Skellefteå AIK
2:3 (0:0, 2:2, 0:0)
Luleå Hockey
Čtvrtek 01.12.2011, 19:00 • Skelleftea Kraft Arena • Švédská Elitserien

O rozuzlení severského derby se nakonec postaraly samostatné nájezdy, ve kterých se dokázal prosadit pouze Toni Koivisto z týmu Lulea Hockey. Hosté tak potvrdili, že jsou venku mimořádně úspěšným týmem, vyhráli už počtvrté za sebou. A přitom v polovině zápasu by na jejich vítězství vsadil asi jen málokdo, prohrávali totiž 0:2 a Skelleftea byla na koni. Jenže pak přišel kontaktní gól Fältha, na který navázal gólem do šatny Koivisto. Třetí třetina ani prodloužení už žádnou branku nepřineslo, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. Jejich hrdinou se stal brankář Johan Gustafsson a jediný střelec Toni Koivisto. A na závěr pár statistických čísel. Střely na branku 30:27, mimo 19:12, úspěšnost brankářů: Eriksson 88,89% - Gustafsson 93,33%. (21:49:45)

65:00
    Luleå právě vstřelila branku!
    Vítězný nájezd a druhý bod Luley zařídil TONI KOIVISTO, který v šesté sérii jako jediný proměnil samostatný nájezd!

Jestli si domácí chtějí vynutit prodloužení samostatných nájezdů, musí gólově odpovědět. Jenže kanonýr Söderström selhal. Z vítězství a druhého bonusového bodu se raduje Lulea!

Teď už to je, kdo z koho. Rozjíždí se Koivisto a konečně rozsvítil červené světlo za Erikssonem - 0:1!

Ani domáucí Lindberg prokletí nezlomil. Po první pětici střelců střelců stále neznáme vítěze.

Jako pátý v pořadí jede Hjalmarsson, ale navázal na předchozí exekutory.

A zuby si vylámal i domácí Edström.

Čtvrtá série! Harju opět neuspěšný.

Za domácí dostal trenérovu důvěru Möller, ale zklamal...

Třetí sérii odstartuje Olausson. Už se rozjíždí, ale skulinku ve výstroji Erikssona nenašel.

Brankáři stále kralují. Se zlou se potázal i domácí Forssell.

Druhou sérii začíná Persson, jenže Erikssona taky nepřekonal.

A stejně dopadl na druhé straně i domácí Lindberg.

Nájezdy začínají hosté. Koivisto neuspěl.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00
    O majiteli dvou bodů rozhodnou samostatné nájezdy...

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:46
    Lulea je pod tlakem, jenže domácí se střelecky neprosazují. Alavaara, Söderberg ani Goren druhý bodík do domácí kapsy nepřinesli.

Pavel Navrátil

Branky a nahrávky: 26. Karlsson (Lundberg, Lindberg), 30. Söderström (Ericsson, Goren) - 30. Fälth (Abbott), 40. Koivisto (Fälth), 65. Koivisto

Skellefteå AIK: Eriksson (Hadelöv) - Lindgren, Burström, Alavaara, Styrman, Pikkarainen, Edström, Hynning, Lindberg - Ericsson, Goren, Söderström - Söderberg, Bellemare, Forsberg - Möller, Forssell, Holloway - Lundberg, Karlsson.
    Luleå Hockey: Gustafsson (Rautio) - Jaakola, Fälth, Wallin, Gunnarsson, Sandström, Jonsson, Karlsson, Fransson - Hjalmarsson, Abbott, Harju - Sandell, Olausson, Persson - Koivisto, Viitaluoma, Vihko - Komarek, Berglund, Meljer.