Linköping – TPS 4:1 (kon.) | Färjestad – Frölunda 1:4 (kon.) | HV71 – Kuopio 0:4 (kon.)
Liberec – Eisbären 4:5 (kon.) | Mannheim – Slavia 3:5 (kon.)
Linköpings HC
4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
TPS Turku
Neděle 04.09.2011, 16:00European Trophy

Střely v závěrečné třetině: LIN 7 a TPS 8. Zápas byl především v prvních dvou dvacetiminutovkách vyrovnaný, ale domácí svým skvělým nástupem do třetí části rozhodli, že vítězství patří jim.

Hvězdy utkání:
    3 stars: TPS #25 Velia Matti Vittasmäki
    2 stars: LHC #22 Robin Figren
    1 stars: LHC #7 Magnus Johansson

Děkuji za pozornost a při European Trophy zase brzy na počtenou! (18:22:14)

60:00

57:48
    Birner, dnes nejlepší hráč hostů, měl velkou šanci vstřelit svůj druhý gól v utkání, ale minul branku!

57:21
    Domácí vyhazují na zakázané uvolnění, hra se stěhuje do útočného pásma TPS Turku.

55:08
    Hraje se v pěti na obou stranách.

55:08
    Na ledě se opět jiskřilo, Albin Lorentzon (LIN) a Ryan Stone (TPS) jsou za svou strkanici ohodnoceni čtyřmi trestnými minutami, provinili se hrubostí.

53:09
    Dnešní zápas sleduje 637 diváků.

53:06
    Linköping nachytán při postavení mimo hru.

51:46
    Hosté by ještě rádi zdramatizovali tento zápas, ale k jejich smůle Linköping hraje více než důsledně.

48:03
    TPS se mohlo vrátit do utkání, ale Marko Anttila neproměnil svůj únik!

47:03
    Linköping je pánem na ledě a zcela kontroluje hru.

45:43
    Střela příklepem Håkanssona končí v náruči Schwarze.

45:00
    Domácím narostla křídla a tlačí dál.

42:16
    Linköping právě vstřelil branku!

Tak to je nástup do třetiny! Hosté se zapomněli asi v šatně a v rozmezí necelých dvou minut inkasují podruhé, tentokrát se raduje ROBIN FIGREN, který nikým neatakován zamířil bezpečně za záda českého gólmana!

40:20

Tak to je opravdu rychlost, PONTUS PETTERSTRÖM se trefuje z úhlu! Asistence: Mikael Håkansson a Erik Lindhagen.

40:01
    Domácí vyhrávají úvodní buly třetí části a vrhají se do útoku.

40:01

Už máme za sebou i druhou dvacetiminutovku, ve které jsme se konečně dočkali branek. Hosté svého soupeře přestříleli 12 ku 9, ale to nic nemění na tom, že domácí jsou o jednu branku napřed. Hra má veliký spád a sledujeme veliký boj. To jsou důvody, proč byste si další část rozhodně neměli nechat ujít, třeba nebude poslední. Vše je ještě otevřené.

40:00

Lucie Mužíková

Branky a nahrávky: 26. Johansson (Söderberg , Figren), 36. Johansson (Eriksson), 41. Petterström (Håkansson , Lindhagen), 43. Figren - 36. Birner

Linköpings HC: Norrena (Engstrand) - Persson, Åkerman, Nielsen, Johansson, Bäckman, Hävelid, Lorentzon - Petterström, Lindhagen, Håkanson - Dahlbeck, Söderberg, Jigmalm - Nordén, Karlsson, Figren - Olsson, Erikson, Nermark.
    TPS Turku: Schwarz (Ahlqvist) - Mojžíš, Tuominen, Vittasmäki, Raboin, Seppänen, Ristolainen, Kulmala, Lehtonen - Vahalahti, Plíhal, Anttila - Birner, Hauhtonen, Stone - Salo, Laakso, Laine - Hattunen, Virtala, Černý.

Rozhodčí: Nord, Bergman - Wärnström, Wettergren