Zlín – Sparta 0:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Liberec 1:2 (po pr.) | Kometa Brno – K. Vary 6:2 (kon.)
Třinec – Plzeň 3:0 (kon.) | Slavia – Pardubice 2:6 (kon.)
HC Kometa Brno
6:2 (1:0, 3:1, 2:1)
HC Energie Karlovy Vary
Pátek 30.12.2011, 18:00 • KAJOT ARENA Brno, kapacita 7200 diváků. • Tipsport extraliga

57:25
    Jozef Kováčik (KOM) s Lukášem Pechem (KVA) inkasují dvě minuty za hrubost. Hraje se čtyři na pět. Kováčik dostává trest na 2 + 2 minuty. Hosté tedy hrají přesilovou hru.

56:46
    Jiří Vašíček (KOM) dostává dvě minuty za hrubost, poté co se dostal do křížku s Michalem Gulašim. Domácí totiž vypálili na brankáře hostů po odpískání, což se hostům samozřejmě po právu nelíbilo. Hosté nakonec hrají přesilovou hru. Jakub Koreis (KOM) navíc dostává 10 minut osobního trestu za nesportovní chování.

52:12
    Jan Švrček (KOM) je následně vyloučen na dvě minuty za hákování. Hraje se 4 na 4.

51:27
    Michal Vachovec (KVA) sekl po Gulašiho ráně do Trvaje, což rozhodně neměl dělat. Nejenže si vykoledoval dvouminutový trest, ale kapitán Komety Bičánek jej tvrdě poslal k ledu.

47:55
    Martin Lučka (KVA) dostává dvě minuty za vystřelení puku mimo hrací plochu.

44:08
    Petr Kumstát (KVA) dostává dvě minuty za nedovlené bránění. Brno hraje přesilovou hru 5 na 4.

43:39
    Rastislav Dej (KVA) dostává následně 10min osobní trest za nesportovní chování.

32:02
    Tomáš Žižka (KOM) mimo hru zasáhl hostujícího útočníka holí do obličeje. Musí si kvůli tomu na dvě minuty sednout na trestnou lavici.

29:20
    V utkání jde vidět hodně emocí. Za hákování je vyloučen Jan Košťál (KVA) - 2 minuty. Hraje se 4 na 4.

28:52
    Jiří Vašíček (KOM) dostává dvě minuty za hru vysokou holí.

21:56
    Leoš Čermák byl seknut Martinem Lučkou (KVA). Hráč hostů inkasuje dvě minuty.

19:08
    Jiří Vašíček (KOM) dostává za nedovolené bránění dvě minuty. Vary můžou těsně před koncem první části srovnat.

09:04
    Pronikajícího Radka Dlouhého sestřelil ve středním pásmu Michal Gulaši. Hráč Varů dostává dvě minuty za faul kolenem.

03:43
    Radek Dlouhý (KOM) vyhodil kotouč z obranného pásma tak vysoko, že zasáhl kostku nad ledem a musí inkkasovat dvě minuty. Hosté hrají 40 vteřin 5 na 3.

02:23
    Jakub Koreis (KOM) inkasuje dvouminutový trest za napadení. Hosté hrají hned na začátku zápasu přesilovou hru.

Tomáš Čekal

Branky a nahrávky: 13. Žižka (Zohorna, Koreis), 23. Švrček (Němec, Čermák), 23. Balej, 29. Holec (Petrovický), 46. Čermák (Dlouhý, Němec), 56. Svoboda T. (Divíšek, Malec) - 27. Dej (Skuhravý, Skladaný), 57. Gřegořek (Skladaný)

HC Kometa Brno: Trvaj - Žižka, Kováčik, Vašíček, Švrček, Bičánek (C), Malec - Svoboda Tomáš, Divíšek, Svoboda Jakub - Němec, Čermák, Dlouhý - Holec, Petrovický, Balej - Erat, Koreis, Zohorna.
    HC Energie Karlovy Vary: Mensator (od 29. Salfický) - Mocek, Gulaši, Gřegořek, Gawryletz, Prošek, Lučka, Látal, Gründling - Dej, Skuhravý (C), Skladaný - Košťál, Kumstát, Pech - Zaťovič, Sýkora, Mikeska - Zucker, Vachovec, Kotrla.

Rozhodčí: Polák, Blecha - Bryška, Novák.