Slovensko – Norsko 5:0 (kon.) | Kanada – Švýcarsko 4:1 (kon.)
5:0 (2:0, 0:0, 3:0)
Norsko
Neděle 02.01.2011, 21:30Mistrovství světa do 20 let

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.

Hezký večer z Dwyer Areny v komplexu Niagarské univerzity, za malou chvíli zde odstartuje skupina o udržení elitní divize i pro další mistrovství světa hráčů do dvaceti let. Úvodní zápas této skupiny obstarají celky Slovenska a Norska. Pokud v tomto utkání Slováci zvítězí a Češi zanedlouho poté porazí ve svém duelu Němce, budou oba týmy bývalé společné federace zachráněni. V opačném případě se o sestupujícím rozhodně ve vzájemném zápase Čechů a Slováků. K tomu je však ještě dlouho, nyní je před svěřenci trenéra Mikeše souboj s Nory.

Slovensko: Hollý (Riečický) - Jánošík, Jaborník, Čerešňák, Šťastný, Kozák, Trška - Majdan, Bortnák, Pánik - Vandas, Hrivík, Preisinger - Šišovský, Jurčo, Kudrna - Jokeľ, Šimčák, Matoušek.

Norsko: Volden (Soberg) - Bryhnisveen, Skaarberg, Madso, Rokseth, Danielsen, Andersen, Bacher - Stene, Olden, Oppoyen - Borresen, Weberg, Rosseli Olsen - Juell, Haga, Brekke - Roste Fossen, Hollstedt, Sundelius - Lindahl.

Rozhodčí: Bauer (GER), Claesson (SWE) - Brown, Morrison (oba USA).

00:01

00:16
    První útok Norů táhl po křídle Olden, puk má nyní na holi Jaborník a vyváží.

00:55
    První střelu na branku si připsal Boressen, Hollý vyráží betonem za svou klec.

01:40
    Vandas ujel po křídle, Volden nepříliš jistým zákrokem ale nakonec udržel touš před brankovou čárou.

02:20
    Trškovo nahození nebylo pro norského muže s maskou příliš těžkým soustem.

02:32
    První zakázané uvolnění utkání. Přes všechny čáry vyhodili Norové.

03:02
    Žádné velké kombinace, rovnou zkoušet střílet. Tím se v úvodu prezentují oba celky. Nyní pálil Hollstedt, ovšem nepřesně.

03:43
    Bortnák se dostal v předbrankovém prostoru ke dvěma dorážkám, Volden utěsnil místo mezi betony a kotouč přikryl lapačkou.

04:33
    Slováci si nyní nerozumněli v rozehrávce, píská se icing.

04:54
    Ihned z protiútoku se do šance dral Šťastný, Volden raději přerušil hru.

05:30
    Úvod utkání je zatím poměrně opatrný, zatím jsme neviděli žádnou větší příležitost.

06:12
    Kudrna si hodně přitížil, když nezpracoval dlouhou přihrávku Jurča. Následný souboj o puk za norskou brankou totiž prohrál.

07:21
    Oldenova střela zpravu nevypadala příliš nebezpečně. Poté, co ji jeden z obránců Slovenska tečoval, Hollý musel ramenem na poslední chvíli vyrazit touš.

07:54
    Zakázané uvolnění Slováků vrací hru zpět před Hollého.

08:24
    První velká neproměněná šance Slováků. Richard Pánik se neohroženě natlačil až před branku, kde mu jeho bekhendový blafák Volden vytěsnil těsně vedle levé tyče!

09:10
    Také Norové zle dotírali na Hollého. Juell s Brekkem několikrát šťourali do volného puku, před brankou vznikla docela slušná mela. Vše nakonec vyřešil Jaborník a vyvezl puk do středního pásma.

10:06
    Hollstedt si vybruslil na pravém kruhu, skryl svou střelu za beka, avšak Hollý skryl kotouč do lapačky.

10:28
    Máme tu první vyloučení zápasu. Na trestnou lavici už usedl Oliver Jokeľ (SVK) za hákování.

10:47
    Poměr sil na ledě se brzy vyrovnává. Dvě minuty za podržení odpyká Sondre Olden (NOR).

11:22
    Norská střídačka se hodně zlobí. Myslí si totiž, že Vandas při forčekingu podrazil protihráče. Pokračuje se ovšem ve hře.

12:05
    Nicholas Weberg ve dvou dobrých šancích. Nejprve se stahovačkou zbavil strážce, Hollý chytá. O chvíli později ještě v lepší pozici nedokázal trefti touš.

12:14
    Daniel Rokseth (NOR) odchází na trestnou za sekání.

12:25
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Po nahrávce z levé strany se na pravém kruhu uvolnil RICHARD PÁNIK a švihem pod břevno otevřel skóre utkání. Asistence: Miroslav Preisinger a Adam Jánošík.

12:41
    Slováci si více jak půl druhé minuty zahrazují dvojnásobnou přesilovku. Nicolai Bryhnisveen (NOR) už usedl po bok Roksetha na lavici hanby. Dostává dvě plus deset minut za naražení zezadu.

13:03
    Dvojnásobná přesilovka využita, Norové tvrdě pykají za svou nedisciplinovanost. Kombinaci zakončil z pravého kruhu RICHARD PÁNIK, Volden byl bez šance. Asistence: Dalibor Bortnák a Adam Jánošík.

14:32
    Celek v modrých dresech i v pokračující klasické přesilovce pokračoval v tlaku, třetí branku se mu ale přidat nepodařilo.

15:21
    Puk se dotkl ochranné sítě, bude se vhazovat po Hollého pravici.

15:51
    Olden si ve snaze trefit Jurča málem přihodil zranění pádem na mantinel.

16:41
    Malé zaváhání ve spolupráci dvou slovenských hráčů zažehnal jejich spoluhráč Kozák a přenáší dějiště hry zpět před Voldena.

17:45
    Preisinger našel volného Vandase, který zkusil štěstí střelou po ledě. Volden tentokrát pozorný.

18:19
    Norský gólman se má co ohánět. Nyní musel u tyčky přidržet puk před dvojicí dotírajících protihráčů.

19:06
    Sisovský se natlačil před beka, branku ale minul.

20:00

Slovensko v první části hry dokázalo dokonale využít nedisciplinovanost Norů a v době, kdy byl severský celek ve třech, mu kapitán Richard Pánik uštědřil dvě rány. Druhá třetina začne přibližně ve 22:23.

Střely na branku po 1. třetině - 11:10.

20:01

20:33
    Pánik si počkal na dlouhý pas na útočnou modrou a po přejetí do útočného pásma švihem o dobrý půl metr přestřelil.

21:10
    Rosseli Olsen si ukousl velkého sousta. Snažil se prosadit mezi dvojicí bránících hráčů, jenže tvrdě narazil.

21:53
    Marek Hrivík nejprve vystřelil na Voldena, poté se ještě natahoval k dorážce, avšak byl beky zpacifikován.

22:35
    Nedůsledně bráněný Brekke se přecijen dostal ke střele, Hollý se jen tak sklouzl po ledě, touš totiž minul jeho klec.

23:02
    Z levého křídla střílel Juell, Juraj Hollý si povyjel a skryl kotouč ve výstroji.

23:51
    Několik nepřesných přihrávek Slováků posunulo kupředu Nory, nebezpečně vzhlížela především jemná teč Roste Fossena.

24:31
    Trška od modré čáry hodně minul, Stene z protiútoku trefil dnes velice jistého Hollého do hrudi.

24:51
    Bude se vylučovat. Robin Andersen (NOR) inkasuje menší trest za držení protihráče.

25:22
    Slováci překombinovali své útočné choutky a málem je za to mohl potrestat Brekke, jenže dostal do úniku prachbídnou přihrávku a veškeré vzrušení bylo zbytečné.

25:43
    Pánik z mezikruží nastřelil Voldenovi puk do náruče. Hra je přerušena.

26:42
    Vandas našel u tyčky zcela volného Hrivíka, kterému se ale střela svezla po hokejce a z velké šance tedy nic nebylo.

26:52
    Norové se ubránili, Andersen už naskočil zpět na led.

27:40
    Komerční přestávka dává šanci týmům na chvíli oddychu, vhazovat se poté bude u Hollého.

27:58
    Pánik přiťukl na modrou Trškovi, jehož střelu Volden velmi dobře viděl a ukryl ji do rukavice.

28:34
    Brekke na poslední chvíli zastavil přihrávku na Šťastného. Slovenský hráč by totiž už mohl zakončovat do odkryté brány.

29:15
    Sisovského střelu Volden krotí s velkým štěstím, chvíli vůbec nevěděl, kde má puk. Ten ležel vedle jeho betonu, rozhodčí i přesto přerušili hru.

29:56
    Hollý je pevný jako skála. Norové si na něj nepřišli ani třemi dorážkami.

30:33
    Juraj Hollý opět v akci. Tentokrát ho prověřil Roste Fossen a slovenský brankář má puk v lapačce.

30:53
    Oppoyen se na levém kruhu dostal ke střele, Hollý vyráží. Slováci nyní mají hodně starostí v obranných řadách.

31:22
    Na tlak Norů mohl nejlepším možným způsobem odpovědět Jurčo, Volden odrazil kus černé pryže do rohu.

32:28
    Pánik a jeho dělovka, Volden vyráží do rohu.

32:35
    Norská střídačka se oprávněně zlobí. Skaarberg byl na hrazení naražen příliš tvrdě. Sudí se teď radí, jestli Majdan pošlou za katr.

32:35
    Juraj Majdan (SVK) nakonec přece jenom dostává dvě minuty za faul loktem.

33:30
    Po minutě přesilovky se ke střele od modré čáry dostal Olden, touš nikým netečován prolétl slovenským brankovištěm.

34:22
    Hollý a jeho hbitá lapačka. Po střele Skaarberga od modré čáry slovenský brankář účinně švihl rukavicí a i nadále drží čisté konto.

34:44
    Nicholas Weberg zahodil velkou příležitost. Byl úplně sám před brankou, jenže Hollý vytáhl ze škatulky parádní zákrok. V české extralize by jeho precizní švih lapačkou určitě kandidoval do soutěže o zlatou helmu!

35:26
    Norové mají více střeleckých příležitostí. Při Mikešových svěřencích stálo i trochu štěstí. Puk se ocitl na brankové čáře, odkud ho na poslední chvíli odpálil jeden ze slovenských zadáků.

35:56
    Oppoyen se dral do zakončení, Hollý secvakl své betony včas, ani skulinka na puk tam nebyla.

36:48
    Slováci se už dobré dvě minuty téměř nedostali do středního pásma. Stále jsou uzavřeni ve vlastní třetině a Hollý nemůže vydechnout. Borresen si udělal z Čerešňáka tréninkový kužel a až zákrok Hollého mu zkazil radost.

37:15
    Opět souboj Borresen versus Hollý a opět z něj vyšel jako vítěz slovenský strážce svatyně.

37:53
    Protiútok Norů zakončoval Rosseli Olsen, puk propadl záhadným způsobem do rohu.

38:33
    Nedorozumění v rozehrávce a zakázané uvolnění Norů.

39:14
    Hrivík bojoval u mantinelu s přesilou, nakonec je pískán další icing Vikingů.

39:59
    Kozák ještě vteřinu před koncem třetiny inkasoval ránu pukem a v nehokejové pozici se svíjí na ledě.

40:00

Kozák za pomoci spoluhráčů odjíždí do kabiny, vypadá to, že bude v pořádku. Druhá třetina patřila zcela jistě Norům. Ti si vypracovali mnohem více střeleckých příležitostí a jen díky výbornému Juraji Hollému Slováci v dnešním utkání ještě neinkasovali. Třetí perioda začne přibližně ve 23:14.

Střely na branku po 2. třetině - 19:24.

40:01

40:34
    Majdan proskočil mezi dvojicí protihráčů, dál se ale nedostal.

41:23
    V úvodu třetí části se hraje především ve středním pásmu.

42:01
    Weberg se nebezpečně dostával před branku, touš nakonec skončil na vnější síťce Hollého branky.

42:56
    Krásný hokejový moment. Bryhnisveen si počkal na Majdan a pak ho ukázkovým bodyček poslal k zemi. Vše v rámci pravidel.

43:39
    Norové jsou rychlejší a napadají slovenskou rozehrávku hluboko v pásmu.

44:09
    Hra vysokou holí v obranném pásmu Norů. Hra se přesunuje do středního pásma.

44:08
    Icing norského celku, vhazování po levici Voldena.

44:59
    Trška to zkusil zápěstím od modré čáry, Volden prapodivným zákrokem vyráží do ochranné sítě.

45:24
    Roste Fossen přejel spoluhráči dříve do útočného pásma - ofsajd.

46:09
    Perfektní obranný zákrok Sisovského, Norové se už chystali k nezpečenému zakončení.

46:46
    Opravdu perné chvilky pro Slovensko! Oppoyenovi sebral radost Hollý, následná dorážka Steneho prošla mezi jeho betony těsně vedle tyče. Poté pálil Skaarberg, Hollý s vypětím všech sil vyrazil nad!

47:51
    Majdan vyráží a dává možnost svým spoluhráčům z obrany na chvíli vydechnout.

48:55
    Juell si proklestil cestu přes útočné pásmo, přes Preisingera ale nevystřelil.

49:43
    Ostrý zákrok Majdana na Bryhnisveena, tentokrát to bylo v rámci pravidel.

51:01
    Uklidnění pro slovenský tým přináší úvod dvaapadesáté minuty. Z čista jasna se před Voldenem zjevil JURAJ MAJDAN a zvedl puk přesně pod břevno. Asistence: Richard Pánik a Dalibor Bortnák.

52:08
    S norským týmem už to v tuto chvíli vypadá bledě, Slováci vykračují v výhře.

52:58
    Olden mohl střílet do poloprázdné branky, ale nesmyslně hledal obsazené protihráče.

53:00
    Na trestnou lavici odchází Oliver Jokeľ (SVK) za podražení.

53:00
    Norové se odhodlalil k power-play! V šesti bruslařích okupují útočné pásmo.

53:29
    Po půlminutě hry bez brankáře je ale Slováci trestají čtvrtou brankou. V oslabení patrně rozhoduje zápas RICHARD PÁNIK, který se trefil od vlastní modré čáry. Slovenská hvězda dovršila v utkání hattrick! Bez asistence.

54:03
    Volden spěchá na střídačku! Norsko opět v šesti.

54:13
    Hollý se nenechal zaskočit střelou od modré čáry.

54:46
    Hrivík odkrytou branku téměř přes celé kluziště netrefil.

55:05
    Norové už neměli co ztratit, Slováci zatloukají další hřebíček do norské rakve. RICHARD PÁNIK nabral rychlost a zavezl puk do prázdné branky. Asistence: Juraj Majdan.

55:59
    Hollý je opět v permanenci, tentokrát se nenechal zaskočit u své levé tyčky.

56:32
    Voldenovy dvě střely vyráží Hollý, to je zápas slovenského brankáře!

56:57
    Šťastný z mezikruží minul. Norové ještě sympaticky zakládají další útoky.

57:43
    Puk se dotkl ochranné sítě, vhazování před slovenskou střídačkou.

58:24
    Pánik projel útočnou třetinou, Čerešňák jeho přihrávku na modré čáře nezachytil.

58:29
    Ještě se vylučuje. Za katr míři Juraj Majdan (SVK) na dvě minuty za hákování.

59:01
    Norsko se ještě snaží překazit Hollému čisté konto, Slováci dobře brání.

59:34
    Haga vypálil od modré čáry, Hollý stejně jako v celém zápase skvělý.

59:41
    A stylově na závěr. Ještě dva perfektní zákroky Juraje Hollého.

60:00

Slovensko vykročilo za záchranou úspěšně. Díky skvělému výkonu brankáře Juraje Hollého, který po zásluze jako třešničku na dortu vychytal čisté konto, a pak samozřejme díky střelecky indisponovanému Richardu Pánikovi slovenský celek vítězí a přibližuje se setrvání v elitní skupině i pro příští mistrovství.

Nejlepším hráčem zápasu ze slovenského celku vyhlášen Miroslav Preisinger a za Norsko pak kapitán Andreas Stene.

Náš server vás zve ke sledování dalšího zápasu skupiny o udržení, v němž se střetnou Češi s Němci. Souběžně s tímto utkáním se bude hrát čtvrtfinálový duel Finska s Ruskem. Oba duely startuje v 1:30 středoevropského času. (23:49:41)

Tomáš Nejedlo

Branky a nahrávky: 13. Pánik (Preisinger, Jánošík), 14. Pánik (Bortnák, Jánošík), 52. Majdan (Pánik, Bortnák), 54. Pánik, 56. Pánik (Majdan)

Rozhodčí: Bauer (GER), Claesson (SWE) - Brown, Morrison (oba USA)