Klatovy – Kobra 10:4 (kon.) | Děčín – Most 2:5 (kon.) | Č. Lípa – Klášterec nO 4:6 (kon.)
Roudnice – Řisuty 3:1 (kon.) | Uničov – Karviná (Baník) 4:5 (kon.) | Šumperk – Uh. Hradiště 6:1 (kon.)
Nymburk – Lev Benešov 2:6 (kon.) | Pelhřimov – Chotěboř 12:5 (kon.) | Žďár n/S – Kolín 1:7 (kon.)
Jindř. Hradec – Kutná Hora 5:1 (kon.)
DRACI PARS ŠUMPERK
6:1 (0:0, 3:1, -:-)
HC Uherské Hradiště
Neděle 17.10.2010, 17:002. liga skupina Východ

Domácí tak po zásluze vyhrávají. Nutno ale říct, že Uherské Hradiště předvedlo velmi sympatický výkon a vůbec se za výsledek stydět nemusí. To je pro dnešek vše. Příští týden se vám opět přihlásím v zápase pro týmu z jižní Moravy - Hodonínu. Naschledanou. (19:14:58)

60:00

59:35
    Draci právě vstřelili branku!
    A je tu ještě jeden gól. MARTIN AMBRUZ překvapil Oharka střelou nad beton. Tento útočník si tak připisuje první branku v dračím dresu. Asistence: Tomáš Brunec, Radislav Ondráček

58:33
    Holík pálil od modré, Oharek vyráží betony.

58:14
    Vyloučen Václav Klabačka na 2 minuty za podražení.

57:39
    MICHAL VELECKÝ dává hattrick! Marek Haas vyslal přihrávku na domácího útočníka, a ten neměl problém v samostatném úniku zakončit. Asistence: Marek Haas

56:45
    Oba týmy teď mají příležitosti v útoku. Jednou má práci Roman Boška, podruhé Vlastimil Oharek.

55:38
    Draci velmi dobře brání své oslabení. Uherské Hradiště nemá moc příležitostí k útočné akci.

54:51
    Tesařík vyhazuje až do útočného pásma.

53:50
    Hosté budou hrát přesilovku. Vyloučen Radislav Ondráček na 2 minuty za nedovolené bránění.

53:47
    Marek Haas s Adamem Červenkou mohli přidat další branku. Oharek dnes ale drží své mužstvo nad vodou.

52:01
    Matějka chtěl tečovat střelu Novotného. Domácí útočník však přijal kotouč na hrudníku.

50:53
    Hra se nyní převážně pohybuje ve středu ledu. Ani jeden tým se nehrne do útoku.

50:09
    Václav Klabačka právě vstřelil brankou. Ta ale nemůže být uznána, protože byla vstřelena rukou.

49:28
    Domácí využívají svoji přesilovku. MICHAL VELECKÝ dorazil střelu Radislava Ondráčka za záda hostujícího brankáře téměř ze stejného místa, jako při své první brance. Asistence: Radislav Ondráček

48:35
    Ambruz chtěl dorážet, ale Oharek použil svoji hokejku a vypíchnul kotouč domácímu útočníkovi.

47:55
    Tentokrát se vylučuje na druhé straně. Vyloučen Tomáš Kundera na 2 minuty za hákování.

46:55
    Michal Andrýsek hrál se svoji hokejskou moc vysoko. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

46:28
    Tomáš Drtil je vyloučen na 2 minuty za držení.

45:16
    Tým Petra Sakrajdy hraje v plném počtu.

44:49
    Aleš Holík ujížděl na bránu Uherského Hradiště zprava. domácí obránce to měl velmi těžké vystřelit z tak velkého úhlu.

44:01
    Martin Novotný pálil od modré. Lapačka Vlastimila Oharka musela být opět použita.

43:16
    Domácí budou hrát přesilovku. Vyloučen Marek Schuster na 2 minuty za držení protihráče.

42:55
    Martin Ambruz střílel, když byl úplně sám před Oharkem! Kotouč opět skončil v rukavici brankáře.

42:23
    Jan Matějka byl tísněň, přesto vystřelil. Oharek pro jistotu drží.

41:27
    Šumperk hraje v plném počtu. Ani přerušená přesilovka přestávkou nepomohla hostům ke zlepšení výkonu v přesilových hrách. Draci si je v podstatě vůbec nepůstili do pásma.

40:51
    Jakub Hulva vystřelil hosně nad bránu Uherského Hradiště.

40:26
    Roman Meluzín vyhodil kotouč do bezpečí ze svého pásma.

40:02
    První bully třetí třetiny vyhráli hosté.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:38.

Máme za sebou druhou třetinu, a ta nám rozhodně přinesla mnohem váce podívání, než ta předchozí. Nejdříve se prosadil Michal Velecký, který dotlačil puk za čáru. U zrodu další akce bylo trio Novosad-Meluzín-Holík. Zdeněk Novosad byl tím posledním, jenž se dotknul puk. Hosté si také řekli, že to zkusí. Lukáš Matula překvapil Romana Bošku, když ho donutil se otočit poprvé za sebe. V závěru třetiny se dokázali prosadit ještě Jan Matějka a vratil tak úsměv na tváře několika fanoušků na stadioně.

40:00

39:27
    Vyloučen domácí obránce, Aleš Holík, na 2 minuty za sekání.

39:27
    Jiří Piluša ujížděl sám na Bošku, ten ho výborně vychytal!

39:05
    Aleš Holík poslal přihrávku na rozjetého JANA MATĚJKU. Ten si nadvakrát musel poradit s Vlastimilem Oharkem. Asistence: Aleš Holík, Zdeněk Novosad

38:16
    Uherské Hradiště právě vstřelilo branku!
    Hostům se daří snížit stav ještě před přestávkou. Martin Kotačka poslal před bránu puk na úplně volného LUKÁŠE MATULU, který napálil střelou tahem kotouč přímo do šibenice. Asistence: Martin Kotačka

37:06
    Červenka zkusil dorazit puk, ale jeho pokus šel moc nad.

36:19
    Draci hrají v plném počtu.

36:12
    Meluzín s Novosadem drželi pásmo. Nikdo z jejich útoku ovšem nedokázal vystřelit.

35:38
    Síly na ledě se vyrovnají. František Kristýnek je vyloučen na 2 minuty za hákování.

34:19
    Vyloučen domácí, Martin Ambruz, na 2 minuty za hákování. Uherské Hradiště bude mít možnost snížit výsledek.

33:54
    Tomu se říká krásná kombinace. Novosad-Holík-Meluzín se vydali do útoku proti jednomu obránci. Všichni tři jmenovaní se vyměnili puk a prvně jmenovaný ZDENĚK NOVOSAD, dokázal zakončit nad lapačku brankáře. Asistence: Aleš Holík, Roman Meluzín

33:10
    Marek Haas dostal od Veleckého přihrávku. Musel vystřelit z velkého úhlu. Kotouč minul o kousek bránu!

32:08
    Šumperku se i přesto podařilo dostat do útočného pásma. Brunec nahazoval od modré, ale Jakub Hulva nedokázal tečovat kotouč do brány.

31:49
    Martin Kotačka zastavil domácí hráče na modré čáře.

30:08
    Meluzín si vyměnil kotouč s Novosadem. Nakonec puk přihráli na modrou, kde si to vzal na starost Aleš Holík. Domácí obránce vystřelil a Oharek se musel opět ohánět.

29:31
    Jakoby chtěli domácí ukázat, že i oni umí zahrát icing. Vhazuje se u Romana Bošky.

29:12
    Hosté špatně rozehráli a je z toho zakázané uvolnění. Vhazuje se po pravici Oharka.

28:59
    Uherské Hradiště hraje v plném počtu.

28:26
    Meluzín vypálil tvrdě z mezikruží. Oharek musel zasahovat zrovna ne příjemnou částí svého těla.

27:31
    Novotný mířil do rohu Oharkovy klece. Uhersko-hradištský brankář ale vytušil, kam puk poletí. Domácí pokračují v útoku.

27:09
    Šumperk špatně rozehrál - offside.

26:59
    Vyloučen hostující hráč, František Kristýnek, na 2 minuty za hrubost.

26:55
    Adam Červenka si několikrát posunul kotouč, když byl úplně sám před Oharkem. Hostující brankář včas výborně zakročil.

26:38
    Zakázané uvolnění na straně domácích.

26:28
    Hosté se za svoji přesilovku skoro neúkazali před bránou domácích Draků.

26:19
    Šumperk drží Uherské Hradiště v obraném pásmu.

25:44
    Ambruz šetřil čas v útočném pásmu. Hosté se mockrát nedostali do pásma.

25:15
    Roman Boška se výborně přemístil a vychytal úplně osamoceného Josefa Mikeše, který nedal téměř 100% šanci.

24:28
    Hosté budou hrát přesilovku. Vyloučen Martin Novotný na 2 minuty za zdržování hry.

24:15
    Domácí se konečně dočkali. MICHAL VELECKÝ se velmi aktivně rval o kotouč v rohu brány, až nakonec dotlačil kotouč za čáru hostující brány. Bez asistence.

23:55
    Hulva získal pásmo. Oharek pro jistotu podržel puk v rukavici.

23:03
    A když se neukazuje brankář, ukazuje se štěstí. Aleš Holík dnes už podruhé střílí tyč!

22:30
    Vlastimil Oharek ukázal krásný semafor lapačkou! Roman Meluzín už se pomalu radoval z branky, ale hostující brankář se teď ukázal.

21:40
    Velecký mohl střílet z dobré pozice v mezikruží. Hostující obránci jej dokázali zastavit.

21:15
    Martin Ambruz si nevšiml, že je dřív v pásmu, než kotouč - offside.

20:40
    Jakub hulva ztratil v útočném pásmu kotouč, a tak se hosté mohli vydat do útoku.

20:31
    Novosad se obtáčel kolem hostující brány, Oharek byl však připraven střelu pokrýt.

20:02
    První bully druhé třetiny vyhráli hosté.

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:49.

Je za námi první, celkem vyrovnaná třetina. Domácím chybí vždy kousek ke skórování. Pojďme si teď připomenout to nejdůležitější, co nás v průběhu první části potkalo. Nejprve to byl Aleš Holík, který rozezněl tyč Oharkovy brány a domácí fanoušci si určitě mysleli, že bude jen otázka času, kdy Draci vstřelí branku. Jakub Hulva se ukazoval ve 14.minutě, když střílel z otočky do hrudníku hostujícího golmana. Uvidíme tedy, co přinese další třetina. Šumperk určitě bude chtít vstřelit branku, ale Uherské Hradiště se bude pokoušet co nejvíce bránit svoje pásmo. Stejně jako v první třetině.

20:00

19:59
    Tomáš Brunec se ještě obtáčel kolem hradištské klece. Oharek si vše na závěr pohlídal.

19:15
    Až nyní to zkusil Martin Novotný, brankář však neměl se střelou potíže.

19:09
    Šumperk drží pásmo, zatím bez jediné střely na hostujícího brankáře.

18:45
    Vyloučen hostující Jiří Stašek na 2 minuty za sekání.

18:19
    Útok Červeka-Haas-Velecký jeden z hostujících obránců přímo před Oharkem.

17:39
    Střelu Jana Pšeji mohli tečovat hned dva hráči. Naštěstí pro domácí se to ani jednomu nepovedlo.

16:48
    Petr Kapříšek otestoval pozornost domácího brankáře z levého kruhu.

16:08
    Šumperk hraje v plném počtu. Uherské Hradiště už bylo mnohem nebezpečnější, než při první přesilovce.

15:35
    Hosté drží domácí v pásmu. O střelu se pokusil až 18 vteřin před koncem trestu Tesaříka Marek Schuster.

14:56
    František Kristýnek stál sám u Bošky, ale nakonec nemohl vystřelit, protože ho jeden z domácích obránců zastavil.

14:08
    Na druhé straně vyloučen domácí obránce, Jan Tesařík, na 2 minuty za podražení.

14:05
    Šumperk svoji přesilovku nevyužil. Uherské Hradiště mělo místy co dělat, aby neinkasovalo.

13:52
    Drtil to zkoušel od modré, Oharek vyrazil betonama.

13:24
    Jakub Hulva dostal dobrou přihrávku na druhou, ovšem výborně se přemístil i hostující brankář. Stav zůstává stále 0:0.

12:45
    Sedlák měl výbornou pozici na střelu. Nakonec pálil nad.

12:05
    Vyloučen Vlastimil Oharek na 2 minuty za podražení. Trest musí odpykat Marek Schuster.

12:01
    Holík střílel puk přímo do hloučku hráčů, ale nikdo nedokázal dorazit za záda Oharka.

11:23
    Martin Kotačka střílel z otočky na Bošku, jenž musel vyrazit puk do rohu kluziště.

10:55
    Velecký se pokoušel dostat před branku, hostující obránce ho včas odzbrojil od puku.

10:05
    Hostům se přesilovka moc nepovedla. Roman Boška nemusel ani jednou zasahovat při oslabení jednoho muže v poli.

09:02
    Novosad s Holíkem si dokonce několikrát přihráli v útočném pásmu.

08:34
    Adam Červenka vyhazuje až k Oharkovi. Hosté se ještě nedostali do pásma.

08:05
    Vyloučen domácí, Michal Velecký, na 2 minuty za krosček.

08:03
    Tomáš Drtil jel sám na Oharka, který ho ovšem dobře vychytal.

07:42
    Šumperku se nedaří zůstat v útočném pásmu. Uherské Hradiště dobře brání.

06:54
    Hosté hrozí rychlými protiútoky. Se střelou Jana Heči si Boška připsal další zákrok.

06:49
    Aleš Holík trefil boční konstrukci hostující brány.

06:20
    Michal Velecký pálil z těžké pozice před Oharkem! Hostující brankář musel použít svůj hrudník.

05:34
    Hulva hledal volného Brunec, ten nemohl jeho přihrávku přijmout, protože stál v ofsajdu.

05:03
    Uherské Hradiště to stále zkouší. Tentokrát od modré nahazoval Jan Heča.

04:23
    František Kristýnek opět nahazoval od modré kotouč na teč, nikdo ze spoluhráčů jej ale neskplepl do brány.

04:15
    Na druhé straně provětral Boškovu lapačku Josef Mikeš. Hosté získali pásmo.

03:26
    Šumperk i nadále pokračuje v útoku, hosté skáčou obětavě do střel.

03:17
    Aleš Holík trefuje z mezikruží tyč!

02:58
    Hosté musí vyhodit na zakázané uvolnění.

02:41
    Haas s Červenkou teď zadělali Ohorkovi velké starosti. Marek Haas střílel sám před bránou, kdyý byl nikým nehlídaný.

01:57
    Domácí útočníci ztratili puk ve středním pásmu, ovšem hosté byli moc rychlí - offside.

01:43
    Drtil s Tesaříkem zakládají útok ve svém pásmu.

01:04
    Drakům se zatím nepodařilo vůbec dostat do pásma. Za to Uherské Hradiště ohrožovalo domácího golmana hned dvakrát.

00:44
    Meluzín špatně rozehrál a je z toho zakázané uvolnění. Vhazuje se po levici Romana Bošky.

00:24
    Šumperk se však hned nevrhnul do útoku. Hostující Piluša se snažil v útočném pásmu ukradnout kotouč.

00:02
    První bully dnešního utkání vyhráli domácí.

00:01

Salith Šumperk: Boška (Peksa) - Skoumal, Peška, Holík, Ondráček, Drtil, Novotný, Sedlák, Tesařík - Brunec, Ambruz, Hulva, Meluzín, Haas, Červenka, Cink, Novosad, Velecký, Malý, Fischer, Matějka

HC Uherské Hradiště: Oharek (Jedlička) - Stašek, Heča, Kristýnek, Pšeja, Šimek, Matula, Piluša, Šudoma, Andrýsek, Klabačka, Mikeš, Kundera, Karpíšek, Schuster, Kotačka, Červenka, Sladký, Kartusek

Vážení sportovní fanoušci, vítejte ještě jednou u on-line přenosu. Dnes na šumperský led zavítal nováček z Uherského Hradiště. Tento tým v minulém kole dostal pěknou naládačku před domácími fanoušky. Celkem šestkrát kapituloval brankář Oharek. Utkání se z větší části rozhodlo ve druhé třetině, kdy tým ze Slezska vyhrál 0:4. Uherské Hradiště se naposledy hrálo v Šumperku před jedenácti lety, kdy se ještě oba týmy potkaly v Krajském přeboru.
    Šumperk v minulém kole ani nevyhrá, ani neprohrál. Draci měli totiž svoji první přestávku v soutěži. I tak ovšem určitě sledovali svěřenci Radka Kučery všechna středeční utkání. Opava plně nebodovala, a tak Salith stále zůstává na prvním místě ligové tabulky. Po delší době se dnes také fanouškům ukáže rychlý forvard, Adam Červenka, který se vrací po zranění.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Luboš Heider

Branky a nahrávky: 25. Velecký, 34. Novosad (Holík, Meluzín), 40. Matějka (Holík, Novosad), 50. Velecký (Ondráček), 58. Velecký (Haas), 60. Ambruz (Brunec, Ondráček) - 39. Matula (Kotačka)