K. Vary – Jihlava 3:1 (kon.) | Slavia – Třinec 5:3 (kon.) | Sparta – Zlín 4:1 (kon.)
Znojmo – Vítkovice 5:7 (kon.) | Havířov – Opava 2:3 (kon.) | Havlíčkův Brod – Motor ČB 3:2 (po s.n.)
Mladá Boleslav – HC Litvínov 6:3 (kon.) | Liberec – Plzeň 5:3 (kon.) | Ústí n/L – Kladno 1:3 (kon.)
Kometa Brno – Olomouc 2:5 (kon.)
HC Sparta Praha
4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
Berani Zlín
Čtvrtek 03.02.2011, 16:30DHL Extraliga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

00:01

0:00
    Utkání začalo, v brance Zlína reprezentant Libor Kašík, na sparťanské straně Ondřej Kocián.

1:24
    Kašík má buk v lapačce a přerušuje hru, v úvodu je aktivnější Sparta.

1:45
    Zlínský Fořt tvrdě vystřelil ze střední vzdálenosti, puk tvrtdě narazil na zadní plexisklo

3:16
    Sparta zakládá útok za vlastní brankou, obránci hledají Eise na útočné modré.

4:00
    Do nbrou samostatnou akci předvedl Ondřej Hampl, objel si jednoho z obránců a dostal se až před Kašíka, Tam ovšem neměl dost prostoru a času, aby mohl zamířit.

5:19
    První vyloučení zápasu. Na trestnou lavici míří Michal Dvořák (SPA) za nedovolené bránění.

5:40
    Sám na brankáře v oslabení ujížděl Rubeš, z mezikruží vystřelil a Kašík vyráží.

7:19
    Sparta se v pohodě ubránila, Ondřej Kocián v brance nemusel řešit žádnou složitjší situaci.

8:07
    Zlín dobře brání střední pásmo, sparťanská založení útoků vycházejí často naprázdno.

8:45
    Zakázané uvolnění Sparty, nikdo z jejich hráčů nedokázal tečovat puk za červenou čárou.

9:00
    Přihrávka Žovince na Kniazeva před brankou sice prošla, holešovický útočník ovšem nedokázal zpracovat.

9:20
    Kašíkův beton nyní zaduněl při Kniazevově dorážce, konto zlínského brankáře zůstává stále čisté.

10:01
    Na druhé straně přerušuje hru Kocián, vhazuje se v útočném pásmu Zlína.

10:06
    Předchozí situace se opakuje, Kocián opět puk radši podržel.

10:30
    Zlínský Merta málem zachytil přihrávku při forčekingu, puk však nadále drží domácí.

11:53
    Sparťanský ofsajd zapříčiněný dobrým rozestavením zlínských obránců.

12:20
    Frank Kučera tečoval před Kašíkem mimo branku.

13:02
    Rubeš měl po přihrávce od spoluhráče před sebou poloprázdnou branku, rychlý pas bohužel pro Spartu nezpracoval.

13:46
    Sparta nyní dvakrát za sebou dokázala zmáčknout hosty v jejich pásmu a byly z toho horké chvilky pro Libora Kašíka. Ten ovšem zatím dokazuje své rerezentační kvality.

14:49
    Už v leže zkoušel dorazit mezi betony puk zlínský kapitán Josef Křemeček. Kocián si ale puk skryl pod sebe a rozhodčí přerušují hru.

16:00
    Zlín se několika pěknými individuálními akcemi za sebou dostal do sparťanské třetiny, tam ovšem kvůli důraznému sparťanskému přístupu přišel o puk.

16:53
    Kašík skryl puk před dorážejícím Eisem a vhazovat se bude po jeho pravici.

17:53
    Valaši s rozehrávkou nikam nespěchají, stav 0:0 po první třetině by jim určitě vyhovoval.

19:01
    Jakub Kolář (SPA) jde ven na dvě minuty za krosček, Zlín si zahraje už druhou přesilovku.

19:34
    Ofsajd Zlína, vhazování ve středním pásmu.

20:00

20:00
    Druhou třetinu začínají sparťané ve čtyřech vinou Kolářova vyloučení z konce prvního dějství.

20:01

1:03
    Sparta se i podruhé v pohodě ubránila.

21:34
    Ránu obránce Sobotky od modré zlínský gólman vyrazil betonem do rohu.

22:13
    Zdeněk Sadil (ZLI) jde na dvě minuty pykat za podražení, uvidíme první početní výhodu Sparty v tomto utkání.

22:57
    Sparta právě vstřelila branku!
    Třičtvrtě minuty stačily Spartě k využití přesilovky. TOMÁŠ RUBEŠ před bránou dorážel kotouč za již překonaného Kašíka. Pomalu klouzající puk se zastavil za levou tyčkou. Asistence Jan Veselý, Daniel Přibyl.

24:45
    Spartě dala úvodní branka zápasu nový impuls a dál doráží na zlínskou defenzivu.

24:59
    Daniel Romig (ZLI) v obranném pásmu fauloval a Sparta jde podruhé v krátkém čase hrát jednoduchou dvouminutovou přesilovku.

25:51
    Rovnou tři sparťané stínili před Kašíkem, ten si však Sobotkovu pumelici pohlídal.

26:31
    Stanislav Eis vystřelil z úhlu mimo, Zlín se osvobozuje.

27:25
    Kompletní Zlín nyní přechází do protiútoku.

28:01
    Dominik Müller (SPA) chtěl jen vyhodit z pásma, vysokým obloučkem však vyhodil puk z hřiště a oslabí svůj tým na dvě minuty.

29:08
    Nyní Rubeš málem tečoval puk do vlastní brány, když se mu Fořtova rána odrazila od brusle do Kociánova betonu.

30:01
    Až na předchozí situaci nemusel Kocián řešit nic závažnějšího, Sparta hraje opět kompletní.

30:40
    Patrick Brzobohatý teď málem potrestal chybu zlínské obrany, která mu posunula puk na hůl do prostoru mezi kruhy. Bystrý Kašík ale vyráží.

31:47
    Sparta nekonečně dlouho kombinuje v rohu, do kterého není z komentátorského stanoviště vidět.

32:22
    A teď dobře vystřelil zlínský Sedláček, který mířil nad vyrážečku Kociána. Ten jeho záměr vystihl a hra pokračuje.

33:14
    Eis měl pár vteřin před brankovištěm na to, aby zkusil s pukem něco vymyslet. Na Kašíka nevyzrál.

34:13
    Sparta nyní zasypala Kašíka sprškou střel ze všech úhlů a vzdáleností, žádná z nich ale neměla gólové parametry.

45:03
    Zlínu v ofenzivě vázne kombinace, Zdeněk Sadil upadl.

36:03
    Robert Sovík v úniku parádně zakončil, trefil tyč!

36:43
    Pražané jakoby opět dostali dávku životabudiče, stejně jako po úvodním gólu nyní přeřazují na vyšší rychlostní stupeň.

37:44
    Drvotovu ránu od modré čáry si rychlým sklapnutím betonů Kašík pohlídal.

38:33
    Sparťanského gólmana nyní prověřil zlínský Buchta, ten raději skryl puk do lapačky před dorážkami.

39:24
    Asi poslední střídání druhé třetiny, pokračuje se po Kašíkově levici.

40:00

40:01

40:33
    Zlínští si asi řekli, že teď na ně vlítnem.

41:09
    Stanislav Eis ujížděl podél mantinelu, nic nevymýšlel, vystřelil a Kašík s pukem v lapačce přerušuje hru.

42:10
    Další vhazování ve zlínském pásmu. Kašík podle hesla Petra Cibulky věří především sám sobě a radši riskne buly, než aby se spoléhal na spoluhráče před vlastní brankou.

43:30
    Krásná akce Přibylova útoku mohla skončit Sovíkovým gólem, kombinace ne jeden dotek ale ztroskotala na nepřesnosti.

43:52
    Kašík předvádí efektní semafor proti ráně Jakub Koláře.

44:08
    Zlín právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno. Po tlaku, který Zlín se štěstím ustál přichází rychlá odpověď. Krásná souhra, na jejímž konci zakončoval z levého kruhu ranou pod vyrážečku JOSEF KŘEMEČEK. Asistence: Tomáš Fořt, Lukáš Zábojník.

45:07
    Začíná se tedy znovu od začátku, nevím, jestli je to heslo, pravidlo nebo nejtrapnější hokejová fráze, ale potvrdilo se tzv. nedáš - dostaneš.

46:51
    Rubeš hledal Přibyla u tyčky, puk prošel několik centimetrů vedle tyčky.

47:46
    Zlínu se po vyrovnání dostalo razantního navýšení sebevědomí. Valaši cítí, že z Prahy by se dnes body rozhodně odvézt daly, i když to tak dlouho nevypadalo.

48:49
    Od modré čáry postupně pálili Křemeček, Sedláček a Zábojník, Kocián je nyní v permanenci.

50:45
    Valerij Kniazev, který dlouho nebyl na ledě vidět, opět pletl hlavu Kašíkovi. Po dlouhé kličkované mu ale scházelo důraznější zakončení.

52:13
    A pak že na Kašíka finty neplatí! Po velkém tlaku kapituloval zlínský hrdina dnešního zápasu po poté, co ho TOMÁŠ RUBEŠ kličkou u levé tyčky. Puk propasíroval do skulinky mezi tyčí a betonem. Asistence: Daniel Přibyl.

52:38
    Josef Křemeček (ZLI) putuje na trestnou lavici za držení hole.

53:00
    A pro Zlín bude hůř. Valaši jdou do tří! Milan Merta bude potrestán za podražení. Sparta si bere time-out.

53:05
    Zlín hned po buly vyhazuje až ke Kociánovi.

53:45
    Na konci zoufale pomalé kombinace střílel na připraveného Kašíka Jan Veselý. Tudy cesta nevede.

54:29
    9 vteřin před koncem dvojnásobné početní výhody zvyšuje na rozdíl tří branek DANIEL SOBOTKA ranou z prostoru mezi mdrou čarou a pravým kruhem. Asistence: Dušan Žovinec, Stanislav Eis.

55:49
    Zlín bude mít šanci na korekci. Sparťan Robert Sovík je vyloučen za držení na dvě minuty.

55:49
    Oddechový čas pro hosty.

56:02
    Kniazev osvobozuje Spartu, Zlín zakládá útok za vlastní brankou.

59:30
    Zámorský to zkouší zdaleka, Kocián vyráží nad sebe.

57:04
    Vypadalo to, že Zlín hrál chvíli v šesti, rozhodčí jsou v klidu.

57:38
    I hosté si zahrají dvojnásobnou přesilovku, i když jen 11 sekund. Jakub Kolář bude pykat dvě minuty za sekání.

57:49
    Kašík si Valentovu střelu z dálky vychutnal efektním zákrokem, čímž si vysloužil ovaceod čtyřčlenného sparťanského kotle.

58:39
    Sobotka se drží za hlavu, protože netrefil z dálky opuštěnou zlínskou klec.

59:02
    To VALERIJ KNIAZEV už byl úspěšnější, od vzdálenější modré se trefil přímo dobrostřed. Asistence: Daniel Sobotka.

59:40
    Domácí v plném počtu, zbývá posledních dvacet vteřin.

60:00
    Konec zápasu. (18:28:57)

Pavel Hrdina

Branky a nahrávky: 23. Rubeš (Veselý, Přibyl), 53. Rubeš (Přibyl ), 55. Sobotka (Žovinec, Eis), 60. Kniazev (Sobotka) - 45. Křemeček (Fořt, Zábojník)

HC Sparta Praha: Sedláček (Kocián) - Sobotka, Švaříček, Veselý, Kolář, Drvota, Žovinec, Doležal, Kniazev, Přibyl, Kučera, Rubeš, Eis, Brzobohatý, Hampl, Sovík, Dvořák, Müller
    Berani Zlín: Kašík (Zavadil) - Merta, Hampl, Valenta, Kovařík, Fořt, Haloda, Papežík, Zámorský, Popelka, Sadil, Romig, Zábojník, Buchta, Sedláček, Křemeček