Slavia – Mladá Boleslav 1:3 (kon.) | Liberec – Litvínov 3:2 (po pr.) | Plzeň – Třinec 3:1 (kon.)
Kladno – Kometa Brno 4:1 (kon.) | K. Vary – Motor ČB 1:2 (po s.n.) | Vítkovice – Sparta 5:2 (kon.)
Rytíři Kladno
4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
HC Kometa Brno
Neděle 17.10.2010, 17:30Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Vítám vás z Kladna na dnešním utkání 12. kola hokejové Tipsport extraligy. Čtvrtina soutěže se pomalu blíží a dnes budeme svědky utkání HC Vagnerplast Kladno - HC Kometa Brno. Kladenští jsou stále beznadějně poslední. Mají pouze čtyři body. Hosté jsou na tom daleko lépe. Poslední zápasy se Moravanům vydařili a i dnes v Kladně budou chtít určitě uspět. V tabulce jsou hosté na 6. místě a hlavně mají o 13 bodů víc, než domácí celek.

Domácím dnes bude chybět jejich nejproduktivnější hráč, kterým je ku podivu obránce. Zkušený Milan Toman má totiž ze zápasu s Pardubicemi přeražené žebro, tento zdravotní problém mu dnes nedovolí zasáhnout do zápasu.

HC Vagnerplast Kladno: Cikánek (Falter) - Kameš, Drtina, Piskáček, Mnatsyan, Procházka, Šmach - Treille, Patera, Kafka - Valský, Kalla, Bělohlav - Látal, Melka, Kuchler - Eberle, Stieler, Luňák - Gengel.

HC Kometa Brno: Hovi (Trvaj) - Richter, Houdek, Protivný, Zubíček, Mojžíš, Malec, Stehlík - Hruška, Kvapil, Erat - Brabenec, Hubáček, Balej - Veselý, Huml, Jakub Svoboda - Pospíšil, Dopita, Dlouhý.

Rozhodčí: Mikola, Šír - Bádal, Pouzar.

Domácí fanoušci se vytáhli při příjezdu kladenských hráčů s nápisem:"Věříme Vám! Bojovat!". Tak uvidíme, jak dnes domácí zabojují.

00:01

0:06
    Po 6 sekundách obrovská šance! Hosté začali špatně a Treille hned uháněl sám na Hoviho, puk si dal na bekhend a branku minul!

0:53
    Kalla nabyl Bělohlavovi na kruhy a Hovi musel opět rychle na zem.

1:23
    Dvoumetrový ofsajd brněnských hokejistů.

1:44
    Zubíčkovu přihrávku tečoval Pospíšil až k Cikánkovi.

1:48
    Střela Stehlíka po buly skončila po teči hostů v ochranné síti.

2:21
    Zubíček vyzkoušel pozornost Cikánka, ten srazil puk za branku.

2:42
    Huml nahrával na teč Balejovi, ten branku minul.

3:26
    Kalla si po důrazu Mrázka vytvořil šanci. Po objetí branky však netrefil ani jednou puk pořádně.

4:05
    Látal přichycen v těsném ofsajdu.

4:33
    Zásah kladenské střídačky. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

5:08
    Houdek se opřel do puku a trefil tyč!

5:16
    Zubíček fauloval Treilleho a dostane dvě minuty. Sám si však nakonec ublížil. Kdyby nefauloval, Kladno by bylo v přečíslení 2 na 1. Dvě minuty držení.

5:54
    Kladno se drželo v pásmu, pak ale špatně zpracoval Kalla přihrávku a hosté vyhodili.

6:26
    Melka opět špatně nahrál a hosté vyhodili.

6:54
    Kladno se ani nemůže dostat do pásma.

7:16

7:30
    Cikánek přidržel puk pod lapačkou před dojíždějícím Dlouhým. Komerční přestávka.

7:43
    Houdkovo nahození tečoval některý z hráčů. Cikánek vůbec neviděl puk a ten vypadl těsně vedle jeho brusle. Tam ho ale Kladenští odklidili.

8:22
    Zakázané uvolnění brněnské Komety.

8:46
    Kladno se chvilku drželo v pásmu Brna. Hosté se ale osvobodili. Jejich útočnou akci ale zastavil ofsajd.

9:30
    Pár nepřesností na obou stranách. U puku Kladno.

10:17
    Huml přejel modrou čáru a vystřelil. Cikánek vyrážel nejistě lapačkou.

11:01
    Dlouhého bombu kladenská obrana zneutralizovala.

11:29
    Komplikovaná rozehrávka Komety znamená další zakázené uvolnění.

12:08
    Drtina neměl komu nahrát. Tak přejel modrou čáru a vystřelil. Hovi puk ponechal v lapačce. Komerční přestávka, po které bude následovat buly v pásmu Brna.

12:43
    Tlačenici v rohu pásma vyhrálo Brno.

13:01
    Richterova střílená přihrávka našla adresáta. Puk však tečovali hosté vysoko do ochranné sítě.

13:42
    Patera seknul Protivného do ruky. Zákrok však ani jeden z hlavních sudích asi neviděl, protože se nevylučuje.

14:02
    Teď to rozhodčí na druhé straně vykompenzovali "ofsajdem".

14:33
    Puk byl zašlápnut u mantinelu. Buly v pásmu Středočechů.

15:14
    Látal nabruslil do pásma, jeho bekhend ale neprošel.

15:47
    Zubíček rukavicí srazil střelu Mrázka vedle branky.

16:09
    Zajímavý odraz puku od mantinelu. Puk se odrazil před branku, kde Luňák nahrál Eberlemu, který minul Hoviho branku!!

16:26
    Libor Procházka dostává dvě minuty za sekání.

16:56
    Houdkovo nahození šlo mimo.

17:12
    Brno stále v pásmu.

17:44
    Až teď zpoza branky našel Brabenec Houdka, jehož tvrdou ránu chytil Cikánek.

17:54
    Hosté se sami připravili o pásmo.

18:26
    Domácí v plném počtu. Zámek Brna byl sice dlouhý, ale pořádně vystřelil jen Houdek.

19:01
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Kladno vede 1:0! Melka vybojoval za brankou v souboji se Stehlíkem puk, předložil ho před branku, kde střelu chytil Hovi, jenže puk mu vypadl. Kotouče se opět chopil Melka, objel branku a trefil nejspíš břevno. Nikdo ale nevěděl, kde je puk, kromě JIŘÍHO KUCHLERA, který ho našel na brankovišti a trefil prázdnou branku. Asistence: Antonín Melka, Martin Látal.

19:48
    Belajovu střelu z úhlu vyrazil Cikánek.

20:00

Kladno vede po první třetině nad brněnskou Kometou 1:0. O jediný gól se na začátku 20. minuty postaral důsledný Jiří Kuchler. Sledujeme pěkný hokej, kterému nechybí šance. Hned v úvodu mohl dát nejrychlejší gól sezony Treille, ale minul branku. Hosté odpověděli Houdkovou střelou do tyče. Poté mohl ještě skórovat Eberle, ale branku minul. Druhá třetina začne přibližně v 18:19.

22:08
    Šmach nahodil do pásma, kde se puku ujali hosté.

22:31
    Kameš zablokoval Humlovu střelu.

22:41
    Sasu Hovi se hodně zlobí. Kladenští byli hodně důrazní na brankovišti a dotlačili puk do branky. Hovi měl možná puk pod betonem, ale hlavně, sudí Šír zapískal o chvilku dříve. Nicméně branka platí a jejím autorem je DAVID STIELER. Asistence: Jan Eberle, Antonín Melka.

23:16
    Lukáš Cikánek se stal hrdinou okamžiku. Zůstal před ním volný Dopita, jenže brněnský kapitán neuspěl ani při dorážkách.

23:31
    Zakázené uvolnění Kladna.

23:53
    Valskému ujel puk ve chvíli, kdy domácí šli do přečíslení.

24:35
    Chybná rozehrávka hostí. Malec namazal Melkovi, kterého vychytal Hovi.

25:23
    Stieler nabruslil do pásma a minul Hoviho klec.

25:47
    Teď Kladno špatně rozehrálo a vyhodilo puk přes všechny čáry.

25:54
    Houdkovo nahození Cikánek pouze vyrazil, hosté však nebyli dostatečně důrazní.

26:43
    Treille důrazem vybojoval puk pro Pateru, ten ho předložil Kafkovi. Toho však vychytal Hovi.

27:12
    Sacha Treille bojoval velmi dobře, nakonec ale nechtěně nechal hůl pod bruslemi Veselého a musí si tak odpykat dvouminutový trest. Kladenští teď ale hostům zle zatápěli.

27:45
    Brno bylo v pásmu, ale nemělo puk pod kontrolou. Kladno hraje oslabení hodně agresivně.

28:10
    Teď mohlo Kladno do přečíslení, ale Kuchler si nevšiml najíždějícího Látala.

28:29
    Právě Látal teď vyhodil.

28:55
    Puk opět ve středním pásmu.

29:12

29:29
    Jakub Svoboda dostal přihrávku na kruhy. Sám před Cikánkem zkoušel blafák do bekhendu. Domácí brankář prostor u tyče utěsnil.

29:49
    Cikánek přidržel puk pod lapačkou před dojíždějícím Dlouhým.

30:09
    Kalla už našlápl do brejku, puk si ale hodil moc od hole a obránci Brna mu ho vypíchli.

30:22
    Humlovo nahození Cikánek bez problému chytil.

30:46
    Hruškovu střelu vyrazil Cikánek betonem.

31:16
    Zásah střídačky Brna.

31:37
    Bekhendové nahození Luňáka srazil Hovi přesně do jízdy Eberlemu, který z první vypálil. Hovi vyrazil do ochranné sítě.

32:01
    Sacha Treille předvedl kanadský důraz na brankovišti. Hovi ale udržel puk pod lapačkou.

32:05
    Kameš už nahazoval za modrou, jenže Patera se zapojil do hry - ofsajd.

32:31
    Další odraz před branku od mantinelu. Cikánek byl ale pozorný.

32:37
    Zubíček trefil padajícího Valského, pod kterým puk i zůstal.

32:53
    Další nahození brněnského obránce se dostalo k Hubáčkovi, jehož střelu obránci Kladna zblokovali do ochranné sítě.

33:37
    Protivný nahodil na Cikánka a získal pásmo.

33:43
    Kvapil tlačil puk na přední tyči přes beton Cikánka, ale neuspěl.

34:14
    Kometa právě vstřelila branku!
    Velká chyba Kladna. Na útočné modré upadl jeden z kladenských obránců. Hosté toho rychle využili, Pavel Mojžíš rychle poslal do brejku RADIMA HRUŠKU, který uspěl bekhendovým blafákem. Asistence: Pavel Mojžíš, Marek Kvapil.

35:17
    Kladno opět trošku přitlačilo a hosté odpálili na icing.

35:24
    Valský se po buly natlačil před branku a Hovi musel zasahovat.

35:30
    A opět zajímavý pokus. Tentokráte Bělohlav střílel. Hovi zasáhl betonem.

36:11
    Brabenec našel Hrušku, tomu střela ale nesedla ideálně.

36:58
    Puk za brankou Brna.

37:17
    Kvapil nahazoval na teč Hruškovi, ten minul.

37:49
    Výhoda pro Brno.

38:07
    Útočník Komety podržel hokejku Drtinovi, vyloučen je však za hákování kladenský obránce. Nikdo tohle vyloučení nepochopil, až na fanoušky Komety.

38:12
    Domácí se hned osvobodili.

39:10
    Brno v pásmu, ale beze střel.

39:30
    Až teď jednu schytal na chrániče Mrázek.

39:45
    Zakázené uvolnění Brna stěhuje hru před Hoviho.

39:51
    Puk za brankou hostů.

40:00

Ve druhé třetině se už nic nestane. Kladno je po dvou třetinách o něco blíže vítězství. Středočeši byli ve druhé třetině aktivnější, byť poměr střel tomu neodpovídá. Díky podklouznutí kladenského obránce však Radim Hruška vstřelil kontaktní branku a třetí třetina tak bude velice zajímavá.

Zásahy brankářů: Cikánek 11 - Hovi 9.

Hosté dohrávají sedmisekundovou přesilovku v úvodu třetí části.

40:01

40:07

40:26
    Patera zůstává ležet na zemi, ale bude se vylučovat, 5 minut dostává za úder do oblasti hlavy a krku Richard Stehlík.

40:41
    Mrázkovu ránu od modré utlumil na hrudi Hovi, na kterém to asi bude hodně záležet.

40:49
    Bělohlav v dobé pozici minul!

2354 diváků sleduje dnešní zápas.

41:41
    Kladno dává gól, navíc přesilovka bude pokračovat. Látal na sebe natáhl tři hráče a se štěstím přihrál Šmachovi, ten naznačil střelu, do které lehl jeden z obránců. Šmach ho objel a nahrál Kuchlerovi. Jeho pokus sice Hovi vyrazil, ale přímo před ANTONÍNA MELKU, který dává klid na hokejky domácích. Asistence: Jiří Kuchler, Ondřej Šmach.

42:22
    Kafka pálil do boční sítě.

42:54
    Kalla dostává dvě minuty za sekání. Klasicky dobruslil situaci, kdy Hovi už přidržel puk pod lapačkou. Přísné vyloučení, ale rozhodnutí už sudí určitě nezmění.

43:14
    Brněnský ofsajd.

43:38
    Cikánek opět podržel puk před dojíždějícími hráči Brna.

43:53
    Paterovu střelu vyrazil Hovi. Kapitánovi Kladna však moc nevyšla.

44:20
    Kladno bylo teď chvilku pod tlakem. Patera jen chytře poslal puk do středního pásma.

44:55

45:13
    Hosté výborně udrželi pásmo zašlápnutím puku a našetřili vteřiny.

45:22
    Kladenské zakázané uvolnění.

45:26

45:33
    Melka zůstal ležet na zemi po zákroku jednoho z hostujících hráčů. Rozhodčí ale ukazoval, že zákrok byl čistý.

45:48
    Teď už se vylučovat bude. Pavel Mojžíš dvě minuty za nedovolené bránění.

46:05
    Patera krásně našel Kameše, kterému nesedl puk před poloprázdnou brankou!

46:12
    Zbytečný faul Petra Kafky, který dostává dvě minuty za hákování.

46:36
    Malcovu ránu srazil Treille.

46:49
    Patera vyhodil do středního pásma.

47:09
    Brno hrálo v šesti a dostává dvě minuty. Trest odpyká Zubíček. Kladno bude hrát 39 sekund 4/3.

47:21
    Hosté se osvobodili.

47:39
    Mrázek hledal před brankou Kallu, do přihrávky vložil hůl Brabenec a srazil puk do ochranné sítě.

47:50
    Krásná akce Kladna, na této brance má lví podíl ale svědomí zpytují Petr Hubáček. Riskantně rozehrával, jeho přihrávku na modré zachytil Šmach, nahrál na brankoviště Látalovi. Ten však ještě posunul proti hokejce na JIŘÍHO KUCHLERA, který nedal šanci Hovimu. Asistence: Martin Látal, Ondřej Šmach.

Bude se pokračovat 4 na čtyři a to 22 sekund, poté bude následovat další přesilovka Kladna.

48:12

48:51
    Piskáček ukázkovým bodyčekem posadil na zadek Kvapila. Na druhé straně navíc Treille nepřekonal Hoviho a dorážející Patera mířil vedle.

49:21

49:35
    Kalla najel do pásma a dostal se až před Hoviho, byl ale blokovaný a nezakončil razantně.

49:48
    Valský od mantinelu vyprášil betony Hoviho.

50:18
    Látal nahrával Melkovi, ten byl sám před Hovim, ale puk mu utekl z hole...

50:26
    Cikánek na druhé straně přerušil hru.

51:18
    Hubáček bekhendem prověřil Cikánka.

51:45
    Stieler se řítil sám na Hoviho, ten mu hodně zmenšil střelecký úhel a střelu kladenského útočníka chytil.

52:14
    Kladno vyhodilo opět do středního pásma.

52:41
    Kamešovi jel puk krásně proti holi a kladenský obránce se tvrdě opřel do puku. Hovi ramenem vyrazil do ochranné sítě.

52:54
    Richterovu střelu Cikánek vyrazil.

53:09
    Přechod do pásma nebyl podle pravidel. Ofsajd Kladna.

53:40
    Látal vybojoval puk pro Kuchlera, ten měl ale hodně obtížnou pozici.

54:12
    Luňák vybojoval puk pro Stielera, ten mu ho vrátil na hůl. Kladenský útočník však zblízka Hoviho nepřekonal.

54:16
    Treille dojel Hoviho a trest za sekání, budiž...jenže Malec mu to dal pocítit přes kotníky a poté ještě srazil na mantinel Treilleho. Výroky sudích dnes opravdu nechápu...oba dva hráči dvě minuty za sekání.

54:59
    Kafka se neprobil přes obranu Brna.

55:39
    Fanoušci Kladna i Komety teď vytvořili velmi příjemnou kulisu. Obzvláště domácí mají co slavit. Ale hosté jako tradičně povzbuzují i za nepříznivého stavu.

56:16
    Oba týmy kompletní.

56:42
    Zbytečně teď fauloval Richter a dostává dvě minuty za nedovolené bránění. Oba týmy začaly ve třetí třetině hodně faulovat. Po dvou třetinách byly jen tři vyloučení...

57:23
    Brno vyhazuje.

57:50
    Piskáčkovo nahození prošlo celým pásmem a vyjelo ven.

58:19
    Procházka nahrával Kuchlerovi na teč, ten minul.

58:31
    Další procházkovu ránu vyrazil Hovi před sebe, kde se prosadil Látal a trefil lapačku nic netušícího brankáře Komety.

58:43

59:29
    Ještě jedna Eratova střela. Brněnskému útočníkovi se však hodně nepovedla.

59:53
    Puk ve středním pásmu, nic se už nestane.....

60:00

Kladno slaví, získává první tři body v letošní sezoně. Pokud tedy nebudeme počítat kontumaci s Plzní. Kladno dnes ale vyhrálo naprosto zaslouženě. Bylo dnes hladovější po vítězství a odměna je sladká. Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek víkendu a úspěšný vstup do nového týdne.

Ještě doplním nejlepší hráče utkání: Antonín Melka (KLA) - Radim Hruška (KOM). (19:58:38)

Michal Sobotka

Branky a nahrávky: 20. Kuchler (Melka, Látal), 23. Stieler (Luňák, Melka), 42. Melka (Kuchler, Šmach), 48. Kuchler (Látal, Šmach) - 35. Hruška (Mojžíš, Kvapil)

Rytíři Kladno: Cikánek (Falter) - Kameš, Drtina, Piskáček, Mnatsyan, Procházka, Šmach - Treille, Patera, Kafka - Valský, Kalla, Bělohlav - Látal, Melka, Kuchler - Eberle, Stieler, Luňák - Gengel.

Rozhodčí: Mikola, Šír - Bádal, Pouzar