Třinec – Zlín 4:2 (kon.) | Kometa Brno – Vítkovice 5:4 (po s.n.) | Hr. Králové – Mladá Boleslav 4:2 (kon.)
Plzeň – Slavia 1:3 (kon.) | Vsetín – Olomouc 2:1 (kon.) | Havířov – Jihlava 6:4 (kon.)
Liberec – Motor ČB 6:7 (po pr.) | Ústí n/L – Chomutov 4:7 (kon.)
po s.n.
HC Kometa Brno
5:4 (2:1, 2:1, 0:2 - 1:0)
HC Vítkovice Ridera
Sobota 09.10.2010, 12:15 • Hala dětí a mládeže - Brno • Extraliga staršího dorostu

Pěkný den, vítáme vás u on-line přenosu z extraligy staršího dorostu mezi Kometou Brno a Vítkovicemi. Utkání začíná v 12:15.

Vítkovice - Vítkovice jsou v tabulce zatím na třetím místě, včera se ostravský tým setkal ve šlágru kola doma se Vsetínem a prohrály 5:3. Na jejich pozici se tak dotáhl Zlín, Vítkovice jsou však stále třetí díky lepšímu skóre. Ostravané však v poslední době tápou, už čtyři utkání za sebou nevyhráli.

Kometa - Brno včera rozmetalo Havířov 6:1 a pomalu začíná nabírat obrátky. V tabulce jsou Jihomoravané sice stále na sedmém místě, ovšem na své soupeře před sebou už mají jen nepatrnou ztrátu. Brno by dnes rádo prodloužilo dva vítězné zápasy za sebou. Proti sobě však bude mít neoblíbeného protivníka. Minulou sezónu s Vítkovicemi Kometa ani jednou nevyhrála.

Oba týmy už nastupují na led, za chvíli se začne.

00:01

00:10
    Kometa právě vstřelila branku!
    Tak to byl opravdu bleskový začátek. Už po deseti vteřinách se prosadil TOMÁŠ BUHAJ, který se trefil z bezprostřední blízkosti. Asistence: Jakub Fusek.

00:43
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Ostravský tým však odpovídá velmi záhy. Po přihrávce Jana Hudečka se dostal ke střele kapitán hostů PATRIK ZDRÁHAL a vyrovnal skóre. Asistence: Jan Hudeček, Martin Blahuta.

01:45
    Hra se po úvodních dvou brankách trochu uklidnila. Oba týmy však vlétly do zápasu jako uragán.

02:46
    Tak zatím jsme kromě branek neviděli vážnější situace.

03:45
    K Lašákovi se dostal puk na mezikruží, ale brněnský útočník trefil jen hrud brankáře Seifrerta.

04:23
    Je to velký boj, hlavně ve středním pásmu, oba týmy se dostávají do střeleckých možností jen těžko.

05:40
    Zakázané uvolnění Komety po nepřesné rozehrávce.

06:01
    Brněnská formace vyhodila do středního pásma a může jít v klidu vystřídat.

06:38
    Vítkovice teď nepustily Kometu do útoku, ale ani ostravský tým příliš nehrozil.

06:53
    Adam Zbořil (Kom) vyloučen na dvě minuty za sekání.

07:22
    Kometa se osvobozuje.

07:43
    A teď zakázané uvolnění Vítkovic a další cenné vteřiny pro Brno.

08:12
    Zdráhal se tlačil do útočného pásma, ale dobře si ho pohlídal obránce Jaroch.

08:42
    Blahuta měl dostatek prostoru, dostal se do třetiny, z vrcholů kruhů však trefil jen levý beton Klimeše, následně přišla střela od modré, kterou také brněnský brankář zlikvidoval.

08:53

09:25
    Vítkovice nevyužily přesilovku a sotva byla Kometa v plném počtu tak udeřila. Sám před brankářem Seifertem byl Adam Šidák, jeho pokus ještě vítkovický gólman zlikvidoval. Ostravská defenzíva však zapomněla ještě v brankovišti na JANA VAŠÍČKA, který se dostal k dorážce a pohodlně rozvlnil síť. Asistence: Adam Šidák, Jakub Fusek.

10:30
    Kometa zatlačila Vítkovice do hluboké defenzívy, tlak vyústil v břevno, které trefil Jakub Fusek.

10:48
    Vyloučen Lukáš Klok (Vit) na dvě minuty za podražení.

11:50
    Kometě se zatím v přesilové hře příliš nedaří.

12:40
    Situace se příliš nezměnila ani teď.

12:48

13:21
    Klimeš teď předvedl proti vítkovické střele z levého kruhu parádní semafor.

14:22
    Vítkovice Kometu zatlačily, ale k žádné velké příležitosti se nedostaly.

14:55
    Brnu se dlouho nedařilo vymanit z obranného pásma, povedlo se mu to až po nyní.

15:39
    Celner si najel v útočném pásmu do střelecké pozice, trefil však jen hruď Klimeše, ten však puk na poprvé nezkrotil a puk se ještě hosté při následném závaru snažili vyšťourat, to se jim však nepovedlo.

16:37
    Kometa snaží hrát ze zajištěné obrany, poslední minuty to dokazují, Brno se do útoku vydává s velkou obezřetností.

16:58
    Vítkovice hrály v šesti, trest za hráčskou lavici si odsedí Denis Klečka (Vit).

17:35
    Ani to přesilovka Brna si s úspěchem zrovna netyká, Vítkovice nemají při bránění výraznější problémy.

18:58
    Hosté hrají v plném počtu.

19:11
    Zbořil se snažil překonat Seiferta střelou z levého kruhu, vítkovický brankář však stoprocentní.

20:00

Utkání začalo hodně zostra, už v první minutě padly dvě branky. Po deseti vteřinách hry se trefil Buhaj a takřka vzápětí ho následoval hostující Plášek. Na další gól se pak čekalo až do desáté minuty, kdy se z dorážky prosadil Vašíček. Domácí tak vedou po první třetině 2:1.

20:01

20:56
    Cesta k šanci je dlouhá a strastiplná, oba týmy se těžko prosazují do střeleckých pozic.

21:20
    Adam Zbořil (Kom) zatím dnes nesbírá body, ale trestné minuty. Jeho druhé vyloučení, tentokrát za vysokou hůl. Na dvě minuty však na trestnou lavici putuje také Martin Blahuta (Vit).

21:59
    Hudeček se hnal do přečíslení, ale domácí hráči se stačili vrátit a vítkovický hráč posléze trefil jen hráče, který stál před ním.

22:32
    Dnes to bude velký boj, první třetina nám to ukázala, ta druhé zatím také.

23:39
    ADAM ZBOŘIL se právě vrátil z trestné lavice, nabruslil si k pravé tyči, kde našel přesný Raškův pas od levého mantinelu. Seifert už se nedokázal včas přesunout a brněnský útočník tak měl jednoduchou práci. Asistence: Adam Raška.

24:53
    Gól domácí tým povzbudil a Brno se usadilo na dlouhou dobu v pásmu Vítkovic.

25:32
    Až teď se dokázaly Vítkovice dostat z obrany a hned se vrhly do útoku, tam se jim však nevedlo dle představ.

26:42
    Adam Hawlík ma tvrdou střelu, přesvědčil se o tom jeden z brněnských bránících hráčů, kterého projektil vítkovického obránce trefil do nohy.

27:24
    A teď zase pěkně na druhou stranu, ale Brno s územní převahy nedokázalo nic vytěžit.

27:56
    V nebezpečném nájezdu byl Plášek, jenže k zakončení se nedostal.

28:37
    Vyloučen Marek Holý (Kom) na dvě minuty za podražení.

29:20
    Tato přesilovka zatím dokumentuje to, že v početní výhodě to Kometě nejde.

30:21
    Lašák to teď neudělal ideálně, udělal oblouček navíc, takže mu všichni spoluhráči odjeli do ofsajdu.

30:49
    ADAM ZBOŘIL se dostal k zatoulanému puku a se štěstím překonal brankáře Seiferta. Brněnský útočník si tak připisuje dnes již druhou branku. Bez asistence.

30:49
    Dochází ke změně ve vítkovickém brankovišti. Lukáše Seiferta nahrazuje Michael Ďuriš.

32:08
    Vyloučen Tomáš Buhaj (Kom) na dvě minuty za hákování.

32:27
    Vítkovický ofsajd.

32:43
    Brno vyhazuje do středního pásma a zatím si v oslabení vede velmi dobře.

33:07
    Zbořil vyhazuje, Vítkovicím se nedaří usadit v útočném pásmu.

33:43
    Ani teď to Ostravanům nevyšlo.

34:08
    Domácí v plném počtu, Vítkovice byly v přesilové hře úplně bezzubé.

34:31
    Nepříjemně skákavé nahození musel krotit Klimeš. Bude se vhazovat po jeho pravici.

35:11
    Zbořil mířil za branku, kde nepřesně rozehrál brankáře Ďuriš a právě tito dva hráči se dostali do střetu.

35:31
    A možná i předchozí střet, kdy nebyl potrestaný vítkovický brankář, teď vyústil ve faul Adama Zbořila (Kom), který si odsedí dvě minuty za sekání. Dnes již jeho třetí trest.

35:53
    Zatím o dost lepší přesilová hra, než ta předešlá. Vítkovice vytvořily před Klimešem závar, ale Brno přežilo bez úhony.

36:23
    Ostrá střela od modré čáry, končí pouze ve výstroji Klimeše.

36:56
    Hanákova hodně štiplavá střela těsně nad ledem, kterou musel Klimeš vyrazit pravým betonem.

37:26
    Vítkovice pořádně přitápí pod kotlem, Brněnští hráči neví, kde jim hlava stojí.

37:26
    Filip Vojáček (Kom) vyloučen na dvě minuty za zdržování hry a k tomu dostává ještě deset minut za nesportovní chování.

38:57
    Vítkovice si vytvořily v přesilové hře drtivý tlak a zamkly Kometu v obranném pásmu. Několik střel ještě nenašlo svůj cíl, přesto Ostravané přesilovku využili. Z levé strany poslal Marek Kubis přihrávku k pravé tyči na JANA HUDEČKA, a ten už věděl jak s nabídnutou příležitostí naložit. Asistence: Marek Kubis, Martin Blahuta.

39:44
    Vítkovice v závěru třetiny svého soupeře tlačí, další branky se jim však dát nedaří.

40:00

Druhé dějství skončilo stejným výsledkem jako předešlá třetina, tedy 2:1 ve prospěch domácího týmu. Kometa měla už třígólový náskok, a dalo by se říct, že kontrolovala hru. Jenže v závěru přišlo několik přesilovek Vítkovic a v jedné z nich přišlo i snížení a návrat hostů do hry.

40:01

40:33
    Scénář by měl být pro závěrečnou třetinu jasný, Vítkovice budou útočit a Brno se bude soustředit na obranu.

40:56
    A zatím to přesně tak vypadá.

41:26
    Vyloučen Marek Kubis (Kom) na dvě minuty za zdržování hry.

41:45
    Adam Šidák pálil z vrcholů kruhů ostře nad.

42:07
    Vítkovice vyhazují, následně zakázané uvolnění Brna.

42:38
    Pro Kometu dnes nejsou přesilové hry ten pravý šálek čaje, ale to už jsem dnes několikrát zmínil.

43:26

44:33
    Vítkovice se snaží dostat do útoku, ale Kometa dobře brání střední pásmo.

45:21
    Lašák teď mohl jet sám na brankáře, ale přihrávka od Raška byla příliš prudká a domácí útočník ji nezpracoval.

46:02
    Po chybě domácích ve vlastní třetině, se do šance dral Kubis, dostával se do bekhendového zakončení, Klimeš už ležel, Kubisovi se však v tísni zakončit nepodařilo.

46:43
    Marián Máj nepřesně trefil přihrávku k pravé tyči.

47:30
    Vítkovice jsou v náporu, Brno však odolává.

48:24
    Cháňa pálil od modré, svojí střelou lízl boční síť. Nic víc, nic míň.

49:01
    Kometě se sice daří bránit, ale stále je uzamčena v obranné třetině.

49:31
    Teď se ovšem domácí vydali do útoku a na brankáře jel z levé strany Mrázek. Nepodařilo se mu sice pořádně zakončit, ale to vše jen díky faulu Vojtěcha Černína (Vit).

50:22
    Kometa se v přesilovce sice do šance nedostala, ale to domácím příliš vadit nemusí, důležité je pro ní neinkasovat.

50:58
    Vítkovice nemají v oslabení žádné problémy.

51:57
    Zuzaník nahodil na Klimeše a puk byl hodně skákavý.Brněnský brankář měl s jeho krocením problémy.

52:39
    Klimeš vyrazil vítkovickou střelu, k dorážce se dostal MAREK HOLÝ a dává Vítkovicím naději. Bez asistence.

54:04
    Kometa si může na chvíli oddechnout od bránění. Vyloučen je Tomáš Kovář (Vit) za nedovolené bránění.

54:22
    Budou to však pro Kometu ještě velmi krušné časy, teď pálil od modré v oslabení Máj. puk skončil ve výstroji Klimeše.

54:51
    Kometa neútočí a i v oslabení je hodně opatrná a pečlivě brání.

55:45
    Žádné riziko, Brno nechce dobře rozjetý zápas ztratit. Nyní však pálil od modré Sedlák, puk však našel jen Ďurišovu lapačku.

56:04

56:23
    Zakázané uvolnění Komety.

56:32
    V následující chvílích čeká na Kometa vítkovické peklo.

57:00
    Kometě se povedlo ukrojit další cenné vteřiny, do konce utkání však zbývá stále dost času.

57:39
    Hudeček teď tvrdě narazil Zbořila na mantinel, vylučovat se nebude.

58:11
    Vítkovice se nemohou dostat do kýženého tlaku, vůbec se jim nedaří.

58:48
    Spornou situaci na modré čáře, neposoudili čároví rozhodčí jako ofsajd a urodil se z toho vyrovnávající gól. V mezikruží se dostal k puku PATRIK ZDRÁHAL a v polopádu bekhendem prostřelil Klimeše k levé tyči. Bez asistence.

58:48
    Brněnská lavička sice protestuje, ale není ji to nic platné. Dle rozhodčích to ofsajd nebyl.

59:30
    Kometa se ještě snaží s nerozhodným výsledkem něco udělat, ale utkání spěje do prodloužení.

60:00

60:01

60:05
    Teď už to bude kdo z koho, Kometu bude hnát pocit křivdy, Vítkovice zase to, že se jim povedlo vyrovnat a teď nemají, co ztratit.

60:39
    Zpoza obránce střílel chytře Plášek, Klimeš však betony scvakl včas.

60:42
    Vyloučen Marek Kubis (Vit) na dvě minuty za hrubost.

61:11
    Jaroch nejprve střílel do brankáře, a pak pořádně netrefil puk v jasné pozici. Následně přišla další střela od modré a Ďuriš vyrazil puk levým betonem.

62:42

62:53
    Vítkovice přežily těžké chvíle, ale přesilovku se jim ubránit povedlo.

63:21
    Fusek v dobré pozici, jel z levé strany sám na branku. Brněnský útočník se možná unáhlil, sice na něj dorážel obránce, ale jeho následná střela jen lízla Ďurišovo rameno.63:21

64:26
    Kovář dvakrát nepřesně střílel, potřetí už sice jeho střela zamířila mezi tři tyče, ale Klimeš si s ní snadno poradil.

65:00
    Prodloužení skončilo.

65:00

Ani prodloužení nám rozhodující branku nepřineslo, na řadu tak přijde poslední instance - samostatné nájezdy.

Na led musí ještě vyjet rolba a upravit alespoň prostřední pás kluziště.

Samostatné nájezdy začínají.

K prvnímu nájezdu se postavil vítkovický Hudeček a nedal, Klimeš vyrazil jeho pokus nad.

Na druhé straně zkoušel Buhaj blafák do forhendu, ale neuspěl.

Druhou sérii načal Zdráhal a Klimeš ho vychytal.

Jenže ani Zbořil není úspěšný, stále nepadl gól.

Klimeš vychytal i Holého. Rozhodnout může Raška...

65:00
    ADAM RAŠKA se s tím moc nepáral a poslal puk Ďurišovi mezi betony. Brno tak bere o bod navíc, Vítkovice se musí spokojit s bodem jedním.

Konec zápasu. (15:01:46)

Zdeněk Plánka

Branky a nahrávky: 1. Buhaj (Fusek), 10. Vašíček (Šidák, Fusek), 24. Zbořil (Raška), 31. Zbořil, 65. Raška - 1. Zdráhal (Hudeček, Blahuta), 39. Hudeček (Kubis, Blahuta), 53. Holý, 59. Zdráhal

HC Kometa Brno: Klimeš (Krkoška) - Kupčík, Sucharda, Jaroch, Vojáček, Vágner, Šidák, Sedlák, Mytiska - Klíma, Pospíšil (C), Buhaj, Raška, Mrázek, Lašák, Čtvrtníček, Boček, Zbořil, Fusek, Vašíček
    HC Vítkovice Ridera: Seifert (od 31. min. Ďuriš) - Kubis,Černín, Hawlík, Zuzaník, Cháňa, Kovář, Klok - Sysala, Blahuta, Holý, Rosypka, Klečka, Kovář, Kysučan, Plášek (C), Hudeček, Zdráhal, Máj, Čavoj, Celner.

Rozhodčí: Blecha - Lukš, Musil