4:5 (2:2, 0:3, 2:0)
New Jersey Devils
Úterý 13.12.2011, 01:00NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Vítejte u dalšího onlajnu z kanadsko-americké NHL. Dnes je na programu souboj dvou týmů z východní konference a to domácí Tampy Bay Lightning a New Jersey Devils.

Jedná se o druhý vzájemný zápas těchto týmů v letošním ročníku, v prvním utkání se hrálo na ledě Tampy Bay a úspěšnější byli hosté z New Jersey, kteří zvítězili 4:2.

Tampa Bay Lightning: Roloson (Garon) - Brewer, Hedman, Clark, Gilroy, Bergeron,Kubina - Malone, Stamkos, Downie - Pyatt, Lecavalier, Purcell - Thompson, Moore, Shannon - Tyrell, Jones, Hall

New Jersey Devils: Hedberg (Brodeur) - Tallinder, Larsson, Salvador, Taormina, Urbom, Fayne - Parise, Henrique, Kovalchuk - Sýkora, Eliáš, Clarkson - Zubrus, Carter, Palmieri - Boulton, Sestito, Tedenby

Rozhodčí: LaRue, Martell - Kovachik, Sharrers.

00:01

00:28
    Devils právě vstřelili branku!
    Tak to byl bleskový vstup do zápasu! Hned při prvním střídání hosté vyšachovali obranu Tampy a PETR SÝKORA dostává Devils do vedení. Asistence: Bryce Salvador, Patrik Eliáš.

03:12
    Devils jsou při chutí a dál útočí, do šance se dostal Patrik Eliáš.

03:44
    Bude se poprvé vylučovat, na trestnou lavici usedl Eric Brewer na dvě minuty za držení. Přesilovka pro Devils

04:50
    Domácí se zatím dobře brání.

05:38
    6 sekund před vypršením trestu hosté přesilovku využívají. New Jersey sevřeli domácí tým do zámku a DAINIUS ZUBRUS dostává svůj tým do dvoubrankového vedení. Asistence: Matt Taormina, Adam Henrique.

06:08
    V další šanci New Jersey byl Palmieri.

09:18
    Teď obrovská šance Clarksona, který dostal skvělou přihrávku, ale výborně zasáhl Roloson !

10:30
    Hosté zatím kontrolují hru a Tampu k ničemu nepouštějí.

11:18
    Sestito se snažil tečovat puk za záda Rolosona, ten musel znovu zasahovat.

11:30
    Dwayne Roloson se dnes v brance skutečně nenudí, teď chytil střelu Larssona od modré čáry.

12:32
    Domácí se dostali do postavení mimo hru.

12:48
    Teď po chybě hostů se do velké šance dostal Thompson, ale na Hedberga nevyzrál.

14:06
    Teď se do postavení mimo hru dostali Devils, poměr střel na branku je zatím 10:4 pro hostující tým.

15:08
    Teď nesledujeme příliš pohledný hokej, oba týmy se nedostávají do šancí.

16:05
    Hedberg teď špatně rozehrál, a domácí tuto chybu málem potrestali, ale Tyrell brakéře New Jersey nepřekonal.

17:34
    Tampa právě vstřelila branku!
    Tak to byla nádherná kombinace domácích, na jejímž konci byl STEVE DOWNIE. Asistence:Matt Gilroy, Steven Stamkos

18:54
    A je vyrovnáno! BLAIR JONES se dostal až před Hedberga a sólovou akci zakončil bekhendovou střelou. Asistence: Dana Tyrell, Matt Gilroy

19:51
    A domácí jsou při chuti a dál útočí, další střely na branku vyslali Lecavalier a po něm ještě Moore.

20:00

Máme za sebou první třetinu, ve které padalo po dvou brankách na obou stranách. Hosté byli zpočátku lepším týmem a zaslouženě vedli 2:0, ale pak se situace zcela otočila a v posledních minutách na ledě kralovali hráči Tampy Bay. I poměr střel na branku je po dvaceti minutách celkem vyrovnaný, New Jersey v této statistice zatím vede 11:10.

20:01

20:56
    Tak to byl rychlý nástup do druhé třetiny! Podobně jako v první, tak i ve druhé dávají Devils branku hned v první minutě. Důrazný ZACH PARISE se dostal až k Rolosonovi a dotlačil puk za jeho záda.. Asistence: Adam Henrique, Henrik Tallinder.

21:20
    A Parise vyslal na Garona,který v brance Tampy nahradil Rolosona, další střelu, tentokrát už úspěšný nebyl.

22:10
    Na druhé straně tečoval puk Dana Tyrell, skóre se nemění.

24:30
    Od modré čáry teď střílel Bergeron.

24:43
    Teď se poprali Kubina a Carter, oba za to dostávají trest na 5 minut.

25:31
    Thompson se dostal k bekhendové střele, Hedberg musel zasahovat.

25:42
    Devils se dostali do rychlého protiútoku dva na jednoho a ILYA KOVALCHUK to vyřešil tím nejlepším možným způsobem. Asistence: Zach Parise.

28:00
    Teď se hraje nahoru - dolů bez větších šancí na obou stranách.

28:12
    Domácí si zahrají přesilovku, vyloučen Larsson na dvě minuty za nedovolené bránění.

28:56
    Hedberg musel zasahovat, Tampa je zatím v přesilovce velmi nebezpečná.

29:52
    Taormina si jde sednout na trestnou lavici za zdržování a Tampu čeká 20 sekund přesilovky v pěti proti třem !

30:12
    Hosté už jsou ve čtyřech.

30:40
    Tampa drží soupeře v zámku, zatím hraje přesilovku dobře.

31:52
    Devils jsou v plném počtu.

33:07
    Hedberg musel zasahovat, vhazovat se bude v útočném pásmu Tampy.

33:07
    Další přesilovka pro domácí,vyloučen Tallinder na dvě minuty za podražení.

33:23
    A hosté skórují v oslabení! Tak tohle se Tampě nepovedlo, ve vlastní přesilovce ujeli ADAM HENRIQUE a Zach Parise a první jmenovaný bekhendovou střelou posílá Devils do tříbrankového vedení. Asistence: Zach Parise, Mark Fayne.

34:05
    Pokračuje přesilovka Tampy, domácí posílají na Hedberga jednu střelu za druhou.

35:07
    Devils se dokázali ubránit a jsou v plném počtu.

36:21
    Znovu se vylučuje a znovu jde na trestnou lavici Larsson za nedovolené bránění. Další přesilovka pro Tampu.

37:00
    Hosté vyhazují puk přes všechny čáry.

37:13
    Ve vlastním oslabení se dostal ke střele Parise, Garon musel zasáhnout.

38:21
    Devils se ubránili a jsou v plném počtu.

39:11
    A opět se bude vylučovat, tentokrát na straně Tampy. Za podražení si jde na dvě minuty sednout Dominic Moore.

40:00

Skončila druhá třetina, ve které jednoznačně dominovali hosté, kteří přidali tři branky a po čtyřiceti minutách tak vedou 5:2. Na střely na branku vyhráli Devils druhou periodu v poměru 17:6 a celkově v této statistice vedou 27:17. Uvidíme, jestli ve třetí periodě domácí dokáží s nepříznivým stavem něco udělat a zápas zdramatizovat.

40:01

40:10
    Na začátku třetí třetiny dohrávají Devils přesilovku.

41:11
    Moore už je na ledě, Tampa se ubránila.

42:01
    Teď se mezi sebou poprali Clarkson a Malone, oba si jdou sednout na pět minut na trestnou lavici.

44:02
    Zakázané uvolnění, vhazovat se bude před Hedbergem.

44:49
    Hosté si zahrají přesilovku, rozhodčí vylučuje Dominica Moorea na dvě minuty za sekání.

46:00
    Eiláš a Boulton stříleli, ale oba neúspěšně.

46:49
    Domácí se ubránili a hrají v pěti.

48:13
    A další šarvátka, tentokrát mezi Urbomem a Downiem, oba jsou na trestnoua lavici na 5 minut, k tomu ještě Urbom dostává 2 minuty za krosček.

49:29
    A domácí přesilovku využívají. STEVEN STAMKOS ještě dává domácím naději. Asistence: Dominic Moore, Vincent Lecavalier

51:51
    Další šance si vytvořili Pyatt a Thompson, Tampa je teď velmi aktivní.

52:45
    Opět střílí Nate Thompson, ale stav se nemění.

55:54
    Ke střele se dostal Petr Sýkora, na druhé straně to dvakrát zkoušel střelou zápěstím Steven Stamkos,ale Hedberga nepřekonal.

57:59
    Devils dobře brání svůj dvoubrankový náskok.

58:39
    Time out, domácí to zkusí bez brankáře.

59:13
    Domácí se zatím nemohou usadit v útočném pásmu.

59:26
    A ještě to bude drama! Domácí snižují na rozdíl jediné branky. STEVEN STAMKOS dává svou druhou branku v tomto zápase. Asistence: Pavel Kubina, Vincent Lecavalier.

59:32
    Domácí pokračují dál ve hře bez brankáře.

59:57
    Ale už to nestihnou, i ve druhém vzájemném zápase budou úspěšnější New Jersey Devils.

60:00

Zápas mezi Tampou a New Jersey skončil, po dvou třetinách to vypadalo, že si hosté dokráčejí bez větších potíží k vítězství, ale Steven Stamkos svými dvěma brankami zápas zdramatizoval. Vyrovnávací branku už se však domácím dát nepodařilo a tak se dnes z výhry radují hosté z New Jersey. Já vám přeji pěkný zbytek noci. (03:49:04)

Tomáš Božek

Branky a nahrávky: 18. Downie (Gilroy, Stamkos), 19. Jones (Tyrell, Gilroy), 50. Stamkos (Moore , Lecavalier), 60. Stamkos (Kubina, Lecavalier) - 1. Sýkora (Salvador , Eliáš), 6. Zubrus (Taormina, Henrique), 21. Parise (Henrique, Tallinder), 26. Kovalchuk (Parise), 34. Henrique (Parise, Fayne)

Rozhodčí: LaRue, Martell - Kovachik, Sharrers