K. Vary – Sparta 1:2 (kon.) | Vítkovice – Zlín 2:1 (kon.) | Ústí n/L – Mladá Boleslav 3:0 (kon.)
Plzeň – Slavia 4:3 (po s.n.) | Opava – Olomouc 1:3 (kon.) | Havlíčkův Brod – Pardubice 3:6 (kon.)
Havířov – Znojmo 2:4 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
1:2 (0:0,1:0, 0:2)
HC Sparta Praha
Pátek 14.01.2011, 13:00DHL Extraliga juniorů

Ani třetí třetina nezaostala za průběhem těch předchozích. Hra nepostrádala nasazení, kombinace se zpřesňovaly a obě mužstva mohla rozhodnout. Nejprve však Sparta šťastně vyrovnala, když se ve skrumáži puk vznesl vzhůru a zapadl za brankáře Habala. Gól byl připsán Valeriji Kniazevovi. Velkou šanci na vstřelení gólu prohospodařila Energie v přesilovce pěti proti třem, kdy se Martinu Funkovi podařilo trefit tyč sparťanské branky. Hráči Energie si dokázali vypracovat i další šance, štěstí jim však nepřálo. Chyběla minuta do konce, když po chybě v obranném pásmu domácích se zmocnil puku Lukáš Žalčík a bekendem prostřelil brankáře Habala, čímž rozhodl o tříbodovém zisku pro Spartu. (15:28:45)

60:00

59:50
    Závěrečný tlak Energie se mění v křeč.

58:53
    Sparta právě vstřelila branku!
    Po chybě v obranném pásmu Energie se puku zmocnil LUKÁŠ ŽALČÍK a bekendem prostřelil Habala.
    Asistence: MIROSLAV FORMAN, VALERIJ KNIAZEV

57:46
    Osamocenému Sýkorovi před odkrytou sparťanskou klecí přeskočil prudký puk hůl.

56:33
    Energie se tlačí před branku soupeře, ale Sparta zatím odolává.

55:06
    Zleva se z úhlu pokoušel Sýkora prostrčit puk mezi betony Sedláčka, ale neuspěl.

54:28
    Zakázané uvolnění Energie.

53:56
    Strhla se menší potyčka před brankou Sparty. Bez vyloučení.

53:08
    Pěknou střelu z pravého kruhu do lapačky Habala vyslal sparťan Žalčík.

51:14
    Sparta se ubránila.

50:27
    Šik si na modré nechal vypíchnout puk, Sparta se zatím drží.

49:38
    Funk od modré trefil tyč!

49:14
    Vyloučen hráč Sparty Vítek za držení.

48:59
    Vyloučen hráč Sparty Kolář za podražení.

48:15
    Jeden ze sparťanských útočníků teď najel do brankáře i do branky, kterou posunul.

47:47
    Energie vyhazuje puk.

46:45
    Další Kolářova střela, tentokrát nad branku.

46:18
    Střelu Koláře z pravého kruhu Habal vyrazil.

Jan Nedvěd

Branky a nahrávky: 33. Vachovec (Sýkora) - 42. Kniazev (Kučera, Eis), 59. Žalčík (Forman, Kniazev)

HC Energie Karlovy Vary: Habal (Endál) - Valeš, Šik, Schusser, Tomeček, Funk - - Hudák, Daniška, Koblasa, Kentoš, Sýkora, Vaněk, Vachovec, Baar, Švec, Kverka, Záhora, Půlpán
    HC Sparta Praha: Sedláček (Kocián) - Sobotka, Švaříček, Veselý, Kolář, Žovinec, Dvořák, Vítek - Doležal, Kniazev, Forman, Přibyl, Kučera, Rubeš, Eis, Žalčík, Hampl, Puna, Sovík

Rozhodčí: Šindler - Pešek, Jelínek