Česko – Německo 3:2 (kon.) | Finsko – Rusko 3:4 (po pr.) | Švédsko – Rusko 3:4 (po s.n.)
Česko
3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
Německo
Pondělí 03.01.2011, 01:30 • Dwyer arena, Niagara University • Mistrovství světa do 20 let

Němci jsou velmi zklamaní, spolu s Norskem letos budou sestupujícími z elitní divize. Česko a Slovensko jsou zachráněni a pozítří se ve stejném čase utkají v zápase, v němž půjde už jen o konečné umístění. Díky za pozornost a z Buffala vám přejeme příjemný den. (03:48:23)

Nejlepšími hráči utkání vyhlášeni Ondřej Palát a Peter Lindlbauer.

Česko zachraňuje svou příslušnost k elitní skupině už v úvodním zápase skupiny, zápas s Německem byl ale dramatem doslova do poslední minuty. O vítězství se nakonec postaral dvěma přesnými zásahy Ondřej Palát.

60:00

59:58
    Česko posouvá puk do středního pásma.

59:54
    Po vyhození na střídačku ještě jedno buly v českém pásmu.

59:42
    Novotný zastavuje hru po německém nahození. Buly po pravici českého gólmana.

59:27
    Německo znovu v šesti, ale s pukem ve vlastním pásmu.

59:19
    Německý ofsajd. Grubauer zpět v brance.

59:14
    Grubauer odjíždí na střídačku, Němci v šesti.

59:01
    Oddechový čas pro Německo.

59:01
    Česko právě vstřelilo branku!
    Česko je 59 vteřin od jistoty záchrany. Němci propadli ve středním pásmu, v přečíslení dvou na jednoho předložil Straka ideálně puk ONDŘEJI PALÁTOVI, a ten svým druhým gólem v zápase přibližuje vítězství. Asistence: Petr Straka.

58:51
    Český gólman vzápětí krotí i příklep Bittnera od modré.

58:35
    Mapes na druhé straně donutil Novotného k zásahu vyrážečkou.

58:08
    Německo bojuje o prodloužení ze všech sil, Češi s pukem na holi hledají cestu do pásma.

57:28
    Oldřich Horák měl na hokejce českou záchranu, když se protáhl mezi dvěma protihráči a z levého kruhu rozezvučel tyč německé branky!

57:07
    Rieder dostal skvělou přihrávku do jízdy, bekhendem z pravého křídla míjí.

56:36
    Velký závar před Novotným, český brankář nakonec mimo brankoviště zalehnul volný puk.

56:18
    Plachtův bekhendový pokus vyráží Novotný položenou holí.

Lukáš Peroutka

Branky a nahrávky: 29. Hlinka (Jeřábek, Frk), 51. Palát (R. Horák, Jeřábek), 60. Palát (Straka) - 23. Hauner (Brandl, Ohmann), 47. Mochel (Keil)

Česko: Novotný (Mazanec) - Řezníček, Jeřábek, Šenkeřík, Pláněk, O. Horák, Sedlák - Palát, Straka, R. Horák - Frk, Honejsek, Rachůnek - Hlinka, Nestrašil, Orsava - Culek, Holík, Soudek - Tůma
    Německo: Grubauer (Treutle) - Abeltshauser, Woidtke, Lindlbauer, Hufner, Bittner, Mapes, Orendorz - Kühnhackl, Noebels, Rieder - Braun, Hofflin, Plachta - Hauner, Brandl, Ohmann - El-Sayed, Keil, Latta - Mochel

Rozhodčí: Kadyrov (RUS), Konc (SVK) - Tvrdoň (SVK), Winge (SWE)