Kometa Brno – Liberec 6:5 (po s.n.) | Jihlava – Pardubice 4:5 (po s.n.) | Olomouc – Šumperk 9:2 (kon.)

Kometa právě vstřelila branku!

A je rozhodnuto. Jako jediný uspěl domácí MARC ZAJÍC a Kometa získává bonusový bod.

63:51
    Kupčikovu střelu tečuje Kozel těsně nad branku hostí.

62:31
    Domácí trenér Konečný si bere oddechový čas.

62:31
    Tadeáš Král se dral do šance a je faulován. Dvě minuty si odsedí Zedek, důvodem je podražení.

58:30
    Dva na jednoho teď uháněli Jenyš se Zajícem. Střela druhého jmenovaného však míjí branku Liberce.

55:01
    Po obrovské chybě Jakuba Zbořila se ocitl sám před Jekelem Svoboda. Brněnský gólman teď svůj tým skvěle podržel.

52:42
    Liberec právě vstřelil branku!

A je vyrovnáno. Před Jekelem vznikl obrovský závar a puk se najednou zničehonic ocitl v brněnské bráně. Domácí ještě diskutují s rozhodčím ale branka je uznána a připsána MATUŠI BELOVIČOVI. Bez asistence.

48:20

Bílí Tygři se nevzdávají. Exbrněnský PAVEL ZACHA obkroužil branku domácích a bekhendem zavěsil puk po víko. Bez asistence.

45:30
    Kozel tečuje Vlčkovu ránu blizoučko levé tyčky Hosnedla

45:12
    Obrovská trma vrma před Hosnedlovou brankou. Ale ani Jenyš, ani Zajíc gól nedali. Fauloval přitom Matuš Belovič a domácí budou hrát dvouminutovou přesilovku.

41:40

Domácí pokračují v krasojízdě. Nadvakrát teď protlačil MICHAL VENCLÍK za záda Hosnedla, který vystřídal na začátku třetiny Skřebského v brance hostí. Asitence: Filip Dvořák.

39:51

Fantastický obrat domácího celku. Vlček vypálil od modré a těsně před Skřebským tečoval MARC ZAJÍC. Kometa se tak ujímá vedení. Asistence: David Vlček, Jakub Zbořil.

39:01

A je vyrovnáno. ADAM KOZEL se ve středním pásmu chopil puku dojel s ním do pravého kruhu a vypálil k pravé tyči. Skřebský na puk nedosáhl a možná nemá zcela čisté svědomí. Asistence: Michal Venclík, Jakub Weber.

38:40

Odvážnému štěstí přeje. Velmi šťastnou ale zaslouženou branku teď vsítila Kometa. Přihrávku MICHALA VENCLÍKA si do vlastní branky kopl jeden z hostujících beků. Asistence: Jakub Boltvan, Jakub Weber.

37:45
    Útočného faulu se dopouští liberecký Belovič - 2 minuty za podražení.

35:21
    Na 6 sekund bude hrát Kometa dvojnásobnou přesilovku. Pavel Zacha vyloučen za vražení na hrazení.

33:27
    Kometa si dobrým pohybem vynutila faul. Vojtěch Havlas (LIB) - 2 minuty za sekání.

30:58
    Kozlovu ránu Skřebský vyrazil, na Jenyše zívala prázdná brána ale brněnský útočník do ní nedokázal skákající kotouč nasměrovat.

29:33
    Zbořil dlouho motal s pukem na holi hlavy libereckým bekům, následně přihrál do druhé vlny Kupčíkovi a ten vyprášil betony Skřebského.

26:36
    Simandl nedokázal nadvakrát zblízka překonat ležícího Jekela.

25:40
    Vyloučen Patrik Štancl (KOM) - 2 minuty za držení hole.

22:14
    Jenyš ve vlastním oslabení trefil břevno Skřebského branky.

21:32
    Weber (KOM) - 2 minuty za pád pod nohy.

21:16
    Svoboda a Zacha teď několikrát velmi nebepečně pálili na Jekela. Brněnský gólman skvěle podržel svůj tým.

16:42

Hosté opět vedou o dvě branky. Pavel Simandl obkroužil celé útočné pásmo a předložil kotouč do skvělé pozice VOJTĚCHU HAVLASOVI. Ten se nerozpakoval a střelou pod břevno překonává Jekela. Asistence: Pavel Simandl, Matuš Belovič.

14:51
    Liberec byl v přečíslení dva na jednoho. Hrníčko přihrál Pěknému, proti kterému se skvěle přemístil Jekel.

13:34
    Belovič uháněl na Jekela, ten mu stihl vypíchnout puk z hole.

12:48

A prosazuje se až jeho bratr ADAM ZBOŘIL. Nic nevymýšlel sjel si mezi kruhy a přesnou ranou snižuje na rozdíl branky. Asistence: Michal Kupčík.

12:38
    Po ráně Jakuba Zbořila od modré zvoní tyč!

11:56
    Druhé vyloučení Liberce v zápase za stejný prohřešek. Heřmánek vyloučen na dvě minuty za zdržování hry.

08:46
    Kometa střídá brankáře. Slezáka nahrazuje Pavel Jekel.

08:46

Nedáš dostaneš. Zajíc měl slušnou šanci ale netrefil kotouč. Puku se chopil MATUŠ BELOVIČ ujel přes celé hřiště a bekhendem trefil skulinu mezi Slezákovými betony. Asistence: Vojtěch Havlas.

06:34

Hosté otevírají skóre zápasu. Belovič vybojoval puk u mantinelu a rychle jej předložil před branku volnému VOJTĚCHU HAVLASOVI, který z voleje propaluje Slezáka. Asistence: Matuš Belovič.

00:11
    První rozehrávka Liberce končí v hledišti a dvě minuty za zdržování dostane Zedek.

David Nekvinda

Pavel Kuba

Branky a nahrávky: 13. Zbořil A. (Kupčík), 39. Venclík (Boltvan, Weber), 40. Kozel (Venclík, Weber), 40. Zajíc (Vlček, Zbořil J.), 42. Venclík (Dvořák), 65. Zajíc - 7. Havlas (Belovič), 9. Belovič (Havlas), 17. Havlas (Simandl, Belovič), 49. Zacha, 53. Belovič

HC Kometa Brno: Slezák (Jekel) - Kupčík, Zbořil J., Štancl, Vlček, Koch, Porzer, Hájek - Zajíc, Zbořil A., Jenyš, Kozel, Král T., Račický, Boltvan (C), Grunwald, Biolek, Venclík, Dvořák, Weber
    Bílí Tygři Liberec: Skřebský (Hosnedl) - Havlín, Hubáček, Pyrochta, Slaboch, Zedek, Novotný, Beránek - Hrníčko, Gecko, Pěkný, Havlas (C), Simandl, Škoda, Svoboda, Heřmánek, Babec, Belovič, Král Z., Zacha

Rozhodčí: Lerch - Pavlík, Kala