Středa 30.11.2011, 01:30 • Madison Square Garden • NHL

Nejlepší hvězdy zápasu: 1. Gáborík (NYR), 2. Richards (NYR),
    3. Malkin (PIT). (04:15:47)

Střely na branku: 30:27

Ač se Pittsburgh ujal v první třetině vedení o zápase rozhodla druhá třetina. Rangers v ní totiž dokázali otočit stav zápasu, vyhráli ji 4:1 a dvě branky vstřelili v přesilovkách. V poslední části stihl Pittsburgh ještě snížit na rozdíl jediné branky, ale Rangers si stačil výsledek pohlídat.

60:00

59:11
    Crosby s Malkinem v další akci. Lundqvuist Malkinovu střelu jen vyrazil.

58:11
    Malkin v obrovské šanci, tísněn obráncem neprostřelil Lundvuista.

57:06
    Rangers hrají přesilovku. Na trestné sedí Chris Kunitz (PIT) za špatné střídání.

55:03
    Pittsburgh už hraje ve čtyřech, přesto se neustále brání.

54:23
    Girardi pálil od modré a Fleury jeho střelu vyrazil mimo hrací plochu.
    Na trestnou jede další hráč Pittsburghu Brooks Orpik (PIT) za podražení. Bude se hrát ale ve čtyřech.

53:32
    Gáborík v obrovské šanci.

53:01
    Pittsburgh jde do třech. Minutu a 20 vteřin bude hrát Rangers přesilovku pět na tři. Deryk Engelland (PIT) sedí na trestné za sekání.

52:41
    Rangers hrají přesilovku. Malkin (PIT) jede na trestnou za sekání.

52:37
    Pittsburg se usadil v pásmu Rangers a Malkin s Crosbym předvádí kanadskou-mašinou. Obránci Rangers neví, kde jim hlava stojí.

52:10
    Malkin v obrovské šanci. Střílel do skrumáže hráčů a Lundqvuist nevěděl, kde má puk.

51:10
    Pittsburgh už hraje vabank a otevírá obranu. Rangers na druhé straně čekají na chybu soupeře v rozehrávce. Callahan mohl jet sám na brankáře, ale přeskočil mu puk.

48:11
    Tučňáci nevyužívají přesilovku, což by je mohlo mrzet. Rangers měli několik dobrých šancí. Gáborík mohl uklidit svůj tým, ale jeho střela do prázdné branky byla zblokována.

46:17
    Pittsburgh zatlačili Rangers do pásma, ale i přes spršku střel Lundgvist nepovolil.

45:34
    Pittsburgh hrají další přesilovku. na trestné sedí Ryan McDonagh (NYR) za držení hole.

43:39
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Tučnáci jsou zpátky ve hře. Sidney Crosby vybojoval puk nad Callahanem, kterému se puk zamotal mezi bruslemi. Crosby jej poslal na PASCALA DUPUISE, který bekendovou střelou ze dvou metrů prostřelil brankáře Rangers. Asistence: Crosby, Engelland.

42:45
    Hraje se svižný hokej nahoru dolů.

41:10
    Rangers si vytvořili v úvodu třetiny velký tlak.

40:01

Rangers ovládli druhou třetinu,kterou vyhráli 4:1. Dvě branky vsítili v přesilovkách. Tučnáci se pouze zmohli na snížení, když sedm vteřin před koncem druhé části skóroval Malkin. Rangers vyhráli i v počtech střel na branku v poměru 10:15.

40:00

39:53
    Sullivan vystřelil od modré a Lundqvist jeho střelu pouze vyrazil před Neala, který jej popostrčil volnému JEVGENIJOVI MALKINOVI, který skóroval do odkryté branky. Asistence: Sullivan, Neal.

38:26
    Rangers právě vstřelili branku!
    MARIÁN GÁBORÍK střelou zápěstím překvapil brankáře Fleuryho. Assistence: M. Del Zotto, Bred Richards (

37:47
    Jezdci budou hrát přesilovku. James Neal (PIT) sedí na lavici hamby za podražení.

36:45
    Pokračuje se za stavu 3:1 pro Jezdce. Videorozhodčí potvrzuje vysokou hůl.

36:45
    Cooke trefil vysokou holí puk, který propadla za brankovou čáru brankáře Lundquista a hlavní rozhodčí Morton se jede poradit k videorozhodčímu.

35:39
    Po chybě v obraně Tučňáků se puku zmocnil BRAD RICHARDS, projel do mezikruží a propálil pod ramenem brankáře Fleuryho. Bez asistence:

34:09
    Jezdci jdou do vedení! JOHN MITCHELL prokličkoval do pásma, navázal na sebe obránce a přes něj propálil Fleuryho. Bez asistence.

33:45
    Lundqvuist vytahuje další zákrok z kategorie snů, když po chybě obrany bleskově likviduje Nealovu akci.

31:23
    Chvíli se hrálo ve středním pásmu.

29:09
    Malkin se dostal do skvělé šance, ale Lundquist byl pozorný a jeho ránu schoval v lapačce.

28:01
    Krásná kombinace vedoucí k využití přesilovky. Gaborík projel do pásma, položil si obránce a jako na podnose předložil puk volnému RYANOVI CALLAHANOVI, který puk jen zasunul do branky. Asistence: Marian Gaborik, Brendon Richards.

27:36
    Vynikající zákrok Fleuryho. Betonem vyrazil Gáborikovu dělovku.

27:19
    Callahonovu dělovku od modré vykopnul Fleury betonem.

26:10
    Jezdci budou hrát přesilovku. Na trestné sedí (PIT) Pascal Dupuis za držení.

26:12
    Fleury chytá Saerovu dělovku od modré.

26:34
    Fleury v zápalu střel chytá bomby od modré. Tučnáci hrají v defenzivě.

25:04
    Jezdci získávají iniciativu, přesto jim chybí důraz v koncovce.

24:23
    Neal to zkoušel střelou přes projíždějícího obránce.

36:47
    Offside.

37:48
    Vypadá to, jakoby Tučnáci hráli power-play, ale přitom Jezdci se nemohou vymanit z tlaků Pittsburghu.

20:13
    Pokračuje se ve čtyřech. Crosby opět ve velké šanci.

20:01

New York Rangers: Lundqvist - Del Zotto, Girardi, Woywitka, McDonagh, Sauer - Dubinsky, Prust, Gaborik - Richards, Avery, Callahan - Boyle, Fedotenko, Anisimov - Hagelin, Mitchell.

Pittsburgh Penguins: Fleury - Niskanen, Engelland, Martin, Bortuzza, Orpik, Picard - Staal, Dupuis, Kunitz - Vitale, Crosby, Adams - Malkin, Neal, Coke - Kennedy, Sullivan,

Rozhodčí: Dean Morton, Dan O'Halloran - Jean Morin, Tim Nowak

Střely na branku: Pittsburgh Pinguins- 14, New York Rangers - 9.

V první třetině jsou výraznější Jezdci, kteří využili jednu přesilovou hru a nedovolili soupeře z Manhattanu brankově zareagovat.

20:00

19:45
    Malkin vyzkoušel střelou zápěstím Lundquista.

18:38
    Na trestnou jede Brad Richards (NYR) za sekání a Brooks Orpik (PIT) Cross za naražení.

17:56
    Tučnáci využívají přesilovku. Crosby zavezl puk do pásma, přihrál Martinovi, který našel volného JAMESE NEALA, který otevírá skóre zápasu. Asistence: Crosby, Martin.

16:36
    Brankář Lundquist dostává dvě minuty za držení. Na trestnou za něj jede Steve Eminger (NYR)

16:23
    Opět další bitka na ledě. Dneska to opravdu vře.

15:04
    Crosby s Malkinem řádí na ledě při přesilovce Tučnáků, ale Jezdci se statečně brání.

14:24
    Odražený puk se dostal k Sullivanovi, který mohl střílet do odkryté branky, ale netrefil branku.

14:16
    Tučnáci budou hrát další přesilovku. Brendon Prust miří na trestnou za hákování.

13:12
    Avery se objevil zpoza branky a protláčel puk za Fleuryho betony, když jej srazil k ledu Engelland. Fleury zalehnul puk a přerušil hru.

12:15
    Gaborík se protánul kolem branky a střílel z první. Brankář Tučnáků byl pozorný.

9:45
    Tučnákům se přiliš nedaří usadit v třetině soupeře. Jezdi odpalují všechny puky pryč.

8:41
    Marian Gaborík (NY Rangers) - bránění ve hře.

7:34
    Fleury ukázal své brankářské umění, když na něj pálil Boyl a dorážel Fedotěnko.

6:47
    Po krátké komerční přestávce hra pokračuje.

6:47
    Ofsajd.

6:34
    Callahan pálil z mezikruží, ale brankář Tučnáků jeho střelu vyrazil betonem.

4:14
    Jezdci jsou jen trochu aktivnější.

3:45
    Hraje v plném počtu. Hra má rychlé tempo.

2:15
    A máme tu další bitku, hned po Fleuryho zákroku se do sebe pustli dva protihráči. Na trestnou míří Sean Avery (NYR) a Tyler Kennedy (PIT).

00:01

V dnešním utkání se setká první tým Atlantické divize Pittsburgh Penguins s třetím týmem New York Rangers. Jezdci ztrácejí na Tučnáky pouze pět bodů.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Michal Kubáň

Branky a nahrávky: 29. Callahan (Gáborík, Richards), 35. Mitchell, 36. Richards, 39. Gáborík (Zotto, Richards) - 18. Neal (Crosby, Martin), 40. Malkin (Sullivan, Neal), 44. Dupuis (Crosby, Engelland)

Pittsburgh Penguins: Fleury - Niskanen, Engelland, Martin, Bortuzza, Orpik, Picard - Staal, Dupuis, Kunitz - Vitale, Crosby, Adams - Malkin, Neal, Coke - Kennedy, Sullivan.

Diváci: 18 200