Příbram – Jablonec 1:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Hr. Králové 1:2 (kon.) | Brno – Plzeň 1:1 (kon.)
Ostrava – Č. Budějovice 3:2 (kon.)
FK Příbram
1:2 (1:0)
FK Jablonec
Sobota 30.04.2011, 16:00 • Adidas Aréna, Příbram • Gambrinus liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Předpokládané sestavy:
    Příbram: Rondzik - Plašil, J. Štochl, Nohýnek, Pleško - Klesa, Tarczal, T. Pilík, Koukal - Huňa, M. Štochl.

Jablonec: Valeš - Eliáš, Beneš, Pavlík, Jablonský - Vošahlík, Jarolím, Loučka, Piták, Kovařík - Lafata.

Absence: Hruška (ČK/4 ŽK) - Zábojník, Vukovič, Haurdič, Kocourek, Špit (všichni zranění), Jarolím, Beneš (oba nejistý start).

Disciplinární ohrožení: Pleško (7 ŽK), Tarczal, Huňa - Lafata, Piták, Zábojník (všichni 3 ŽK).

Nejlepší střelci: Koukal, Klesa (oba 3) - Lafata (15).

1. FK Příbram: Rondzik, Plašil, Nohýnek, Štochl J., Pleško - Klesa, Tarczal, Pilík T., Divíšek - Koukal - Wágner T.

FK Baumit Jablonec: Valeš - Jablonský, Beneš, Pavlík, Piták, Eliáš, Loučka, Kovařík, Vaněk, Vošahlík, Lafata.

Rozhodčí: K. Hrubeš - I. Chytil, P. Vysloužil.

1

2
    Jablonečtí fotbalisté začali aktivněji než domácí borci v černých dresech a tlačí se před vápno Příbrami.

4
    Dlouhý centr Jablonce do vápna Příbrami, který však nezachytává kanonýr Lafata.

6
    Pěkná akce severočechů !!! Hostující záložník se prodral přes zhuštěnou obranu Příbrami a předložil míč Janu Vašahlíkovi, který dobrou střelou vyprášil Rondzikovy rukavice.

8
    I Příbram zahrozila - tentokráte z rohového kopu, Klesův centr našel přesně Plašila, který však zřejmě není dobrým hlavičkářem a jeho pokus míří hodně vedle Valešovy branky.

9
    Další zajímavá šance Jablonce, Kovařík našel na malém vápně Vašahlíka, který trefuje jen boční síť příbramské branky.

11
    Tarczal našel z první Koukala, který postupoval na branku Jablonce, ovšem plány mu překazili dobře se vracející stopeři hostí.

12
    Žlutou kartu za faul mimo pokutové území vidí gólman Příbrami - Jakub Rondzik.

15
    Jablonec je i nadále nebezpečnějším mužstvem, Příbram zatím brání a čeká na rychlé protiútoky.

17
    Zajímavá šance Příbrami, Klesa si tradičně u rohového praporku obečel levého beka a předložil míč na velké vápno Tomáši Pilíkovi, který však dobře netrefil míč.

19
    Piták sám postupoval na domácího gólmana Rondzika, který ho však výborným zákrokem vychytává.

21
    Aktivní Klesa opět nabízel šanci spoluhráčům ke skórování, ovšem ti jeho úmysl nepochopili. Škoda pro Příbram...

23
    Jablonečtí jsou stále aktivnější a střílí na domácí branku ze všech pozic.

25
    Jablonský se snažil stříleným centrem najít své spoluhráče ve vápně Příbrami, ovšem bohužel pro hosty se mu to nepodařilo.

27
    Nyní hra trochu ztrácí na obrátkách, vyskytuje se čím dál více nepřesností na obou stranách.

29
    Jablonec na půli hřiště má míč ve své moci a podniká další útok.

30
    Rychlý protiútok předvedli domácí hráči, jmenovitě Klesa, který si opět pohrál s několika protihráči, ale s úplně posledním již ne.

31
    Příbram právě vstřelila branku!
    První branku zápasu střílí domácí útočník či záložník Zdeněk KOUKAL, který prostřeluje gólmana Valeše střelou ke vzdálenější tyči.

34
    Jablonec se snaží ihned odpovědět, jenže další skvělý zákrok předvedl brankář 1.FK - Rondzik.

35
    I Příbram odpovídá aktivně, nyní tlačí Jablonec ke své bráně a snaží se přidat druhý gól.

37
    Žlutou kartu vidí hráč domácího mužstva a střelec zatím jediné branky - Koukal - za faul na půli hřiště.

39
    Sledujeme poměrně slušný fotbal, který kolikrát není zárukou každé návštěvy příbramského stadionu.

41
    Příbram je nyní lepším mužstvem a zatím s přehledem kontroluje závěr první půle.

43
    Příbram mohla přidat druhý gól, ale střela Tomáše Pilíka nebyla příliš prudká na to, aby zaskočila gólmana Jablonce - Valeše.

44
    Poslední minuta prvního poločasu, míč na kopačkách Jablonce.

45
    Obrovská šance Příbrami !!! Domácí hráči postupovali snad 4 na 2, ale velkou šanci dobře nevyřešil Klesa. To je vše z prvního poločasu.

Poměrně slušný a pohledný fotbal sledujeme v Příbrami, kde domácí 1.FK zaslouženě vede nad Jabloncem 1:0. Branku vstřelil ve 31.minutě Koukal. Druhý poločas začne přibližně v 17:03.

46

48
    Jablonec vstoupil do druhé půle s cílem dostat se do vápna dlouhými nakopávanými balóny. Zatím mu to ovoce nepřináši :-).

49
    Klesa se zkoušel prodrat po pravé straně do vápna, ale zastavil ho Jablonský, který odehrál míč na rohový kop.

51
    Velká šance na domácí straně! Po centru Divíška zakončoval Plašil, ale tesně minul branku.

53
    A další šance! Po rychlé domácí kombinaci se dostal balón k Pleškovi, který zaseknul míč a vystřelil do šibenice Valešovi branky, který skvělým zákrokem vyrazil na roh.

55
    Centr Pleška našel Plašila, který tváři tvář proti Valešovi neuspěl.

57
    Jablonec právě vstřelil branku!
    Známé přísloví nedáš - dostaneš nyní platí i v Adidas Aréně v Příbrami. Luboš Loučka překonává z ojedinělé a nenápadné akce domácího gólmana Rondzika.

59
    A mohlo to být 1:2! Po centru Kovaříka si na míč naskočil Piták, jehož hlavičku vyrazil Rondzik na Lafatu, který sice míč doklepl do branky, ale naštěstí pro domácí Příbram stál v ofsajdu.

61
    Za faul na půli hřiště vidí žlutou kartu hostující Eliáš.

63
    A bude se žlutit i na domácí straně. Žlutou vidí příbramský Wágner.

65
    Hra se přelevá z poloviny domácích na polovinu hostů, ale bez jakékoliv šance na obouch stranách.

67
    Klesa dnes jako po několikáté v tomto zápase utekl hostující obraně na pravé straně, ale nedokázal přesně nacentrovat.

69
    A je to 1:2! Po rohovém kopu Kovaříka se prosazuje hlavičkou nikým nehlídaný Karel PITÁK!

70
    Ze hřiště odchází hostující Jablonský a nahrazuje ho Třešňák.

73
    Za zbytečný faul na půli vidí žlutou kartu hostující Vošahlík.

74
    Za nesportovní chování vidí další žlutou kartu hráč hostí - Kovařík.

75
    Ze hřiště odchází domácí Wágner a nahrazuje ho Huňa.

77
    A mohlo být vyrovnáno! Po centru Pleška sklepl na velké vápno míč Koukal a Klesovo střela letěla těsně nad!

77
    Ze hřiště odešel hostující Vaněk a přišel Drsek.

79
    Příbram se žene za vyrovnáním, ale zatím stále marně. Nedokáže využít žádné ze svých vypracovaných příležitostí.

81
    Další střídání v domácím týmu. Ze hřiště odchází Divíšek a nahrazuje ho M.Štochl.

83
    Příbram, která hraje na tři útočníky není schopna přejít přes vlastní půlku. Jablonec teď v klidu kontroluje hru a míč je v jeho držení.

85
    Po centru Lafaty se ocitl ve slibné šanci Třešňák, ale hlavou minul.

87
    Po skvělé kombinaci na levé straně přihrál Kovařík pod sebe Pitákovi, který zakončoval do šibenice, ale Rondzik vyrazil na roh.

88
    Odchází dnes nejlepší hráč hostujícího týmu Piták a nahrazuje ho Krajčík.

89
    Odchází domácí T.Pilík a za něj na hřiště přichází jeho mladší bratr P.Pilík.

Druhý poločas ukázal, že Jablonec má zkušenější hráče, kteří přesto, že prohrávali nic nezabalili a dokázali vstřelit dvě branky. Příbram je opět bez bodu a to znamená velké komplikace v boji o záchranu v nejvyšší soutěži. Děkuji za pozornost a někdy příště napočtenou. (17:51:37)