Česko – Finsko 0:4 (kon.) | Slovensko – Švýcarsko 6:4 (kon.) | Kanada – USA 3:2 (kon.)
Rusko – Švédsko 3:4 (po pr.)
Rusko
3:4 (3:0, 0:0, 0:3 - 0:1)
Švédsko
Neděle 01.01.2012, 04:00Mistrovství světa do 20 let

Já se s Vámi loučím, přeji krásné ráno prvního dne nového roku 2012 a zas někdy příště se opět budu těšit napočtenou. (06:36:50)

Tak Švédsko nakonec vítězí. Kdo by si to odvážil typnout před začátkem třetí třetiny. Severoevropané ukázali velkou sílu a vůli. Za jejich bojovnost je tohle vítězství zcela zasloužené.

65:00

62:44
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Larsson si nabruslil do útočného pásma, přihrál na modrou Fribergovi, který okamžitě střílel a do dráhy puku ještě vložil svou hokejku JOAKIM NORDSTRÖM a rozhoduje tak o osudu dnešního zápasu. Hlavní sudí ještě zkoumal videozáznam, zda branka nebyla dosáhnuta vysokou holí, avšak nakonec gól uznal.
    Asistence: Max Friberg a Johan Larsson.

61:50
    Rakell si vyjel do otevřené ruské obrany, ale byl včas zastaven čistým bodyčekem.

60:36
    Švédové se ihned dostali do útoku, ale střelu na brankáře nevyslali.

60:01

Švédové to dokázali. Během poslední dvaceti minut dokázali dotáhnout soupeřův třígólový náskok. Čeká nás tedy prodloužení.

60:00

59:20
    Neuvěřitelné!!! Brodin nahodil od modré a MAX FRIBERG jemnou tečí mezi betony ruského brankáře srovnává stav zápasu na 3:3.
    Asistence: Jonas Brodin.

59:12
    Icing Ruska. Vhazovat se bude znovu v jeho obranném pásmu.

59:05
    Rusové mohli jít tři na jednoho, ovšem zastavil je hvizd rozhodčího, zřejmě pro přihrávku rukou.

58:50
    A Švédové hrají v šesti.

58:30
    Apalkův pokus končí mimo branku.

58:18
    Kuzněcov měl na holi rozhodující gól, sám v samostatném nájezdu, tváří v tvář Forsbergovi, ovšem neuspěl

58:03
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

56:35
    Karlsson dostal krásnou přihrávku, ale puk nezvedl dostatečně vysoko, ruský gólman vyráží levým betonem.

55:54
    Vyloučen Nestěrov na dvě minuty za nedovolené bránění. Tohle budou těžké chvíle pro Rusko.

55:36
    Po Jakupově nahození se strhla velká skrumáž před Forsbergem, ale puk se žádnému z ruských hráčů protlačit za brankovou čáru nepodařilo.

54:40
    Nordström nyní odmítl vyrovnání, když před poloprázdnou brankou zvedl puk až příliš vysoko nad.

54:10
    Apalkov střílel a Forsberg vůbec nic neviděl, ale naštěstí pro něl byl puk zblokován mimo.

53:42
    Ruské snažení o útok nyní zastavil offside.

52:50
    Kuzněcov se dobře prokličkoval až do útoku, ale jeho konečná finální rána postrádala přesnost.

52:19
    RICKARD RAKELL si najel z pravé strany a z ostrého úhlu překvapil ruského brankáře, který si myslel, že puk zachytil do výstroje. Teď se asi hodně červená.
    Bez asistence.

51:52
    Rusové se se štěstím v oslabení ubránili.

51:26
    Po Fribergově přihrávce trefil Rakell tyč ruské branky.

50:57
    Po Brodinově bombě orazítkoval puk zřejmě spojnici branky. Od ní se poté odrazil vysoko nad.

50:37
    Brodin to zkoušel dvakrát po sobě od modré, ale ani jednou neuspěl.

49:52
    Vyloučen Nestěrov na dvě minuty za vysokou hůl.

49:00
    Friberg poslal načasovanou přihrávku Granbergovi, který z voleje nastřelil jen připraveného brankáře.

46:47
    Rusové vyhazují, ale předtím si pomohli k puku faulem. Píšťalka rozhodčího ovšem zůstává němá.

46:26
    Puk končí mimo hrací plochu.

46:01
    Vyloučen Jakupov na dvě minuty za vražení na hrazení.

46:01
    Larsson to zkusil skrz protihráče doufajíc, že brankář Ruska nic neuvidí, ovšem ten vyrazil puk vyrážečkou.

45:20
    Na druhé straně ovšem nyní musel zasahovat Forsberg, který podržel svoje barvy.

44:37
    A mohlo být pro Švédy ještě líp, to by ovšem musel Nordström pukem trefit branku a ne protihráče stojícího před ním.

43:17
    OSCAR KLEFBOM vypálil bombu od modré čáry a puk se zastavil o síť branky Vasilevskise. Tak se i Švédové konečně dočkali gólu.
    Asistence: Johan Larsson.

43:13
    Larsson se svou stahovačkou neuspěl.

41:28
    Tělegin hledal najíždějícího Jakupova, ale k tomu se ke smůle Rusů puk nedostal.

40:30
    Bäckmanův pokus od modré Vasilevski se štěstím vyráží.

40:01

Ve druhé třetině jsme branku neviděli. O něco blíže k ní měli hráči Švédska, především pak v přesilové hře Rakell, který před poloodkrytou brankou nedokázal pořádně trefit puk. Rusové hrají co potřebují, pozorně brání a čekají na chybu soupeře, taktika, která jim vyhovuje.

40:00

39:35
    Nordström se pokusil o střelu, ale puk trefil tak špatně, že přihrál přímo na hůl svého protihráče stojícího kousek před ním.

39:01
    A sborná hraje v plném počtu.

38:42
    A Švédsko musí znovu začít od své branky.

38:08
    A Rusko se osvobozuje a střídá.

37:47
    Vasilevski se nyní opět blýskl v zářivém světle, když nadvakrát za sebou úspěšně zasáhl.

37:01
    Vyloučen Nestěrov na dvě minuty za držení.

36:55
    Mohlo to být naopak Rusko, které by vstřelilo gól. Kulikov však střelou k tyčce na brankáře Forsberga nevyzrál.

36:07
    Hráči země tří korunek se ještě snaží do konce druhé části aspoň snížit, ovšem to nechtějí v žádném případě připustit jejich protivníci.

35:10
    Podobně si na druhé straně počínal Sergejev, který od modré mezi tři tyče nezamířil .

34:28
    Rakellova střela šla nad branku.

33:30
    Bäckman to zkusil od modré, ale Vasilevski sklapl svoje betony včas.

33:00
    Přechod přes útočnou modrou se Švédsku nepodařil, znovu musí začít od své branky.

32:35
    A Švédové zahráli po nedorozumění zakázané uvolnění.

32:32
    A znovu.

32:14
    Rusové vyhazují na icing.

31:38
    Vyloučen Gusev na dvě minuty za vražení na hrazení.

31:13
    Hra se nyní přelévá z jedné strany na druhou. O útoky není nouze, ovšem chybí střelba.

29:37
    A sborná je kompletní.

28:49
    Zibanejad přihrával před branku Rakellovi, ten měl před sebou už jen poloodkrytou klec, ale puk mu na poslední chvíli poskočil a švédský útočník jej netrefil, Vasilevski se poté stačil přesunout a puk schovat pod lapačku.

28:15
    Ale Rusko vyhazuje přes všechny čáry a střídá.

27:37
    Vyloučen Kuzněcov na dvě minuty za hákování.

26:53
    Rask nahodil před branku a puk ještě dorážel Rensfeldt, ovšem ani jeden z hráčů Forsberga nepřekonal.

25:42
    Švédové hrají v plném počtu.

25:10
    Znovu Kuzněcov, tentokrát si najížděl na přihrávku, ale puk se k němu nakonec nedošoural. Ruský hráč by zakončoval do odkryté branky.

24:42
    Kuzněcov chtěl střílet ihned z voleje, ale střela mu vůbec nesedla.

24:07
    Švédsko se ihned osvobozuje.

23:42
    Vyloučen Klefbom na dvě minuty za podražení.

23:23
    Jakupov vystřelil skrz protihráče a Forsberg měl hodně práce, nakonec puk vyrazil.l

22:20
    Rusové hrají v plném počtu.

20:01

22:10
    Larsson a po něm Friberg, druhý jmenovaný měl větší šanci, když stříle z hranice kruhu pro vhazování, ale trefil jen připraveného brankáře.

21:06
    Zibanejad nejprve trefil protihráče, odražený puk dojel, ovšem místo střely přihrával, což bylo škoda, protože Švédskoo následně o puk přišlo.

20:20
    Ihned nazačátku je vyloučen Antipin na dvě minuty za hrubost.

Rusko: Vasilevski (Makarov) - Sergejev, Arzamascev, Antipin, Ožiganov, Želdakov, Nestěrov, Naumenkov, Isangulov - Apalkov, Kosov, Kuzněcov - Tělegin, Jakupov, Chochlačev - Gusev, Kučerov, Grigorenko - Kulikov, Zemčenko, Barbašev

Švédsko: Forsberg A. - Bäckman, Klefbom, Claesson, Granberg, Klingberg, Nemeth, Brodin - Larsson, Boyce Rotevall, Sundström, Friberg, Collberg, Forsberg F., Karlsson, Rask, Nordström, Zibanejad, Rensfeldt, Rakell, Thorell

Rozhodčí: .

Rusko první třetinu zcela ovládlo a zaslouženě vede. Uvidíme, zda se Švédové zmůžou na odpor, na druhou stranu, čtyřicet minut v hokeji je hodně dlouhá doba. Chtěl bych se ještě jednou velice omluvit za nepříliš kvalitní onlajn v první části, bohužel, bylo to způsobeno problémy, jenž nebylo v mé moc vyřešit. Věřím, že od druhé části už bude většina fanoušků spokojená.

20:00

19:04
    Další offside Ruska.

18:50
    Apalkov hezky projel až před brankáře, místo střely volil ještě přihrávku, ale ta zůstala nevyužita.

18:27
    Nyní mohou Švédové poděkovat protihráčům, že si lépe nehlídali své postavení. Právě offside téměř jistě zabránil čtvrté brance v jejich síti.

17:42
    Nyní Kosov tvrdě střílel a Forsberg měl co dělat aby puk vyrazil.

17:00
    Rusové obstřelují švédskou branku, ale zatím bez valného úspěchu.

15:51
    Vyloučen Bäckman na dvě minuty za hákování.

15:00
    Klingberg pokus nebyl vůbec špatný, ale šel mimo branku.

14:46
    Forsberg měl na holi snížení, ovšem měl už málo místa a času k zakončení, nakonec vystřelil jen do brankáře.

13:31
    Rusko právě vstřelilo branku!
    IVAN TĚLEGIN se prosadil individuální akcí a navyšuje tak skóre utkání už narozdíl tří góly ve prospěch Sborné.

12:18
    Klingberg se individuální akcí dostal až před Vasilevskise, ale ten jej vychytal. Další šance Švédů, jenž zůstala nevyužita.

11:09
    Nordström si najel před brankáře a byl tam skoro sám, ale neuspěl.

10:07
    Další zásah ruského brankáře, tentokrát radši podržel puk ve své lapačce a přerušil hru.

08:15
    Nordström se vydal do útoku, zde si s jeho bekhendem poradil ruský brankář.

02:17
    A Rusko přidává ihned vzápětí druhou branku. Úspěšným střelcem je YAROSLAV KOSOV.
    Asistence: Sergei Barbašev a Danil Apalkov.

02:09
    Po Jakupově přihrávce se jako první prosazuje IGNAT ZEMČENKO a posílá svůj tým do vedení.
    Asistence: Nail Jakupov.

07:30
    Po sedmi a půl minutách se snad podařilo prozatím závadu odstranit. Rusové si do té doby stihli vypracovat dvougólový náskok. Vše se budu snažit doplnit v průběhu utkání. Děkuji za pochopení.

Omlouvám se, ale vyskytly se technické potíže, které bohužel nemohu ovlivnit.

00:01

Švédové sice získali o bod méně - proti Švýcarsku vyhráli až na samostatné nájezdy - nic to ovšem nemění na faktu, že v případě vítězství nad Ruskem se posunou na vedoucí pozici oni a přímou cestu do semifinále budou mít rázem otevřenou. Mírným favoritem je před začátekm zápasu ruský tým, ovšem hráči země tří korunek moc dobře vědí, že nemají co ztratit, neboť jistotu čtvrtfinále z druhé příčky mají jistou. Do utkání tak jistě půjdou s chladnou hlavou.

Sborné se na turnaji zatím náramně daří. Po třech zápasech má na kontě plný bodový zisk a úctyhodné skóre 26:1. Především její výhra nad Lotyšskem 14:0 si zaslouží obdiv. Na druhou stranu se Slováky hrála po dvou třetinách nerozhodně a až v závěrečné části strhla dvěma góly vítězství na svoji stranu.

Přeji krásný nový rok 2012. Vítám všechny hokejové fanoušky, kteří se rozhodli kromě pití šampaňského a mlsání různých dobrůtek sledovat náš on-line přenos. Základní část MS hráčů do 20 let se blíží ke svému konci. Začínají se utvářet dvojice pro čtvrtfinále, stejně tak i mužstva, která si zajistila první místo v tabulce a tím pádem přímý postup do semifinále. Prvním z nich je již jistě ve skupině B Canada, o druhém se rozhodne v tomto posledním duelu skupiny A mezi Ruskem a Švédskem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Petr Frömel

Branky a nahrávky: 3. Zemčenko (Jakupov), 3. Kosov (Barbašev, Apalkov), 14. Tělegin - 44. Klefbom, 53. Rakell, 60. Friberg (Brodin), 63. Nordström (Friberg, Larsson)