Slavia – Sparta 2:6 (kon.) | IFK Helsinky – Luleå 5:2 (kon.) | HC Slovan – Vienna Capitals 6:1 (kon.)
Mannheim – Kometa Brno 5:4 (kon.) | Eisbären – Salzburg 0:5 (kon.)
HC Slavia Praha
2:6 (0:2, 1:3, 1:1)
HC Sparta Praha
Pátek 19.08.2011, 17:30 • Eden • European Trophy

Hvězdy zápasu: Troy Milam, Petr Tenkrát, Tomáš Hertl. (20:04:52)

Sparta dnes vybojovala první vítězství v European Trophy. Vydařil se jí zejména úvod druhé třetiny, kdy už v první minutě dala dva góly, čímž odskočila slávistům na čtyřgólový náskok.

60:00

59:03
    Sklenářovi nevyšla klička a hosté tak mohli vyhodit.

58:23
    Spartabude hrát oslabení. Na trestnou lavici míří Sersen za nedovolené bránění.

57:50
    Sparta se při hře ve čtyřech ještě snaží navýšit skóre.

56:27
    Zároveň se vylučuje na obou stranách - Krstev a Poletín dvě minuty za hrubost.

56:27
    Sparta právě vstřelila branku!
    Hezkou přihrávku zpoza brány využil MARIO BLIŽŇÁK. Asistence: Petr Ton a Petr Tenkrát.

56:00

54:20
    Sparta se už dopředu příliš netlačí, a tak obrana Slavie nemá příliš mnoho práce.

53:59
    Ton vybojoval puk a nakonec i faul na Špeldovi.

53:05
    Hosté vyhazují přes všechny čáry a píská se icing.

51:48
    Utkání sleduje 2280 diváků, kteří vytváří skvělou atmosféru na stadionu v Edenu.

51:48
    Útok hostů zastavil rozhodčí, jenž zapískal offside.

50:35

49:44
    Sparta v plném počtu. Začíná krátká přesilovka hostů.

49:23
    Sparťané zahrozili z protiútoku, který přeťal faulem Šulc. Hrát se bude 4 na 4.

48:33
    V zápětí další vyloučení. Hanzlík a Svoboda dostávají dvě minuty.

48:27
    Svoboda ve vyložené šanci nedal. Falter opět fantasticky puk vyrazil.

Patrik Kubečka

Branky a nahrávky: 22. Doležal J. (Jelínek), 42. Sklenář (Šulc) - 1. Jánský (Rachůnek I., , Lapšanský), 19. Tenkrát (Ton), 21. Milam, 21. Ton (Tenkrát), 25. Tenkrát (Sersen, Milam), 57. Bližňák (Ton, Tenkrát)

HC Slavia Praha: Kopříva (21. Slipčenko) - Krejčík, Kadlec, Kuboš, Roth, Vašíček, Špelda, Šulc - Doležal, Kůrka, Jelínek, Poletín, Žejdl, Endál, Čermák, Sklenář, Micka, Doležal J., Hertl, Klhůfek, Svoboda
    HC Sparta Praha: Falter - Sersen, Milam, Hanzlík, Krstev, Philipp, Kasík, Husák, Pacovský - Rachůnek I., Lapšanský, Jánský, Tenkrát, Bližňák, Ton, Treille S., Foster, Treille Y., Rachůnek T., Luňák, Žalčík

Rozhodčí: Hrubý, Smitka - Bádal, Bejček