Kadaň – Znojmo 5:0 (kon.) | Litoměřice – Jihlava 4:5 (po s.n.) | Olomouc – Písek 4:1 (kon.)
Havlíčkův Brod – Ústí n/L 2:0 (kon.) | Beroun – Vrchlabí 3:2 (kon.) | Třebíč – Chomutov 3:4 (po s.n.)
Hr. Králové – Tábor 5:2 (kon.) | Chrudim – Benátky n/J 7:6 (po s.n.)
Královští lvi Hradec Králové
5:2 (2:0, 1:0, 2:2.)
HC Tábor
Sobota 11.12.2010, 18:001. liga (ČR)

Dnešní utkání končí pohodovou výhrou hradeckého týmu, přestože v závěru zápasu ještě Tábor vstřelil dva góly. Hradec se tak bude přetahovat s Berounem o čtvrtou příčku. To je ode mne pro dnešek vše, loučím se s Vámi a přeji příjemný zbytek večera. (20:24:19)

60:00

59:53
    Kotouč ve středním pásmu.

59:30
    Tábor se ještě snaží něco vymyslet v pásmu Hradeckých.

58:55
    Tábor právě vstřelil branku!
    Tak pozor, Táborští střílejí další branku, nicméně již mají málo času na srovnání. MARTIN ŠTRBA propálil střelou zápěstím Filipa Luňáka a upravuje skóre na 5:2. Asistence: Luboš Voříšek, Jakub Matušík.

58:00
    Do konce třetí třetina a troufám si říci i utkání zbývají poslední dvě minuty.

57:22
    Alespoň čestný úspěch pro Tábor, který však překazil Filipu Luňákovi možnost na čisté konto. Milan Kostourek vrátil na modrou čáru JANU KUDRNOVI, jenž spíše takovou nedůraznou střelou překonává hradecké brankáře. Asistence: Milan Kostourek, Ivan Padělek.

55:58
    Hradec právě vstřelil branku!
    Již páta branka Východočechů! Při signalizované výhodě pěkně našel Martin Vágner JANA BERGERA, který postupoval sám a pěknou kličkou překonal Jakuba Čecha. Asistence: Martin Vágner.

55:34
    Jan Kudrna vystřelil mimo.

54:40
    Kotaška ihned po vhazování od modré čáry natáhl, ale v cestě alespoň za čestným úspěchem Táboru stojí Filip Luňák.

54:20
    Pěkná rána Černého letěla jen těsně vedle Luňákovy branky.

53:39
    A o vítězi dnešního utkání je zřejmě již rozhodnuto, jelikož je to již o čtyři branky! Jakub Čech sice ještě střelu Jaroslava Roubíka skvěle chytil, ale na dorážku LADISLAVA JINDŘICHA již neměl sebemenší nárok. Asistence: Jaroslav Roubík, Jiří Kadlec.

52:22
    Berger tečoval nahození Vágnera, ovšem tam, kde stál připravený Čech.

52:00
    Dnešnímu utkání v Hradci Králové přihlíží 981 diváků.

51:10
    Tvrdá rána Kotašky gólem neskončila.

50:30
    Pozornost i před Luňákem. Jaroslav Kocar rozhodil svoji střelou Luňáka a z následné dorážky mohl klidně padnout gól, avšak hradecký golman měl štěstí, že puk směřoval přímo na něj.

50:15
    Kadlec zpoza branky nabil Čápovi, jenž o kousek minul klec Tábora.

49:37
    Přesně na půlce hřiště se k puku dostal Zdeněk Kubica a v samostném úniku přebruslil hostujícího obránce, nicméně následně na Jakuba Čecha nenašel způsob, jak ho překonat.

48:59
    Török v úniku trefil pouze boční síť hradecké branky.

48:22
    Další slibná příležitost Hradce! Tentokrát Jiří Kadlec z mezikruží neuspěl proti táborskému brankáři.

47:52
    Jakub Krätzer dostává deset minut osobní trest za nesportovní chování. Pokračuje se v pěti na obou stranách.

47:04
    Hradec v plném počtu.

46:50
    Ivo Kotaška od modré čáry nastřelil tyčku!

45:37
    Ve vlastním oslabení ujel Volráb s Koudelkou. Druhý jmenovaný sám střílel na Čecha, který pokus zlikvidoval!

45:04
    Miloslav Čermák dostává dvě minuty za vražení na hrazení a Bronislav Andres po jeho zákroku mizí z ledu.

44:36
    Před bránou Jakuba Čecha se zjevil úplně volný Šimon Macháň, přičemž však na táborského brankáře svoji střelou nevyzrál.

44:21
    Vít Budínský se u mantinelu dostal ke kotouči, ale Lukače nepřebruslil.

43:37
    Kudrna poslal dlouhý pas, který Nedbal srazil k Filipu Luňákovi, jenž puk raději schoval do své moci.

42:40
    Kamil Černý vystřelil, ale jeho pokus hradecký golman vyrazil.

41:40
    Nepřesnou rozehrávku Mrkvičky málem zužitkoval Ondřej Hruška, jenž se zmocnil kotouče, ale příležitost ke střele prováhal, a tak z šance nic nevzešelo.

40:13
    Tábor se provinil zakázaným uvolněním.

40:01

Čtyřicet minut uběhlo na hradeckém ČEZ Stadionu a v tomto dějství padla pouze jedna branka, a to do klece Tábora. Ve 28. minutě se trefil Vít Budínský a zvýšil tak vedení již na rozdíl tří branek. Uvidíme, zda si Hradec v poslední části již udrží svůj náskok, ta začne přibližně v 19:48 hodin.

40:00

39:42
    Hradec vyhazuje na zakázané uvolnění. Před koncem druhé třetiny se ještě bude vhazovat po pravici Luňáka.

39:00
    Do konce druhé periody zbývá jedna minuta.

38:41
    Jan Berger si vybruslil až před Čecha, kde se chystal udělat kličku, nicméně táborský brankář skvěle přečetl jeho myšlenku a puk mu brilantně vypíchl.

38:05
    Oldřich Horák střílel a jeho pokus ještě tečoval Macháň, akce však brankou neskončila.

37:19
    Tábor kompletní.

36:56
    Táborský nahazoval puk po mantinelu, ten se záludně odrazil až před hostujícího golmana, ten měl štěstí, že před ním nikdo nestál a mohl v poklidu kotouč pokrýt.

35:57
    O chvilku později se sám Karel Nedbal dostal ke střele, která letěla nad svatyni Jakuba Čecha.

35:41
    Nedbalovo nahození tečoval těsně mimo Kadlec.

35:19
    Bude se znovu vylučovat a znovu na táborské straně. Dvě minuty za napadení dostává Jan Horáček.

34:52
    Lukáš Chmelíř rychle dobruslil puk, jenž směřoval ven ze třetiny a posléze vyzkusil pozornost táborského brankáře.

33:17
    Voříškovu střelu Luňák vyrazil do ochranné sítě.

32:50
    Tábor se chvíli usadil v pásmu Hradce, ale ke střele se nedostal.

32:07
    Zdeněk Šperger projel hradeckou obranou jako nůž máslem a vystřelil. Jeho tvrdý projektil efektně lapil do své lapačky Filip Luňák!

31:09
    Jan Hruška již chtěl postupovat v možnosti tři na dva, jenže celou akci zastavuje odpískaný offside.

30:18
    V přesilovce Hradce se nic zajímavého nestalo a nyní je Tábor v plném počtu.

28:40
    Střelu Jana Hrušky Čech lapil do své moci.

28:18
    A Hradec bude moci ještě zvýšit své vedení, jelikož za katr si půjde popřemýšlet na dvě minuty Jan Koktan za hákování.

27:38
    Domácí se dostávají do tříbrankového vedení! Skvěle to teď udělal Jaroslav Roubík, jenž z rohu našel VÍTA BUDÍNSKÉHO, který měl vše jako na zlatém podnose a také poslal puk do prázdné branky. Poté se náležitě poklonil Jaroslavu Roubíkovi za skvostnou nahrávku. Asistence: Jaroslav Roubík.

27:18
    Nahození Andrese Luňák pokryl a později rozehrál.

25:53
    Hosté se ubránili a jsou kompletní.

25:27
    Tvrdá střela Ondřeje Hrušky gólem neskončila, když se činil Jakub Čech.

25:10
    Zmatek před Čechovou brankou. Nikdo z Východočechů ale nedokázal dorazit puk za záda rozhozeného brankáře Tábora.

24:46
    Hradec si v pásmu hostů přihrával, ke střele se však nedostal, poté Tábor vyhazuje přes všechny čáry.

24:09
    Vít Budínský jen o kousek netrefil táborskou svatyni!

23:53
    Hradec si zahraje početní výhodu. Na trestnou lavici míří Jan Kanov za hákování.

23:32
    Mrkvička se prokličkoval až do útočného pásma přes dva hradecké hráče a následně také vystřelil, nicméně Filip Luňák jeho střelu chytil.

22:41
    A znovu, Hradec vyhazuje na zakázané uvolnění. Ve druhé třetině stále stejná písnička.

22:11
    Hradec v útočném pásmu absolvoval řadu osobních soubojů, to je ale asi tak vše, co se nyní děje.

20:54
    Po buly se k puku dostal na modré čáře Jan Kokotan, ale jeho střela směřovala přímo doprostřed branky a tam stál Luňák.

20:50
    A opět se Hradečtí provinili zakázaným uvolněním.

20:35
    Volráb chytře hledal o mantinel Martina Koudelku, ovšem musel by ubrat na síle, celá akce končí zakázaným uvolněním.

20:18
    Hned v úvodu se hosté dostali do slibné šance. Kostourek pod sebe nahrával Kocarovi, jenž trefil pouze hruď Filipa Luňáka.

20:01

Je za námi první část dnešního zápasu. V první desetiminutovce se takřka vůbec nic nedělo, poté ale přišla řada zajímavých situací. Nejdříve Jaroslav Roubík neproměnil trestné střílení, ale půl minuty na to se do sítě trefil Daniel Volráb a otevřel tak skóre dnešního zápasu. V předposlední minutě ještě zvýšil vedení svého týmu Ladislav Jindřich. Uvidíme tedy, jak se bude vyvíjet další třetina, která začne přibližně v 18:55 hodin.

20:00

19:02
    Hradec opět v pásmu Tábora a hradečtí fanoušci skandují "ještě jeden".

18:30
    A nyní je to již o dvě branky! LADISLAV JINDŘICH převzal nahrávku od Zdeňka Čápa na pravé straně a ukázkově zakončil do pravého dolního rohu branky Čecha. Asistence: Zdeněk Čáp.

18:03
    Martin Štrba cpal puk před branku, kam dotíral Andres.

17:32
    Menší potyčku v hradeckém brankovišti ukončuje až hvizd rozhodčího, vhazovat se bude před Filipem Luňákem.

16:32
    A domácí využívají přesilovou hru hned poprvé. Čech vyrazil puk na Martina Koudelku, který mazácky našel v mezikruží osamoceného DANIELA VOLRÁBA, jenž měl již lehký úkol, a to vstřelit kotouč do prázdné branky, jelikož Jakub Čech stál úplně mimo svoji klec. Asistence: Martin Koudelka.

16:06
    Hradec si zahraje první početní výhodu v dnešním střetnutí. Na trestnou lavici již usedá Hartmann za podražení.

15:54
    Samostatného nájezdu se ujal sám kapitán Jaroslav Roubík, ale přestřelil branku Čecha.

15:54
    Obrovská šance domácího týmu! Jaroslav Roubík na půlce hřiště získal puk a jel tváří v tvář proti Čechovi. Hostující brankář ho vychytal, avšak Roubík byl faulován a bude následovat trestné střílení!

15:31
    Jan Horáček je vyloučen na deset minut za nesportovní chování, pokračuje se pět na pět.

14:50
    Na druhé straně se také seběhl krušnější moment. Nedorost se dral k přihrávce a svedl souboj s Luňákem, poté se puk odrazil před branku, tam však nikdo z Táborksých nestál.

14:10
    Višňák od modré čáry vystřelil zápěstím a Jakub Čech vyrazil betonem jen těsně vedle své branky.

13:30
    Martin Koudelka znovu objížděl klec Tábora, posléze již neměl dostatek sil na pořádné zakončení.

12:58
    Jaroslav Roubík se u pravého mantinelu dostal ke kotouči, a tak neváhal a poslal jej na bránu, tam však číhal Čech s připravenou lapačkou.

12:19
    Padělek vystřelil mimo branku domácích.

11:56
    Kubica vjel do útočného pásma a rozhodl se pro střelu, tu bezproblémově vyrazil betonem Jakub Čech.

10:53
    Šimon Macháň obětavě padl do střely a puk zamířil mimo hrací plochu.

10:42
    Hradec vyhazuje přes všechny čáry a nemůže následovat nic jiného, než zakázané uvolnění.

10:19
    Hradec teď sevřel Tábor, když skoro celou minutu kroužil v jejich pásmu, avšak nic zajímavého vymyslet nedokázal.

09:09
    Perné chvilky před hradeckou brankou! Nejdříve od modré čáry nahazoval puk Bronislav Andres, přičemž ho tečoval Török a puk zamířil jen těsně vedle svatyně, kterou hájí Luňák. O moment později se opět Török dostal do zakončení z bezprostřední blízkosti, ale Filip Luňák byl připraven.

08:39
    Na druhé straně inkasoval Filip Luňák kotoučem do masky, nejdříve byl trochu otřesený, nyní je již v pořádku.

08:24
    Ondřej Hruška se ocitl na malou chvíli sám nehlídaný v mezikruží, a tak se odhodlal ke střele, kterou jen tak tak vytěsnil Čech ramenem.

07:54
    Tvrdá rána Kostourka skončila na hrudi domácího brankáře.

07:39
    Na druhé straně hledal Milan Kostourek najíždějícího Špergera, do slibné nahrávky však na poslední chvíli vložil hokejku Zdeněk Čáp.

07:24
    První hradecká pětka zatlačila Tábor, ke střele se však nedostala.

06:41
    Hradec se provinil zakázaným uvolněním, vhazuje se před Luňákem.

06:30
    Ani jednomu z celků se teď nedaří přechod do útočného pásma. Začátek utkání je spíše opatrný.

05:54
    Višňák nahodil do útočného pásma, o puk ale nikdo z Hradeckých zájem nejevil.

04:30
    Hradec zůstal u puku, konkrétně kapitán Jaroslav Roubík, jenž chtěl ukolébat obranu Tábora a držel kotouč a následně se chtěl pokusit o střelu, ta byla však zblokována.

03:54
    Kadlec obkroužil celou branku hostujícího týmu, poté hledal Jindřicha před brankovištěm, ten však na jeho nahrávku nedosáhl.

03:05
    Volný kotouč raději Luňák schoval ve své lapačce.

02:12
    Török se dostal k puku a z mezikruží chtěl vyzkoušet pozornost Filipa Luňáka, k tomu ale nedošlo, protože jeho pokus zlikvidoval jeden z hradeckých obránců.

01:39
    Nahození Jana Hrušky pokryl Čech. Vhazuje se po jeho pravici.

0:45
    Nedorost z rohu hradeckého pásma přihrál Kotaškovi, který stál na modré čáře, ale puk mu přeskočil hůl.

00:20
    Hradec zakládá útok, Čáp se pokusil vystřelit od modré čáry, jeho pokus však trefil pouze Jaroslava Roubíka.

00:01

Oba celky již pomalu vstupují na led, utkání začne za malou chvíli.

Do sestavy Hradeckých se po delší době vrací Martin Táborský, nicméně do dnešního zápasu nenastoupí Aleš Křetínský ani Jiří Hendrich, což Jiří Mička řešil povoláním zkušeného Karla Nedbala z nedalekého Kolína. Hostující tým dorazil pod Bílou věž v kompletním složení.

Kanadské bodování vede jako správný kapitán Jaroslav Roubík, jenž má na svém kontě dohromady osmadvacet bodů za šestnáct branek a dvanáct asistencí. Na druhé straně se o prvenství v klubových tabulkách dělí dva forvardi, konkrétně Ivan Padělek (9+8) a Milan Kostourek (7+10). V brance dnes budeme moci sledovat souboj dvou jedniček. V hradecké kleci se tradičně přestaví Filip Luňák a táborskou svatyni bude hájit Jakub Čech.

Dříve, než se pustíme do dnešního zápasu, poohlédněme se za minulým kolem. Hradec zde na svém stadionu prohrál ve středu s Berounskými Medvědy těsným rozdílem 2:3, když až v samém závěru vstřelil Beroun rozhodující branku. Táborským se taktéž dvakrát nedařilo, jelikož v derby přivítali Písek, kterému podlehli před zraky vlastních fanoušků 2:4.

Příjemný podvečer Vám přeji z hradeckého ČEZ Stadionu. Dnešní počasí je tak akorát na to, aby člověk sledoval textový přenos z pohodlí domova, nebo rovnou navštívil hokejový zápas. Do Hradce Králové přijel tým z Tábora. Ten se nachází na jedenáctém místě s počtem pětatřiceti bodů. Hradečtí jsou na tom o šest příček lépe, když jim patří pátá pozice a čtyřicet pět bodů.

HC VCES Hradec Králové: Luňák (Alexa) - Nedbal, Čáp, Táborský, Vágner, Višňák, Chmelíř, Horák, Klement - Jindřich, Roubík, Kadlec - Budínský, Koudelka, Volráb - Hruška J., Macháň, Hruška O. - Berger, Čermák, Kubica

Hockey Club Tábor: Čech (Klestil) - Kudrna, Kanov, Horáček, Černý, Kotaška, Koktan, Hartmann, Lukáč - Kostourek, Šperger, Kocar - Nedorost, Padělek, Mrkvička - Török, Štrba, Andres - Krätzer, Matušík, Voříšek

Rozhodčí: Kalivoda - Beneš, Štofa.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Sanny Muharem

Branky a nahrávky: 17. Volráb (Koudelka), 19. Jindřich (Čáp), 28. Budínský (Roubík), 54. Jindřich (Roubík, Kadlec), 56. Berger (Vágner) - 58. Kudrna (Kostourek, Padělek), 59. Štrba (Voříšek, Matušík)

Královští lvi Hradec Králové: Luňák (Alexa) - Nedbal, Čáp, Táborský, Vágner, Višňák, Chmelíř, Horák, Klement - Jindřich, Roubík, Kadlec - Budínský, Koudelka, Volráb - Hruška J., Macháň, Hruška O. - Berger, Čermák, Kubica
    HC Tábor: Čech (Klestil) - Kudrna, Kanov, Horáček, Černý, Kotaška, Koktan, Hartmann, Lukáč - Kostourek, Šperger, Kocar - Nedorost, Padělek, Mrkvička - Török, Štrba, Andres - Krätzer, Matušík, Voříšek

Rozhodčí: Kalivoda - Beneš, Štofa