Ústí n/L – Chrudim 3:1 (kon.) | Beroun – Třebíč 5:2 (kon.) | Chomutov – Olomouc 1:0 (kon.)
Znojmo – Písek 4:1 (kon.) | Jihlava – Benátky n/J 3:2 (kon.) | Tábor – Havlíčkův Brod 4:3 (po s.n.)
Hr. Králové – Kadaň 4:1 (kon.) | Vrchlabí – Litoměřice 0:3 (kon.)
Královští lvi Hradec Králové
4:1 (0:1, 1:0, 3:0)
Sportovní klub Kadaň
Sobota 09.10.2010, 18:001. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

HC VCES Hradec Králové: Luňák (Blažíček) - Křetínský, Čáp, Táborský, Hendrich, Chmelíř, Višňák, Klement - Hruška J., Roubík, Kadlec - Budínský, Moskal, Hruška O. - Berger, Volráb, Čermák - Jindřich, Macháň, Kubica - Březina.

Sportovní klub Kadaň: Jarina (Kašák) - Všetečka, Hlubuček, Schmidt, Szakal, Trefný, Mazanec, Hájek, Révay - Bauer, Mikšovic, Boušek - Balázs, Charousek, Bursík - Rohan, Fiala, Radulay - Ton, Freiber, Mužík.

Rozhodčí: Přikryl - Kašík, Wesley.

00:01

00:17
    První střelu zápasu vyslal Jiří Hendrich od modré čáry. Jarina pokryl.

00:33
    Višňák hledal Bergera, avšak jeho přihrávka byla moc dlouhá. Zakázané uvolnění.

01:20
    Petr Freiberg dvakrát vystřelil nepříliš důrazně, Filip Luňák v pohodě vyrazil.

02:20
    Roubík byl tvrdě naražen na mantinel, až mu z toho spadla helma. Rozhodčí však tento zákork považují za čistý.

03:52
    Čermák našel zpoza branky Bergera, který vystřelil. Jarina pozorný.

03:58
    První přesilovou hru si zahraje Hradec. Martin Mazanec je vyloučen za podražení.

05:00
    Střelu Čermáka tečoval Ondřej Hruška těsně mimo.

05:58
    Kadaň se ubránila a je v plném počtu.

06:19
    Volráb šikovně uvolnil Čermáka, který vyslal střelu přímo do náručí Jariny.

06:40
    Opět se zjevil Petr Freiberg před Luňákem a z mezikruží vystřelil. Jeho pokus však gól neznamenal.

07:10
    Kadaň se provinila zakázaným uvolněním.

07:24
    Střela Stanislava Mikšovice byla sražena mimo led. Bude se vhazovat po pravici Filipa Luňáka.

08:20
    Miloslav Čermák se prodral mezi dvěma hostujícími obránci, ale jeho střela postrádala dostatečnou razanci.

09:14
    Vyloženou šanci v dnešním utkání jsme zatím neviděli. Vhazování před Jarinou.

09:40
    Vít Budínský se pokoušel přejít do útočného pásma, kadaňští obránci byli ale proti.

10:31
    Zdeňek Čáp nahodil kotouč do útočného pásma, který se odrazil od mantinelu k brance, Jarina ihned lapil puk do své moci.

11:14
    Roubík hledal zadovkou Kadlece, který jeho záměr nepochopil a kotouče se tak zmocnili hosté.

12:14
    I na Kadaň čeká první přesilová hra. Za krosček si půjde zchladit hlavu na dvě minuty Vít Budínský.

12:56
    V oslabení se Hradečtí vydali do útoku a střela Jaroslava Roubíka mířila těsně nad branku hostí.

14:14
    Kadaň byla v této početní výhodě takřka neškodná. Hradec v plném počtu.

14:41
    Táborský střílel od modré čáry a jeho pokus Jarina vyrazil před Budínského, který nedokázal dopravit puk do brány.

15:35
    Hradec je dnes zatím aktivnějším celkem, ale stav je zatím stále 0:0.

16:30
    Karel Ton prověřil Filipa Luňáka, který chytl jeho projektil.

16:56
    Kadaň právě vstřelila branku!
    Hosté jdou vedení, když po nenápadné akci vystřelil LADISLAV BOUŠEK. Asistence: Stanislav Mikšovic, David Všetečka.

17:07
    Tomáš Schmidt podrazil hradeckého hráče v samostatném úniku a je vyloučen.

18:50
    Hradečtí hokejisté budou mít osmnáct sekund výhodou dvou mužů navíc. Karel Ton se provinil podražením.

19:07
    Kadaň ve čtyřech.

19:33
    Do střely Jiřího Hendricha se vrhl Mikšovic a vyrazil kotouč mimo ledovou plochu.

20:00

Hosté dobře začali, nicméně hlavně pak díky přesilovým hrám měl domácí celek více ze hry, ale branku vstřelit nedokázal. Naopak hosté se po nenápadné akci dostali do vedení, když po nahrávce Stanislava Mikšovice překonal Luňáka kadaňský útočník Boušek. Druhé dějství začne přibližně v 18:45 hodin.

20:01

20:50
    Hradec měl k dispozici ještě necelou minutu početní výhody, ve které nedokázal nic vymyslet. Kadaň v plném počtu.

21:33
    Nepřesná rozehrávká Aleše Křetínského končí zakázaným uvolněním.

22:20
    Kadaň teď na chvilku zamkla svého soupeře v útočném pásmu, před Filipa Luňáka se jí však dostat nepodařilo.

23:28
    A opět sledujeme boj v rohu obranného pásma Hradce, ten se osvobozuje zakázaným uvolněním.

24:20
    Charousek hledal najíždějícího Balázse, který na puk nedosáhl.

24:50
    Tvrdou střelou se prezentoval Mazanec, ale Filip Luňák jí vystavil levý beton.

26:09
    Čermák se sám řítil na Jarinu, ten se položil do jeho pokusu, dobrá příležitost pro Hradec.

27:18
    Charousek vystřelil přes obránce, ale Filip Luňák s přehledem pokryl.

27:48
    Hradec právě vstřelil branku!
    Také Hradec se nakonec dočkal. Po individuální akci na levé straně kluziště vystřelil přízemní střelu JAN HRUŠKA, na kterou byl Jarina krátký. Bez asistence.

28:30
    Hradec rázem ožil. Vít Budínský mířil těsně mimo.

29:39
    Petr Ton vystřelil nad hradeckou klec.

30:50
    Kroužení v obranném pásmu kadaňských hráčů šanci hradeckým hokejistům nepřineslo.

32:01
    Nahození Ondřeje Fialy se odrazilo od zadního mantinelu přímo k Luňákovi.

33:06
    Střelu Martina Klementa od modré čáry tečoval těsně před Jarinou Daniel Volráb.

33:13
    Bude se vylučovat na obou stranách. Ondřej Hruška vyloučen na dvě minuty za držení, Petr Freiberg vyloučen za držení hole. Pokračuje se ve čtyřech na každé straně.

34:43
    Tvrdá bomba Jaroslava Roubíka mířila vysoko nad branku Kadaně.

35:13
    Oba týmy hrají v plném počtu.

35:18
    Ondřej Hruška naskočil na led z trestné lavice a dostal přesný pas do brejku. V samostatném úniku ho ale Kamil Jarina vychytal.

37:22
    Aleš Křetínský se vydal na útočný výlet a prověřil Jarinu střelou z velkého úhlu.

37:35
    Jiří Kadlec šikovně vypálil ihned po vhazování. Jarina jeho střelu vůbec nečekal. Kotouč se nakonec od boční kosntrukce odrazil za branku Kadaně.

38:24
    Martin Szakal vypálil tvrdě od modré čáry. Do jeho střely se nešikovně položil Zdeněk Čáp a byl zasažen zřejmě do nechráněného místa ve výstroji a těžce se zvedá z ledu.

38:41
    Ondřej Fiala se z ničeho nic ocitl před Luňákem ale slibnou šanci nevyužil.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:29
    Jiří Kadlec přiťukl Jaroslavu Roubíkovi a ten byl v závěru třetiny úplně sám před Jarinou. Ten ale máchl lapačkou a kotouč vyrazil před sebe.

40:00

Je za námi druhá třetina utkání, ve které domácí Hradec vyrovnal zásluhou Jana Hrušky. Ten najížděl na Jarinu z levé strany a našel skulinku v jeho výzbroji. Hradec byl ve druhém dějství aktivnější a mohl jít i do vedení. Kadaňský tým ovšem zatím drží Kamil Jarina, který zlikvidoval minimálně další tři gólové šance domácích.

Třetí třetina začne přibližně v 19:36.

40:01

40:10
    Jiří Kadlec prověřil hned v úvodu třetího dějství Jarinu střelou od levého mantinelu.

40:27
    Nepřesná rozehrávka Kadaně končí zakázaným uvolněním.

40:47
    Stanislav Mikšovic ujel po pravé straně a mířil do horního rohu Luňákovy branky, který kotouč vytěsnil mimo tři tyče zřejmě koncem své hokejky.

41:58
    Patrik Moskal se po souboji ve středním pásmu těžce zvedá z ledu a míří na střídačku. Hlavní rozhodčí se vylučovat nechystá a to se domácímu publiku nelíbí.

42:23
    Teď už se ale vylučovat bude. Dvě minuty za hákování dostane Josef Révay a Hradec si zahraje přesilovou hru.

43:58
    Další ostrý souboj u mantinelu a Martin Táborský leží na ledové ploše. Vypadá to na krev v obličeji, ale hlavní rozhodčí opět vylučovat nebude. Ledaří z ledu odklízí krvavé stopy a diváci pískají.

43:58
    Po poradě s čárovými rozhodčími nakonec dostane dvě trestné minuty za vysokou hůl Jiří Charousek.

44:13
    A Hradec dvojnásobnou přesilovou hru bleskově využívá. JAROSLAV ROUBÍK měl před sebou prázdnou bránu a skákající kotouč, který na třetí pokus trefil a dopravil do sítě. Asistence: Vít Budínský, Lukáš Chmelíř.

45:41
    Ve vlastním oslabení ujel Karel Ton a prověřil Filipa Luňáka střelou z úhlu.

45:58
    Kadaň hraje v plném počtu.

46:41
    Nepřesná rozehrávka Martina Szakala. Zakázané uvolnění.

47:19
    Tentokrát zakázané uvolnění na straně Hradce. Bohdan Višňák dlouhým pasem nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.

48:15
    Kadaňští se teď necelou minutu udrželi v útočném pásmu a začínali vytvářet před hradeckou bránou souvislejší tlak. Tomu ovšem chyběla nějaké koncovka.

48:58
    A další zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Luňákem.

50:00
    Dnešnímu utkání v Hradci Králové přihlíží 1150 diváků.

50:15
    Hosté mají příležitost vyrovnat. Dvě minuty za držení protihráče dostane Martin Klement.

50:39
    Lukáš Chmelíř trefil lapačku Kamila Jariny a projíždějící Miloslav Čermák uštědřil hostujícímu brankáři lehkou svižnou sekeru, což se pochopitelně nelíbilo kadaňským obrancům a vznikla z toho menší potyčka.

51:07
    Tibor Radulay dostal kotouč před bránu a bez přípravy ho poslal směrem na Luňáka, který se stačil rychle přesunout.

52:15
    Hradec se ubránil a hraje v plném počtu. V závěru přesilovky vyprášil Luňákovu lapačku David Balázs.

52:32
    A tentokrát potyčka před Filipem Luňákem. Bude se vylučovat na obou stranách.

52:32
    Za hrubost dostanou po dvou minutách Tomáš Rohan a Aleš Křetínský.

52:59
    Vít Budínský chyboval ve vlastní obranné třetině a Ondřej Fiala mohl vyrovnat. Luňák ho však ve vyložené šanci vychytal.

53:10
    VÍT BUDÍNSKÝ odčinil předchozí chybu nejlépe, jak mohl. Ujel po levém křídle a přesnou střelou pod Jarinovu lapačku zvyšuje na 3:1 pro domácí. Asistence: Patrik Moskal.

53:55
    Hradec si zahraje přesilovou hru ve čtyřech proti třem. Dvě minuty na trestné lavici si odsedí Ladislav Boušek.

54:32
    Rohan a Křetínský jsou na ledě. Pokračuje přesilovka Hradce pět na čtyři.

55:55
    Daniel Volráb se natlačil před branku a v závěru přesilové hry málem překonal Jarinu počtvrté. Kadaň už je v plném počtu.

56:59
    Ladislav Bouček si teď hodně důrazně počínal na hradeckém brankovišti. Kadaň ještě zbraně neskládá a zkusí s výsledkem něco udělat.

57:15
    Rozhodnout zápas mohl Miloslav Čermák, ale nezvedl kotouč nad Jarinu, který byl roztažený na brankové čáře.

58:00
    Do konce třetí třetiny zbývají přesně dvě minuty. Vhazuje se před hradeckou bránou.

58:23
    Zakázané uvolnění domácích. Hra se stěhuje znovu před Luňáka.

59:02
    Daniel Volráb nahazuje kotouč směrem na hostující bránu.

59:54
    JAROSLAV ROUBÍK projel celé hřiště, objel jednoho z hostujících obránců a poslal kotouč do kadaňské brány mezi betony Kamila Jariny. Asistence: Martin Táborský.

60:00

Nejlepšími hráči dnešního zápasu jsou vyhlášeni Kamil Jarina a Miloslav Čermák. Hradec Králové rozhodl o svém vítězství v poslední dvacetiminutovce třemi brankami. Z ČEZ Stadionu je to dnes od nás vše, přejeme příjemný zbytek večera ... (20:19:50)

Lukáš Souček

Sanny Muharem

Branky a nahrávky: 28. Hruška J., 45. Roubík (Budínský, Chmelíř), 54. Budínský (Moskal), 60. Roubík (Táborský) - 17. Boušek (Miškovic, Všetečka)

Královští lvi Hradec Králové: Luňák (Blažíček) - Křetínský, Čáp, Táborský, Hendrich, Chmelíř, Višňák, Klement - Hruška J., Roubík, Kadlec - Budínský, Moskal, Hruška O. - Berger, Volráb, Čermák - Jindřich, Macháň, Kubica - Březina.

Rozhodčí: Přikryl - Kašík, Wesley