Kometa Brno – Liberec 6:5 (po s.n.) | Jihlava – Pardubice 4:5 (po s.n.) | Olomouc – Šumperk 9:2 (kon.)
Vsetín – Vítkovice 4:3 (kon.)
po s.n.
HC Kometa Brno
6:5 (1:3, 3:0, 1:2 - 0:0)
Bílí Tygři Liberec
Neděle 06.03.2011, 11:00 • Hala Rondo • ELIOD extraliga mladšího dorostu

My se s vámi loučíme a u hokeje zase někdy napočtenou. (13:38:22)

65:00
    Kometa právě vstřelila branku!

A je rozhodnuto. Jako jediný uspěl domácí MARC ZAJÍC a Kometa získává bonusový bod.

Belovič to překombinoval a ani pořádně nezakončil.

Adam Zbořil trefil stejnou tyčku jako jeho bývalý parťák Zacha.

Pavel Zacha nastřeluje tyčku a puk se odráží mimo.

Brněnský Jenyš volil střelu z mezikruží, gól to nepřineslo.

Za hosty jel Simandl a klička do forhendu skončila na Jekelově levém betonu.

A dává gól střelou pod lapačku.

První pojede domácí Zajíc.

Samostatné nájezdy začínají.

Prodloužení, které sledovali i hráči brněnského "A" týmu Petr Hubáček a Roman Erat, rozuzlení nepřineslo. Kometa si v něm zahrála i přesilovku ale ani ta jí nepomohla. O osudu utkání tak rozhodnou samostatné nájezdy, které začnou po krátké úpravě ledu.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:31

64:15
    Z otočky mohl rozhodnout Král, Hosnedl měl betony u sebe.

63:51
    Kupčikovu střelu tečuje Kozel těsně nad branku hostí.

63:09
    Pyrochta osvobozuje svůj tým.

62:43
    Jakub Zbořil pálí do libereckého beka.

62:31
    Domácí trenér Konečný si bere oddechový čas.

62:31
    Tadeáš Král se dral do šance a je faulován. Dvě minuty si odsedí Zedek, důvodem je podražení.

62:11
    A Štanclovu střelu z úhlu ukryl Hosnedl ve výstroji.

61:48
    Nahození Beránka vyráží Jekel.

60:46
    Zacha donutil Jekela přerušit hru.

60:19
    Jakub Zbořil se vydal do útoku ale nezakončil ideálně.

60:01

Pro Kometu je to vůbec prvni prodloužení v sezońě.

Šedesát minut hry vítěze nepřineslo. Sledoval jsme fantastický zápas, skóre se měnilo ze strany na stranu a remíza se zdá spravedlivá. Nyní následuje pětiminutové prodloužení ve čtyřech hráčích na obou stranách.

60:00

59:42
    Velké zmatky teď probíhaly kolem vhazování. Nakonec si hostující kouč Šťastný vyžádal time-out.

59:24
    Boltvanův přízemní pokus Hosnedl vyráží do rohu.

58:30
    Dva na jednoho teď uháněli Jenyš se Zajícem. Střela druhého jmenovaného však míjí branku Liberce.

58:00
    Jeden z hostí teď tečoval Boltvanovu přihrávku na Jenyše a zabránil tak velké šanci.

57:20
    Nyní nedokáže ani jeden z týmu dobře rozehrát útočnou akci.

56:10
    Venclíkovo nahození radši kryje do náruče Hosnedl.

55:01
    Po obrovské chybě Jakuba Zbořila se ocitl sám před Jekelem Svoboda. Brněnský gólman teď svůj tým skvěle podržel.

53:56
    Icing domácích po vyhození Vlčka.

53:13
    Hosnedl přerušuje hru.

52:42
    Liberec právě vstřelil branku!

A je vyrovnáno. Před Jekelem vznikl obrovský závar a puk se najednou zničehonic ocitl v brněnské bráně. Domácí ještě diskutují s rozhodčím ale branka je uznána a připsána MATUŠI BELOVIČOVI. Bez asistence.

51:38
    Jakub Zbořil zavezl puk a přenechal jej Kozlovi, který dlouze napřáhl a jeho střela tak chybělo lepší umístění. Hosnedl s klidem vyráží.

50:42
    Do Svobodovy střely si obětavě lehl Štancl a tečuje nad.

50:18
    Zašlápnuty puk v útočném pásmu Liberce. Sudí přerušuje hru.

49:58
    Hosnedl kryje puk před dotírajícím Venclíkem.

48:57
    Jenyš vypálil po sprintu přes celé hřiště vysoko nad.

48:20

Bílí Tygři se nevzdávají. Exbrněnský PAVEL ZACHA obkroužil branku domácích a bekhendem zavěsil puk po víko. Bez asistence.

47:12

46:54
    Kupčík se vydal na útočný výlet. Dvakrát se pokusil zakončit, dvakrát trefil obránce soupeře.

46:16
    Štanclova střela do hrudi připraveného Hosnedla.

45:30
    Kozel tečuje Vlčkovu ránu blizoučko levé tyčky Hosnedla

45:12
    Obrovská trma vrma před Hosnedlovou brankou. Ale ani Jenyš, ani Zajíc gól nedali. Fauloval přitom Matuš Belovič a domácí budou hrát dvouminutovou přesilovku.

44:16
    Krátce po sobě teď pálili Škoda a Zacha. Obě střely končí na Jekelově betonu.

43:06
    Geckovu střelu krotí Jekel pomocí své vyrážečky.

42:22
    Havlas nedůrazně zakončuje, Jekel s klidem vyráží do rohu.

41:40

Domácí pokračují v krasojízdě. Nadvakrát teď protlačil MICHAL VENCLÍK za záda Hosnedla, který vystřídal na začátku třetiny Skřebského v brance hostí. Asitence: Filip Dvořák.

41:27
    Štancl trefuje před ním stojícího hosta.

40:40
    Offside zastavuje Beloviče v individuálním průniku.

40:08
    Zedek nahazuje ze středního pásma. Jekel přerušuje.

40:01

A Adam Zbořil jde na buly, bude pokračovat.

Je otázkou, zda do ní nastoupí nejlepší hráč Komety v této sezóně a střelec její dnešní první branky Adam Zbořil. Ten zůstal po jednom střetu ležet dlouho na ledě. Následně sice zůstal ve výstroji ale do hry se již nedostal. Uvidíme, jestli se dá do kupy.

Tak to bylo šílené! Kometa byla celou třetinu jasně lepším týmem ale nedokázala protlačit kotouč za Skřebského záda. To se jí podvedlo až v čase 38:40 zásluhou Venclíka. Během další minuty a jedenácti sekund pak přidali domácí další dvě branky a zcela tak otočili vývoj zápasu. Uvidíme co přinese třetí třetina tohoto dramatického mače.

40:00

39:51

Fantastický obrat domácího celku. Vlček vypálil od modré a těsně před Skřebským tečoval MARC ZAJÍC. Kometa se tak ujímá vedení. Asistence: David Vlček, Jakub Zbořil.

39:01

A je vyrovnáno. ADAM KOZEL se ve středním pásmu chopil puku dojel s ním do pravého kruhu a vypálil k pravé tyči. Skřebský na puk nedosáhl a možná nemá zcela čisté svědomí. Asistence: Michal Venclík, Jakub Weber.

38:40

Odvážnému štěstí přeje. Velmi šťastnou ale zaslouženou branku teď vsítila Kometa. Přihrávku MICHALA VENCLÍKA si do vlastní branky kopl jeden z hostujících beků. Asistence: Jakub Boltvan, Jakub Weber.

38:10
    Hosté se osvobozují.

37:45
    Útočného faulu se dopouští liberecký Belovič - 2 minuty za podražení.

37:21

37:00
    Jakub Zbořil centroval zprava před branku, nikdo však nedokázal tečovat.

36:47
    Kupčíkovo nahození nemělo nárok.

36:28
    Po brněnské rozehrávce končí puk na sedačkách haly Rondo.

36:09
    Ani Jenyšova rána brankou ve Skřebského síti nekončí.

35:40
    Tadeáš Král v dobré pozici přihrával namísto střely a nikoho nenašel.

35:27
    Hosté ve čtyřech hráčích.

35:21
    Na 6 sekund bude hrát Kometa dvojnásobnou přesilovku. Pavel Zacha vyloučen za vražení na hrazení.

35:02
    Adam Zbořil teď dlouho ležel na ledě a na střídačku mu museli pomoci spoluhráči. Uvidíme zda bude pokračovat.

35:00
    Adam Zbořil zavezl puk a nahrál Weberovi, který netrefil odkrytou bránu.

34:41

34:01
    Po střele Adama Zbořila vzniká závar před brankou Bílých Tygrů. Skřebský situaci řeší přerušením hry.

33:36
    Kupčíkova rána končí v náručí Skřebského.

33:27
    Kometa si dobrým pohybem vynutila faul. Vojtěch Havlas (LIB) - 2 minuty za sekání.

32:54
    Špatná Porzerova rozehrávka znamená icing Komety.

32:01
    Kometa teď mačká hosty jako citron. Několikrát nyní puk jen těsně minul branku hostí.

30:58
    Kozlovu ránu Skřebský vyrazil, na Jenyše zívala prázdná brána ale brněnský útočník do ní nedokázal skákající kotouč nasměrovat.

30:00
    Venclík a Vlček teď byli důrazní u brankoviště Skřebského. Hostující gólman se štěstím zalehl kotouč.

29:33
    Zbořil dlouho motal s pukem na holi hlavy libereckým bekům, následně přihrál do druhé vlny Kupčíkovi a ten vyprášil betony Skřebského.

28:50
    Jenyš teď pronikal směrem k soupeřově bráně. Pravděpodobně byl podražen ale rozhodčí nepíská.

28:10
    Weber z výborné pozice na okraji levého kruhu trefuje pravděpodobně masku Skřebského.

27:53
    Štancl uháněl směrem ke Skřebskému ale zakončil nedůraznou ranou z kruhu.

27:40

27:13
    Rozhodčí se teď upískl a přerušil hru, přestože Jekel neměl puk plně ve své moci.

26:36
    Simandl nedokázal nadvakrát zblízka překonat ležícího Jekela.

26:08
    Kometa vyhazuje.

25:40
    Vyloučen Patrik Štancl (KOM) - 2 minuty za držení hole.

25:33
    Hosté důsledně brání svou modrou čáru.

24:49
    Zakázané uvolnění domácího celku.

24:17
    Kozel nedůrazně zakončuje brněnskou kombinaci.

23:35
    Weber dostal od jednoho ze svých spoluhráčů přihrávku na paty.

23:32

22:57
    Zedek pálí od modré a Jekel ukrývá střelu v náručí.

22:34
    Oslabená Kometa teď minutu svírala hosty v obranném pásmu.

22:14
    Jenyš ve vlastním oslabení trefil břevno Skřebského branky.

21:32
    Weber (KOM) - 2 minuty za pád pod nohy.

21:16
    Svoboda a Zacha teď několikrát velmi nebepečně pálili na Jekela. Brněnský gólman skvěle podržel svůj tým.

20:37
    Zajíc si připisuje první střelu druhé třetiny. Skřebský po ní přerušuje hru.

20:01

Liberec se v první třetině ujal vedení a nutno podotknout, že zcela zaslouženě. Kometě se vlastně za celých dvacet minut opravdu vydařila jen jedna pasáž hry, její druhá přesilovka, ze které skóroval Adam Zbořil. Liberecké táhne především dvojce Havlas Belovič, která má prsty ve všech brankách hostí. Nyní se dá očekávat bouře v kabině domácích. Uvidíme jestli přinese změnu herního projevu.

Další třetina začne přibližně v 11:51.

20:00

19:46
    Kupčíkovo nahození bylo pro Skřebského lahůdkou.

19:15
    Hra se odbývá v rozích útočného pásma Komety.

18:35
    Offside Liberce.

18:13
    Štanclova střela končí v náručí Skřebského.

16:42

Hosté opět vedou o dvě branky. Pavel Simandl obkroužil celé útočné pásmo a předložil kotouč do skvělé pozice VOJTĚCHU HAVLASOVI. Ten se nerozpakoval a střelou pod břevno překonává Jekela. Asistence: Pavel Simandl, Matuš Belovič.

16:12
    Po sérii šancí přichází klidnější období hry.

15:33
    Králova střele od modré Skřebského nezaskočila.

14:51
    Liberec byl v přečíslení dva na jednoho. Hrníčko přihrál Pěknému, proti kterému se skvěle přemístil Jekel.

13:34
    Belovič uháněl na Jekela, ten mu stihl vypíchnout puk z hole.

12:48

A prosazuje se až jeho bratr ADAM ZBOŘIL. Nic nevymýšlel sjel si mezi kruhy a přesnou ranou snižuje na rozdíl branky. Asistence: Michal Kupčík.

12:38
    Po ráně Jakuba Zbořila od modré zvoní tyč!

12:19
    Jakub Zbořil pálí od modré do hrudi Skřebského.

11:56
    Druhé vyloučení Liberce v zápase za stejný prohřešek. Heřmánek vyloučen na dvě minuty za zdržování hry.

11:33
    Jekel ukryl do náruče střelu Svobody.

11:23
    Havlasova rána z pravého křídla končí na betonech Jekela.

11:02
    Po Kochově nahození přerušuje Skřebský hru.

10:06
    Jekel si poprvé zachytal. Beránkova rána od modré mu moc starostí nenadělala.

08:46
    Kometa střídá brankáře. Slezáka nahrazuje Pavel Jekel.

08:46

Nedáš dostaneš. Zajíc měl slušnou šanci ale netrefil kotouč. Puku se chopil MATUŠ BELOVIČ ujel přes celé hřiště a bekhendem trefil skulinu mezi Slezákovými betony. Asistence: Vojtěch Havlas.

08:27
    Zajíce brzdí offside.

08:00
    Brňané působí poněkud opařeně.

06:34

Hosté otevírají skóre zápasu. Belovič vybojoval puk u mantinelu a rychle jej předložil před branku volnému VOJTĚCHU HAVLASOVI, který z voleje propaluje Slezáka. Asistence: Matuš Belovič.

06:11
    Adam Zbořil si vybruslil do mezikruží a nechal vyniknout Skřebského lapačku.

05:35
    Liberecký Hrníčko se nedokázal prosadit přes Kupčíka.

04:46
    První icing domácích.

04:02
    Liberecké přečíslení 3 na 2 končí Belovičovou střelou nad.

03:06
    Zápas začal ve velmi slušném tempu.

02:31
    Beránek pálil z pravého kruhu mimo Slezákovu klec.

02:11

01:58
    Po Kozlově střele přerušuje Skřebský hru.

01:32
    Kozlovu ránu mohl dorazit Weber, ale skákavý puk netrefil.

01:00
    Adam Zbořil z mezikruží pálí vedle pravé tyče.

00:34
    Jenyšův ostrý pas sráží jeden z hostí mimo svou branku.

00:11
    První rozehrávka Liberce končí v hledišti a dvě minuty za zdržování dostane Zedek.

00:01

HC Kometa Brno: Slezák (Jekel) - Kupčík, Zbořil J., Štancl, Vlček, Koch, Porzer, Hájek - Zajíc, Zbořil A., Jenyš, Kozel, Král T., Račický, Boltvan (C), Grunwald, Biolek, Venclík, Dvořák, Weber

Bílí Tygři Liberec: Skřebský (Hosnedl) - Havlín, Hubáček, Pyrochta, Slaboch, Zedek, Novotný, Beránek - Gecko, Pěkný, Havlas (C), Simandl, Škoda, Svoboda, Heřmánek, Babec, Belovič, Král Z., Zacha

Rozhodčí: Lerch - Pavlík, Kala.

Bilí Tygři jsou na třetím a tedy nepostupovém místě (do závěrečného turnaje postupují z každé skupiny první dva týmy). Na postup nyní ztrácí 8 bodů a to již bude těžké dotáhnout. To, že favoritem je dnes domácí celek potvrzují i dosavadní vzájemné zápasy ze kterých Komety získala všech devět možných bodů. Uvidíme tedy jestli domácí naváží na přetrženou šňůru výher na vlastním ledě, nebo Liberec překvapí a ještě zdramatizuje boj o postup do celorepublikového finále.

Brňané teprve v posledním domácím zápase s Českými Budějovicemi poznali, jaké to je ztratit body v domácím prostředí. Mountfieldu podlehli 2:5 především kvůli mizerné koncovce. Avšak z prohry se Kometa rychle oklepala a v dalším svém zápase vyhrála na ledě Hradce Králové vysoko 1:12. V tabulce tak Brno okupuje první místo a postup do finálového turnaje je již na dosah ruky.

Krásné nedělní dopoledne vám přejeme z prosluněného Brna, konkrétně z hokejové haly Rondo. Na jejím ledě se momentálně prohání hráči seniorského týmu brněnské Komety ale jen co jejich trénink skončí budeme sledovat šlágr 32. kola skupiny střed Eliod servis extraligy mladšího dorostu. Domácí Kometa, lídr tabulky, přivítá třetí tým skupiny Bílé Tygry Liberec.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

David Nekvinda

Pavel Kuba

Branky a nahrávky: 13. Zbořil A. (Kupčík), 39. Venclík (Boltvan, Weber), 40. Kozel (Venclík, Weber), 40. Zajíc (Vlček, Zbořil J.), 42. Venclík (Dvořák), 65. Zajíc - 7. Havlas (Belovič), 9. Belovič (Havlas), 17. Havlas (Simandl, Belovič), 49. Zacha, 53. Belovič

Bílí Tygři Liberec: Skřebský (Hosnedl) - Havlín, Hubáček, Pyrochta, Slaboch, Zedek, Novotný, Beránek - Hrníčko, Gecko, Pěkný, Havlas (C), Simandl, Škoda, Svoboda, Heřmánek, Babec, Belovič, Král Z., Zacha

Rozhodčí: Lerch - Pavlík, Kala