Rytíři Kladno
1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Berani Zlín
Čtvrtek 27.10.2011, 18:10 • Městský zimní stadion, Kladno • Tipsport extraliga

Moravané už to nestihli a dramatický zápas končí! Kladno poráží Zlín nejtěsnějším rozdílem 1:0, když jedinou branku dal Jiří Bicek, který mohl ještě dvakrát navýšit náskok Kladna. Bicek se tedy poprvé prosadil, ale o úplném střeleckém probuzení nemůže být ještě řeč. Hosté naopak podruhé v řadě nevstřelili branku, zatímco Chábera udržel podruhé v řadě čisté konto, v Pardubicích totiž nechytal. Nejlepšími hráči zápasu jsou vyhlášeni Jan Chábera za Kladno a Roman Vlach za Zlín, i když také za hosty by si toto ocenění zasloužil spíš brankář Sedláček.

Hezký zbytek večera a 1. listopadu se znovu ozveme z Kladna, přijedou Vítkovice. Do té doby na shledanou, či "na počtenou". (20:34:09)

60:00

59:36
    Bicek netrefil od modré prázdnou branku!

59:17
    Zlín vyhrál buly, ani jedna střela Galvase neprošla.

59:09
    Hosté to zkouší v šesti, buly před Cháberou.

58:56
    Fantastický zákrok Sedláčka!! Bicek se dostal k puku, Sedláček ležel na čáře téměř bez šance, natáhl však svojí lapačku a vyrazil bekhend Bicka mimo branku. Neskutečný zákrok zlínského brankáře.

58:39
    Končí velice povedená přesilovka Kladna, které chybělo jediné - gól.

58:35
    Bicek svým nahozením chtěl spíš vybojovat vhazování, než vážně ohrozit Sedláčka.

58:24
    Majeského bombu vyrazil Sedláček.

58:17
    Tvrdá rána Tomana od modré ukončila velký tlak Kladna. Hosté toho mají plné zuby, však byli na ledě přes minutu a půl.

57:50
    Hovorka po krásné nahrávce trefil beton. Obrovský tlak Kladna.

56:39
    Tesařík od modré vypálil a Chábera ukryl puk mezi betony, poté přijel Bedřich Köhler (ZLN), který sekl Cháberu přes vyrážečku a dostává dvě minuty.

56:09
    Kuchler mohl uhánět na Sedláčka, ale dostal skákavou přihrávku a místo brejku je z toho zakázané uvolnění.

55:35
    Eberle dostal na modré klasický "strom" a odjíždí na střídačku.

54:32

54:30
    Piskáček výborně předložil puk Kafkovi. Ten musel zpracovat, ale stejně měl celou branku prázdnou. Kafka jí však nepochopitelně minul!!

54:02
    Hosté se osvobodili.

53:54
    Patera hledal na brankovišti Bicka, Sedláček už přihrávku vyrazil betonem.

53:06
    A nevyšlo to ani po nahození za branku.

52:54
    Domácí se zatím nedostali do pásma.

52:32
    Martin Hamrlík (ZLN) dostává dvě minuty za držení.

52:12
    Bicek chytře hledal Kuchlera, který se k puku dostal, ale zakončení měl hodně obtížné a puk spíš jen tak posunul pod Sedláčka a vybojoval vhazování.

51:33
    Ondráčkovo nahození se odrazilo pod Cháberovy betony. Kladenský brankář ale zareagovat stihl.

51:00

50:43
    Sotva jsem to dopsal, tak ztratili puk a domácí vyhodili.

50:33
    Hosté stále nepouští Kladno z pásma.

50:05
    Hamrlík dostal křížnou nahrávku přesně na hůl a tvrdou ránou těsně nad ledem nechal jen vyniknout výtečného Cháberu, který teď krásným zákrokem udržel Kladnu vedení.

49:37
    Matějíček se hnal v přesilovce sám na Cháberu, ale puk mu v momentě, kdy šel do blafáku, sjel z hokejky. Tak to byla fakt smůla.

49:20
    Holík trefil do vyrážečky Cháberu.

49:08
    Hosté se hned usadili v pásmu.

49:00
    Hosté si zahrají přesilovku. Ivan Majeský (KLA) dostává dvě minuty za nedovolenou hru vysokou holí. Pro Zlín velká příležitost na srovnání skóre.

48:33
    Leška nahazoval z rohu hřiště, vybojoval však pouze buly v pásmu Kladna.

47:54
    Knotek našel Drtinu, který podpořil útok. V brejku se spolehl na tvrdou ránu a trefil jen vyjetého Sedláčka!

46:55
    Piskáček nevymýšlel komu nahrát a řídil se heslem: Když nevíš co s pukem, tak vystřel. Sedláček vyráží betonem prudkou střelu kladenského obránce.

46:15
    Po střele Vlacha máchl Chábera lapačkou ve stylu chytání motýlů na louce a puk skončil v jeho lapačce.

45:53
    Kafka drží puk za brankou Zlína. Domácí jsou sice v pásmu soupeře, ale prakticky se teď ani nesnaží vytvořit šanci.

45:06
    Hosté logicky přidali a snaží se nahazovat snad z každé možné pozice. Chábera si zatím podobná nahození hlídá.

44:41
    Chábera ukryl další nahození od modré.

44:21
    Tak utkání nám nabírá na tempu, což je pro hokej samotný jedině dobře.

43:58
    Domácí na druhé straně nezvládli akci tři na dva.

43:19
    Drtina neudržel na modré stabilitu a hosté se mohli hnát do protiútoku. Ke střílejícímu Leškovi ale včas přistoupil druhý bek Růžička a zabránil pohromě.

42:39
    Sýkora hezky proskočil kolem obránce. Puk se poté z jeho hokejky dostal záhadným způsobem až k Cháberovi, který ho skryl pod lapačku.

41:58
    Knotek trefil boční síť. To byla slibná pozice a šance pro Kladno.

41:18
    Máme tady informaci o počtu diváků. Celkově jich dnes přišlo 2259.

40:55
    Kladno začalo třetinu hodně defenzivně.

40:01

40:00

Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 7 - Jakub Sedláček (ZLN) 13.

Je za námi druhá třetina, ve které jsme viděli jednu branku, kterou vstřelil 87 sekund před koncem třetiny Jiří Bicek. Pro tohoto vítěze Stanley Cupu to byla první branka v letošní sezoně a to hodně šťastná. Možná ho právě tato branka "nakopne". V průběhu třetiny bylo na obou týmech vidět, že nechtějí především inkasovat. Kladno ale bylo ve druhé třetině přeci jen o něco nebezpečnější. Třetí, a uvidíme jestli poslední, třetina začne přibližně v 19:56.

39:49
    Toman už krouží s pukem za vlastní brankou, Kladno dohraje třetinu bez úhony.

39:18
    A domácí jsou rázem na koni. Valský zavezl puk před branku, kde dorážel ještě Patera. Sedláček problémy vyřešil.

38:33
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Kuchler vjel do pásma a vypálil, trefil však jen obránce, nicméně puk se znovu odrazil před kladenského hráče, kterým byl JIŘÍ BICEK, jenž nikterak prudkou střelou zaskočil Sedláčka a dal svůj první gól v sezoně. Asistence: Jiří Kuchler.

38:18
    O vzruch se postaral Finsterle, který za brankou ukázkově podrazil rozhodčího.

37:41
    Tvrdou ránu Míky od modré zase na druhé straně na dvakrát lapil Chábera.

37:24
    Kafka vyprášil betony Sedláčka.

36:50
    Neposedný puk po střele Eberleho zkrotil Sedláček.

35:37
    Melka vybojoval puk za brankou a oslovil Kallu, který asi měl střílet, ale ještě nahrál na Hovorku, jehož střela mířila do poloodkryté klece, ovšem trefila jen jednoho ze zlínských beků.

35:24
    Bicek protlačil puk před branku na Pateru, který byl ale bráněn a navíc byl velmi blízko Sedláčka a puk za brankáře Zlína nedostal.

34:45
    Jenže nevyhráli buly.

34:35
    Další propagační nahození Chábera ukryl pod lapačku. Hosté získali pásmo.

34:20
    Hosté se teď diví a já s nimi souhlasím, protože Čajánek se na modré dostal k teči, přesto je odpískáno zakázané uvolnění.

33:55
    Hra je přerušena u zlínské modré čáry.

33:00
    Bicek nahazoval před branku, odkud se ale puk odrazil mimo tři tyče.

32:39
    Kubiš to vzal na sebe a akci zakončil střelou do Chábery.

31:50
    Hned po přesilovce ale hezky střílel Holík, branku ale mírně přestřelil.

31:36
    Hosté se nedokázali za celou přesilovku usadit v pásmu, Kladno v pěti.

31:13
    Další vyhození Majeského.

30:45
    Majeský vyhazuje. Také Zlín potvrzuje, že přesilovky letos nejsou jejich parketou.

30:30
    Minuta přesilovky pryč a hosté ve středním pásmu.

30:00
    Je za námi polovina zápasu a Jakub Valský znovu odvádí velmi dobrou práci pro kladenský celek.

29:36
    Tomáš Knotek (KLA) dostává dvě minuty za podražení.

29:17
    Matějíček v ponechané výhodě pálil těsně mimo.

28:40
    Hovorka špatně nahrál a pokazil akci dva na jednoho. Puk se však právě k Hovorkovi dostal po sraženém pokusu Majeského. Domácí útočník byl ale mírně dezorientovaný a o puk přišel.

28:09
    Domácí jsou teď aktivnější a více bruslí, z čehož plyne i tlak, brankové příležitosti se však nedostavují.

27:42
    Bicek obkroužil zlínskou svatyni a poté nahazoval puk do klubka těl, ovšem domácím se nepodařilo tečovat.

27:34
    Hosté si nekomplikují situaci a vyhazují na zakázané uvolnění.

27:24
    Diviš hledal před brankou navrátilce Bělohlava, který měl ale zablokovanou hokejku a ke střele se tak ani nedostal.

27:05

26:59
    Kladenský ofsajd zastavuje poslední přesilovkovou akci.

26:48
    Kafka vyjel zpoza branky, ale Sedláček si na pohyb kladenského útočníka počkal a puk vyrazil. Hosté hned na to vyhodili.

26:29
    Tomanovu přihrávku tečovali hosté mezi diváky. Těm se snad nic nestalo.

26:01
    Hosté vyhodili.

25:42
    Patera rychle hledal Bicka, ale přihrávku vystihl Hamrlík.

25:14
    Ránu Majeského obránci na Sedláčka nepropustili.

25:05
    Tomáš Sýkora (ZLN) dostává dvě minuty za hákování. Kladno si tak zahraje přesilovku.

24:44
    Další nahození směrem na branku Sedláčka a hostující brankář znovu bez problémů zasahuje.

24:08
    Po Kallově akci se puk se štěstím dostal až k Hovorkovi, který byl příliš blízko Sedláčkovi a navíc nezpracoval ideálně.

23:52
    Jinak ale musím konstatovat, že začátek druhé třetiny je opatrnější.

23:14
    Tesařík od modré jen tak lehce po ledě mířil na branku, do dráhy puku se ale postavila hokejka Čecha a Chábera měl najednou práce až nad hlavu, puk ale do branky projít nenechal.

22:17
    Do přihrávky Eberleho strčil hůl Sedláček a puk tak původního adresáta nenašel.

21:26
    Míkovu střelu Chábera neviděl a kotouč celou dobu ležel před jeho betony, čehož si ale nikdo v tom chumlu těl nevšiml a Chábera tak jako první uklidnil hru.

20:50
    Také druhá třetina začíná poměrně opatrně. Bickova střela končí po teči vysoko v ochranné síti.

20:01

Borci obou celků už přichází na led, za malou chvíli začne druhá perioda.

Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 11 - Jakub Sedláček (ZLN) 7.

Úvodní třetina dnešní předehrávky branku nenabídla. Jedná se především o vyrovnané a opatrné utkání. Ve hře 5 na 5 jsme příliš šancí neviděli, v přesilovkách se oba celky snaží být logicky odvážnější. V 19:02 by měla začít druhá třetina.

20:00

19:47
    Puk se odrazil do středního pásma a v úvodní třetině se už nic nestane.

18:57
    Bicek našel Růžičku, který si sjel od modré. Bekhendový pokus ale Sedláček vyrazil.

18:18
    Kotouč se po souboji ve středním pásmu odrazil na kladenskou střídačku. Vhazuje se ve středovém kruhu.

17:58
    Toman hned z trestné podpořil útočnou akci. Zblokovaná střela jde ale nad.

17:41
    Tak zatím se v přesilovce Zlína spíše hráči víc pošťuchují po odpískání.

17:22
    Nakonec i tento časový úsek mohl Zlínu stačit. Galvas z kruhu ale nenašel mezírku mezi Cháberovými betony.

17:10
    Až nyní se hosté dostávají do pásma.

16:39
    Valský výborně udržel puk dobrých 25 sekund v rohu kluziště a sklízí ovace publika.

16:00
    Zámorského střelu domácí srazili do rohu a následně vyhodili.

15:52
    Milan Toman (KLA) dostává dvě minuty za podražení. Poté si s Kubišem vyřídil účty, neboť se mu zdálo, že zlínský útočník padal k ledu až příliš ochotně. Zlín si zahraje přesilovku číslo dvě. Ještě jedna úprava. Dvě minuty za hrubost dostává Kuchler a Čech, tresty za hrubost se vykrátí, takže Zlín si přesilovku zahraje tak jako tak.

15:37
    Lepinova rozehrávka končí zakázaným uvolněním, hra se stěhuje zpět před Cháberu.

14:14
    Zlín má po přesilovce, v brejku Galvas výborně vypíchl puk ujíždějícímu Bickovi. Omlouváme se za pozdní info, vypadl internet, ale už je vše v pořádku.

12:54
    Kladno se osvobodilo.

12:41
    Leška nabil Hamrlíkovi, jehož pokus od modré efektně a ukryl do lapačky Chábera.

12:14
    Hosté si po buly celkem snadno připravili zajímavou příležitost, kterou hasil hákováním Tomáš Knotek (KLA). Přesilovka pro Zlín.

12:07
    Na druhé straně přerušil po zlínském nahození hru Chábera.

11:48
    Hosté na poslední chvíli zastavili přihrávku na zcela osamoceného Melku, který by velmi pravděpodobně neměl příliš složitou úlohu se vstřelením branky.

10:53
    Domácí si nedělali hlavu z menšího závaru ve vlastním pásmu a odpálili puk až k Sedláčkovi.

10:25
    Toman přistoupil hodně laxně ke Kubišovi, který se po chybě kladenského beka dostal do zajímavé šance, kterou však zakončil střelou do připraveného Chábery.

10:08
    Kladno začalo Zlín tlačit paradoxně až v rovnoměrném počtu hráčů na ledě. Sedláček ale odolal.

09:32

09:19
    Kladno nejen, že špatně rozjelo akci, ale muselo nakonec děkovat štěstí, protože Vlach v oslabení trefil po úniku horní tyč!

08:48
    Dokonce Čajánek zakončoval nebezpečně bekhendem, ale branku netrefil.

08:34
    Zlínští teď ale brání s přehledem.

08:08
    Kladno už si vypracovalo zámek, ale není s to se dostat do brankové příležitosti.

07:37
    Domácí ale nebyli úspěšní na buly a Zlín vyhodil.

07:32
    Knotek přebruslil Kubiše (ZLN), který ho zahákoval a je tady první vyloučení zápasu.

07:09
    Zakázané uvolnění Kladna.

06:28
    Čajánek zakličkoval na modré a je tady ofsajd a následně také první komerční přestávka.

06:02
    Díky bojovnosti Bicka vybojovalo Kladno zdánlivě ztracený puk a Sedláček musel zasahovat proti tvrdé střele Lepina.

05:39
    Domácí odpalují puk na zakázané uvolnění.

05:31
    Leška si počkal před brankou na nahozený puk, ale nedokázal ho zasunout za Cháberu.

04:55
    Valský se hezky protlačil s pukem až před Sedláčka, ale dlouho váhal a o šanci nakonec přišel.

03:59
    Diviš podrazil jednoho ze zlínských hráčů, sudí teď trošku překvapivě nevylučují.

03:19
    Matějíčkovo ne příliš prudké nahození vyrazil Chábera.

03:00
    Ofsajd Kladna.

02:15
    Veselý se uvolnil na modré čáře. Bekhendový pokus ale úspěšný nebyl.

01:35
    Sýkora dostal před Cháberou příliš mnoho prostoru, puk se mu ale svezl z hokejky a střela tak nebyla nebezpečná.

01:06
    Hovorka hledal prudkou přihrávkou spoluhráče. Jeho nahrávku ale srazil přímo na Sedláčka Vlach. Hostující brankář si poradil.

00:45
    Melka přejel přes modrou dříve, než puk, což značí ofsajd.

00:35
    První výpad Zlína do pásma nebyl pro domácí nebezpečný. Naopak první zákrok si na druhé straně připisuje Sedláček.

00:01

Statistické okénko:

Rytíři Kladno:
    Pozice v tabulce: 8.
    Využívání přesilovek: 12,3% (6. místo)
    Úspěšnost oslabení: 89,7% (6. místo)
    Nejproduktivnější hráč: Jaroslav Kalla - 11 bodů (6+5)
    Nejlepší střelec: Jaroslav Kalla - 6 branek
    Úspěšnost brankářů: Jan Chábera 93,2% - Lukáš Cikánek 91,6%

PSG Zlín
    Pozice v tabulce: 3.
    Využívání přesilovek: 6,7% (13. místo)
    Úspěšnost oslabení: 88,4% (8. místo)
    Nejproduktivnější hráč: Petr Leška - 13 bodů (3+10)
    Nejlepší střelec: Bedřich Köhler - 8 branek
    Úspěšnost brankářů: Luboš Horčička 93,9% - Jakub Sedláček 92,6%

Do sestavy Rytířů se vrací 41letý veterán Radek Bělohlav, který začal sezonu v jihočeském Písku, naopak ze sestavy se vytratil Vítězslav Bílek. Hosté budou dnes postrádat Tomáše Linharta, naopak uzdravil se Pavel Kubiš a ten dnes ve zlínské sestavě nechybí.

Hezký čtvrteční podvečer. V předehrávce 16. kola Tipsport extraligy dnes uvidíme souboj Kladna se Zlínem. Hosté se v případě vítězství mohou posunout na první místo tabulky, Rytíři by se zase rádi dostali "na dostřel" Pardubicím.

Rytíři Kladno: Chábera (Cikánek) - Růžička, Drtina, Lepine, Toman, Piskáček, Majeský, Dvořák - Bicek, Patera, Kuchler - Hovorka, Melka, Kalla - Eberle, Knotek, Bělohlav - Valský, Diviš, Kafka.

PSG Zlín: Sledáček (Horčička) - Hamrlík, Zámorský, Matějíček, Galvas, Míka, Lučka, Tesařík, Řezníček - Sýkora, Köhler, Čech, Čajánek, Leška, Vlach, Ondráček, Kubiš, Honejsek, Finsterle, Holík, Veselý.

Rozhodčí: Fraňo, Pešina - Bádal, Kis.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:10.