Hr. Králové – Motor ČB 5:4 (po pr.) | Havířov – Vítkovice 5:4 (kon.) | Vsetín – Zlín 4:2 (kon.)
Plzeň – Sparta 5:7 (kon.) | Kometa Brno – Olomouc 2:3 (po s.n.) | Liberec – Letňany 4:2 (kon.)
Havlíčkův Brod – Mladá Boleslav 2:3 (po s.n.) | Ústí n/L – Slavia 2:3 (kon.)

Hradec právě vstřelil branku!
    Asi stodesátou megašanci Hradec přeměňuje ve vítěznou trefu! odražený puk si našel LUKÁŠ GABRIEL a rozhoduje dnešní dramatické utkání ve prospěch svého týmu. Asistence: Ondřej Vlček.

63:15
    David Bílek dává Hradci velkou šanci rozhodnout! Dostává 2 minuty za krosček. 4 na 3

62:17
    Ondřej Vlček ležel v branovišti Davida Gáby, rozhodčí to ale hodnotí jako postavení. Každopádně buly u modré čáry.

61:33
    Zakázané uvolnění ji ale vrací k Pavelkovi.

61:23
    Přihrávka rukou hostů posílá hru do středního pásma.

60:01

60:00

59:35
    Tak Hradec se raduje z vyrovnání! První střelu MARKA FRKA ještě Gába senzačně vyrazil, na druhou byl už ale krátký! Asistence: Petr Pilař.

58:56
    Oddechový čas pro domácí, Pavelka na střídačce.

58:56
    Hradci pomohl netaktickým faulem Tomáš Prokop. Jeho faul loktem bude pravděpodobně znamenat přesilovku 6 na 4.

58:02
    Hosté se osmělili k protiútoku, ten ale hasí Jaroslav Pavelka lapačkou.

57:06
    Hradec se žene za vyrovnáním, hosté se brání jen pomocí zakázaného uvolnění.

56:20
    Zaskočení hosté si vzali time-out.

56:20
    Tak přeci jen to bude ještě drama. MAREK FRK našel na hranici brankoviště opuštěný kotouč a bez problémů ho zametl do odkryté klece. Asistence: Lukáš Pravda.

54:03
    Mountfield právě vstřelil branku!
    Už na 4:2 vzápětí zvyšuje JIŘÍ BÁRTA podobnou střelou ze stejné pozice, jako před chvílí jeho spoluhráč. Asistence: Jan Trummer, Luboš Rob.

53:40
    Budějovice jdou šťastnou trefou do vedení. Nepovedený pokus Martina Hájka odrazil hradecký obránce Havlena na hůl DAVIDA BÍLKA, který vymetl růžek Pavelkovy brány. Asistence: Martin Hájek, Jaroslav Kypta.

52:53
    Petr Pilař mocně napřahoval ke střele, tu ale zblokoval jeden z protihráčů do ochranné sítě.

52:07
    Nepovedená rozehrávka vrací hru před Pavelku.

51:17
    Přesilovka skončila bez větší hradecké šance.

50:26
    A znovu.

49:56
    Budějovičtí se osvobozují.

49:09
    Rychlý útok domácích přerušil faulem Tomáš Pich - Hradec jde na přesilovku.

48:56
    Hradecký icing.

48:48
    Hradec vyhodil až ke Gábovi a vtom skáče Gabriel na led.

48:02
    Po skrumáži v hradeckém brankovišti je puk u Pavelky.

47:29
    Jaroslav Pavelka vyráží střelu Jiřího Bárty pravým betonem.

46:43
    Lukáš Gabriel si v obranném pásmu počínal nedovoleně a je vyloučen za držení. Přesilová hra pro hosty.

46:00
    Ofsajd Budějovic zakončuje dlouhou pasáž hry bez přerušení.

45:29
    Poslední minuty zastihly Hradec v útlumu.

44:09
    Čistý hit Matúše Kováče zastavuje další snahu hostů.

43:32
    Gába vyráží ránu Petra Pilaře do rohu.

42:50
    Jan Havlena výborně sáhl do kombinace hostů a vyhodil puk.

41:29
    Protiútok Budějovic vyústil v zakázané uvolnění domácích.

41:02
    Martin Bartoň z pravé strany narazil na beton Davida Gáby.

40:47
    Puk je v hledišti, vhazování ve středím pásmu.

40:01

Jediný zářez si ve druhé třetině připsali domácí z hole Lukáše Pravdy, jistě tak uvidíme velice zajímavou koncovku zápasu. Třetí třetina začne zhruba ve 14:11.

40:00

39:48
    Pavelka má už dobré dvě minuty posunutou bránu. Rozhodčí to ale zatím nepostřehli.

38:24
    To už jsou domácí v plném počtu.

38:12
    Pavelka vychytal dalšího hráče hostů, který už mířil do odkryté klece!

37:29
    Hradec už je ve čtyřech, ofsajd Budějovic.

36:26
    Pavelka vychytal Jana Trummera, který zasouval puk kolem levé tyčky.

35:56
    Hradec jde do tří. Matúš Kováč opět poslal kotouč mimo kluziště a rozhodčí ho po domluvě posílá na trestnou.

35:28
    Jaroslav Pavelka vyjel proti unikajicímu útočníkovi, který nedokázal zasunout puk do prázdné brány jen kvůli brankářovu pádu pod nohy. Přesilovka pro hosty.

34:11
    Puk je v bezpečí za Pavelkovou bránou. Rozhodčí přerušil až po hodně dlouhé chvíli.

32:42
    Kopsa si teď na modré neporozuměl s kotoučem, ale protihráči nevyužili nájezd dvou proti jednomu.

31:39
    Luboš Rob napálil z úhlu puk do tyče Pavelkovy brány!

30:51
    Aktivní Lukáš Gabriel získává pásmo a odchází si odpočinout.

30:06
    Havlík už je na střídačce.

29:30
    Jindřich Kopsa možná nacvičuje na konkurs do Národního divadla, nicméně rozhodčí jeho obří skok nechává bez povšimnutí.

29:05
    Hradečtí obránci vyškrábali puk zpod bruslí a vyhazují.

28:00
    V útočné třetině fauloval Šimon Havlík a pyká za držení hole. Přesilovka pro České Budějovice.

27:24
    Pokus Lukáše Vencla z levého kruha ukryl Gába do výstroje.

26:34
    Domácí stále tlačí.

24:42
    Už proti plným řadám hostů Hradec vyrovnává. Před branku si vyjel LUKÁŠ PRAVDA, udělal na Gábu dlouhou kličku a bez problémů zasunul puk do odkryté klece. Asistence: Marek Červený, Marek Frk.

23:49
    Beneš ujížděl v oslabení do protiútoku, ale spoluhráč mu přejel modrou čáru.

23:05
    Hosté vyhazují.

22:30
    Přesilovka pro Hradec. Petr Škopek - 2 minuty za pád pod nohy.

22:22
    Gába vyráží střelu Marka Frka betonem do rohu.

20:01

První perioda svátečnho zápasu nabídla slušnou hru obou týmů, s vedením 2:1 v zádech jdou ale do kabin hosté z Českých Budějovic. Druhá třetina začně přibližně ve 13:23.

20:00

19:59
    Gabriel nepřekvapil Gábu svým výjezdem zpoza brány.

19:27
    Pokus Petra Pilaře od modré asi nebyl hoden vyrovnání.

18:58
    Hradečtí to nehrají špatně. Vždy ale schází ten poslední krok.

18:01
    Z převahy hostů ale paradoxně vyšla přesilovka pro Hradec. Jaroslav Kypta - 2 minuty za podražení.

17:41
    Silově vyspělí hráči Budějovic dělají domácím velké problémy.

15:26
    Jako blesk z čistého nebe přichází druhý gól hostů. Martin Hájek vyhrál buly na hůl LUKÁŠE MAREŠE, který poslal puk na Jaroslava Pavelku a tomu díky teči jednoho ze spoluhráčů prošel mezi nohama až do brány. Asistence: Martin Hájek.

15:23
    Po šermované před Pavelkou hradecký gólman přerušuje.

14:51
    Ano, hosté jsou v pěti.

14:24
    Druhý trest si Pich odsedí, zdá se, v klidu.

12:50
    První přesilová hra Hradce je využita. Na modré čáře se do přihrávky Kováče položil Marek Červený a jeho dělovka se mezi bruslemi obránců dostala až k volnému ONDŘEJI VLČKOVI, jenž měl před sebou prázdnou bránu - 1:1. Asistence: Marek Červený, Matúš Kováč.

11:34
    Šance pro domácí na vyrovnání! Tomáš Pich dostává dvojitý trest - dvě minuty za sekání, další dvě za hrubost.

11:09
    Marek Červený se snažil dlouhou přihrávkou vysunout unikajicího spoluhráče. Puk ale zachytil LUBOŠ ROB, dostal se před Pavelku a zblízka neomylně zavěsil - 0:1. Bez asistence.

10:34
    Hradec je ve čtyřech. Pro posunutou Pavelkovu bránu se hra přerušila.

10:14
    Kopsa lehl do Salákovy střely.

10:01
    Minuta početní převahy je pryč. Hradec se brání výborně.

09:04
    Hosté budou hrát 5 na 3. Šimon Havlík napálil kotouč na střídačku a verdikt je jasný - zdržování hry.

08:31
    Budějovičtí si zahrají první přesilovku. Ondřej Vlček pyká za hákování.

08:21
    Jaroslav Pavelka hasil zaváhání obrany a vyjel daleko proti puku, za kterým se hnal Lukáš Mareš. Výborný zákrok hradecké opory.

07:32
    David Gába dobře vytrčil lapačku proti nepřesnému pokusu Lukáše Vencla.

07:03
    Další dvě zakázaná uvolnění hostů.

06:25
    Do rychlého protiútoku se dostali Vlček s Frkem, druhý jmenovaný ale nahrál svému parťákovi na brusle.

05:47
    Tomáš Pich napálil exkluzivní přihrávku zpoza brány jen do betonu Pavelky!

05:17
    Budějovický icing.

04:11
    Ondřej Vlček se dostal do samostatného úniku, na Gábu rychle vystřelil, ten byl ale pohotový.

02:55
    Před brankou se k bekhendové dorážče dostal Lukáš Gabriel, ale v tísni nebyl úspěšný.

02:32
    Českobudějovický Jan Trummer ztroskotal na ofsajdu.

01:47
    Pavel Vencl se u mantinelu dostal ke kotouči a z úhlu zkusil překvapit Gábu. Ten si bez problémů poradil.

01:28
    Gába sbírá nahození Filipa Ropického do lapačky.

00:52
    Hradec dobře forčekuje v obranném pásmu soupeře.

00:01

HC VCES Hradec Králové: Pavelka (Dohnal) - Pilař, Červený "C", Kopsa, Kováč, Havlena, Suk, Souček - Pravda, Frk, Bartoň, Ropický, Vlček, Procházka, Havlík, Dostálek, Ouzký, Vencl, Nedvídek, Gabriel, Šimončič.

HC Mountfield: Gába (Podskalský) - Susko, Plášil, Škopek, Mareš, Kypta, Bárta, Salák, Rob, Beneš, Pařízek, Bílek, Trummer, Piegl, Švec, Prokop, Pich, Šesták, Hájek.

Rozhodčí: Kukeně - Čížek, Padevět.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Martin Voltr

Branky a nahrávky: 13. Vlček (Červený, Kováč), 25. Pravda (Červený, Frk), 57. Frk (Pravda), 60. Frk (Pilař), 65. Gabriel (Vlček) - 12. Rob, 16. Mareš (Hájek), 54. Bílek (Hájek, Kypta), 55. Bárta (Trummer, Rob)

Královští lvi Hradec Králové: Pavelka (Dohnal) - Pilař, Červený "C", Kopsa, Kováč, Havlena, Suk, Souček - Pravda, Frk, Bartoň, Ropický, Vlček, Procházka, Havlík, Dostálek, Ouzký, Vencl, Nedvídek, Gabriel, Šimončič.
    Banes Motor České Budějovice: Gába (Podskalský) - Susko, Plášil, Škopek, Mareš, Kypta, Bárta, Salák, Rob, Beneš, Pařízek, Bílek, Trummer, Piegl, Švec, Prokop, Pich, Šesták, Hájek.