krajíčka a mantinelu končí puk v ochranné síti. Bude se vhazovat před Vojtkem.

54:17
    Werk aréna je na spadnutí! Třinci se krásnou akcí podařilo vyrovnat! Adamský totiž z pravého křídla našel ve vzduchu nastavenou hůl VOJTĚCHA POLÁKA, který pohotově potvrzuje svou střeleckou potenci na začátku sezóny! Asistence: Martin Adamský, Václav Varaďa.

54:06
    Sparta v plném počtu. Třinec si v přesilovce vytvořil obrovský tlak, ale málo střílel.

53:41
    Zíb pálil a Květoň jeho mordu tečuje těsně mimo!

43:03
    Sparta dvakrát po sobě vyhazuje puk ven z pásma.

51:58
    McGregor zasažen holí v obličeji. Dvě minuty dostane Jakub Koreis.

51:29
    Hosté se brání zakázaným uvolněním.

51:10
    Seman centroval před bránu na Růžičku, který usměrnil puk těsně vedle! Sparta pod velkým tlakem!

50:48
    Seman mohl pálit, ale rozhodl se střílenou přízemní přihrávkou přinutit tečovat Polanského. Ten puk usměrnil bez dostatečné razance, a tak se touš jen válela v brankovišti, kde jí lapačkou přikryl Pöpperle.

50:10
    Vojtek řešil další velký závar. Ve skvělé šanci se ocitl Hromas, Vojtek ho ale svým roztažením se přes celé brankoviště vyvedl z koncentrace!

49:13
    Sparta v plném počtu.

49:11
    Oceláři zaváhali na modré čáře, když se nechali strhnout útočením. Ton tak vyslal do samostatného úniku Hlinku. Ten si položil Vojtka, ale dostal se do velkého úhlu, ze kterého se mu nepodařilo zamířit do poloprázdné brány!

48:31
    Hanzlík po ošklivém střetu ve druhé části pokračuje a nyní vyhodil puk ven z pásma.

47:53
    Třinec bušil do obrany hostů. Květoň mohl přihrát osamocenému Hudcovi, který byl sám před Pöpperlem. Vhodnou chvíli prováhal a pak přišel o puk, který nakonec po několika odrazech končí na střídačce hostů. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

47:13
    Třinec má možnost vyrovnat. Karel Hromas totiž stáhl k zemi Bonka a dostává dvouminutový trest za podražení.

46:23
    V další obrovské šanci Seman. Třinecký obránce zůstal sám mezi kruhy a tvrdým příklepem v jasné gólovce rovněž míjí!

46:17
    Mohlo být vyrovnáno! Růžička našel Polanského před bránou, který v plné rychlosti zamířil těsně vedle!

45:14
    Hudec špatně rozehrál a pálit mohl Hromas. Slaboučkou střelu Vojtek sbírá lapačkou.

44:53
    Martin Růžička v plné rychlosti napřáhl za modrou čárou. Střela sražena do ochranné sítě.

44:15
    Po střele Hlinky se puk odrazil na Smoleňáka. Ten ze vzduchu touš nezasáhl.

42:50
    Třinec při chuti. Tvrdě pálil Polák. Pöpperle tlumí ránu do rohu hřiště.

42:33
    Vteřinu před návratem Treilleho využívá Třinec přesilovku! Výstavní ránou do levého růžku se trefil JOSEF HRABAL. Levý kout brány dočista vymeten! Asistence: Ladislav Kohn, Martin Růžička.

41:45
    Lojkovo nahození na dva sparťany postrádalo logiku. Oceláři musejí začít znovu ve vlastním pásmu.

41:11
    Spartě se podařilo znovu vyhodit.

40:39
    Lojek se vrací na led. Začíná třinecká přesilovka. Puk za Vojtkem.

40:34
    Krátká přesilovka Sparty na začátku třetiny končí. Za faul na Růžičku je totiž vyloučen Treille.

40:01

Další třetina začně přibližně v 18:48.

Hosté byli ve druhé třetině jasně lepším týmem a zaslouženě vedou 3:1. Domácí to budou mít ve zbylé dvacetiminutovce hodně těžké. O převaze Sparty svědčí také poměr střel na bránu ve druhé části. Tuto statistiku totiž Holešovičtí ovládli v poměru 20:6!

40:00

39:58
    A navíc ještě jeden velký závar. Po O´Brienově nahození nikdo nevěděl kde je puk. Ten ležel volný před prázdnou bránou! Hrabal si ho všiml nejdříve a odpálil ho ven z pásma!

39:48
    Ještě jedno vhazování před Vojtkem. Puk totiž zavadil o odchrannou síť.

39:00
    Sparta pokračuje v přesilovce, která bude trvat po vstřelené brance ještě 2 minuty. Přesto zaútočili domácí. Přečíslení dva na jednoho zakončoval Kohn z úhlu a nad.

38:39
    Sparta právě vstřelila branku!
    Kterou Sparta trestá téměř okamžitě. MICHAL BROŠ si rukou stáhl nahození Vykoukala a tvrdým příklepem přes obránce propálil z pravého kruhu Vojtka! Asistence: Jiří Vykoukal, Martin Ručinský.

38:03
    Sparta hraje v plném počtu, začíná její více než tříminutová přesilovka.

37:44
    Květoň se hezky prokličkoval do brankového ohrožení. Poslední obránce O´Brien ho ale dokázal zastavit.

37:23
    Už se hraje. Vojtek ihned po vhazování zalehl puk.

37:19
    Je to Hanzlík, který za doprovodu lékařů míří okamžitě do kabin. Lojek dostává čtyřminutový trest. Po Hanzlíkovi zbyla na ledě velká krvavá louže, kterou budou muset pořadatelé odstranit. Chvíli se nebude hrát.

37:19
    Lojek srazil někoho ze Sparťanů, půjde na trestnou lavici. Podstatnější ale je, že to s hokejistou Sparty nevypadá vůbec dobře. Zatím nevidím jeho číslo...

36:45
    A znovu...

36:17
    Puk s odrazil k volnému Krajíčkovi, který vypálil těsně nad. Sparta se ujímá puku a vyhazuje.

36:03
    Hampl před zraky rozhodčího podražen Salcidem. Přesilovka pro Třinec.

35:26
    Smoleňák z otočky páli na Vojtka. Ten jeho pokus z mezikruží nadvakrát krotí.

35:18
    Broš přebruslil na levém křídle Hudce, ale vyhořel na položeném Vojtkovi. Ten přišel o hůl a posléze řešil další ošemetnou ránu Broše. Puk se štěstím udržel!

34:55
    Souboj u střídačky neměl vítěze a rozhodčí ztratili puk z dohledu. Hra je přerušena.

34:21
    Sparta v dalším útoku. Ostře pálil Koreis. Vojtek lapačkou jen vyráží.

33:31
    Sparta jde podruhé v zápase do vedení! Ve velkém závaru se totiž Vojtkovi v těžké pozici nepodařilo zkrotit puk, což se Oclářům později vymstilo. Touš se totiž odrazl před JAROSLAVA HLINKU, který doklepl do prázdné! Asistence: Petr Ton, Yorick Treille.

33:09
    Na druhé straně tlak Sparty. Nejprve zasahoval v leže Hudec před Smoleňákem, poté samotný Smoleňák pálil z mezikruží přesně do semaforu v podání třineckého brankáře!

32:38
    Bonk se obtáčel k pravé nehlídané tyči. Puk mu ovšem sjel z čepele!

32:12
    Zakázané uvolnění Třince.

32:00
    Teď se to povedlo Spartě. Oceláři ji ale dokázali vytlačit do rohu, kde zašlápli puk. Komerční pauza.

31:30
    Oba týmy teď bojují spíše sami se sebou. Nemohou se prokousat přes střední třetinu.

30:41
    Sparta v přečíslení 3 na 2 příliš nekombinovala a Bartánus už v tísni musel vystřelit. Vojtek s přehledem kryje.

30:29
    Hromas nerespektoval zvednutou ruku čárového a dále forčekoval. Pro úmyslný ofsajd se hra stěhuje do útočného pásma Třince.

29:44
    Hampl vyhrál vhazování směrem k Vojtkovi, který musel žabičkou přikrýt puk. Sparťané k němu měli blíže.

29:40
    Už se to zase požduchuju. Hampl odvážně vlétl do Treilleho. Ten s úsměvem ustupuje. Rozhodčí vylučovat nebude.

29:10
    Smoleňák hodně překvapivě zakončil bekhendem. Vojtek se po jeho pokusu jen ohlédl a oddechl si. Puk zapadl těsně vedle.

28:49

28:19
    McGregor přebruslil tři bránící hráče a z mezikruží vypálil do protipohybu brankáře. Pöpperle stihl nechat beton na správném místě.

27:26
    Hrálo se hodně dlouho bez přerušení a hráči už na ledě působili hodně rozházeně. Také proto jsme viděli mnoho nepřesností. Ta jedna skočnila na střídačce domácích. Hra je přerušena, bude se vhazovat ve středním pásmu. Ale až po komerční přestávce.

26:46
    Na ledě první třinecká formace. Sparta s obtížemi vyhazuje do střední třetiny.

26:11
    Petr Ton nabral rychlost, ale puk mu utekl při stahovačce na modré čáře.

25:40
    Varaďa se po pravém křídle protlačil k bekhendovému zakončení. Branku přízemní střelou minul. V tuto chvíli je lepší Třinec.

25:09
    Hampl za podpory tribuny tvrdě napřáhl. Trefil jen bolestivě Hampla.

24:03
    Už zahrozili také Oceláři. McGregor vlétl do třetiny a vypálil puk na Pöpperleho. Než se hostující brankář dokázal zpamatovat, už mu třinecký útočník puk vypíchl a před prázdnou bránou se po něm natahoval Mičulka. Jeho hůl byla příliš krátká!

23:33
    Vojtkovi prošel puk mezi betony. Naštěstí pro Oceláře puk propadl asi metr vedle jeho pravé tyče.

23:04
    Třineckým se nedaří přechod do třetiny. Sparta je tak stále drží pod tlakem.

22:30
    Vojtek vyrazil střelu Hlinky, který si pro puk v rohu hřiště dojel, obkroužil třetinu a znovu vypálil. Na druhou ránu ale třinecký brankář dobře viděl a se zásahem němel problém.

22:09
    Třineckým se povedlo rozkouskovat hru. Nejprve byla odpískaná přihrávka rukou, nyní Oceláři vyhazují na zakázané uvolnění.

21:30
    Martin Vojtek uchránil remízový stav! V obrovském závaru se puk odrazil na hůl Smoleňáka, kterému u pravé tyče jen stačilo zasunout puk do prázdné brány. V tom se před ním zjevila Vojtkova lapačka a bylo po šanci!

20:50
    Hra plná zmatků. Puk se totiž dotkl ochranné sítě za brankou Sparty. Hráči přestali hrát, ale sudí si toho nevšimli.

20:19
    Jenže Sparta se vůbec nedostala do útoku. Polanský naskakuje do hry.

20:01

Oba týmy se pomalu trousí z kabin. Sparta začne třetinu ještě 19 vteřin dlouhou přesilovkou.

Další třetina začně přibližně v 17:51.

Střely na branku v první části:12:9.

Zaplněná Werk aréna zatím nesleduje příliš pohledný hokej. Hraje se hodně opatrně. Lépe začala Sparta, která šla již ve druhé minutě do vedení a patřila jí především první polovina úvodní části. Ve druhé desetiminutovce ale, i díky sérii přesilovek, Oceláři hru více než vyrovnali, což se zřejmě zaslouženě projevilo i ve skóre. Navíc mohlo být z pohledu Sparty hůř - Polák trefil tyč.

20:00

19:54
    Další přečin Sparty, a to přihrávka rukou. Rozhodčí vykazuje hru do středního pásma.

19:27
    Spartu zatím v přesilovce zdobí nezbedný puk, který mají hráči přijímající přihrávku problémy zpracovat. Růžička tak může vyhodit.

19:02
    Kterou ale trochu šťastně přečetl Bonk, jenž vyslal po pravém křídle do úniku Varaďu. Ten z těžkého úhlu a navíc v pádu minul.

18:36
    Sparta drží pásmo, Hanzlík vymýšlí z modré čáry kombinace...

18:19
    V závěru třetiny si zkusí přesilovku i Sparta. Vyloučen je Jiří Polanský, 2 minuty - sekání.

17:49
    Broš vložil hůl do střílené přihrávky z hole Ručinského. Vojtek neměl problémy, puk letěl přesně doprostřed brány.

17:08
    Hosté už v plném počtu nakonec obrovský tlak Ocelářů přečkali a podařilo se jim vystřídat.

16:43
    Polák po ideální přihrávce Bonka trefuje tyč!

16:03
    Po nepřesné střele Semana vyhazuje Treille puk až za Vojtka.

15:51
    Zíbova tvrdá rana sražena do ochranné sítě.

15:45
    Další světlý moment hostujícího brankáře, který do hlediště chytře vyrazil Hrabalovu ránu. Sparta tak může vystřídat.

15:30
    Pöpperle se s pukem dlouho nemazlil a sám ho vyhodil přes všechny čáry.

15:01
    Sparta má zatím velké problémy s disciplínou. Vyloučen Radek Phillipp. Dvě minuty, hrubost. A to mohou být hosté rádi, že zůstalo jen u toho. V roho hřiště totiž bylo v signalizované výhodně hodně dusno.

14:49
    Tak jsem to zakřikl! Po nahození od modré vznikla v brankovišti obrovská trma-vrma, ve které obrovským důrazem protlačil puk do brány důsledný a obranou Sparty přehlížený JIŘÍ POLANSKÝ! Asistence: Josef Hrabal, Ladislav Kohn.

13:59
    Nejprve Třinec dvakrát chyboval v rozehrávce, pak Sparta okamžitě vyhodila. Shrnuto a podtrženo - Třinec hraje tragickou přesilovku.

13:21
    Třinec bude hrát další přesilovku. Ve středním pásmu fauloval Bartánus. Dvě minuty, podražení.

13:15
    Nečekaně od modré vypálil Salcido. Jeho plativý pokus zaplachtil až za bránu.

12:54
    Třinečtí okamžitě odpalují na zakázané uvolnění.

12:45
    Puk se mezi kruhy záhadně odrazil na hokejku Hlaváče, který tvrdým volejem trefil jen střed brány a stojícího Vojtka.

12:20
    V závěru přesilovky pálil ze středního pásma tvrdě nad Kohn. Výborný na ledě.

12:08
    Třinec dostal Spartu pod tlak, ale v rozhodující chvíli při zakončení selhala Hrabalovi hokejka.

11:20
    Polák nabil do plné rychlosti Hudcovi, který bombou trefil jen zadní plexi.

10:39
    Třinec proti třem zbytečně kombinoval, chyběla střelba. Sparta teď dobře již ve čtyřech brání střední pásmo.

10:35
    Treille na ledě.

10:20
    Kohn ve skvělé pozici stáhnut k zemi Výborným. Třinec čeká 15 vteřin přesilovka 5 na 3.

9:50
    Kohn tvrdě do právého betonu brankáře. Macholda vyhazuje.

9:38
    Třinec se až teď dostal znovu do pásma.

9:10
    Koreis vyhazuje.

9:00
    Z kruhu si před bránu nabruslil Květoň, ale skulinku u pravé tyče netrefil.

8:38
    Bonk vyhrál buly. Třinec šachuje obranu Sparty.

8:35
    Treille vysekl Růžičkovi hůl z ruky a dostává dvě minuty za sekání. Třinec bude hrát první přesilovku zápasu.

8:16
    Sparťanská brána byla dobrých 25 vteřin posunutá. Rozhodčí si toho dlouho nevšimli a jen kroutili hlavou nad tím, proč diváci pískají. Vhazování před Pöpperlem.

7:30
    Na druhé straně si až mezi kruhy sjel O´Brien. Táhlou střelou minul levý kout.

6:50
    První velká šance Třince! Polák zpoza brány našel před brankovištěm Varaďu, který se snažil zakončit razantně z první. Puk mu přeskočil hokejku!

6:14
    Na druhé straně servíroval Kohn před prázdnou bránu na Květoně. I tuto přihrávku se pražské obraně podařilo srazit ven.

6:01
    Tvrdě pálil od modré Treille. Vojtek si proti ráně vybruslil a chytá.

5:26
    Macholda pálil a Koreis velmi nepřijemně tečoval. Vojtek situaci ustál a puk našel ve výstroji.

4:53
    Varaďa se obtočil kolem brány, ale jeho zakončení bylo obranou sraženo do rohu hřiště. Sparta zase vyváží puk k Vojtkovi.

4:28
    Třinečtí mohli znovu do otevřené obrany, ale Květoň doslova zakopl o přihrávku Zíba.

4:01
    Werk arénou zní klasický protisparťanský pokřik. Smoleňák s Kohnem dostávají po dvou minutách za hrubost. Pokračuje se ve hře čtyři na čtyři.

4:01
    Teď už to z pohledu Ocelářů vypadalo lépe. Dva na dva do rozhozené obrany. Bohužel Růžička přihrával rukou. Následuje potyčka mezi Smoleňákem a Kohnem.

3:50
    Nepovedlo se zaútočit ani Polanskému, který byl velmi rychle zdvojen.

3:10
    McGregor jen žabičkou vyhodil do středního pásma. Třinec není schopný založit útok.

2:37
    Třinečtí teď ve třech vyrazili do útoku, ale O´Brien Mičulku s přehledem zpacifikoval.

1:58
    Vojtek znovu v pohotovosti. Připsal si hodně nejistý zákrok proti nahození Hromase. Sparte je zatím viditelně lepším mužstvem.

1:37
    Branka potvrzena! Hlinka našel u pravé tyče YORICKA TREILLEHO, který nikým nehlídaný propasíroval puk přes ležícího Vojtka přesně k pravé tyči! Asistence: Jaroslav Hlinka.

1:37
    Prohlíží se videozáznam hry. Sparta totiž po šikovné kombinaci zřejmě překonala ležícího Vojtka!

1:22
    Adamský odzbrojil Tona a mohl založit útok. Vysokým centrem ale trefil Květoně někam do oblasti ucha. Ten s bolestí odjíždí střídat.

1:09
    Třinečtí chybují v rozehrávce a kvůli zakázanému uvolnění zůstanou ve vlastním pásmu.

0:53
    Puku se dotkl i brankář Sparty. Popperle vybruslil naproti třinecké rozehrávce a bleskově rozehrál hru zpět do středního pásma.

0:20
    Jenže Krajíčkovu rozehrávku zachytil Ručinský a Vojtek si proti jeho slabé střele připisuje první těžký zákrok.

0:05
    Utkání bylo zahájeno. Polanský vyhrál buly a Třinec může založit první akci.

00:01

Pozdravili se i kapitání a rozhodčí. Bitva mezi bílými Oceláři a v rudých dresech hrající Spartou může začít...

Oba týmy nastupují na hrací plochu. V brance Třince se tedy skutečně objeví Martin Vojtek. Protějškem na druhé straně mu bude Tomáš Pöpperle.

Werk aréna je dnes velmi slušně zaplněná a bude sledovat, jak se s velkým tlakem popere brankář Martin Vojtek, který musí zaskakovat z pozice trojky za zraněného Hamerlíka a s třísly laborujícího Dubu.

HC Oceláři Třinec: Vojtek - Hrabal, Zíb, Seman, Krajíček, Cartelli, Lojek, Hudec - Růžička, Polanský, Kohn - Adamský, Peterek, Květoň - Polák, Bonk, Varaďa - McGregor, Hampl, Havel - Mičulka.

HC Sparta Praha: Pöpperle - Vykoukal, Gulaši, Kůrka, Broš, Ručinský, O´Brien, Hanzlík, Hlaváč, Výborný, Smoleňák, Salcido, Phillipp, Ton, Hlinka, Treille, Macholda, Bolf, bartánus, Koreis, Hromas.

Rozhodčí: Jeřábek, Blecha - Pouzar, Kalivoda..

Hezké odpoledne z třinecké Werk arény, kde je vše připraveno k začátku velmi pikantního zápasu. Domácí HC Oceláři Třinec totiž hostí HC Spartu Praha.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Adam Sušovský

Branky a nahrávky: 15. Polanský (Hrabal, Kohn.), 43. Hrabal (Kohn, Růžička), 55. Polák (Adamský, Varaďa), 58. McGregor (Bonk, Varaďa), 60. Adamský - 2. Treille (Hlinka), 34. Hlinka (Ton, Treille), 39. Broš (Vykoukal, Ručinský)

HC Oceláři Třinec: Vojtek - Hrabal, Zíb, Seman, Krajíček, Cartelli, Lojek, Hudec - Růžička, Polanský, Kohn - Adamský, Hampl, Květoň - Polák, Bonk, Varaďa - McGregor, Mičulka, Havel.
    HC Sparta Praha: Pöpperle - Vykoukal, Gulaši, O´Brien, Hanzlík, Salcido, Philipp, Macholda, Bolf - Hlaváč, Broš, Výborný - Ton, Hlinka, Treille - Koreis, Bartánus, Hromas - Kůrka, Smoleňák, Ručinský.

Rozhodčí: Jeřábek, Blecha - Pouzar, Kalivoda.