Kometa Brno – Liberec 6:5 (po s.n.) | Jihlava – Pardubice 4:5 (po s.n.) | Olomouc – Šumperk 9:2 (kon.)
Vsetín – Vítkovice 4:3 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
4:3 (2:1, 1:2, 1:0)
HC Vítkovice Ridera
Neděle 06.03.2011, 13:00Zimní stadion Na Lapači Poloha: Zimní stadion Na Lapači se nachází na křižovatce výpa • ELIOD extraliga mladšího dorostu

Byli jsme svědky strhující závěru dnešního zápasu, který nakonec patřil šťastně domácím a ti vítězí v základní hrací době poměrem 4:3! (15:22:49)

Vsetín vstřelil branku!
    Tak to je strhující závěr, když už se schylovalo k prodloužení dostali se domácí do akce dva na jednoho, kdy Kohout nahodil pře branku volnému MARTINOVI HELEŠICOVI a ten lehkou tečí zasunul pod Svobodu. Asistence: Martin Kohout, Jan Forch.

58:01
    A hrají se poslední dvě minuty třetí dvacetiminutovky

57:44
    Vašíček se při špatném střídání Vítkovic dostal do úprku před jejich bránu, ale neměl sílu na lepší zakončení než nahození beckhandem.

57:16
    Obě mužstva hrají v plném počtu

56:09
    Hostující hráči jsou aktivnějším týmem ve hře 4 na 4 a Svoboda M. (VSE) se má v brance co otáčet.

55:16
    Jakub Schwarz (VIT) vyloučen za brankáře Svobodu na dvě minuty za hrubost a na straně Vsetína vyloučen postižený Motloch na dvě minuty za sekání

55:16
    Poté co Motloch byl natlačen do branky i se Svobodou a rozsvítilo se červené světlo se hostující brankář pustil několika údery pěstí do krku domácího hráče a bude se vylučovat

54:05
    Kuchařík se po pravé straně dostal sám až před Svobodu a po jeho pokusu už zvedali hráči v zelenožlutém ruce nad hlavu, ale kotouč se nějak záhadně z brankové čáry vykoulel ven.

52:34
    Domácí tým místy už má těžké nohy a dostávají se do tlaku, hosté nyní působí svěžejším dojmem

51:02
    Hosté oslabení přežili ve zdraví a hraje se pět na pět

50:36
    Trochu bezmoc na hokejkách domácího týmu zakončil střelou z červené čáry Hajda, jeho střelu přidržel v náruči Svoboda a bude se vhazovat po jeho pravici

49:25
    Domácí tým se ihned usadil v pásmu, ale po střele Hořanského se hosté osvobozují přes všechny čáry.

49:02
    Vítkovice jsou do čtyř, za sekání si na dvě minuty posedí Vojtěch Adamík.

47:16
    Hořanský se prokličkoval přes tři hráče v modrém dresu a střelou z levého kruhu provětral lapačku Svobody (VIT)

45:52
    Domácí tým se neodhodlal k žádné větší akci a hosté tak poměrně v klidu přečkali přesilovou hru domácích.

Filip Bazala

Branky a nahrávky: 5. Abdul (Kuchařík), 20. Žabčík (Abdul, Vašíček), 31. Helešic (Abdul, Hryciow), 59. Helešic (Kohout, Forch) - 12. Kafka (Charvát M.), 26. Kafka (Schwarz, Illeš), 27. Rimmel (Charvát M.)

VHK ROBE Vsetín: Svoboda (Bača) - Ščotka, Žabčík, Hryciow, Vašíček, Skalák, Hajda, Svozílek - Grygar, Motloch, Forch, Abdul, Hořanský, Kuchařík, Kohout, Mikula, Tydlačka, Děrkas, Malý, Helešic.
    HC Vítkovice Ridera: Svoboda (Mizera) - Adamík, Charvát A., Charvát M., Klok, Potočný, Rudl, Stanke - Ballner, Illeš, Kafka, Ollender, Rimmel, Řehák, Schwarz, Smrčka, Churý, Stránský.

Rozhodčí: Dobeš - Smilek, Kurtin.