Česko – Finsko 0:4 (kon.) | Slovensko – Švýcarsko 6:4 (kon.) | Kanada – USA 3:2 (kon.)
Rusko – Švédsko 3:4 (po pr.)
Rusko
3:4 (3:0, 0:0, 0:3 - 0:1)
Švédsko
Neděle 01.01.2012, 04:00Mistrovství světa do 20 let

Já se s Vámi loučím, přeji krásné ráno prvního dne nového roku 2012 a zas někdy příště se opět budu těšit napočtenou. (06:36:50)

Tak Švédsko nakonec vítězí. Kdo by si to odvážil typnout před začátkem třetí třetiny. Severoevropané ukázali velkou sílu a vůli. Za jejich bojovnost je tohle vítězství zcela zasloužené.

65:00

62:44
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Larsson si nabruslil do útočného pásma, přihrál na modrou Fribergovi, který okamžitě střílel a do dráhy puku ještě vložil svou hokejku JOAKIM NORDSTRÖM a rozhoduje tak o osudu dnešního zápasu. Hlavní sudí ještě zkoumal videozáznam, zda branka nebyla dosáhnuta vysokou holí, avšak nakonec gól uznal.
    Asistence: Max Friberg a Johan Larsson.

61:50
    Rakell si vyjel do otevřené ruské obrany, ale byl včas zastaven čistým bodyčekem.

60:36
    Švédové se ihned dostali do útoku, ale střelu na brankáře nevyslali.

60:01

Švédové to dokázali. Během poslední dvaceti minut dokázali dotáhnout soupeřův třígólový náskok. Čeká nás tedy prodloužení.

60:00

59:20
    Neuvěřitelné!!! Brodin nahodil od modré a MAX FRIBERG jemnou tečí mezi betony ruského brankáře srovnává stav zápasu na 3:3.
    Asistence: Jonas Brodin.

59:12
    Icing Ruska. Vhazovat se bude znovu v jeho obranném pásmu.

59:05
    Rusové mohli jít tři na jednoho, ovšem zastavil je hvizd rozhodčího, zřejmě pro přihrávku rukou.

58:50
    A Švédové hrají v šesti.

58:30
    Apalkův pokus končí mimo branku.

58:18
    Kuzněcov měl na holi rozhodující gól, sám v samostatném nájezdu, tváří v tvář Forsbergovi, ovšem neuspěl

58:03
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:54
    A Rusové hrají v plném počtu.

57:30
    A znovu.

Petr Frömel

Branky a nahrávky: 3. Zemčenko (Jakupov), 3. Kosov (Barbašev, Apalkov), 14. Tělegin - 44. Klefbom, 53. Rakell, 60. Friberg (Brodin), 63. Nordström (Friberg, Larsson)

Rusko: Vasilevski (Makarov) - Sergejev, Arzamascev, Antipin, Ožiganov, Želdakov, Nestěrov, Naumenkov, Isangulov - Apalkov, Kosov, Kuzněcov - Tělegin, Jakupov, Chochlačev - Gusev, Kučerov, Grigorenko - Kulikov, Zemčenko, Barbašev
    Švédsko: Forsberg A. - Bäckman, Klefbom, Claesson, Granberg, Klingberg, Nemeth, Brodin - Larsson, Boyce Rotevall, Sundström, Friberg, Collberg, Forsberg F., Karlsson, Rask, Nordström, Zibanejad, Rensfeldt, Rakell, Thorell