Most – Kobra 5:4 (po s.n.) | Klatovy – Sokolov 3:4 (po s.n.) | Děčín – Klášterec nO 4:2 (kon.)
Jablonec n/N – Řisuty 4:0 (kon.) | Č. Lípa – Roudnice 3:4 (po s.n.) | Kutná Hora – Trutnov 2:4 (kon.)
Milevsko – Kolín 5:4 (kon.) | Jindř. Hradec – Lev Benešov 6:5 (po pr.) | Žďár n/S – Chotěboř 4:2 (kon.)
Nymburk – Pelhřimov 5:8 (kon.) | Uh. Hradiště – SHK Hodonín 3:6 (kon.) | Šumperk – Přerov 3:2 (po s.n.)
Havířov – Karviná (Baník) 1:0 (kon.) | Frýdek-M. – Nový Jičín 2:9 (kon.) | Technika Brno – Vsetín 3:2 (kon.)
Uničov – Opava 2:4 (kon.) | Prostějov – Břeclav 1:2 (po s.n.)
AZ Havířov
1:0 (0:0,0:0,1:0)
HK Baník Karviná
Středa 05.01.2011, 18:002. liga skupina Východ

Je konec tohoto nádherného derby !!! Před vyprodanou arénou jsme byli svědky nádherného představení, které končí těsným vítězstvím Azetu! Asi i hosté by si nějaký bodík zasloužili, ale nedokázali překonat dnes vynikajícího Danečka, který za svá záda nepustil jediný kotouč! Loučím se s vámi a přál bych si, aby taková utkání byla k vidění nejen ve druhé lize! (20:35:32)

60:00

59:50
    Říčka trefuje obránce, který zaskočil v bráně, ale to už asi domácím výhru nevezme.

59:10
    Hosté jsou v šesti.

59:02
    Po ofsajdu domácích je hra přerušena a hosté si berou oddechový čas.

57:30
    Valchař ve výborné pozici netrefil kotouč!

57:03
    Ivan přepadl přes modrou a hostům je pískán ofsajd.

56:08
    Domácí po vhazování vyhazují kotouč do středního pásma.

55:56
    Přece jen ještě šance pro hosty. Balčík dostává dvojku za držení.

55:30
    Hosté v dlouhém oslabení už dohrávají souboje.

53:39
    Luka dostává za naražení domácího hráče na mantinel bez kotouče pět minut plus do konce utkání.

53:27
    Říčka zachytil kotouč na modré, ale na střelu mu nezbyla síla.

52:17
    Skrumáž před Žídkem, který ale nechce pustit další kotouč za svá záda.

51:18
    Přátelé a pokud by vás zajímalo, kolik je tady dnes diváků, tak je VYPRODÁNO, což by podle oficiální kapacity mělo čítat 5100 diváků !!!!!!!

50:45
    Po následné potyčce dostávají Maruna a Luka dvě minuty.

50:35
    Balčík tvrdě sražen Moravcem, hra však pokračuje a Moravec ve velké šanci sám před Danečkem, který však stále kouzlí!!

50:00
    Říčka však obehrál na modré Galvase, který ho stejně okatě musel přidržet a hosté o přesilovku rázem přišli.

49:47
    Nyní míří za katr opět Honza Daneček za hákování, tentokrát však tahal za záchrannou brzdu.

49:10
    A po další ráně od modré z hole Zientka opět kotouč zachytil.

49:05
    Sztefek pálí a Žídek po delší době zasahuje.

48:32
    Grygar trefil pouze Krisla a domácí opět vyhazují.

47:49
    Hosté už jsou v pěti, ale domácí po vhazování vyhazují.

47:17
    Vnenk ve výborné pozici vypálil tvrdou ránu těsně nad.

46:47
    Po krátké výhodě dostává Machálek dvojku za podražení.

46:27
    Moravec teď ucítil Machálkovu hokejku a zkušeně spadl na led.

45:37
    Dalším úplně zbytečným faulem v útočném pásmu si pomohl Valchař a hosté jdou za držení do tří.

45:13
    Galvas pálí tvrdě od modré, s jeho ranou měl Daneček velké problémy, ale domácí nakonec dostali kotouč z obranné třetiny.

44:33
    Vzápětí však Galgonek neudržel nervy na uzdě a bez kotouče sekl Krisla a síly na ledě se vyrovnají.

44:19
    Trochu zbytečný faul Danečka v útočném pásmu a domácí se tak budou opět bránit. Daneček odchází za sekání.

43:55
    Stadionem proběhla první mexická vlna, kterou podpořili všichni diváci! Atmosféra je opravdu vynikající!

43:25
    Domácí se drží v útočném pásmu, další nahození Říčky způsobuje přerušení hry.

43:08
    Další nahození Pechance končí v Žídkově lapačce.

42:54
    Střelu Jindřicha od modré nachází Žídek v lapačce.

42:20
    Machálek si připsal v obraně dfalší nejistý zákrok a hosté mohli vzápětí vyrovnat.

41:44
    Domácí Zientek naskakuje na led a hrají opět v pěti.

40:51
    Havířov právě vstřelil branku!

Michal SZTEFEK vypíchl kotouč na modré čáře a s Vítem STRÁNSKÝM jeli na jediného obránce. První pokus Sztefka ještě Žídek vyrazil, ale odražený kotouč zachytil Stránský a předložil jej Sztefkovi k pravé tyči a Michal SZTEFEK zavěsil v oslabení pod horní tyč.

40:01

Vážení sportovní přátelé, i když jsme zatím neviděli branku, tak sledujeme utkání nadprůměrné prvoligové úrovně !!! Hokej nahoru, dolů, množství šancí a vynikající příznivci obou táborů, kteří ženou své borce dopředu. Více jsou slyšet domácí kvůli znatelné převaze, ale ani hosté se nenechávají zahanbit. Poslední třetina, kterou může rozhodnout jediná branka tak slibuje pokračování tohoto nádherného hokejového dramatu. Začne asi v 19:44.

40:00

39:57
    Štefanka ještě stihl v přesilovce od modré vypálit, Daneček přerušil hru.

39:45
    Hosté si ještě v posledním pobytu v útočném pásmu vynutili faul a Lukáš Zientek dostává dvě minuty za podražení.

39:30
    Studený to zkouší z levého křídla, Daneček kotouč opět s přehledem chytá.

39:01
    Krisl na poslední chvíli vypíchnul kotouč Studenému.

38:17
    Daneček opět likviduje střelu Moravce z nadějné pozice.

37:40
    Moravců tvrdý pokus u pravé tyče Daneček jen pojistil betonem.

36:50
    V oslabení pálí Říčka tahem a opět letí kotouč nad břevno.

36:17
    Stránský teď mohl jít do úniku, když vypíchnul kotouč na modré, ale zlomil hůl. Bohužel s touto holí odjel na střídačku a za nebezpečnou hru dostává dvě minuty.

36:08
    Chytrá Grygarova střela, opět z pravé strany a Daneček opět pozorný.

35:11
    Hosté se ubránili, okamžitě se dostali do pásma a Luka tvrdou ranou z pravého křídla opět zaměstnává Danečka.

34:37
    Střela Krisla od modré byla vlastním spoluhráčem tečována mimo hrací plochu a domácí tak přichází o pásmo.

33:33
    Pokus Zientka opět vyráží vynikající Žídek a teď už můžeme říct, že tomuto utkání jednoznačně dominují gólmani!

33:07
    Domácí jsou v pěti a Říčku zastavil nedovoleně Javín a jde ven.

32:05
    Krisl obětavě vleže zamezil Moravcovi nahrát úplně volnému spoluhráči a domácí vyhazují.

31:44
    Obrovská šance domácích. Klimša dostal přirávku, když byl úplně sám před Žídkem, který předvádí úžasný zákrok a kotouč nachází v lapačce.

31:25
    A Sztefek dokonce ohrozil Žídka ve vlastním oslabení.

30:00
    Přesně, jak se přesýpací hodiny na místním zimáku přesýply do své druhé poloviny, vyhazuje Říčka kotouč přes celé kluziště a domácí si mohou na chvíli oddechnout..

29:42
    Ivan nyní zasáhl nechtěně kotoučem do nohy čárového rozhodčího, tak se chvíli nehraje, na nejdelší sudího úd musí být použit chladící přípravek.

28:52
    Pavlas zasáhl Moravce nešťastně v útočném pásmu hokejkou do obličeje a domácí se budou muset čtyři minuty bránit, protože tento zákrok vidělo bedlivé oko zatím výborného hlavního rozhodčího.

28:15
    Říčka s Pavlasem teď ve skrumáži nedokázali protlačit kotouč za ležícího Žídka.

27:30
    To, co jsem říkal na začátku musím opět zopakovat !!! Kdo dnes zůstal doma může jen litovat, sledujeme z obou stran skvělý hokej z množstvím šancí na obou stranách.

26:10
    Přátelé a pokud byste si mysleli, že větší šanci už nelze vidět, tak nyní jeli Luka s Moravcem sami na Danečka, který vytáhl proti blafáku Luky neuvěřitelný zákrok betonem !!

25:23
    Galvasovu tvrdou ránu kryje opět Daneček a opět se zapotil.

25:07
    Teď jsme byli svědky něčeho neuvěřiutelného. Hosté jeli opět dva na jednoho, Holušovu střelu vyrazil s obtížemi Daneček jen před sebe a Studený zblízka minul o deset centimetrů úplně prázdnou branku!!! Neuvěřitelná šance Orlové, která ale opět nekončí brankou.

23:44
    Valchař s Ivanem jeli ve dvou na jediného obránce, po skvělé přihrávce netrefil Ivan kotouč před odkrytou brankou!

23:00
    Aktivní Pechanec zavezl kotouč do pásma a přinutil Žídka přidržet kotouč, čímž získal pásmo.

22:13
    Po pěkné kombinaci domácích v útočném pásmu to zkusil technicky Jurčík, Žídek pozorný.

21:47
    A obrovská šance na druhé straně. Potočný se Stránským jeli dva na jednoho, Stránský procedil kotouč Žídkovi mezi betony, ten však míří těsně mimo pravou tyč!

21:34
    Obrovská šance Marka Ivana po nepřesné přihrávce Machálka, jeho bombu Daneček kryje.

20:21
    Úvodní buly ve druhé třetině vyhráli znovu hosté, ale jejich pokus o rozehrávku končí icingem.

20:01

V první třetině měli mírně navrch domácí, ale nevyužili několik dobrých šancí, všechny pokusy mířily nad branku. V závěru třetiny pak nevyužili ani půlminutovou dvojnásobnou přesilovku.

20:00

19:57
    A stejně to vyzkoušel i Krisl a jeho nepřesným pokusem končí první třetina.

19:32
    Luka pálí zpoza modré čáry, jeho pokus je zblokován.

18:40
    Hosté se ubránili a jsou v plném počtu.

18:03
    Danečkův pokus zblízka skvěle likviduje Žídek.

17:30
    Na Pavlasovu nahrávku teď nikdo z domácích nedosáhl a hosté se opět osvobozují.

17:03
    Domácí pokus šel opět vedle, Olejáři vyhazují a už jsou ve čtyřech.

16:31
    A za tento faul dostává Javín dvojku (hrubost) a návdavkem deset minut za protesty.

16:25
    Dorážka Klimšy poskakovala před brankovou čárou, před brankářem je masírován Sztefek.

15:27
    Obrovská šance Sztefka po výborné Potočného nahrávce, ale domácí míří opět nad.

14:56
    Maruna si vykoledoval další faul, tentokrát byl přidržen Urbánkem, který už odchází na trestnou lavici.

13:42
    Další velká šance Brezaniho, jehož tvrdou střelu Žídek perfektně zlikvidoval betonem.

13:20
    Daneček dostal krásnou přihrávku do jízdy, tísněn obráncem trefil jen boční konstrukci.

12:54
    Hosté nahodili kotouč do útočného pásma a vhazovat se bude po levé ruce Lukáše Danečka.

11:35
    Zientek ve výborné pozici mezi kruhy také přestřelil.

11:05
    Bomba z hole Honzy Danečka míří těsně nad.

10:20
    Domácí se dostali do pásma, ale tečovaný kotouč končí mimo hrací plochu a vhazovat se bude ve středním pásmu.

9:36
    Následně byl Maruna krosčekován Javínem, který dostává menší trest.

9:29
    Rychlík Maruna si nabruslil do pásma, dostal kotouč a ohrozil Žídka, ten zasáhl dobře.

8:54
    Luka dokázal po přejetí modré čáry prostřelit Danečka, ale po levé ruce mu přejel přes modrou spoluhráč a místo gólu tak bude následovat pouze vhazování po ofsajdu.

7:43
    A už se hraje na druhé straně a Žídek musel přikrýt kotouč před dotírajícími azeťáky.

7:30
    Po nedorozumění ve středním pásmu pálí Škatula, Daneček vyráží.

5:43
    Na druhé straně střílí z podobné pozice Galgonek, také těsně minul.

5:20
    Z levého křídla pálí Pechanec, opět těsně mimo.

4:30
    V útočném pásmu se dostal k puku Honza Daneček, po zákroku jednoho z hostujících hráčů padá, ale tentokrát byl zákrok v pořádku.

4:07
    Domácí už v pěti, Potočný pálí, těsně nad.

3:35
    Domácím se dvakrát nepodařilo vyhodit a hosté je sevřeli v pevných kleštích, nakonec však Sztefek vyhodil.

2:16
    Moravec vyzkoušel z úhlu Danečkovu pozornost, domácí brankář se nenechal překvapit.

1:41
    Po vhazování si pomohl faulem Jindřich a Olejáři dostávají první výhodu přesilové hry.

1:32
    Pěkná střela Galgonka zápěstím od modré čáry, Daneček kryje.

1:13
    Z otočky pálí navrátilec do sestavy Honza Daneček a první zákrok si připisuje i Žídek.

0:25
    První zákrok si připisuje Lukáš Daneček, který přikryl kotouč a přerušil hru.

00:01

Přátelé, na stadion dorazily přes čtyři tisícovky fanoušků a utkání může začít !!

Hráči jsou na hrací ploše a nad hlavami diváků se objevilo logo AZetu Havířov, stovky balónků a fanoušci zazpívali svou "hymnu" havířovská zvěř!

Prvních pět domácích hráčů, které přivedl Honza Maruna přivezlo ve svých rukách velké vlajky a předalo je fanouškům!

Hráči jsou připraveni k nástupu na hrací plochu a fanoušci si připravují choreografii, atmosfér by se dala krájet!!!

Další a další divácí přichází na havířovský zimák a odhadem je možno říct, že návštěva se s trochou štěstí může přehoupnout i přes čtyři tisícovky, což by bylo fantastické !! I když se to ale nepovede, tak všichni, kdo dnes zůstali doma, mohou jen litovat!!!

Rozhodčí už jsou na hrací ploše a elektrizující atmosféra je už před nástupem hráčů na hrací plochu.

Dnes se také očekává rekordní druholigová návštěva a je pravda, že necelých deset minut před utkáním je na havířovském zimáku okolo tří a půl tisíc diváků a ještě jich spousta čeká venku, takže je skoro jisté, že dnešní utkání shlédne nejvíce diváků ve druhé lize v této sezóně.

U fanoušků je toto derby očekáváno s velkým napětím, zvláště domácí fandové, kteří jsou v letošní sezóně fantastičtí, dlouho připravovali zvláštní choreografii speciálně na tento zápas a už jen čekají na příjezd domácích hráčů na ledovou plochu, aby show mohla vypuknout.

Dobrý večer, vážení příznivci ledního hokeje. Vítám vás u dnešní druholigové lahůdky ve skupině Východ v Havířově, kde domácí AZ Havířov přivítá sousední Orlovou.