Třebíč – Písek 3:2 (kon.) | Hr. Králové – Šumperk 2:3 (po s.n.) | Olomouc – Most 3:1 (kon.)
Beroun – Ústí n/L 5:4 (po s.n.) | Kadaň – Havlíčkův Brod 4:1 (kon.) | Litoměřice – Benátky n/J 5:4 (po s.n.)
po s.n.
HC Stadion Litoměřice
5:4 (0:0, 4:2, 0:2 - 1:0)
HC Benátky nad Jizerou
Středa 21.12.2011, 18:00 • Kalich Arena • 1. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

HC Stadion Litoměřice: Přikryl (Meravý) - Boháč, Kříž, Smetana, Dudáš, Evan, Martinka, Brejčák - Šinágl, Gengel, Belay, Rindoš, Slížek, Kafan, Horčička, Hašek, Lenc, Loskot, Novák, Hlusička

HC Benátky nad Jizerou: Vošvrda (Stejskal) - Jaroměřský, Mrkvička, Niko, Vála, Pabiška, Vitásek, Pavlů - Weiss, Kopic, Vařecha, Jonák, Vlach, Liška, Král, Klimt, Skořepa, Jech, Kouřil, Skalický

Rozhodčí: Pavlovič - Komárek, Špůr.

Vítám vás u dnešního utkání 1. ligy mezi pátými Benátkami nad Jizerou a desátými Litoměřicemi. Dnes proběhne poslední kolo před rokem 2012 a oba týmy si chtějí zajistit dobré úmístění v tabulce. Pro Benátky by dnešní výhra znamenala upevnění páté pozice, zatímco Litoměřice by mohly poskočit až na osmou příčku.

Právě proběhla minuta ticha za posledního československého a prvního českého prezidenta Václava Havla.

00:01

0:36
    První střelu na branku předvedl zpoza modré čáry Dudáš, Vošvrda si místo betony s klidem pohlídal.

1:26
    Oba týmy se pokoušely udržet ve svém útočném pásmu, ale marně. Vše zakončuje přihrávka rukou v podání hostujících útočníků.

2:15
    Pokus o další útok hostí zastavil offside. Dobře pro Litoměřice, protože Liška by jel jinak sám na branku.

2:47
    Evan promáchl na modré a Kříž vrací puk do pásma, kde si ho bere Skalický.

3:04
    Nahození Skalického skončilo zakázaným uvolněním.

3:21
    Vyloučen domácí Slížek na 2 minuty za hákování.

3:31
    Šinágl vyhazuje.

3:46
    Tentokrát vyhazuje Kříž.

4:19
    Mrkvičkova nepovedená střela zpoza kruhů Přikryla neohrozila. Následné vyhození Horčičky srážejí hosté na offside.

4:40
    A vyhození Boháče.

5:10
    A teď vyhazuje Hašek. Benátky v této přesilovce ještě nic nepřevedly.

5:21
    A už ani nepředvedou, domácí hrají v plném počtu.

6:26
    Domácí se nastěhovali do svého útočného pásma. Pálit zkusil Kříž, ale jeho střela byla sražena a následné vyhození jednoho z hostujících obránců končí zakázaným uvolněním.

7:10
    Benátky ujely 2na1, Klimt zkusil přihrávku, ale do ní si perfektně lehl Martinka, který nakonec i zakončoval protiútok domácích, ovšem pouze do hrudi připraveného Vošvrdy.

7:26
    Skalický dostal přihrávku od tyče k tyči, puk se odrazil od Přikryla a od něj nejspíše trefil i tyč.

8:34
    A přesilovka i pro domácí. Vyloučen hráč hostí Kopic na 2 minuty za podražení.

8:43
    Brejčák od modré napálil masku Vošvrdy. Ten vypadal spíš, že se chce puku vyhnout, než ho hlavou vyrazit.

8:43
    Brejčákovu střelu zastavila Vošvrdova maska!

9:00
    Vošvrda předvedl perfektní semafor, puk si pustil na led a stylově vyhodil puk ze svého obranného pásma.

10:00
    Belay přihrál perfektně od tyče k tyči na Rindoše, který ovšem netrefil puk do prázdné branky!

10:20
    A tato formace ještě pořádně zavařila hostům, ovšem ve finální fázi sjel Belayovi v mezikruží puk z hole a ani nezakončil.

10:34

10:45
    Střela od modré v podání Pavlů trefila Přikryla někam do ruky. Štěstí zase pro domácí, jelikož brankář Litoměřic na puk vůbec neviděl.

11:39
    Trest pro lavičku domácích, kteří hráli v šesti. Trest odsedí Gengel.

12:12
    Kombinaci hostí zakončil Mrkvička nahozením doprostřed branky.

12:25
    Evan krásně vyvezl puk až do svého útočného pásma.

12:49
    Nahození Pavlů od modré srazil bruslí Král přímo před Přikryla, který měl honičky, aby si puk do branky nesrazil sám svým betonem!

13:20
    Boháč vyhazuje přes všechny čáry.

13:39

14:40
    Kopic se vyhnul jednomu domácímu obránci, který srazil svého spoluhráče. Následně lehce nahodil bekhendem na branku a Přikryl puk vyrazil pouze před sebe, kde stál Vlach, ale Přikryl ještě dokázal vykopnout svůj beton proti puku, který šel do prázdné branky.

15:00
    V mele před brankou hostí se jako první zorientoval Rindoš, ale jeho střela šla hodně mimo.

16:10
    Loskotova zadovka sice našla Lence, ale vedle toho se zjevili dva obránci hostí a o puk ho připravili.

18:30
    Jonák by jel sám na branku, kdyby Evan na poslední chvíli nešťouchl do puku a nesrazil ho tím do rohu.

18:39
    A frustrovaný Jonák následně Evana fauloval a odpočine si tak na trestné lavici na 2 minuty za podražení.

19:30
    Domácí se marně snaží udržet se ve svém útočném pásmu. Obránci hostí vyhazují jeden puk za druhým.

19:42
    A Evan hákoval jednoho z unikajících útočníků a srovnává tak počet hráčů na ledě.

V první třetině toho moc k vidění nebylo. Góly mohly padnout tak akorát po šťastných odrazech a ne díky šikovnosti hráčů. Můžeme jen doufat, že se to v další části zlepší. Druhá třetina začně přibližně v 18:47.

20:01

20:40
    Hosté už hrají v plném počtu a začíná jejich zkrácená přesilovka.

21:17
    Litoměřice právě vstřelily branku!

Ladislav Gengel přihrál na PETRA ŠINÁGLA, který jel úplně sám a v mezikruží se rozhodl pro střelu do růžku na bližší tyč. Nemýlil se! Asistence: Ladislav Gengel.

21:42

22:55
    Boháč dostal puk zpoza branky, ale v dobré šanci puk netrefil.

23:18
    Domácí nadále hosty tlačí a snaží se vstřelit další branku.

23:35
    Horčička po přihrávce Slížka upadl a puku se tak chopili hosté.

24:15
    Nahození z rohu v podání Kouřila si raději Přikryl v lapačce ponechá.

24:54
    Benátky se snaží o nějaký souvislý tlak, ovšem Litoměřice chytře vyhazují puky tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

25:30
    Mela před brankou a opět v šanci Rindoš, který si puk potáhl na bekhend, ovšem trefil pouze betony přesouvajícího se Vošvrdy.

26:28
    Benátky právě vstřelily branku!

TOMÁŠ MRKVIČKA dostal puk od Lukáše Krále na pravý kruh a z něj trefil přesně vzdálenější růžek Přikrylovi branky. Asistence: Lukáš Král.

27:38
    Šinágl ujel po pravém kruhu, Vošvrda si lehnul a Petr Šinágl ho překonat dokázal, ovšem puk zastavila horní tyčka!

28:12
    Následná protiakce hostí skončila dřív, než začala.

29:00
    Stejně jak gól domácí nakopl, tak je gól hostí potopil. Litoměřice nevědí co s pukem a tak ho pouze vyhazují ze svého obranného pásma.

29:16

MARTIN NOVÁK vyjel zpoza branky, položil si Vošvrdu a perfektně zavěsil pod víko! Asistence: Martin Dudáš.

29:35
    Slížek se dostal k odraženému puku na levém kruhu, ale z otočky trefil pouze Vošvrdovu hruď.

30:03
    Skořepa se snažil zastavit protiakci domácích vedenou Šináglem, ale počínal si nedovoleně. Od rozhodčího vidí 2 minuty za držení.

30:41
    Martinka dostal puk na pravý kruh, ale golfákem trefil přesný střed branky.

31:10
    Hosté teď dvakrát za sebou bez problému vyhodili.

32:03
    Další dvě vyhození a hosté hrají v plném počtu.

32:16
    Boháč na modré zlomil hokejku a následný ofsajd byl posouzen jako úmyslný.

32:27
    Domácí Boháč vyloučen na 2 minuty za vysoká hůl.

33:04
    Hosté kombinovali tak dlouho až se k puku dostal Martinka, který neměl problém vyhodit kotouč přes všechny čáry.

33:37
    Slížek se zjevil v situaci 2na2, obešel jednoho obránce, ale jeho pokus mezi betony bekhendem Vošvrda vyrazil!

34:18
    Šinágl zavařil Vošvrdovi, který se rozhodl sjet si pro puk do rohu, ale brankář hostí nakonec těsně celou situaci vyřešil vyhozením ze svého obranného pásma.

34:33
    Časomíra teď běžela asi deset vteřin po přerušení, rozhodčí jde vrátit čas.

34:37
    Časomíra nakonec byla posunuta o 4 vteřiny dopředu...

34:46

Po buly dostal puk na hokejku JOSEF SKOŘEPA, který se rozhodl objet branku a Přikryl se nestihl přesunout, vyrovnáno. Asistence: Lukáš Vařecha, Tomáš Klimt.

35:29

Novák na levém kruhu vystřelil tvrdou ránu do betonu Vošvrdy, od kterého se puk odrazil do brusle MARTINA BELAYE a následně puk zamířil do branky. Rozhodčí puk uznali, jelikož nešlo o úmyslné kopnutí! Asistence: Martin Novák.

35:54

Jan Jaroměřský nádherně sklepl puk za záda Vošvrdy po střele PETRA HORČIČKY! Bohužel pro hosty se při vlastních gólech na vysokou hůl nekouká. Bez asistence.

36:23
    Gengel to zkusil z pravého kruhu a donutil Vošvrdu k nádhernému semaforu.

37:51
    Benátky se dlouho držely ve svém útočném pásmu, ale k nějaké kloudné střele se nedostaly.

37:57
    Boháč vyloučen na 2 minuty za držení. Velká šance pro Benátky stáhnout náskok domácích.

38:00
    Domácí vyhazují přes všechny čáry.

38:20
    Kříž zopakoval celou situaci.

38:38
    A teď ofsajd hostí, ti očividně nejsou ve své kůži.

39:00
    Kouřil pálil zpoza mezikruží do protipohybu Přikryla, těsně vedle.

39:26
    Domácí brankář "Bingo" se pokusil vyhodit kotouč, ale vyhodil ho mimo hřiště. Trest odsedí Marek Loskot.

39:55
    Slížek dvakrát po sobě vyhazuje a druhá třetina končí.

40:00

Ve druhé třetině jsme viděli o poznání lepší hokej. Gólů bylo celkem šest, z toho čtyři v síti hostí. Nutno ovšem dodat, že poslední dva góly domácích padli po neskutečném štěstí a to hosty dostalo pod deku. Zda jí ze sebe dokážou setřást se dozvíme v třetí třetině. Ta začne přibližně v 19:41.

40:35
    Vyloučen domácí Dudáš a brankář hostí Vošvrda za vzájemnou potyčku. Za hosty odsedí trest Kopic. Pokračuje přesilovka hostí 5na4.

40:01

40:50
    Pěkná kombinace domácích a čas z přesilovky Benátek ubíhá.

41:10
    Pavlů pálil nad branku, puk se odrazil od pleksiskla na volného Kouřila, který nedokázal přehodit beton Přikryla.

41:26
    Domácí hrají v plném počtu.

43:03
    Trest pro hosty. Jaroslav Vlach zatáhl hokejkou za Belaye a odsedí si za to 2 minuty na trestné lavici.

43:20
    Boháč dostal od Slížka nabito na modrou a jen těsně minul levou tyčku Vošvrdovi branky.

43:40
    Teď Slížek z levého kruhu vyprášil betony Vošvrdy.

44:50
    Litoměřice si vytvořily parádní tlak. Nejnebezpečnější byly 2 střely od modré v podání Martinky, na které Vošvrda vůbec neviděl, ale naštěstí pro něj byly obě ztečovány těsně mimo.

46:40
    Domácí se tlačili do zakončení až moc a rozhodčí ponechává výhodu.

46:48
    Která končí nepřesnou přihrávkou hostí a na trestnou lavici už míří Martin Belay na 2 minuty za hákování.

47:10
    Slížek dnes v oslabení přímo válí. Opět vybojoval puk, chvíli s ním bruslil a nakonec ho poslal do obranného pásma hostí.

47:31
    Ofsajd v podání Mrkvičky. Nejspíše měl být posouzen jako úmyslný, ale rozhodčí je jiného názoru.

47:58
    Parádní šance Pabišky, který střílel z první do růžku, ale Přikryl ramenem vyrazil. Následně do sebe šťouchali Skalický s Dudášem a oba si jdou odpočinout na trestnou lavici. Pokračuje přesilovka hostí.

48:41
    Evan vyhodil puk přes mantinel a hosté mají 7 vteřin dvojnásobnou přesilovku.

49:00
    Domácí už jsou ve čtyřech. Nejnebezpečnější byla střela od modré v podání Pavlů, která pouze škrtla Přikryla, od kterého se odrazil puk do rohu.

49:30

50:10
    Hosté se nemohou usadit v pásmu.

50:45
    Tak domácí si ve třetí třetině v plném počtu příliš nezahrají. Vyloučen je Martinka na 2 minuty za hrubost.

51:00

Tak ve čtyřech nejde bránit věčně. Po sérii odrazů se k puku dostal JOSEF SKOŘEPA a zametl ho do prázdné branky. Martinka ještě vidí za protesty osobní desetiminutový trest, tak tohle už je okaté... Bez asistence.

51:00
    Martinka dostává osobní desetiminutový trest za nesportovní chování.

51:25
    Jeden z Benáteckých teď vystartoval na Brejčáka, který mu jednu vlepil a přestalo ho to bavit. Rozhodčí teď pro změnu nebude vylučovat vůbec, to jsou věci, pane Pavloviči...

51:49
    Mrkvička doslova sekl Petra Horčičku a vyloučení na straně hostí tentokrát konečně bude. Mrkvička si odsedí dvouminutový trest za vysokou hůl.

52:40
    Brejčák se dnes podruhé pokusil doslova přeskočit protihráče, neúspěšně.

53:19
    Kanonáda Kříže od modré šla přesně doprostřed branky.

53:30
    Dudáš pálil přesně do protipohybu Vošvrdy, ale minul o centimetr!

54:00
    Hlusička dorážel do prázdné branky, ale jeho střelu zblokoval jeden z hostujících obránců!

54:44
    Přísné vyloučení na obou stranách. Král dostává dvě minuty za držení hole a Evan za vysokou hůl.

54:44
    Hraje se 4na4.

55:43
    Hra ve čtyrech zatím více vyhovuje domácím, ale do nějaké střelecké příležitosti se zatím nedostávají.

56:40
    Ofsajd hostí. V situaci 4na4 se nic zajímavého nestalo.

57:15
    Loskot se nádherně proháčkoval až do mezikruží, kde napálil puk do levého horního růžku. Vošvrda puk lapačkou pouze tečnul těsně mimo.

58:27

A je tu vyrovnání těsně před koncem. Z protiútoku dostal puk na hůl od tyče k tyči CTIBOR JECH a o horní tyčku poslal puk do Přikrylovi sítě. Asistence: Ondřej Vitásek.

58:27
    Oddechový čas pro hosty.

59:35
    Domácí se snaží ještě vstřelit branku, ale hosté posílají ze svého obranného pásma jeden kotouč za druhým. Vše končí zakázaným uvolněním Gengela.

60:00

V poslední třetině byli hosté lepší a dokázali to proměnit ve snížení a následné vyrovnání. Po oddechovém čase Benátky pouze bránily a tak uvidíme, zda to bude platit i v prodloužení.

60:01

60:40
    Domácí hráči hráli v pěti... jeden šel ovšem střídat, ale rozhodčí i tak trestá lavičku domácích dvěmi minutami, které odpyká Lenc.

62:00
    Hosté minutu v kuse kombinovali, až se k puku dostal Slížek a vyhodil.

62:20
    Vyhazuje i Dudáš.

62:40

62:50
    V protiútoku se snažil trefit mezi ruku a tělo Vošvrdy Loskot, ale Vošvrda byl tentokrát bezchybný.

63:30
    Hosté jeli 3na1, ale ujel jim puk...

64:00
    Zpoza brány našel Loskot Kafana, ale ten trefil pouze Vošvrdův přilepený beton na bližší tyčce.

64:14
    Ofsajd hostí.

65:00
    Prodloužení skončilo.

V prodloužení jsme žádnou gólovku neviděli a o druhém bodu se tak rozhodne v samostatných nájezdech.

Samostatné nájezdy začínají.

1.) Marek Loskot předvedl neskutečnou bekhendovou kličku a puk zvedl přesně pod víko!

1.) Josef Skořepa zkoušel chytrou kličku mezi betony, ale Přikrylovi zůstal puk někde mezi betony. 1:0 pro domácí.

2.) Petr Horčička nic nevymýšlel a zkusil střelu mezi betony, mezeru mezi nima si Vošvrda zkušeně pohlídal.

2.) Miroslav Kopic zkusil kličku na forhend, ale Přikrylův beton nepřestřelil.

3.) Martin Novák to zkoušel střelou, ale puk skončil ve Vošvrdově lapačce.

3.) Lukáš Král napřáhl ke golfáku, naznačil střelu, puk si potáhl na forhend a zakončil do prázdné branky! Srovnáno!

4.) Otáčí se pořadí. Lukáš Král tentokrát kličku nepředvedl a zkusil střelu mezi betony, neúspěšně. Domácí mohou rozhodnout.

65:01

4.) A MAREK LOSKOT PŘEDVEDL NAPROSTO TOTÉŽ CO PŘEDTÍM A DRUHÝ BOD TAK BERE DOMÁCÍ STADION. Divem je, že si Mladá Boleslav tohoto talentovaného mladíka nenechá v extralize.

Hvězdou zápasu byl vyhlášen Petr Přikryl. Zápas skončil zaslouženou remízou a v nájezdech, kde často rozhoduje pouze štěstí, byli šťastnější domácí. Ty se tak loučí s domácím publikem vítěztvím 5:4 po samostatných nájezdech. (20:36:08)

Jakub Šperk

Branky a nahrávky: 22. Šinágl (Gengel), 30. Novák (Dudáš), 36. Belay (Novák), 36. Horčička, 66. Loskot - 27. Mrkvička (Král), 35. Skořepa (Vařecha, Klimt), 51. Skořepa, 59. Jech (Vitásek)

Rozhodčí: Pavlovič - Komárek, Špůr