Vítkovice – Kladno 3:1 (kon.) | Motor ČB – Plzeň 4:2 (kon.) | Zlín – Pardubice 2:1 (kon.)
K. Vary – Liberec 1:3 (kon.) | Kometa Brno – Sparta 4:3 (po s.n.) | Mladá Boleslav – Třinec 2:7 (kon.)
BK Mladá Boleslav
2:7 (0:1, 2:0, 0:6)
HC Oceláři Třinec
Neděle 25.09.2011, 18:30Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

BK Mladá Boleslav: Hübl (Valent) - Čutta, Marušák, Žabka, Chaloupka, Jindra, Rýgl, Dudáš, Baldwin - Balaštík, Výborný, Tomas - Vrbata, Jiránek, Tománek - Bahenský, Loskot, Plodek - Mikulík, Hrdel, Lenc

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Vojtek) - Davison, Hořava, Hrabal, Lojek, Richter, Zíb, Hudec - Polanský, Peterek, Orsava, McGregor, Marosz, Květoň, Kohn, Hrňa, Havel, Chovan, Bonk, Adamský, Valčák

Rozhodčí: Lacina, Souček - Charvát, Svoboda.

Příjemný večer z mladoboleslavské ŠKO-ENERGO Arény! Na programu je tu utkání Bruslařského klubu a Třince - tedy týmů, kteří v letošní sezoně zatím dost tápají a nutně potřebují každou bodovou i psychickou vzpruhu. Komu se dnes dostane povzbuzující injekce v podobě vítězství?

00:01

0:33
    Boleslav bojuje o puk v třineckém rohu kluziště.

0:51
    Třinecký ofsajd.

1:26
    Mikulík nahodil do pásma. Po spolupráci s Bahenským sám střílí mimo.

1:32
    V dnešním utkání se bude poprvé vylučovat. Na trestnou lavici si půjdou sednout Petr Hořava (TRI) a Milan Mikulík (MBL).

2:01
    Bonk se na levé straně pokusil nastartovat Chovana, ale puk mu poslal do ofsajdu.

2:22
    Jiránek se neprobil přes dva protihráče.

2:17
    Dudáš ustál souboj s Valčákem a může rozehrát.

3:03
    Bonk přihrával doprava na Richtera, který z první vrátil kotouč Adamskému. Hübl jeho ránu vyráží.

3:32
    Obě mužstva jsou v plném počtu.

4:04
    Mikulík zavezl puk do pásma, boleslavský útočník však o něj vzápětí přišel.

4:39
    Vrbatovu střelu sice zblokoval jeden z třineckých beků, Vrbata se ale opět dostal k puku, který nasměroval pod sebe. Hrdelův pokus míří těsně mimo.

4:52
    V předchozí situaci Vrbatu fauloval Martin Richter (TRI) a jde si odpykat dvouminutový trest.

5:23
    Marušák vyhání svůj tým z pásma.

5:32
    Rozhodčí k velké nevoli domácího publika pískají postavení mimo hru.

5:50
    Adamský u mantinelu hodně tvrdě atakoval Chaloupku, který se skácel k zemi. Celá akce pokračovala. Rýgl zakončoval, ale Hamerlík proti jeho ráně stihl secvaknout svoje betony.

5:50
    Petr Chaloupka dlouho zůstával na ledě a jen těžko se zvedal na vlastní nohy. Nakonec však odjel na střídačku po svých.

6:05
    Vrbata vpadl do pásma jako uragán a sám zakončil - Hamerlík kryje.

6:38
    Boleslavští dlouho kombinovala, než se o nahození pokusil Čutta. Výborný se k dorážce neprotlačil.

6:52
    Hosté hrají v plném počtu.

7:15
    Boleslav pokračovala v přesilovkovém tlaku. Tomasovu střelu se snažil dorážet Balaštík, po něm následovala střela od modré. Třinec tuto situace přežil bez úhony.

7:21
    Rýglovi utekl kotouč z útočné třetiny, vhazovat se bude ve středním pásmu.

7:27
    Chaloupka nahazoval kotouč na Hamerlíka z uctivé vzdálenosti. Slovenský gólman puk podržel a bude to buly v pásmu Třince.

7:30
    V rovnocenném souboji ihned po buly upadl jeden z třineckých hráčů a na trestnou lavici si jde sednout Roman Tománek (MBL) za nedovolené bránění.

7:48
    Polanského rána z hranice levého kruhu letěla těsně nad.

11:58
    Třinec právě vstřelil branku!
    Třinec se vrhl do přesilovkového kolotoče zhurta. Zakončil ho až ranou od modré RADEK BONK. Asistence: David Květoň, Josef Hrabal.

8:45
    Radan Lenc prověřuje Hamerlíkovu pozornost z pravé strany. Třinecký brankář je připraven.

9:41
    Hosté se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.

10:27
    Marosz hledal přihrávkou nepřesně svého spoluhráče, hosté se usadili v útočném pásmu a pokračují v tlaku.

10:50
    Buly po Hüblově levici vyhráli Bruslaři.

11:07
    Jiránkovu střelu z pravého kruhu zblokoval Davison.

11:44
    Třinečtí teď sehráli kombinaci jako by hráli přesilovou hru. Kohn ani Hořava své slibné šance nevyužili.

12:08
    Přestávka pro úklid ledu. No, Třinec se po vstřelené brance dostal na koně. Boleslavské snaze chybí nápad, přesnost.

12:34
    Výborný vysokým obloučkem vyslal na zteč Balaštíka. Boleslavská dvojice se poté tahala o puk v rohu kluziště, ale neuspěla. Boleslav musí začínát další útok ve vlastním pásmu.

13:02
    Boleslavští roztočili kolotoč přihrávek ve svém útočném pásmu, pohledné kombinaci chybělo jen přesnější zakončení.

13:32
    Výborný obkroužil bránu, do jeho zakončení vložil hůl kdosi v červeno-bílém dresu a zblokoval jí tak vysoko nad.

13:43
    Třinečtí zastavili tlak domácích jen za cenu faulu, Michal Chovan si jde na dvě minuty odpočinout na trestnou lavici za držení protihráče.

14:04
    Mikulík s Bahenským si neví rady co s pukem, který se jim motá pod nohama.

14:22
    Přesilovka Mladé Boleslavi končí. Na lavici hříšníků putuje Roman Tománek - 2 minuty, hákování.

14:46
    Jindra křižným pasem oslovil Vrbatu. Ten přejel útočnou modrou a pokusil sed najít před bránou najíždějícího Plodka, který na tuto přihrávku nedosáhl. Škoda, tato akce měla nápad.

15:43
    Třinečtí jsou v plném počtu a zahrají si krátkou přesilovku.

16:06
    Zíb se po krátké kombinaci na modré snažil křižně najít na zadní tyči Polanského. Touš zachytila boleslavská obrana.

16:22
    Také domácí hrají v pěti hráčích. Domácí fanoušci se teď dožadují odpískání nedovoleného zákroku a mocně to dávají najevo.

16:57
    Marušákovo nahození směřuje dvacet centimetrů vedle brány. Hraje Čutta.

17:23
    David Výborný zkoušel zpoza brány překvapit Hamerlíka. Slovenský brankář v dresu Třince však s přehledem kryje kotouč.

17:25
    Rozhodčí okamžitě po vhazování přerušuje hru. Bude se vhazovat znovu.

17:28
    A znovu.

17:40
    Rýgl se po Tománkově přihrávce dostal ke slibné střele, která nebyla (možná i vinou faulu třineckého hráče) dostatečně razantní.

18:22
    Celý stadion píská. Rozhodčí opakovaně nechal hru plynout po diskutabilních zákrocích hostí.

18:28
    Kotel domácích fanoušků rozhodčího tradičně označuje za černou samici prasete domácího.

19:12
    Vrbata střílí doprostřed brány a hosté se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.

19:20
    Třinec vyhrál buly. Peterek uzmul puk Marušákovi a vyvezl ho do středního pásma.

19:48
    Třinec si své vedení zřejmě pohlídá, v závěru třetiny v poklidu kombinuje ve vlastní třetině.

20:00

Boleslav hned v úvodu začala tlačit, ale Třinec vysvobodila dobře sehraná přesilová hra zakončená gólovou tečkou. Boleslav se pak poněkud trápila a pouštěla Třinec do útočných akcí. Závěr třetiny už patřil domácím, ale vyrovnat se jim nepodařilo. Celé první dějství poznamenala píšťalka rozhodčích, která - snažme se být objektivní - tak trochu přifukovala hostům. Ti na Hüblovu bránu mimochodem vystřelili čtyřikrát.

20:01

20:50
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Je vyrovnáno! MARTINU RÝGLOVI vyšel druhý pokus o střelu a tvrdou bombou k tyči od modré čáry propálil Hamerlíka. Asistence: Milan Mikulík.

20:30
    Balaštík se po Výborného střele dostával k nebezpečnému zakončení. Lukáš Zíb (TRI) ho však bránil nedovoleně a inkasoval 2 minuty.

21:58
    Lenc zavezl kotouč do útočného pásma, po skrumáži za brankovištěm se dostal k odraženému kotouči a tvrdou střelou provětral levý Hamerlíkův beton.

22:35
    No a domácí stále hýří aktivitou.

22:48
    Tomasova střela od mantinelu končí na hrudi Hamerlíka. Hraje se dál.

23:14
    Boleslav je nyní na koni a Třinečtí vyhazují na zakázané uvolnění.

23:19
    Chaloupka vypálil tvrdou střelu a vyprášil Hamerlíkovu lapačku. Domácí zůstávají v útočném pásmu.

23:30
    Chaloupka poslal puk po mantinelu, Tománek ho dostihl za třineckou bránou, kterou obkroužil a ze značného úhlu vylekal Hamerlíka!

24:12
    Boleslav je v tempu, teď se ale vrací pro puk do vlastního pásma.

24:20
    Probudily se i domácí tribuny. Fanoušci Boleslavi ženou svoje hráče vstříc vedoucímu gólu.

24:36
    Davisonovu střelu zblokoval Vrbata.

24:36
    Boris Žabka inkasoval nepříjemnou střelu do kolene a na střídačku se dostává jen s pomocí spoluhráčů.

24:44
    Marušákův oblouček do středního pásma rozjetý Hrdel sevřel v ruce, což neušlo pozornosti rozhodčích.

25:13
    Marosz se dostal do velice slibné šance. Střela z mezikruží však neměla gólové parametry a pokračovat se bude v útočném pásmu Třince.

25:19
    Jindra se teď musel skluzem položit do nebezpečného zakončení! Třinec ožívá.

25:34
    Boleslav vyhrála buly ve vlastní třetině.

25:47
    Jiří Marušák (MBL) nedovoleně atakoval Polanského před vlastním brankovištěm a rozhodčí tento faul ocenil dvěma trestnými minutami.

26:01
    Zíb dostal nabito na modrou, Hübl má kotouč ve výstroji.

26:15
    Květoňovi vypíchl puk Bahenský a pelášil k hostující brance, tam však byl zastaven třineckými obránci.

26:37
    Květoň posunul na Zíba, jeho dělovka končí na chráničích Chaloupky, jenž následně osvobozuje svůj tým.

26:45
    Pravá tyčka boleslavské brány není na svém místě, na ledovou plochu spěchají technici.

26:53
    Boleslavští se osvobozují.

27:27
    Domácí znovu vyhazují. Třinci se nedaří udržet pásmo.

27:47
    Boleslav je v plném počtu.

28:08
    "Bomberman" Zíb opět pálí ostrými (nabíjel mu Bonk). Hübl je pozorný.

28:26
    Zbyněk Hrdel střelou příklepem prověřil kvalitu Hamerlíkovy výstroje.

28:40
    Jak Loskotovi, tak Jiránkovi puk proklouzl. Škoda, mohlo to být 2 na 2.

29:00
    Rob Davison (TRI) si jde odpočinout na trestnou lavici. Pokud Boleslav nevstřelí gól, bude tam přesně dvě minuty hracího času.

29:17
    Balaštíkovi, stojícímu před Hamerlíkem, v jeden moment puk proklouzl. Vzápětí se k němu opět dostal a boleslavsý kanonýr z otočky prověřil Hamerlíkův beton.

30:03
    Třinečtí zahrozili z protiútoku, jejich střela však byla hodně nepřesná.

30:39
    Drtivý tlak si vypracovali domácí borci! Roztočili kolotoč přihrávek v útočné třetině, nicméně ani jeden z nebezpečných pokusů ze střední vzdálenosti se neujal. Hamerlík svůj tým nyní podržel.

31:00

31:17
    Bahenský se s ničím nepáral. Vjel do třetiny a vypálil. Hamerlík chytá, bude to buly v třineckém obranném pásmu.

31:50
    Hrabal zpětnou přihrávkou hledal Zíba, kterého nenašel a Třinci tak utíká puk z útočné třetiny.

31:58
    Hamerlík teď raději podržel kotouč před dotírajícím útočníkem Boleslavi. Vhazování je v obranném pásmu Třince.

32:25
    Hrňa si v situaci jeden na jednoho netroufl udělat Baldwinovi kličku, tak se ho pokusil objet, jenže kanadský bek ho vybruslil a zahnal k mantinelu.

33:07
    Třinec bude pokračovat v tlaku. Martin Dudáš (MBL) vyfasoval 2 minuty.

33:12
    Hrabal se s tím nepáral. Dostal přihrávku a hned tvrdě vypálil. Hüblova lapačka si puk našla ve vzduchu.

33:21
    Balaštík mohl převrátit skóre na stranu Boleslavi! V oslabení jel zcela osamocen na Hamerlíka, překonat třineckého brankáře ale nedokázal - volil zakončení, trefil jen pravý beton soupeřova brankáře.

34:00
    Boleslav v oslabení stále aktivní. Hrdel s Balaštíkem šetří cenné vteřiny na polovině Třince.

34:29
    Hamerlík si připisuje další úspěšný zákrok.

34:59
    Ani Bahenský se svou tvrdou přízemní střelou na Hamerlíka nevyzrál. Boleslav je v oslabení lepším týmem.

35:01
    Na trestnou usedá Boris Žabka (MBL) - 2 minuty za krosček. Šest sekund se bude hrát 5 na 3.

35:07
    Třinecká střela míří mimo. Boleslav je ve 4.

35:19
    Balaštík uklidňuje hru, Třinec spěchá pro puk za vlastní bránu.

35:34

35:41
    Hrubost Jakuba Orsavy (TRI) je rozhodčím oceněna dvěma minutami.

35:48
    Mikulík prohrál buly, Třinec zaváží puk do útočného pásma.

36:20
    Puk se odrazil před zcela volného Bonka, na kterého zívala prázdná brána. Hübl ve spolupráci s Rýglem tygřím skokem nebezpečí zažehnal.

37:01
    Domácí v plném počtu. Budou hrát 40 sekund přesilovku.

37:31
    Balaštíkův pokus z pravé strany byl nepřesný.

37:41

37:47
    Výborný křížem hledal zcela volného Tomase, který měl trochu problém se zakončením a tak se Hamerlík stihl přesunout.

38:10
    Květon střílel přes Chaloupku, Hübl se zaskočit nenechal.

38:19
    Icing Bruslařského klubu.

38:38
    Rýglovo nahození od mantinel nezachytil nikdo v zeleném, hrají hosté.

39:00
    Žabka pokazil boleslavský kontr, Hrdelovi poslal přihrávku na paty, čímž ho výrazně zpomalil.

39:13
    Boleslavi se fantasticky povedl úvod a konec druhé třetiny. Vrbata krásnou přihrávkou našel ZBYŇKA HRDELA, který střelou bez přípravy posílá Mladou Boleslav poprvé v sezóně do vedení. Asistence: David Vrbata.

39:48
    Druhá perioda skončí bojem o puk ve středním pásmu.

40:00

Domácí dokázali ve druhé části vyrovnat nejen hru, ale také skóre a v samotném závěru stav utkání dokonce otočili. Nutno poznamenat, že je to naprosto zasloužené, o čemž svědčí také poměr střel na branku v druhé třetině.

40:46
    Chaloupka v bruslařském souboji o puk předstihl Chovana a může rozehrát.

41:16
    McGregor byl lehce zahákován, rozhodčí posílá (zcela po právu) Milana Mikulíka (MBL) na trestnou lavici.

41:36
    Boleslav dostala puk ze své třetiny.

41:51
    Hrabalův pas nepřesný, Květoň si přesto našel puk u mantinelu a Třinec může po obvodu soupeřova pásma rozestavět přesilovkové kleště.

42:12
    Polanský našel křižnou přihrávkou napříč celým kluzištěm svého spoluhráče a nabil mu ostrými náboji. Hübl však chytá.

42:12
    Bonk vykázán z kruhu pro vhazování, nahradí ho Polanský.

42:25
    Zíbova střela byla zblokovaná a domácí se osvobozují.

42:16
    Čutta vysokým lobem vyhazuje do středního pásma.

43:44
    Domácí jsou v plném počtu.

44:00
    Richter důrazně zaváží puk přes útočnou modrou.

44:13
    Jiránek pěkným bodyčekem napasoval Hudce na mantinel.

44:13
    Marek Loskot (MBL) je vyloučen na 2 minuty za hákování.

44:36
    Bonk podél mantinelu prodlužuje na Polanského, Třinec obsazuje pásmo.

44:52
    JIŘÍ POLANSKÝ dostal křižnou přihrávku do levého kruhu a z voleje překonává Hübla. Brankář Boleslavi se proti střele nestihl přesunout. Asistence: Lukáš Zíb, Radek Bonk.

45:29
    Rozhodčí pískají třineckým útočníkům ofsajd.

45:36
    Zakázané uvolnění boleslavských hokejistů.

45:41
    Zíbovo nahození sbírá ze vzduchu Hübl lapačkou.

46:23
    Oceláři se dobře vyhnuli soupeřovu napadání a můžou postupovat vpřed.

46:32
    Nepřesná rozehrávka ale akci kazí, u puku je Čutta.

47:25
    Adamský se dostal přes obránce až před Hamerlíka, v zakončení mu však zabránil hvizd rozhodčího, který zaregistroval ofsajdové postavení třineckého hráče.

47:30
    Další vhazování před Hüblem.

48:26
    Hrdel se srdnatě bil s třineckou přesilou, dokonce se dostal k zakončení, jeho střela však postrádala přesnost.

48:35
    Stanislav Hudec (TRI) vyloučen na 2 minuty za nedovolené bránění.

48:55
    Výborného střela z pravé strany míří těsně mimo.

49:30
    No tak tohle byl hokejový dezert! Ve vlastním oslabení se dostal do útoku Polanský, poslal pod sebe na Lukáše Zíba, který neváhal a vyslal touš před bránu najíždějícímu MARTINU ADAMSKÉMU, jemuž jen stačilo nastavit hůl a překonat přesouvajícího se Hübla. Asistence: Lukáš Zíb, Jiří Polanský.

50:39
    Hosté hrají v plném počtu. Boleslav měla v přesilové hře několik vyložených šancí, ale ani sebevětší příležitost nedokázala využít. Hamerlík se na ledě plácal jako ryba na suchu, několikát na Boleslavské zívala prázdná brána, jednou dokonce zasahoval na brankové čáře jeden z třineckých obránců...!

51:28
    Domácím se naskytla velká příležitost k vyrovnání zápasu. Současně jsou vyloučeni Martin Lojek a Rob Davison (TRI). Boleslav bude hrát 2 minuty 5 na 3!

52:13
    Tomas se snažil dorazit puk do odkryté části brány, ale nestihl to.

52:47
    Rýglovu tvrdou střelu Hamerlík vyráží.

53:02
    Krásná kombinace, na jejímž konci byl Balaštík, který ještě posouval křížem na Výborného. Hamerlík se však stačil přesunout a tak kapitán Boleslavi zaváhal, chvíli s pukem míchal, než o něj přišel.

53:28

53:28
    Dvojnásobná přesilovka zůstala nevyužita, hosté hrají v plném počtu.

53:53
    Boleslavské operaci za ocelářskou bránou chyběla přesnost, Zíb může založit útok.

54:23
    Domácí svádějí souboj o puk v třineckém rohu kluziště.

54:42
    No a byli neúspěšní, musejí se pro touš vracet do vlastního pásma.

55:15
    Výborný sebral protihráči puk a zakládá útočnou akci.

55:36
    Boleslav dobře napadala, třinecké vyhození podél mantinelu nezachytili ani hosté, ani domácí a tak se píská icing. Buly před Hamerlíkem.

55:48
    Třinečtí se dostávají do dvougólového vedení! ROSTISLAV MAROSZ zužitkoval nezištnou Květoňovu přihrávku a Hüblovi nepomohl ani efektní rozklek. Asistence: David Květoň

55:56
    Utkání přihlíží 3330 diváků.

56:38
    Naděje domácích pomalu vyhasíná. Do dobré pozice mezi kruhy si nabruslil hostující Chovan, Zdeněk Bahenský (MBL) ho fauloval a odchází na trestnou lavici. Na 2 minuty se vedle něj posadí rovněž Gord Baldwin (MBL)- Bude to 5 na 3.

56:53
    Hosté využívají dvojnásobnou přesilovku a prakticky rozhodují o osudu utkání. JIŘÍ POLANSKÝ byl zcela osamocen před Hüblovou brankou a zasunout kotouč za brankovou čáru pro něj nebyl sebemenší problém. Asistence: Josef Hrabal.

57:16
    Třinec pokračuje v klasické početní výhodě, nikam se nežene. Pomalu obsazuje útočné pásmo.

57:53
    Na trestnou lavici usedá Rostislav Marosz (TRI) - 2 minuty za sekání. 45 sekund se bude hrát 4 na 4, pak začne boleslavská přesilovka.

58:13
    Boleslavští vypili v dnešním utkání kalich hořkosti až do dna. Zíb s DAVIDEM KVĚTONĚM se dostali do úniku a sražený puk se došoural až za záda nešťastného Hübla. Asistence: Lukáš Zíb

58:38

58:52
    JAN PETEREK se obtočil kolem brány a zasunul puk mezi Hüblovy betony. Tak tohle je pro domácí noční můra...

59:32
    Boris Žabka (MBL) v závěru utkání obdržel desetiminutový osobní trest.

59:53

60:00

Zápas měl tempo, Boleslav byla ve většině zápasu aktivnějším mužstvem, ale góly dávali hosté. Třinec ve třetí třetině Boleslav naprosto herně umlčel, když jí zasypal šesti brankami.

Střely na bránu ve 3. třetině:

BK Mladá Boleslav: 13

HC Oceláři Třinec: 11

Nejlepším hráčem Třince byl vyhlášen Lukáš Zíb, za domácí byl jako hráč utkání označen David Výborný. Avšak nemyslím si, že by ho toto ocenění po dnešním zápase nějak těšilo...

To je ze ŠKO-ENERGO arény vše, dobrý večer a dobrou noc. (21:12:52)

David Bohata

Miloš Štrojsa

Branky a nahrávky: 21. Rýgl (Mikulík), 40. Hrdel (Vrbata) - 12. Bonk (Květoň, Hrabal), 45. Polanský (Zíb, Bonk), 50. Adamský (Zíb, Polanský), 56. Marosz (Květoň), 57. Polanský (Hrabal), 59. Květoň (Zíb), 59. Peterek

Rozhodčí: Lacina, Souček - Charvát, Svoboda