Středa 30.11.2011, 01:30 • Madison Square Garden • NHL

Nejlepší hvězdy zápasu: 1. Gáborík (NYR), 2. Richards (NYR),
    3. Malkin (PIT). (04:15:47)

Střely na branku: 30:27

Ač se Pittsburgh ujal v první třetině vedení o zápase rozhodla druhá třetina. Rangers v ní totiž dokázali otočit stav zápasu, vyhráli ji 4:1 a dvě branky vstřelili v přesilovkách. V poslední části stihl Pittsburgh ještě snížit na rozdíl jediné branky, ale Rangers si stačil výsledek pohlídat.

60:00

59:11
    Crosby s Malkinem v další akci. Lundqvuist Malkinovu střelu jen vyrazil.

58:11
    Malkin v obrovské šanci, tísněn obráncem neprostřelil Lundvuista.

57:06
    Rangers hrají přesilovku. Na trestné sedí Chris Kunitz (PIT) za špatné střídání.

55:03
    Pittsburgh už hraje ve čtyřech, přesto se neustále brání.

54:23
    Girardi pálil od modré a Fleury jeho střelu vyrazil mimo hrací plochu.
    Na trestnou jede další hráč Pittsburghu Brooks Orpik (PIT) za podražení. Bude se hrát ale ve čtyřech.

53:32
    Gáborík v obrovské šanci.

53:01
    Pittsburgh jde do třech. Minutu a 20 vteřin bude hrát Rangers přesilovku pět na tři. Deryk Engelland (PIT) sedí na trestné za sekání.

52:41
    Rangers hrají přesilovku. Malkin (PIT) jede na trestnou za sekání.

52:37
    Pittsburg se usadil v pásmu Rangers a Malkin s Crosbym předvádí kanadskou-mašinou. Obránci Rangers neví, kde jim hlava stojí.

52:10
    Malkin v obrovské šanci. Střílel do skrumáže hráčů a Lundqvuist nevěděl, kde má puk.

51:10
    Pittsburgh už hraje vabank a otevírá obranu. Rangers na druhé straně čekají na chybu soupeře v rozehrávce. Callahan mohl jet sám na brankáře, ale přeskočil mu puk.

48:11
    Tučňáci nevyužívají přesilovku, což by je mohlo mrzet. Rangers měli několik dobrých šancí. Gáborík mohl uklidit svůj tým, ale jeho střela do prázdné branky byla zblokována.

46:17
    Pittsburgh zatlačili Rangers do pásma, ale i přes spršku střel Lundgvist nepovolil.

45:34
    Pittsburgh hrají další přesilovku. na trestné sedí Ryan McDonagh (NYR) za držení hole.

43:39
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Tučnáci jsou zpátky ve hře. Sidney Crosby vybojoval puk nad Callahanem, kterému se puk zamotal mezi bruslemi. Crosby jej poslal na PASCALA DUPUISE, který bekendovou střelou ze dvou metrů prostřelil brankáře Rangers. Asistence: Crosby, Engelland.

Michal Kubáň

Branky a nahrávky: 29. Callahan (Gáborík, Richards), 35. Mitchell, 36. Richards, 39. Gáborík (Zotto, Richards) - 18. Neal (Crosby, Martin), 40. Malkin (Sullivan, Neal), 44. Dupuis (Crosby, Engelland)

New York Rangers: Lundqvist - Del Zotto, Girardi, Woywitka, McDonagh, Sauer - Dubinsky, Prust, Gaborik - Richards, Avery, Callahan - Boyle, Fedotenko, Anisimov - Hagelin, Mitchell.
    Pittsburgh Penguins: Fleury - Niskanen, Engelland, Martin, Bortuzza, Orpik, Picard - Staal, Dupuis, Kunitz - Vitale, Crosby, Adams - Malkin, Neal, Coke - Kennedy, Sullivan.

Rozhodčí: Dean Morton, Dan O'Halloran - Jean Morin, Tim Nowak

Diváci: 18 200