Frýdek-M. – Poruba 2011 2:3 (kon.) | Havířov – Val. Meziříčí 3:1 (kon.) | Přerov – Prostějov 1:2 (kon.)
Milevsko – Řisuty 4:5 (po pr.) | Lev Benešov – Sokolov 4:1 (kon.) | SHK Hodonín – Kolín 5:1 (kon.)
Bílina – Klášterec nO 0:5 (kon.) | Kobra – Klatovy 4:1 (kon.) | Jablonec n/N – Děčín 6:1 (kon.)
Uh. Hradiště – Nový Jičín 4:3 (po s.n.)
HC ZUBR Přerov
1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
LHK Jestřábi Prostějov
Sobota 19.11.2011, 17:002. liga skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Hezké sobotní odpoledne z Přerova. Už jen necelá hodina nám zbývá do začátku dlouho očekávaného derby mezi hokejisty HC ZUBR Přerov a LHK Jestřábi Prostějov. Utkání slibuje velmi kvalitní podívanou a protože oba týmy mají v tabulce stejný počet, dá se očekávat obrovská bitva!

HC ZUBR Přerov: Tihlář (J. Sklenář) - Pala, Ferenc, Pospíšil, Krajíček, Faltýnek, Vlček, V. Sklenář - Kotásek, Hanák, Kočara - Blinka, Goiš, Brančík - Ditrich, Sedlák, Kundrátek - Kolařík, Menšík, Černý

LHK Jestřábi Prostějov: Musil (Kyša) - Kumstát, Doseděl, Osina, Kolibár, Peštuka, Paška, Stráněl, Finkes, Stejskal, Duba, Smejkal, Ševčík, Černý, Žajgla, Čuřík, D. Šebek, Zachar, P. Šebek

Rozhodčí: Škach - Kika, Matěj.

00:01

0:13
    Domácí v úvodu zahráli na zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před přerovskou branku.

1:02
    Prostějov bude mít dobrou možnost v přesilovce. Vyloučen je Goiš (PRE) za napadení.

2:03
    Vlček u mantinelu hodně zabojoval a vyhodil kotouč.

2:15
    Síly na ledě se srovnají. Dvě minuty za krosček dostal Paška (PRO).

2:45
    Krajíčkova střela od modré šla do betony brankáře Musila.

3:40
    Přerov si nyní vytvořil pěkný zámek a opět to zkoušel Krajíček. Tentokrát šla jeho střela mimo.

4:17
    Rozhodčí nasadil na začátku hodně přísný metr. Dalším potrestaným je Vlček (PRE) za držení protihráče.

5:08
    Kotásek výborně soupeři vypíchl kotouč a čtveřice domácích tak mohla vystřídat.

5:54
    Osinovu střelu z modré čáry zblokoval Kolařík. Přerov se velmi bojovně brání.

6:44
    Duba byl chvíli před Sklenářem volný, ale nedokázal kotouč zvednout nad jeho beton. Na druhé straně vyslal jedovku Hanák, se kterou měl Musil problémy. Sledujeme zatím moc pěkný hokej.

8:32
    Zubři teď na chvíli soupeře zavřeli v jeho pásmu, což zaplněné tribuny ocenily potleskem.

10:01
    Kolařík dostal krásnou přihrávku od Sedláka a těsně přestřelil prostějovskou klec. To byla zatím největší šance Zubrů!

10:30
    A na druhé straně se vyznamenal obránce Vlček, který soupeři v pádu vypíchl kotouč při přečíslení!

11:31
    Goišovu tvrdou střelu z kruhu musel Musil likvidovat vyrážečkou.

13:10
    Obrovská šance Prostějova. Smejkal před brankou tečoval Dubovu střelu a puk šel snad jen pár čísel vedle tyče!

14:40
    Přerov bude znovu pykat na trestné lavici. Sedlák (PRE) dostal dvě minuty za podražení.

15:16
    Krajíček zkušeně odrazem o mantinelu poslal puk daleko od branky Zubrů.

16:02
    Prostějovu se přesilovka vůbec nedaří. Hanák také lehce vyhodil.

17:22
    Čuřík provětral z Sklenářovu lapačku z větší vzdálenosti. Přerovský brankář si s touto možností soupeře bez problémů poradil.

18:50
    Vylučuje se nyní na obou stranách: Ferenc (PRE) hrubost - Duba (PRO) napadení

19:27
    A další trest, tentokrát pro Jestřáby. Peštuka (PRO) dostal dvě minuty za podražení. Přerov bude hrát přesilovku 4 na 3.

19:40
    Faltýnkovu dělovku Musil zlikvidoval. Ještě buly v útočném pásmu Zubrů.

20:00

Druhá třetina začne asi v 17:49.

20:01

20:37
    Po pěkné sérii přihrávek v útočném pásmu se na modré opřel do puku Pala. Jeho dělovka skončila v Musilově lapačce.

21:40
    Po delším čase znovu obě družstva hrají v plném počtu.

22:33
    Kundrátek zkoušel mířit k tyči, ale Musil si tento prostor pohlídal. Přerov je v úvodu druhé třetiny mnohem aktivnější.

24:09
    Pokus o zakončení u tyče jsme nyní viděli také na druhé straně. Postaral se o něj Duba, ale také Sklenář se překonat nenechal.

26:28
    Hra je nyní díky častému přerušování hodně rozkouskovaná. Vhazuje se v útočném pásmu domácích Zubrů.

28:33
    Šancí jsme teď moc neviděli, ale zřejmě se to změní. Po podražení Faltýnka (PRE) totiž bude Prostějov hrát přesilovou hru.

29:16
    Černého střela byla hodně nepříjemná, protože Sklenář toho moc přes klubko hráčů neviděl. Puk šel ale vedle přerovské klece.

30:35
    Vyloučený Faltýnek už je na ledě, Přerov tak hraje v plném počtu.

31:55
    Teď měli Zubři štěstí, jelikož Prostějov se dostával do přečíslení dvou na jednoho. Čuřík ovšem prudkou přihrávku nezpracoval.

32:48
    Brančík měl výbornou možnost střílet, ale jeden z hráčů soupeře mu pokus přizvedl. Puk se proto dodal až vysoko na ochrannou síť.

33:17
    Přerov čeká přesilovka. Žajgla (PRO) odjel na trestnou lavici za hákování.

33:47
    Na ledě zůstal ležet jeden z prostějovských hráčů. Jestřábi se dožadovali vyloučení, proto se nyní chvíli nehrálo. Přerov pokračuje v přesilovce.

34:38
    Obrovská možnost Zubrů, kterou měl Ditrich. Brankář Jestřábů nebyl v dobrém postavení, ale přerovský útočník nedokázal u tyčky propasírovat puk za čáru.

35:09
    Osm vteřin bude hrát Přerov přesilovku 5 na 3 a poté klasickou. Dalším vyloučeným je Peštuka (PRO), který dostal trest na 2 + 10 minut za zásah do oblasti hlavy a krku.

35:32
    Tak teď pozor, Kumstát (PRO) u mantinelu zasáhl Kotáska holí v obličeji a to bude další trest. Jsou to 2 + 2 minuty a Zubři nyní budou hrát v přesile 5 na 3.

36:02
    Tak nakonec to bude přesilovka 4 na 3, jelikož Kočara (PRE) inkasoval menší trest za hrubost.

36:35
    Kolařík zkoušel puk dorazit, ale brankář Musil jej při závaru podržel pod lapačkou.

37:32
    Prostějovu se podařilo dvakrát vyhodit puk. Domácím přesilovka utíká hodně rychlým tempem.

38:27
    Přerov právě vstřelil branku!
    Zubři využívají přesilovku! Před brankovištěm byl hodně důrazný PAVEL HANÁK a pěkně protlačil kotouč mezi betony gólmana Musila. Asistence: Jan Kolařík, Martin Kotásek.

39:30
    Čuřík měl na hokejce vyrovnání, když získal odražený kotouč. Sklenář skvěle zasáhl!

40:00

Třetí třetina začne asi v 18:44.

40:01

41:54
    Prostějov se o možný tlak ve třetí třetině na chvíli připravil zbytečným vyloučeným. Na trestné lavici už sedí Žajgla (PRO) za napadení.

42:31
    Jenže dvě minuty dostává také Ferenc (PRE) za hrubost, takže chvíli budeme sledovat hru ve čtyřech.

43:30
    Sedlák objel branku a připravil palebnou pozici pro Faltýnka. Kapitán Zubrů ale trefil jen hráče před sebou.

44:27
    Žajgla už je na ledě a nyní ostrou střelou zamířil těsně vedle.

45:42
    Černý zůstal chvíli nebráněný před brankou a Sklenář musel ukázat parádní zákrok ze svého repertoáru.

45:42
    Jestřáby čeká přesilovka jelikož brankář Sklenář (PRE) se provinil podražením vedle své klece.

46:39
    Tak teď bude mít Prostějov obrovskou možnost vyrovnat. Čeká jej totiž minutu dlouhá přesilovka 5 na 3. Vyloučen je Kolařík (PRE) za faul kolenem a navíc ještě dostal osobní trest na deset minut za protesty.

47:17
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    A dvojnásobná přesilovka Prostějova přinesla vyrovnání. PAVEL KUMSTÁT od modré čáry prudce napálil kotouč, který se zastavil až o síťku v brance. Asistence: Filip Smejkal, Michal Černý.

48:35
    Vyrovnávací gól Jestřáby hodně povzbudil. Nepříjemnou střelu Černého brankář Sklenář se štěstím vyrazil.

49:39
    Tým Zubrů spatně střídal a byl na ledě chvíli v šesti. Menší trest za hráčskou lavici odsedí Menšík (PRE).

50:37
    Přerov se nyní dobře brání. Sedlák vyvezl kotouč daleko od domácí svatyně.

51:58
    Domácí už jsou kompletní.

53:41
    Pala zkoušel lobem najít Kotáska, ale puku se zmocnili Jestřábi.

Dnešní derby dvou rivalů na přerovském stadionu sleduje 2791 diváků!

55:26
    Stejskalův pokus brankář Sklenář bez problémů zachytil. Do konce třetího dějství už nám zbývá jen necelých pět minut.

56:29
    Hanák jen tak nahodil kotouč na brankáře Musila, který jej přidržel. Vhazovat se tedy bude v útočném pásmu Zubrů.

56:56
    Prostějov v závěru zápasu otáčí skóre a jde do vedení! Střela MICHALA ČERNÉHO prošla Sklenářovi u tyče za brankovou čáru. Asistence: Jakub Čuřík, Petr Doseděl.

57:21
    Závěr zápasu se přiostřuje, domácí bek Krajíček totiž nejdříve seknul a poté ještě u mantinelu dohrál Stejskala, kterému z ledu museli pomoct spoluhráče. Čekáme nyní na vynesení trestů, takže se momentálně nehraje.

57:21
    Krajíček (PRE) dostal menší trest za sekání a trest na 5 minut + do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku.

58:18
    Černý mohl utkání definitivně rozhodnout, ale Sklenář mu kotouč výborně vypíchl.

59:04
    Hanák se pokoušel dostat do útočného pásma, ale kotouč mu utekl. Běží už poslední minuta třetí třetiny.

60:00
    Konec zápasu. (19:23:13)

Aleš Novotný

Branky a nahrávky: 39. Hanák (Kolařík, Kotásek) - 48. Kumstát (Smejkal, Černý), 57. Černý (Čuřík, Doseděl)

HC ZUBR Přerov: J. Sklenář (Tihlář) - Pala, Ferenc, Pospíšil, Krajíček, Faltýnek, Vlček, V. Sklenář - Kotásek, Hanák, Kočara - Blinka, Goiš, Brančík - Ditrich, Sedlák, Kundrátek - Kolařík, Menšík, Černý

Rozhodčí: Škach - Kika, Matěj