Kladno – Mladá Boleslav 0:2 (kon.) | Litvínov – Zlín 1:3 (kon.) | Pardubice – Motor ČB 5:2 (kon.)
Liberec – Kometa Brno 1:3 (kon.) | Slavia – Třinec 3:1 (kon.) | Sparta – Vítkovice 5:2 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
HC Kometa Brno
Úterý 20.12.2011, 18:10Tipsport extraliga

Nejlepším hráčem Brna vyhlášen Radek Dlouhý, z domácího týmu si pro stejné ocenění přijíždí Jaroslav Kudrna. Ze severu Čech přeji příjemný zbytek dne. (20:37:38)

60:00

59:53
    Kometa dohrává zápas s kotoučem na holích, zhruba patnáct hostujících příznivců již ve svém sektoru slaví.

59:02
    Derner v ofsajdu, buly v neutrálním pásmu. Padesát osm vteřin do konce.

58:03
    Bude se znovu vylučovat, a to na liberecké straně. Kudrna dostává menší trest za sekání, hostující střídačka však ještě protestuje. Na kostce se totiž po předchozím vhazování nerozběhl čas.

57:00
    Vhazování v útočném pásmu Liberce, Pinc je na střídače! Domácí hrají v pěti proti čtyřem.

56:59
    Liberecký trenér Jiří Kalous si vyžádal oddechový čas.

56:59
    Po přerušení hry se ještě ve středním pásmu pušťuchoval Malec se Štichem. Oba hráči dostávají dvě minuty + osobní desetiminutový trest za nesportovní chování.

56:27
    Liberecký icing. Pomalu se zdá, že o vítězi dnešního zápasu začíná být rozhodnuto. Domácí se nemohou na delší čas usadit před Trvajem a vytvořit si výraznější nápor.

55:01
    Kometa právě vstřelila branku!
    Necelých pět minut před koncem základní hrací doby navyšují Jihomoravané své vedení. Parádní akci na jeden dotek zakončil RADEK DLOUHÝ. Tomu finální střela příliš nesedla, puk se ale do opuštěné klece přeci jen došoural. Asistence: Jiří Vašíček, Roman Erat - 1:3.

53:55
    Oba celky v pěti.

52:53
    Liberečtí mají více ze hry, před malým okamžikem hostující střídačce znovu zatrnulo. Nedvěd si střelu na levém kruhu dlouho připravoval, nakonec vystřelil těsně vedle.

52:21
    Vak podnikl útočný výpad, hostující strážce byl připraven. Buly po jeho pravici.

51:55
    Přesilovka domácích končí, Trončinský přišpendlil k mantinelu Malce a odchází na dvě minuty za katr - napadení.

51:25
    Domácí se drží před Trvajem, k dorážce se na hranici brankoviště probíjel Urban. Ale nevedl si úspěšně.

50:54
    Žižka dostává dvě minuty za nedovolené bránění, když poslal k zemi Nedvěda. Brněnští hokejisté protestují, ale na výroku rozhodčích již zřejmě nic nezmění. Tygři hrají v přesile.

50:22
    Domácí gólman musel opět zasahovat, střelu Petrovického vytěsnil svými betony.

49:42
    Oba týmy hrají v plném počtu.

Lukáš Šonský

Branky a nahrávky: 47. Kudrna (Trončinský, Bárta) - 14. Jak. Svoboda (T. Svoboda), 49. Čermák (Dlouhý), 56. Dlouhý (Vašíček, Erat)

Bílí Tygři Liberec: Pinc (Vošvrda) - Čakajík, Výtisk "A", Moravec, Trončinský, Derner, Holub, Štich - Bartovič "A", Nedvěd "C", Kudrna - Vantuch, Vak, Kica - Víšek, T. Urban, Bárta - Špaček, Bulíř, Bortňák - Krejčík.

HC Kometa Brno: Trvaj (Hovi) - Žižka, Kováčik, Vašíček, Bičánek "C", Švrček, Malec, Kempný - Jakub Svoboda, Divíšek, T. Svoboda - Čermák "A", Dlouhý, Erat - Holec, Petrovický, Balej - Jankovič, Koreis, Zohorna - Křivohlávek.

Rozhodčí: Fraňo, Lacina - Rozlílek, Horinek.