SHK Hodonín – Pelhřimov 10:3 (kon.) | Břeclav – Technika Brno 3:2 (kon.) | Val. Meziříčí – Frýdek-M. 1:3 (kon.)
Uh. Hradiště – Přerov 2:5 (kon.) | Poruba 2011 – Vsetín 3:4 (kon.) | Havířov – Opava 5:4 (kon.)
Řisuty – Kobra 6:3 (kon.) | Lev Benešov – Jablonec n/N 4:3 (kon.) | Milevsko – Bílina 4:3 (po s.n.)
Klatovy – Děčín 5:7 (kon.) | Prostějov – Karviná (Baník) 2:4 (kon.)
AZ Havířov
5:4 (1:1, 1:2, 3:1)
HK Opava
Sobota 10.12.2011, 17:00 • K&K PNEU Aréna Havířov • 2. liga skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

AZ Havířov: Daneček (Vrba) - Rimmel, Krisl, Machálek, Balčík, Vydra, Zientek L., Zientek M. - Klimša, Najdek, Maruna, Sztefek, Potočný, Stránský, Daneček J., Říčka, Pechanec, Brezani, Kraft, Pavlas, Lhotský

HC Slezan Opava: Šafránek (Novák) - Bednárek, Faksa, Kysela, Tichý, Tuma, Kukol, Mosler, Jurčík - Baďura, Měch, Herman, Polok, Pavelek, Kocián, Koschatský, Wolf, Černý, Grofek, Vítek, Chalupa

Rozhodčí: .

Příjmený podvečer z Havířova. Za malou chvíli se zde odehraje utkání 2. ligy mužů mezi celkem Havířova a Opavy. Havířov v minulém kole podlehnul v pěkném utkání Karviné a ztratil první místo. Dnes se na něho může opět zpátky dostat.
    To Opava porazila Nový Jičín, když Jičín vyrovnal sekundu před koncem utkání. Opava nakonec zápas v derby zvládla a vyhrála po prodloužení. Havířov vstupuje do zápasu jako mírný favorit.
    Přeji příjemnou počtenou.

00:01

00:28
    HHavířov začal aktivněji, ale Karel Vydra rozehrál nepřesně a je z toho zakázané uvolnění.

01:10
    I Opava si vybírá svůj čas v útočném pásmu, střela Tůmy putovala mimo klec.

01:34
    Říčka trefil vyrážečku Šafránka, který prokázal skvělý reflex proti nebezpečné střele.

02:09
    Havířov právě vstřelil branku!
    Led je zasypán hromadou plyšáků, AZet skóroval, když se sám před Šafránka dostal Robert NAJDEK a prostřelil ho. Led je uklizen a může se pokračovat, parádní branka.
    Asistence: Martin BALČÍK.

02:43
    Máme tady prvního vyloučeného. Je to havířovský Jiří Krisl za nedovolené bránění.

03:03
    Tomáš Měch teď dost nevybíravě dorážel do Vrby, je z toho menší potyčka, vylučovat se nebude.

03:21
    Opava právě vstřelila branku! Branku vstřelil TICHý. Asistence Grofek, Měch.

03:51
    Dvě minuty za držení dostává opavský Zdeněk Pavelek.

04:33
    Patrik Rimmel se dostal k tvrdé ráně z prostředku modré čáry,, Šafránek ji vyrazil.

05:30
    Najdek našel Marunu tomu střela nesedla. Na dvě minuty putuje opavský Michal Kukol za krosček.

05:45
    Krisl ve výborné pozici trefil rameno Šafránka. Hosté ve čtyřech.

06:23
    I Machálkovu střelu Šafránek vyrazil a Opava se osvobozuje.

07:06
    Havířov je velmi aktivní. Říčka byla faulován a dvě minuty si odpyká Grofek za podražení. Ve stejném čase ještě Maruna netrefil odkrytou branku. Těžký tlak vytváří AZ.

08:27
    Vydra bbyl přidržen, ale sudí nevylučuje, Pokračuje přesilovka AZetu.

09:31
    Kraft nahazoval před branku. Nic z toho nepramenilo.

10:23
    Střela Hermana byl vytečována těsně mimo branku AZetu.

10:44
    Sztefek z otočky ohrozil Šafránka.

11:28
    Kociánově přihrávce zabránil Maruna.

12:05
    Stránský ve skvělé šanci netrefil ani branku Šafránka.

12:31
    Do úniku se před Šafránka dostal Říčka, ale opavský brankář mu skórovat nedovolil.

13:05
    Říčka obešel několik protihráčů, jak je jeho zvykem, a vynutil si faul. Na dvě minuty putuje Josef Tichý za podražení.

13:05
    Je potřeba upevnit branku Opavy do ledu. Hra přerušena.

13:17
    Toomáš Polok zachytil puk u modré, ale přes beky se nedostal. Opava ihned na to vyhazuje.

15:00
    Potočný našel Krisla ten branku nedal. Hosté jsou již v pěti.

15:36
    AZet hraje skvělý hokej a Opava je pod těžkým tlakem.

16:20
    Říčka přihrál Rimmelovi, který prověřil lapačku Šafránka.

16:52
    Bohumil Herman pouze vyhodil na zakázané uvolnění.

17:20
    Úmyslný ofsajd Havířova. Havířov působí jako by hrál přesilovou hru.

18:05
    Říčka vydoloval puk a poslal ho na Sztefka, který vystřelil nebezpečně, Šafránek puk pokryl. Mela u branky, kde si velmi tvrdým způsobem počínala Opava.

18:27
    Tomáš Grofek vystřelil na Vrbu, který po dlouhé době musel vytáhnout kvalitní zákrok.

19:00
    Potočný ani Stránský nadvakrát puk do odkryté branky nedostali. Opava vyhazuje na zakázané uvolnění, tlak pokračuje.

19:28
    Po obranném zákroku Rimmela je puk mimo ledovou plochu.

19:32
    Tůma vyslal od moodré tvrdou ránu, kterou se nenechal Vrba překvapit.

19:58
    Hermanovu ránu od modré ještě někdo tečoval a Vrba měl těžkou pozici, ale i tak puk ukryl do své výstroje.

20:00

Domácí diváci můžou být spokojeni za výkon, který AZ předvádí. Drtí Opavu v pásmu a zápas vypadá jako přesilová hra, kde občas někdo sporadicky vystřelí na Vrbu.
    Vrba vše pokryl, i když střely Opavy jsou velmi nebezpečné. Havířov nevyužil řadu velkých šancí, a proto se stav ukotvil na nerozhodné výsledku 1:1.

20:01

20:33
    Hostující Černý se dostal ke štiplavé ráně, Vrba kryje.

21:17
    Bohumil Herman vydřel puk u modré a vyslal směrem na Vrbu velkou ránu, která ale nenašla svůj cíl.

21:46
    Kocián přihrával a od Sztefka se kotouč odrazil k Vrbovi.

22:30
    Střelu Kukola Vrba vyrazil, byl ale faulován. Na dvě minuty putuje Jan Maruna za sekání.

22:49
    Krisl odpaluje kotouč pryč od Vrby.

23:08
    Opava právě vstřelila branku!
    Opava využívá i druhou přesilovku. Puk nastřelil na Vrbu Měch a odražený puk dorazil za Vrbu Lukáš ČERNÝ.
    Asistence: Tomáš MĚCH, Josef TICHÝ

23:39
    Puk se od Danečka málem odrazil za Šafránka, ale nakonec šel pouze do boční sítě.

24:29
    Najdek dostal dobrou přihrávku, ale do ofsajdového postavení.

24:57
    Machálek neměl komu přihrát, zakázané uvolnění, tak teď AZet zase tahá za ten kratší konec.

25:14
    Ale sledujeme pasáž hry, kdy nevidíme tolik šancí.

25:47
    Rimmelovu ránu Sztefek netečoval.

26:02
    Sztefek ve stoprocentní šanci, ale Šafránek se neuvěřitelně přemístil a puk lapil!

26:09
    Sztefkovu střelu tečoval Maruna, Šafránek zůstal i teď pozorný. Tak teď opět AZ má velké šance.

27:15
    Stránský puk přiklepnul Potočnému, který chtěl přihrávat ale přišel o puk.

27:35
    Tomáš Grofek ve velké šanci trefil rameno Vrby.

28:22
    A bude se vyluučovat, po velkém závaru dostává dvě minuty Bohumil Herman za nedovolené bránění.

28:37
    Maruna přihrál Balčíkovi, který puk ideálně netrefil.

29:57
    Opava vyhazuje a brání se dobře.

30:19
    Potočný poslal puk Brezanimu před Šafránka, ten se ale netrefil.

30:51
    Teď si zase zahraje přesilovku Opava. Dvě minuty dostává Lukáš Zientek za hákování.

30:57
    Adam Vrba teď pokryl těžký puk, který zůstal na brankovišti.

31:17
    Hosté se opět z početní výhody prosadili. Přesnou ránu vyslal od modré opavský Radek TUMA, který se trefil mezi betony Vrby.
    Asistence: Josef TICHÝ

32:19
    Grofek prověřil Vrbu.

33:09
    Říčka projel celé hřiště a z otočky zakončil, Šafránek situaci vychytal. Dvě minuty pro Jana Danečka za hákování.

33:42
    Obránce Vydra ujel v oslabení, ale do zakončení se nedostal.

34:23
    Nebezpečnou střelu Tůmy z kruhu Vrba ukryl do lapačky!

35:09

35:42
    No, tak Opava využila plně svých příležitostí a AZ se nemůže prosadit. Hosté si vyžádali oddechový čas.

36:07
    Tak to byla velká paráda, Karel VYDRA se prosadil bekhandem pod víko, když už byl ve vzduchu a padal na led! I havířovské fanoušky to vyhecovalo ke zvýšenému fandění.
    Asistence: Robert NAJDEK, Jan MARUNA.

36:48
    Rimmel poslal Danečkovi skvělou přihrávku, Šafránek ho vychytal.

37:11
    Skvělý hokej. Další obrovský závar před brankou Šafránka! Sztefek se snažil ještě vydolovat puk, hra přerušena.

37:47
    I Stránský se dostal do dobré šance, puk nezpracoval.

39:10
    Vypadalo to, že Wolf dostane do šance, nedostal.

39:27
    Karel Vydra dostává dvě minuty za hákování. Šance pro Opavu.

39:58
    Tůmu vychtal Vrba a AZ vyhazuje.

40:00

Ve druhé třetině jsme nejprve sledovali tlak Havířova, ale nakonec se dostal i AZ pod tlak, ze krterého se ale dostal a opět předvádí hru z první třetiny. Opava hrozí především z přesilovek, z nich už Slezan dokázal vsíti tři branky.
    Skvělý hokej z obou stran a skvělá atmosféra v K&K PNEU Aréně, co nabídne třetí perioda?....

Ve druhé třetině, která za malou chvííli začne bude hrát Opava minutu a půl dlouhou přesilovku.

40:01

40:30
    Maruna prověřil pravý beton brankáře Šafránka. V tandemu za ním jel i Robert Najdek, nebylo tedy jasné jestli vystřelí nebo přihraje.

40:37
    Na ledě teď leží jeden z opavských - Tomáš Měch, už se zvedl a za pomocí spoluhráče odjíždí na střídačku.

41:23
    Z dvojité dorážky se neprosadil Aleš Jurčík!

41:47
    AZ již bruslí v pěti.

42:20
    Vrba raději nerozehrával a puk ukryl pod lapačku.

42:28
    Vrba opět přerušuje hru.

42:55
    Maruna byl sražen ale sudí nepíská a rozpažil k nelibosti fanoušků AZetu.

43:21
    Maruna vystřelil na Šafránka,který kotouč lapačkou srazil před sebe a nakonec pokryl.

44:23
    Havířov srovnává. Patrik Rimmel udržel puk v pásmu a nastřelil ho na Šafránka a z následné dorážky se prosadil Jan DANEČEK.
    Asistence: Patrik RIMMEL.

45:29
    Potočný ve velké šanci, kterou neproměnil. Nakonec zalehnul brankáře Šafránka.

45:59
    Sztefek zabránil nebezpečné situaci, kdy už šli hosté tři na Vrbu.

46:48
    Chalupa v šanci. Nakonec minul branku.

47:51
    Sztefek zůstal po zásahu ležet na ledě, hra nakonec k nelibosti Opavy přerušena.

47:51
    A nakonec dvě minuty pro Opavu. Na trestnou se mu nechcem, ale bude muset. Bohumil Herman už sedí za nedovolené bránění.

48:19
    Opava se osvobozuje.

48:46
    Maruna poslal křižnou přihrávku Lukáši Zientkovi, který nakonec netrefil branku.

49:22
    Patrik RIMMEL dostal přihrávku od Roberta Říčky a střelou tahem do protipohybu k levé tyči skóruje.
    Asistence: Robert ŘÍČKA

50:32
    Tomáš Grofek šel na Vrbu, který puk dokázal pokrýt.

50:32
    Patrik Rimmel dostává dvě minuty za držení protihráče.

51:15
    Tomáš Polok trefil bránícího havířovského hráče.

52:31
    Potočný a Stránský drželi kotouč dlouho v útočném pásmu. Havířov v pěti.

Utkání sleduje 1 642 diváků.

53:10
    Kysela ohrozil Vrbu, ale branku nevsítil.

53:51
    Stránský vystřelil pouze do Šafránka.

54:39
    Dvě minuty dostává Martin Balčík za sekání.

54:57
    Tichý vystřelil a Vrba ramenem puk vytěsnil.

55:54
    Vrba přidržel kotouč, bude se vhazovat.

56:20
    Vítek osekával lapačku Vrby, za což je náležitě ztrestán domácími hráči. I Vrba mu to oplatil.

56:50
    Opava vyrovnává. Zdeněk PAVELEK se dostal k volnému puku a dorazil ho za Vrbu.
    Asistennce: Josef TICHÝ

56:50
    Tůma deset minut za nesportovní chování.

57:14
    AZet opět vede! K puku se dostal na levém křídle Jan DANEČEK a tvrdě po ledě skóruje. Šafránek byl bez šance.
    Asistence: Antonín PECHANEC, Patrik RIMMEL.

57:53
    Bednárek se neprosadil od modré. Vrba kryje.

58:19
    Pechanec posouval puk na Danečka, který ho nezachytil. Akce dva na jednoho končí v rohu.

59:20
    Po velkém tlaku Opavy dostává dvě minuty Lukáš Zientek za vysokou hůl.

59:20
    Opava v šesti!

59:37
    Velká bitka na ledě, do Vrby najel jeden z útočníků a osekal ho. Na ledě vzniklo několik bitek.

59:37
    Na trestné lavici je řada hráčů na obou stranách. Bude se hrát 4-5.
    Za OpavuZdeněk PAVELEK 2+2 za hrubost, Vítek za sekání 2 min.
    Za Havířov Maruna 2+2 za hrubost, Najdek dvě min, za krosček.

59:47
    Vhazuje se ve středním pásmu.

60:00
    Konec zápasu. (19:27:42)

Josef Nudera

Branky a nahrávky: 3. Najdek (Balčík), 37. Vydra (Najdek, Maruna), 45. Daneček J. (Rimmel), 50. Rimmel (Říčka), 58. Daneček J. (Pechanec, Rimmel) - 4. Tichý (Grofek, Měch), 24. Černý (Měch, Tichý), 32. Tůma (Tichý), 57. Pavelek (Tichý)

AZ Havířov: Vrba (Daneček) - Rimmel, Krisl, Machálek, Balčík, Vydra, Zientek L., Zientek M. - Klimša, Najdek, Maruna, Sztefek, Potočný, Stránský, Daneček J., Říčka, Pechanec, Brezani, Kraft, Pavlas, Lhotský
    HK Opava: Šafránek (Novák) - Bednárek, Faksa, Kysela, Tichý, Tuma, Kukol, Mosler, Jurčík - Baďura, Měch, Herman, Polok, Pavelek, Kocián, Koschatský, Wolf, Černý, Grofek, Vítek, Chalupa

Rozhodčí: Jeřábek - Moravec, Mrákala

Diváci: 1 642