Třinec – Kladno 2:1 (kon.) | Litvínov – Pardubice 3:1 (kon.) | Motor ČB – Mladá Boleslav 10:2 (kon.)
K. Vary – Vítkovice 3:4 (po pr.) | Slavia – Sparta 3:2 (kon.) | Zlín – Kometa Brno 3:2 (kon.)
Berani Zlín
3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
HC Kometa Brno
Pátek 10.12.2010, 19:00 • ZS Luďka Čajky • Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Vítáme vás u dnešního online přenosu z utkání domácích Beranů a hostující Komety Brno. Dnes zlínský zimní stadion očekává vysokou návštěvu a kvalitní hokej. Doufejme, že si tedy užijeme kvalitního hokeje s co nejvíce brankami. Domácí hokejisté budou hrát v kompletní sestavě v brance s Tomášem Dubou. Hostům bude chybět kapitán Jiří Dopita. Do klece hostů by se měl postavit Sasu Hovi. Utkání dnes začíná netradičně v 19:00.

PSG Zlín: Duba - Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Grof, Řezníček, Lučka, Míka - Balaštík, Leška, Köhler - J. Ondráček, Balán, Rachůnek - Kubiš, T. Sýkora, Sivák - Holík, Roman Vlach, F. Čech.

HC Kometa Brno: Hovi - Houdek, Stehlík, Bičánek, Zubíček, Mojžíš, Malec - Erat, Jaroslav Svoboda, Hubáček - Veselý, R. Hruška, Kvapil - Jakub Svoboda, Brabenec, Huml - Křivohlávek.

Rozhodčí: Souček, Turčan - Gebauer, Lederer.

Domácí kapitán Jaroslav Balaštík ještě před začátkem utkání podepíše chartu Fair Play.

00:01

0:12
    Ihned po úvodním buly střílel Erat, ale branku netrefil.

2:32
    Oba týmy se zatím nemohou dostat do zakončení a tak se hraje převážně ve středním pásmu.

2:54
    Houdek střílel od modré čáry, ale nepřesně.

3:12
    Hubáček tečoval nenápadnou střelu Erata a Duba se štěstím vyráží.

3:50
    Kvapil vybojoval puk za brankou a předložil jej před branku volnému Veselému, kterého vychytal parádním zákrokem Duba.

4:12
    Vhazování před Dubou.

4:41
    Domácí si zahrají jako první přesilovou hru. Jaroslav Svoboda (KOM) 2 min za hákování. Buly před brankou hostí.

5:26
    Brno se ale zatím velmi dobře brání.

5:30
    V oslabení se dostal ke střele Hubáček, Duba ale jeho pokus vyráží.

5:57
    Na druhé straně se chystala první vážnější akce domácích, ale v závěru akce domácích hokejistů byla posunuta branka, kterou stráží Sasu Hovi. Buly ve středním pásmu.

6:21
    Nahození Hamrlíka končí zakázaným uvolněním. Buly před Dubou.

6:41
    Hosté se ubránili a jsou v plném počtu.

7:30
    Kolem Hoviho branky se nebezpečně obtočil Kubiš, ale jeho pokus nesměřoval mezi tři tyče.

8:13
    Veselý zachytil přihrávku v útočném pásmu, ale píská se ofsajd.

8:29
    Kometa právě vstřelila branku!
    Hosté se dostávají do vedení. Radim Hruška si obešel obránce a kličkou obešel i zlínského brankáře a poté poslal puk před branku dojíždějícímu ONDŘEJI VESELÉMU, který trefil odkrytou branku. Asistence: Hruška, Bičánek.

8:57
    Střelu Jaroslava Svobody Duba chytá do lapačky. Buly po jeho pravici.

9:36
    Zlín právě vstřelil branku!
    Máme vyrovnáno! Nahození Galvase zachytil Rachůnek jehož střelu vyrazil Hovi před odkrytou branku, kde se první kotouče dotkl STANISLAV BALÁN a vyrovnává stav utkání na 1:1. Asistence: Ivan Rachůnek.

10:12
    Malec se srazil s Grofem a po střetu zůstal hostující obránce ležet na zemi, po chvilce ale odjel po svých.

11:21
    Od modré vystřelil Hamrlík, který dostal přihrávku od Lešky. Zlínský obránce ale netrefil hostující branku.

12:24
    První přesilová hra pro hosty. Vyloučen je Bedřich Köhler (ZLN) dvěma minutami za krosček.

13:04
    Střela Zubíčka končí v lapačce zlínského brankáře.

13:33
    Mojžís nebezpečně střílel do protipohybu zlínského brankáře, který reflexním zákrokem betonem vyráží jeho pokus do bezpečí.

13:42
    Hamrlíkovo nahození přes celé kluziště Hovi raději schoval do lapačky a bude se vhazovat.

14:24
    Houdek pálil od modré do jehož rány se vložil tygřím skokem Leška. Vzápětí se vydal proti střele Hamrlík a jeho teč Duba chytá.

14:28
    Zlín hraje v pěti.

15:42
    Huml (KOM) fauloval při přechodu do útoku a jde si odsedět dvouminutový trest.

16:34
    Hamrlík vyslal do šance Lešku, ale toho čistě odzbrojil Jaroslav Svoboda.

16:57
    Bičánkovu ránu od modré uklidil Duba efektně do lapačky.

17:11
    Hra se opět přesunula před Hoviho a bude se vhazovat.

17:16
    Brno zatím ale vzdorně brání.

17:41
    Hosté hrají v plném počtu.

18:16
    Kotouč se ocitl na střídačce hostí, buly ve středním pásmu.

18:33
    Do obrovské šance se dostal Veselý, ale ani na dvakrát Dubu nepřekonal.

18:42
    Balaštík nedostihl Leškovu dalekonosnou přihrávku a bude se tak vhazovat opět před Dubou.

18:58
    Tomáš Malec (KOM) 2 min za držení. Na závěr první třetiny přesilovka pro Zlín.

19:23
    Zlín bude hrát přesilovou hru 5na3. Vyloučen je Tomáš Houdek (KOM) 2 min za podražení.

19:56
    Po střele Hamrlíka byla posunuta Hoviho branka, buly před hostující brankou.

20:00

Po první dvacetiminutovce máme nerozhodný stav 1:1. Nejprve se dostala do vedení hostující Kometa, ale domácí dokázali srovnat zásluhou Balána. Berani budou ve druhé třetině dohrávat 59 sekund dlouhou přesilovou hru 5na3. Zásahy brankářů: Duba(11) - Hovi(5) Druhá třetina začne v 19:55

20:01

20:28
    Berani ihned pokračovali v přesilové hře 5na3 při které vystřelil od modré čáry Grof. Po jeho střele zůstal na zemi ležet Hubáček, ale poh chvilce odjel hostující útočník na střídačku.

20:38
    Po sražené střele buly před Hovim.

20:58
    Zlínští teď měli dvojitou šanci vstřelit gól, ale rána Balaštíka byla zblokována a dorážka Grofa končí jako suvenýr mezi diváky.

21:10
    Hosté jsou ve čtyřech.

21:24

21:30
    Sotva se Kometa ubránila tak bude čelit dalšímu oslabení. Pavel Mojžíš je vyloučen na dvě minuty za sekání.

21:43
    Střela Linharta končí v lapačce Sasu Hoviho.

22:03
    Hubáček vyhazuje až před Dubu.

22:43
    Střelu Linharta šikovně tečoval Balaštík, ale Hovi se štěstím vyrazil.

23:15
    Domácí mají drtivý tlak, který vyústil v neproměněnou šanci Balaštíka a Lešky.

23:32
    Domácí nakonec dostali kotouč do sítě, ale puk se odrazil od rukavice jednoho z domácích hráčů a zda branka platí se bude zkoumat u videa.

23:32
    Branka tedy neplatí, buly po levé ruce Hoviho.

24:27
    Na druhé straně se po přiťuknutí Kvapila dostal do šance Veselý, ale jeho pokus Dubu nezaskočil.

24:31
    Pavel Kubiš (ZLN) 2 min za podražení.

25:41
    Míka vyhazuje až před Hoviho, Zlín se zatím dobře brání.

26:31
    Zlín se ubránil a hraje v pěti.

27:07
    Kubiš přenechal v obrovské šanci puk Rachůnkovi ,ale ten Hoviho nepřekonal. Vyraženou střelu ještě dorážel Švrček, ale ten trefil bránícího beka Komety a vyslal tak do protiútoku Hubáčka, který vybojoval faul.

27:16
    Jan Švrček (ZLN) 2 min nedovolené bránění.

27:50
    Duba skvěle zasahuje proti střele Stehlíka.

28:31
    Po odrazu od Zubíčkové hokejky selhal ve stoprocentní šanci hostující Hruška.

29:16
    Švrček je na ledě, Zlín je kompletní.

29:42
    Jaroslav Balaštík (ZLN) 2 min nedovolené bránění.

30:56
    Berani se zatím dobře brání a odolávají tlaku Komety.

31:14
    Bičánkovu střelu tečoval před brankou Brabenec, ale Duba si teč pohlídal. Buly po jeho pravici.

31:50
    Balaštík je na ledě, Zlín je kompletní.

33:02
    Rachůnek se snažil vystřelit přes clonícího Bičánka, ale rána mu příliš nesedla. Buly před brněnskou brankou.

33:43
    Rachůnek to zkoušel od modré, ale jeho rána končí v Hoviho lapačce.

34:05
    Dvě veliké šance Zlína! Nejprve si Kubiš obešel Hoviho, ale ten ho vycyhytal poté se odrazil puk před Siváka, který místo odkryté klece trefil padajícího Hoviho.

35:00
    Radim Hruška (KOM) srazil před brankou Filipa Čecha a jde si odsedět dvě minuty. Zlín mel drtivý tlak a nyní si zahraje přesilovou hru.

36:03
    Zlín si dokázal vytvořit několik šancí, ale Hovi překonán nebyl.

37:01
    Hruška je na ledě, Kometa je v plném počtu.

37:14
    Po další šanci Zlína buly před Hoviho brankou.

37:30
    Zubíček vyhodil puk na střídačku Komety, ale vylučovat se nebude.

37:53
    Kometa velmi často fauluje. Dalším kdo odejde na trestnou lavici je Radim Bičánek na dvě minuty za nedovolené bránění.

39:10
    Hra prerušena pro vysokou hůl, buly ve středním pásmu.

39:51
    Domácí hokejisté si za ten obrovský nápor branku zasloužili. Sasu Hovi byl po Sýkory dorážce zmatený a toho využil PAVEL KUBIŠ, který dorazil puk do brněnské branky. Asistence: Tomáš Sýkora.

39:50
    Osobní desetiminutový trest za nesportovní chování obdržel Petr Hubáček.

40:00

Ve druhé třetině jsme viděli menší převahu domácích, kterým se ale nedařilo překonat výborného Hoviho. To se jim nakonec s notnou dávkou štěstí podařilo devět sekund před koncem, kdy využil skrumáže před brankou Pavel Kubiš. Zásahy brankářů: Duba (11) - Hovi (17). Třetí třetina začne v 20:52.

40:01

40:25
    Po Leškově přihrávce mohl střílet Balaštík, ale zlinský kapitán než se rozmyslel, tak byl odstaven bránícím hráčem.

42:50
    Nahození Míky od modré čáry končí v náruči Hoviho.

43:25
    Duba chytá pokus Brabence, buly před zlínskou brankou.

43:25
    Filip Čech (ZLN) 2 min hrubost.

43:53
    Brno pokračuje v přesilovce, buly před Dubou.

45:26
    Domácí jsou kompletní.

45:34
    Tomáš Sýkora zachytil v oslabení nepřesnou rozehrávku hostí a upaloval sám na Hoviho. Zlínský útočník, ale hostujícího brankáře ve vyložené šanci nepřekonal.

45:57
    Berani odskakují soupeři již o dvě branky. Střela Holíka se odrazila přímo na hůl zakončujícího ROMANA VLACHA. Asistence: Petr Holík.

49:04
    Dlouhá pasáž bez přerušení, až teď se vhazuje před Hovim.

49:54
    Leška nabil Hamrlíkovi, ale ten minul Hoviho klec.

50:47
    Přesilovka pro Kometu. Jan Švrček (ZLN) 2 min za hákování.

50:52
    Počet na ledě se srovná, Hruška stáhl Sýkoru k zemi a odchází za katr.

51:56
    Duba skvěle zasahuje proti nebezpečné ráně Kvapila z mezikruží.

52:46
    Icing Komety.

52:46
    Tomáš Linhart (ZLN) 2 min sekání.

52:53
    Kometa je kompletní a nyní hraje přesilovou hru 5na4.

54:46
    Zlín je kompletní.

54:55
    Linhart se vrátil z trestné lavice a dostal přesnou přihrávku od Rachůnka, kterou ale v gólovou šanci nevyužil.

55:42
    Další přesilová hra pro Berany. Ivan Huml (KOM) 2 minuty za podražení.

56:03
    Dnešnímu Moravskému derby příhlíží 5451diváků.

56:57
    PETR HUBÁČEK zachytil ve vlastním oslabení chybnou rozehrávku a proměnil svůj samostatný únik přesnou střelou pod pravý Dubův beton. Bez asistence.

57:42
    Brno je kompletní.

59:10
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

59:39
    Kometa se teď nepohodla při power play, Hovi ještě nebyl na střídačce a hosté hráli v šesti. Trest odpyká Jakub Svoboda.

60:00

Dnešní utkání mezi Zlínem a Kometou Brno je u konce. Těsným rozdílem vyhrál domácí celek, když poslední branku vsítil ve třetí třetině Roman Vlach, když jeho branku muselo potvrdit až video.Nejlepší hráči utkání: Tomáš Duba (ZLN) - Radim Hruška (KOM) Ze Zlína vám přejeme hezký zbytek pátečního večera. (21:30:22)

Ivo Raiskub

Branky a nahrávky: 10. Balán (Rachůnek), 40. Kubiš (Sýkora), 46. Vlach (Holík) - 9. Veselý (Hruška, Bičánek), 57. Hubáček

Berani Zlín: Duba - Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Grof, Řezníček, Lučka, Míka - Balaštík, Leška, Köhler - J. Ondráček, Balán, Rachůnek - Kubiš, T. Sýkora, Sivák - Holík, Roman Vlach, F. Čech.

Rozhodčí: Souček, Turčan - Gebauer, Lederer