K. Vary – Sparta 1:2 (kon.) | Vítkovice – Zlín 2:1 (kon.) | Ústí n/L – Mladá Boleslav 3:0 (kon.)
Plzeň – Slavia 4:3 (po s.n.) | Opava – Olomouc 1:3 (kon.) | Havlíčkův Brod – Pardubice 3:6 (kon.)
Havířov – Znojmo 2:4 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
1:2 (0:0,1:0, 0:2)
HC Sparta Praha
Pátek 14.01.2011, 13:00DHL Extraliga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

00:01

00:59
    Oba týmy dobře brání střední pásmo.

02:27
    Hra je spíše neuspořádaná, první střelou se prezentoval domácí Baar, brankář hostí s problémy vyrazil.

03:31
    Sýkora ohrozil brankáře Sparty.

04:29
    Zakázané uvolnění Sparty.

05:18
    Střelu Sparťana Veselého nad branku domácích tečoval Rubeš.

06:46
    Ránu do brankáře předvedl energetik Tomeček.

08:22
    Nebezpečně, ale mimo, pálil z mezikruží hostující Rubeš.

10:07
    Zpoza branky Sparty přihrával Vaněk, Sýkora nestačil puk usměrnit do sítě.

11:41
    Hra je rychlá a tvrdá, avšak plná nepřesností.

12:58
    Asi minutu se hrálo jen v obranném pásmu Energie, ta ale nepřipustila střelu

12:59
    Vyloučen hráč Sparty Žovinec za podražení.

14:09
    Sparta zatím nepřipustila komplikace a v pohodě hraje ve středním pásmu nebo vyhazuje na polovinu domácích.

14:55
    Obrovskou šanci Energie neproměnil Vaněk. S pukem v ostrém úhlu před brankou nestačil usměrnit touš do sítě.

15:59
    Švec vyprášil betony brankáře Sedláčka střelou z pravého kruhu.

16:50
    Totéž se o chvíli později z kruhu levého podařilo domácímu Koblasovi.

17:37
    Z mezikruží trefil hruď Habala hostující Kučera.

18:08
    Vaňkovo nahození od modré raději Sedláček kryl.

18:44
    Vyloučení na obou stranách - domácí Valeš za filmování a sparťan Kniazev za nedovolené bránění.

19:44
    Do šance se dostával energetik Kentoš, v rozhodující chvíli mu sjel kotouč z hole.

20:00

První část nabídla divákům hru plnou síly, rychlých kombinací, urputnosti, několika šancí a mnoha nepřesností. Nejprve vyzkoušeli pozornost brankáře Sedláčka domácí, pak se do šancí dostávala Sparta, když střelu Veselého tečoval nad branku domácích Rubeš. Sparta se asi na minutu usadila v obranném pásmu domácích, ale tlak nevedl ani k jedné střele. Blíže ke gólu měla Energie, ovšem Vaňkovi v posledních vteřinách přesilovky přeskočil puk hokejku před odkrytou brankou.

20:01

20:51
    V samostatném úniku trefil tyčku hostující Sovík!

22:05
    Zakázané uvolnění Energie.

22:20
    Z mezikruží napálil Švec puk do betonů sparťanského brankáře.

23:45
    Hostující Doležal se ocitnul před domácím brankářem, ale neměl dostatek prostoru k zakončení.

25:09
    Pěknou kombinaci Sparty nezakončil Přibyl, jemuž puk přeskočil hůl.

25:41

26:30
    Střela domácího Sýkory mířila z úhlu jen do boční síťky.

27:36
    Vyloučen hráč Energie Záhora za poražení.

28:42
    V oslabení se ke střele dostal Sýkora, Sedláček se zaskočit nedal.

29:36
    Energie v plném počtu.

30:41
    Sovík nezachytil prudkou přihrávku, je z toho zakázané uvolnění Sparty.

51:40
    Střelu energetika Valeše tečovali hostující obránci do ochranné sítě.

32:14
    Střelu sparťana Kniazeva z bezprostřední blízkosti chytil do výstroje Habal.

32:47
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Domácí se ujímají vedení po povedené střele MICHALA VACHOVCE z pravého kruhu do protějšího růžku sparťanské branky.
    Asistence: TOMÁŠ SÝKORA

34:11
    Energie je při chuti, z mezikruží střílel Záhora, brankář vyrazil.

34:31
    Další ohrožení sparťanské svatyně obstaral střelou z pravého kruhu Švec.

36:00
    Střelou od mantinelu do betonu domácího Habala se prezentoval Forman.

37:07
    Střelu Schussera od mantinelu lapil sparťanský gólman.

37:35
    Vyloučen hráč Energie Záhora za podražení.

38:29
    Vyloučen hráč Sparty Žalčík za hrubost.

39:11
    Střela Rubeše prosvištěla kolem pravé tyče domácí branky.

39:35
    Energie hraje krátkou přesilovku.

40:00

V druhém dějství spád hry nepolevil, hned v jeho úvodu trefil hostující Sovík v samostatném úniku pravou tyč branky Energie. Aktivitou hýřili hráči obou týmů, tvrdá hra se projevila i na vyšším počtu vyloučených. Čekání na gól ukončil domácí kapitán Michal Vachovec, který křižnou střelou do protějšího rohu sparťanské klece změnil skóre ve prospěch Energie. Ta ještě více po brance zintenzivnila tlak, k dalšímu gólu nechybělo mnoho. Sparta ale také nesložila zbraně, zvláště agilní byl Rubeš, který hrozil nebezpečnými střelami.

40:01

41:27
    Sparta právě vstřelila branku!
    Odražený puk přeplachtil přes brankáře Habala k tyčce těsně za brankovou čáru. Autorem byl VALERIJ KNIAZEV.
    Asistence: FRANK KUČERA, STANISLAV EIS

42:01

43:18
    Závar před brankou Energie ukončil Habal.

44:20
    Střelu domácího Švece vyrazil Sedláček.

45:18
    Domácí Funk se již chystal ke střele, ta mu ale nesedla a následná přihrávka byla vystižena obráncem Sparty.

45:51
    Vyloučen hráč Energie Habal za zdržování hry.

46:18
    Střelu Koláře z pravého kruhu Habal vyrazil.

46:45
    Další Kolářova střela, tentokrát nad branku.

47:47
    Energie vyhazuje puk.

48:15
    Jeden ze sparťanských útočníků teď najel do brankáře i do branky, kterou posunul.

48:59
    Vyloučen hráč Sparty Kolář za podražení.

49:14
    Vyloučen hráč Sparty Vítek za držení.

49:38
    Funk od modré trefil tyč!

50:27
    Šik si na modré nechal vypíchnout puk, Sparta se zatím drží.

51:14
    Sparta se ubránila.

53:08
    Pěknou střelu z pravého kruhu do lapačky Habala vyslal sparťan Žalčík.

53:56
    Strhla se menší potyčka před brankou Sparty. Bez vyloučení.

54:28

55:06
    Zleva se z úhlu pokoušel Sýkora prostrčit puk mezi betony Sedláčka, ale neuspěl.

56:33
    Energie se tlačí před branku soupeře, ale Sparta zatím odolává.

57:46
    Osamocenému Sýkorovi před odkrytou sparťanskou klecí přeskočil prudký puk hůl.

58:53
    Po chybě v obranném pásmu Energie se puku zmocnil LUKÁŠ ŽALČÍK a bekendem prostřelil Habala.
    Asistence: MIROSLAV FORMAN, VALERIJ KNIAZEV

59:50
    Závěrečný tlak Energie se mění v křeč.

60:00

Ani třetí třetina nezaostala za průběhem těch předchozích. Hra nepostrádala nasazení, kombinace se zpřesňovaly a obě mužstva mohla rozhodnout. Nejprve však Sparta šťastně vyrovnala, když se ve skrumáži puk vznesl vzhůru a zapadl za brankáře Habala. Gól byl připsán Valeriji Kniazevovi. Velkou šanci na vstřelení gólu prohospodařila Energie v přesilovce pěti proti třem, kdy se Martinu Funkovi podařilo trefit tyč sparťanské branky. Hráči Energie si dokázali vypracovat i další šance, štěstí jim však nepřálo. Chyběla minuta do konce, když po chybě v obranném pásmu domácích se zmocnil puku Lukáš Žalčík a bekendem prostřelil brankáře Habala, čímž rozhodl o tříbodovém zisku pro Spartu. (15:28:45)

Jan Nedvěd

Branky a nahrávky: 33. Vachovec (Sýkora) - 42. Kniazev (Kučera, Eis), 59. Žalčík (Forman, Kniazev)

HC Energie Karlovy Vary: Habal (Endál) - Valeš, Šik, Schusser, Tomeček, Funk - - Hudák, Daniška, Koblasa, Kentoš, Sýkora, Vaněk, Vachovec, Baar, Švec, Kverka, Záhora, Půlpán
    HC Sparta Praha: Sedláček (Kocián) - Sobotka, Švaříček, Veselý, Kolář, Žovinec, Dvořák, Vítek - Doležal, Kniazev, Forman, Přibyl, Kučera, Rubeš, Eis, Žalčík, Hampl, Puna, Sovík

Rozhodčí: Šindler - Pešek, Jelínek