Šumperk – Písek 1:3 (kon.) | Benátky n/J – Třebíč 4:0 (kon.) | Havlíčkův Brod – Litoměřice 7:4 (kon.)
Hr. Králové – Olomouc 3:5 (kon.) | Chomutov – Kadaň 6:4 (kon.) | Ústí n/L – Jihlava 6:1 (kon.)
Most – Beroun 3:2 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
6:1 (2:0, 3:0, 1:1)
HC Dukla Jihlava
Sobota 08.10.2011, 17:30 • Zlatopramen Arena, Masarykova 232, Ústí nad Labem • 1. liga (ČR)

V rámci 10. kola přivítal dosud doma neporažený tým HC Slovan Ústečtí Lvi výběr z Vysočiny, HC Dukla Jihlava. Souboj prvního se třetím celkem tabulky nabídl sedm branek, dva góly vstřelil Zbyněk Hampl, jedinou branku hostí vstřelil v 53. minutě někdejší ústecký útočník Tomáš Ficenc.

57:15
    Václav Jaroš (JIH) nabídne šestou přesilovou hru domácím Ústeckým Lvům. Obránce z týmu Vysočiny obdržel dvě minuty za hákování.

52:16
    Dukla právě vstřelila branku!

Využitá přesilovka! Od modré čáry se nechytatelnou střelou prosadil TOMÁŠ FICENC. Bez asistence.

51:22
    Jan Alinč (UNL) si míří na trestnou lavici odpykat menší trest za vysokou hůl.

49:35
    Lvi právě vstřelili branku!

Využitá dvojnásobná přesilovka! Milan Vobořil střílel od hranice útočného pásma a jeho dělovku tečoval před Halmošim JAROSLAV ROUBÍK. Asistence: Milan Vobořil, Jan Klobouček.

49:11
    Dukla jde do tří! Jednu minutu a čtyřicet tři sekundy mají Lvi k dispozici dvojnásobnou početní výhodu. Adam Pometlo (JIH) byl na dvě minuty vyloučen za zdržování hry-vystřelení puku mimo hřiště.

Dnešní utkání sleduje 2 530 diváků.

48:53
    Lukáš Krupka (JIH) je vyhoštěn na dvě minuty za podražení, další početní výhoda pro Ústí nad Labem.

45:30
    Roubík v tutové šanci nezpracoval kotouč, který mohl uklidit do odkryté části branky!

44:40
    Miroslav Třetina ujel po pravé straně, ale na Halmošiho nevyzrál.

Do jihlavské sítě přidali Severočeši během druhého dějství další tři zásahy. Během sto třiceti sedmi sekund vstřelili domácí tři góly, které hodně napověděly o vývoji dnešního klání. Pátou brankou, nebo-li Handlovského trefou, žlutomodří vyhnali z brankoviště Filipa Novotného, kterého vystřídal Dominik Halmoši.

Vyhraná vhazování: 14:12.

Další třetina začne přibližně v 19:13 hod.

39:54
    Milan Vobořil (UNL) obdržel dvě minuty za krosček.

37:58
    Halmoši vychytal lapačkou Miroslava Třetinu z mezikruží!

35:27
    V jihlavském brankovišti došlo ke změně. Dvacetiletého brankáře Filipa Novotného nahrazuje o tři roky starší Dominik Halmoši!

35:27

Jaroslav Roubík ujížděl s pukem po levé straně. Dobře si nabruslil LUKÁŠ HANDLOVSKÝ, který se ranou z mezikruží postaral o pátý gól Ústeckých Lvů. Asistence: Jaroslav Roubík.

34:37

Využitá přesilovka! Jan Alinč z pravého kruhu nejprve naznačil střelu a následně přihrál na modrou čáru LUKÁŠI POŽIVILOVI, který se ranou z první nemýlil a prostřelil Novotného mezi betony. Asistence: Jan Alinč, Petr Hořava.

33:10

Branka při čtyři na čtyři! Tomáš Rod nalezl zpoza branky v prostoru mezi kruhy volného ZBYŇKA HAMPLA, který dnes recept na Novotného uvařil již podruhé. Tentokrát se šťastný střelec trefil mezi betony. Asistence: Tomáš Rod.

33:04
    Lukáš Krupka (JIH) se při přesilové hře svého týmu provinil přestupkem zvaný podražení a hrát se bude čtyři na čtyři.

31:32
    Filip Pavlík (UNL) byl potrestán menším trestem za podražení po faulu na Tomáše Čachotského v obranné třetině domácích. Lvi tak dnes budou čelit třetímu oslabení.

30:09
    Šagát lehce tečoval jedovku Skleničky od modré čáry. Novotný vyrazil levým betonem!

28:08
    Daniel Boháč s Rokem Pajičem ujeli hostujícím obráncům ve vlastním oslabení. První jmenovaný volil raději namísto nahrávky střelu, která skončila v náruči Fila Novotného.

26:44
    Severočeši se budou muset bránit ve čtyřech. Kapitán Jan Klobouček (UNL) vykázán na dvě minuty za hrubost.

Do střetnutí vstoupili lépe Ústečtí Lvi, kteří již ve čtvrté minutě překvapili gólmana Novotného a otevřeli skóre. Jako první se prosadil Zbyněk Hampl, o šest minut později zazářila posila z Vítkovic, Adam Sedlák. Stav po dvaceti minutách hry tak je 2:0 pro Lvy.

Statistiky první části:

Vyloučení: 1:2.
    Zakázaná uvolnění: 1:0.
    Ofsajdy: 1:1.
    Vyhraná vhazování: 15:8.

Další třetina začne přibližně v 18:20 hod.

19:40
    Klobouček vyslal do brejku Roubíka, který mířil sám na Novotného. Z minisouboje vzešel šťastnější jihlavský gólman, který puk podržel, aby jeho spoluhráči mohli vystřídat, buly po jeho pravici.

14:11
    Alinč nalezl v dobré pozici Třetinu, který mířil směrem k Novotnému a zastaven byl pouze za cenu faulu. Marek Drtina (JIH) obdržel od sudího Hejduka menší trest za držení protihráče.

11:47
    Vobořil z levého kruhu minul odkrytou svatyni Filipa Novotného.

09:15

Využitá přesilovka! Daniel Boháč si výborně vybruslil před Novotného a puk adresoval na krátko ADAMU SEDLÁKOVI, který se zakončením do odkryté části branky neměl problémy. Asistence: Daniel Boháč.

07:45
    Hráčská lavice Jihlavy byla potrestána menším trestem za příliš mnoho hráčů na ledě a i Lvi si budou moci zahrát v početní výhodě. Trest odpyká Filip Matějka (JIH).

06:36
    Kolafa mířil od hranice útočné třetiny těsně vedle.

05:24
    Hokejisté Jihlavy si zahrají přesilovou hru. Milan Vobořil (UNL) vykázán na dvě minuty za držení protihráče.

03:51

Lukáš Nahodil přenechal za svatyní Novotného kotouč ZBYŇKOVI HAMPLOVI, který u bližší tyče překvapil hostujícího brankáře. Asistence: Lukáš Nahodil.

00:33
    Třetina z prostoru mezi kruhy střílí vedle Novotného branky.

V rámci 10. kola přivítá doma neporažený tým HC Slovan Ústečtí Lvi celek z Vysočiny, HC Dukla Jihlava. V brance domácích nastoupí Zdeněk Orct, jeho oponentem na protější straně bude Filip Novotný.

Zdeněk Kamínek ml.

Branky a nahrávky: 4. Hampl (Nahodil), 10. Sedlák (Daniel Boháč), 34. Hampl (Rod), 35. Poživil (Alinč, Hořava), 36. Handlovský (Roubík), 50. Roubík (Vobořil, Klobouček) - 53. Ficenc

HC Slovan Ústí nad Labem: Orct (Petrásek) - L. Poživil, P. Hořava, Klobouček, Vobořil, Gureň, A. Sedlák, Pavlík, Sklenička - Třetina, Alinč, Pazourek - Šagát, Roubík, Handlovský - Rod, Nahodil, Hampl - Rok, Daniel Boháč. Trenéři: Petr Rosol, Milan Skrbek.
    HC Dukla Jihlava: F. Novotný (36. Halmoši) - Ficenc, Kolafa, M. Drtina, Malena, Grundmanis, Kaláb, Jaroš - Maliník, R. Hubáček, Čachotský - M. Jeslínek, P. Domin, A. Zeman - Polcar, Pometlo, L. Krupka - Mikšovský, Matějka, Bezděk. Trenéři: Petr Vlk, Karel Augusta.

Rozhodčí: O. Hejduk - Kreuzer, Polonyi; delegát: Stulák

Diváci: 2 530