Viťaz – Barys 2:6 (kon.) | Lev – Dynamo Moskva 4:3 (po s.n.)
Středa 30.11.2011, 19:00KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Pěkný středeční večer,
    na popradském ledě se utkají domácí Lvi proti moskevskému Dynamu.

Popradští spolu se Spartakem a Čechovem tvoří v tabulce konference odloučenou skupinu na samotném chvostu, z které si ale Lvi vedou nejlépe, ztrácejí přitom deset bodů k tomu, aby se posunuli výše. Ale to jen na osmou příčku z aktuální deváté...

Na druhé straně tabulky se nachází Dynamo Moskva. Aktuálně druhý celek západní konference ztrácí na pozici lídra, která momentálně patří Petersburgu, jenž má navíc vůči Dynamu zápas k dobru, pět bodů.

Přibližné sestavy:

HC LEV Poprad: Laco (Duba) - Pilař, Mezei, Sigalet, Mihálik, Lewis, Klouček - Bartečko, Nedorost, Nagy - Huna, Mikúš, Netík - Kristek, Novotný, Chabada - Fabricius, Lundberg, Sekáč - Špirko

Dynamo Moskva: Eremenko (Granyak) - Novak, Soloviev - Yalasvaara, Boykov - Great, Barantsev - Tolpeko - Gorovikov - Komarov, Soin - Vyacheslav Kozlov, Kokarev - Babenko - Kudashov, Kvapil - Shafigulin - Black

00:01

0:30
    Do útoku se jako první hrnul Poprad, protiútokem odpovědělo Dynamo. Vyacheslav Kozlov (DYN) se ale před brankou soupeře provinil vysokou holí, a odpočine si tak na trestné lavici. Přesilovka pro domácí.

1:00
    Poprad přesnou kombinací drží soupeře v útočném pásmu.

1:30
    Moskvě se nyní daří vyhazovat, Lvům se nedaří přechod do útočného pásma.

3:45
    Moskevský hráč dostal dokonce složený trest 2+2 minuty, a tak přesilovka Popradu trvá nadále. Ovšem do žádných šancí se slovenský celek nedostává.

6:09
    Branislav Mezei (LEV) si odsedí dvě minuty za sekání a přesilovou hru si tak zahrají hosté.

7:00
    Dynamo semyká Poprad v útočném pásmu, ale zapomíná na střelbu.

8:00
    Ve velké šanci před brankou stál Dmitry Pestunov, ležící Laco ve zmatené situaci nepropustil nebezpečnou ránu zblízka osamoceného hráče!

11:00
    Nejprve Bartečko dorážel propuštěný kotouč, po chvilce hry Popradští vytvořili před brankou ještě větší potíže, když se hned dva hráči snažili dorazit kotouč do branky zmateného gólmana!

11:30
    Pestunov obdržel přesný kotouč zpoza branky, který ihned vyslal na branku, a Laco si připsal perfektní zákrok!

13:09
    Alexander Boykov (DYN) míří na trestnou lavici za podražení, třetí přesilová hra Popradu.

12:55
    Mihálik obdržel přihrávku zpoza brány k druhé tyči, ale branku přesouvajícího se Jeremenka netrefil!

15:33
    Hráčská lavice Dynama dostává trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Další přesilovka Popradu.

17:03
    Karel Pilař (LEV) vyloučen na dvě minuty za držení. Za chvíli začne přesilovka Dynama.

18:07
    Novák si od modré čáry najel z úhlu až téměř před gólmana, nenápadnou střelu Laco s přehledem ukrývá ve výstroji.

19:02
    Karel Pilař se vrací zpátky na led, hraje se v pěti na každé straně.

19:05
    Jakub Klepiš v šanci. Kotouč Laco zpacifikoval až na druhý pokus.

20:00

Utkání má zajímavý náboj. Poprad předčil svá očekávání a Dynamu se dokáže více než vyrovnat. Přes velké šance na obou stranách třetina branku nepřinesla, i tak nabídla pohledný hokej.

Střely na branku v poměru 4:8 ve prospěch moskevského Dynama.

20:01

20:25
    Nagy dobře mířenou ranou tahem prověřil Jeremenka, který ukryl kotouč v lapačce.

22:20
    Hra se drží převážně ve středním pásmu, a to díky dobrému bránění Popradu modré čáry.

23:28
    Dvě minuty pro Karla Pilaře (LEV) za sekání.

23:47
    Popradu se podařilo už podruhé vyhodit.

24:28
    Domácí fanoušci pískají, Moskva kombinuje v útočném pásmu.

25:52
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Skóre otevírá využitá přesilovková kombinace Dynama. Pestunov vyjel zpoza brány, nahrál dojíždějícímu DENISU KOKAREVOVI, který z bezprostřední blízkosti gólmana dává gól. Asistence: Dmitrij Pestunov.

28:30
    Hra se přesune před branku Popradu, kde se odehraje vhazování.

28:50
    Poprad vyhodil puk do středního pásma, ale Dynamo se vrací do útočné třetiny znovu.

29:44
    Je zvýšeno na 2:0! VJAČESLAV KOZLOV nedal gólmanovi šanci, když se přesnou ranou příklepem trefil nad vyrážečku. Asistence: Sergej Soin, Jakub Klepiš.

30:34
    Lvi právě vstřelili branku!
    Jenže Lvi velmi rychle odpovídají! Nagy se natlačil až před Jeremenka, kotouč záhy dorazil ĽUBOŠ BARTEČKO a ten vstřelil kontaktní gól. Asistence: Ladislav Nagy.

33:11
    To je ale střelecké představení! V závaru před brankou se k dorážce dostal Marek Kvapil, na další dorážku GRIGORIJA ŠAFIGULINA už ale byla defenziva Lvů krátká. Asistence: Marek Kvapil.

35:54
    Dominik Graňák (DYN) vyloučen na dvě minuty za vražení na hrazení.

36:43
    Artjom Černov (LEV) míří na trestnou lavici také, za držení, a Poprad bude hrát v pěti proti třem!

37:09
    Mikuš dorazil kotouč za Jeremenka, ovšem až po hvizdu rozhodčího, čímž jeho branka nebyla uznána.

39:33
    Vyloučen Jonathan Sigalet (LEV) na dvě minuty za nedovolené bránění.

40:00

Druhé dějství přineslo pěknou gólovou podívanou. I když hosté vedli už dva nula, Poprad zvládl rychle odpovědět. Nebylo to nic platné, protože Dynamo dokázalo vstřelit další gól, a v popradské aréně vede.

Střelu na branku 23:13 ve prospěch Dynama.

40:01

41:37
    Dynamo rychlou kombinací v útočné třetině dalo pořádně zabrat Popradským. Ruský celek ale správnou příležitost na střelbu prováhal.

44:00
    Marek Kvapil najel do útočného pásma a zkusil střelu tahem přes obránce, úspěch nepřinesla.

44:43
    Sergein Soin (DYN) vyloučen na dvě minuty za nedovolené bráněné.

46:43
    Dynamo hraje v plném počtu a už operuje v útočné třetině.

47:49
    To bude ještě zajímavý závěr! JIŘÍ SEKÁČ unikl po křídle všem obráncům a přes drobné komplikace nakonec dokázal dostat puk za Jeremenka. Bez asistence.

48:12
    23 sekund - pouze taková doba stačila Popradu na to, aby vyrovnal utkání! TOMÁŠ KLOUČEK vyslal skrytou střelu přes obránce a puk se nešťastně od jednoho z hráčů Dynama odrazil za záda bezmocného gólmana. Bez asistence.

52:39
    Poprad vyrovnávací gól nakopl, nyní je jednoznačně aktivnějším týmem.

53:34
    Příležitost pro Lvy. Vyloučen Vjačeslav Kozlov (DYN) na dvě minuty za vysokou hůl.

54:26
    Poměr sil na ledě se srovná. Vyloučen Miroslav Bartečko (LEV) na dvě minuty za držení.

54:57
    Poprad si zahraje přesilovku čtyř proti třem! Alexander Bojkov (DYN) vyloučen ha hákování.

55:36
    První hráč Dynama se vrací na led.

58:00
    Poslední dvě minuty utkání, obě mužstva hrají v plném počtu.

59:30
    Do dobré příležitosti si najel Kvapil, ale Laco byl pozorný.

60:00

Ani tři třetiny neurčily vítěze, především díky bleskovému vyrovnání Popradu, který si za svůj dnešní výkon na body dosáhnout zasloužil.

60:01

60:32
    Tomáš Netík (LEV) si odsedí dvě minuty za držení.

62:28
    Český forvard už je na ledě, jeho tým si prožil krušné chvilky...

63:45
    Poprad natropil před brankou Dynama nemalé problémy. Po několika střelách zkusil štěstí i Nagy, jehož rána ale mezi tři tyče nezamířila.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Vítěze určí až nejzazší možná varianta. Nájezdy začnou za malou chvíli.

Utkání v popradské hale sleduje 4500 diváků (vyprodáno).

Samostatné nájezdy začínají.

Vjačeslav Kozlov (DYN) nic nepředvedl. Jeho nájezd byl příliš pomalý, zakončení příliš slabé...

Tomáš Netík (LEV) zvolil střelu nad levý beton Jeremenka a slaví úspěch!

Marek Kvapil (DYN) se trefil pod víko Lacovy klece!

Ladislav Nagy (LEV) se také trefuje!

Jakub Klepiš (DYN) blafákem na bekhend překonal Laca!

65:00
    Karel Piilař (LEV) se trefil nad lapačku a jeho celek vítězí!

Všichni nájezdníci Popradu se trefili, za což si slovenský celek vysloužil bod navíc. Lev tak dokonal svůj obrat v samostatných nájezdech! (21:34:08)

Jan Salajka

Branky a nahrávky: 31. Bartečko (Nagy), 48. Sekáč, 49. Klouček, 65. Pilař - 26. Kokarev (Pestunov), 30. Vja. Kozlov (Soin, Klepiš), 34. Šafigulin (Kvapil)

Lev Praha: Laco (Duba) - Pilař, Mezei, Sigalet, Mihálik, Lewis, Klouček, Hellström - Bartečko, Nedorost, Nagy - Huna, Mikúš, Netík - Špirko, Novotný, Chabada - Fabricius, Lundberg, Sekáč
    Dynamo Moskva: Jeremenko (Volkov) - Jalasvaara, Solovev, Graňák, Novák, Velikov, Bojkov, Barančev - Kozlov, Soin, Klepiš - Komarov, Gorovikov, Tolpeko - Kokarev, Pestunov, Mosaljov - Černov, Šafigulin, Kvapil

Rozhodčí: A. Semykin, D. Cooper, E. Streltsov, D. Tarasov